Dodaj do ulubionych

Jak przejść przez rozwód?

21.04.20, 21:04
Witajcie,

Od dłuższego czasu myślę o rozwodzie. Ponad 10 lat małżeństwa, dzieci ... jednak szczęścia brak. Żyjemy obok siebie, każdy w swoim świecie. On despota od zawsze, nie wiem gdzie ja miałam oczy?? Alkohol również od zawsze ale „kulturalnie” bo po pracy (gorzki żart). Przemoc psychiczna nie jest mi obca, zdarzała się też fizyczna, wszystko „zamiecione pod dywan” bo tak trzeba przed rodziną, znajomymi. Wiem, żałosne. Ale prawie na pewno podjęłam decyzję.
Jak się do tego zabrać, wspólne mieszkanie, hipoteka... Dzieci?
Jak przez to przejść? Od czego zacząć?
Obserwuj wątek
    • cyprian21 Re: Jak przejść przez rozwód? 24.04.20, 15:07
      Od końca. Najpierw poszukać kto będzie cię wspierał: rodzina, przyjaciele, psycholog? Gdyż będziesz potrzebowała wsparcia przez dłuższy czas, jakby ci ktoś umarł. Umarło małżeństwo. Nie próbuj przejść przez to sama. Potem poszukać adwokata i wstępnie omówić sprawy, które wymagają podziału, mieszkanie, finanse, długi. Starać się otrzymać wstępną poradę. Zaplanować gdzie będziesz mieszkać, czy się utrzymasz. Może dzieci też będą potrzebować psychologa, kogoś kto im mądrze wytłumaczy sytuację. Otrzymać rady jak będziesz się dzielić opieką nad dziećmi z mężem. Na koniec wystąpić o rozwód.
      • magdalena14812 Re: Jak przejść przez rozwód? 28.04.20, 07:08
        A czy są jakieś fora, fundacje które pomagają przez to przejść kobiecie, zwłaszcza w tym trudnym czasie gdzie wszystko pozamykane. Rownież podjęłam taką decyzję, mąż I teściowa stłamsili mnie do tego stopnia że jestem strzępkiem nerwów, jestem na wychowawczym więc mam długą przerwę w pracy a mialam odpowiedzialne stanowisko wiec nikt mnie w takim stanie nie przyjmie. Chcę zacząć żyć ale wiem że na nikogo z otoczenia nie mam co liczyć. Z resztą sama odsunęłam się od wszystkich bo mąż I dzieci najważniejsze...
        • cyprian21 Re: Jak przejść przez rozwód? 28.04.20, 13:38
          magdalena14812 napisała:

> A czy są jakieś fora, fundacje które pomagają przez to przejść kobiecie, zwłasz
          > cza w tym trudnym czasie gdzie wszystko pozamykane.

Musisz rozpocząć poszukiwania.

osrr.pl/prawa-matki/

rodziceidzieci.com/dziecko-na-wojnie-rozwodowej-m-rymaszewska

www.infor.pl/prawo/rozwody/rozwod-i-dziecko/
    • urszula_siemieniuk Re: Jak przejść przez rozwód? 02.05.20, 16:14
      Najpierw pomoc adwokata - z kilku względów. Po pierwsze, możesz skonsultować powyższe obawy, dopytać o koszta, o możliwości, o to od czego zacząć. Prawnik na pewno ma większe doświadczenie i wiedzę w kontekście tego co "sprawdza" się na rozprawie. Po drugie - nie będziesz sama, będziesz czuła wsparcie i pomoc kogoś z ogromną wiedzą. Nie przejmowałabym się "co kto pomyśli", albo "co powiedziała znajoma". Na twoim miejscu myślałabym o sobie, o swoim komforcie. Polecić ci mogę Panią z kdkancelaria.pl/swiadczenie-alimentacyjne-wzgledem-malzonka-bez-rozwodu/, która pisze u siebie na blogu i na stronie parę pomocnych wskazaówek. Możesz też się z nią skonsultować w tej sprawie.
      Nie obwiniaj się za przeszłość, za decyzje, pomyśl co możesz zmienić i dać sobie w przyszłości. Rozważ psychologa, jeśli będziesz miała z tym problem. Ludzie się rozwodzą, idą dalej, układają sobie życie na nowo. Trzymam kciuki smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka