Dodaj do ulubionych

Spłata męża - mieszkanie na kredyt

29.07.20, 09:27
Witam,

Wspólnie z mężem jesteśmy właścicielami mieszkania. Niebawem dojdzie do rozwodu. Chcielibyśmy przed rozwodem wprowadzić rozdzielność majątkową i dokonać podziału majątku. Mieszkanie wzięte jest na kredyt.

Chciałabym spłacić męża i mam w związku z tym pytanie. Jak liczy się kwotę jaką mam oddać mężowi? Chodzi o kwotę, która została przez nas spłacona (i którą teraz ja muszę oddać mężowi). Czy sumuje się spłacony kapitał i spłacone odsetki? Czy może powinnam mu oddać tylko kwotę spłaconego kapitału?

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
        • koronka2012 Re: Spłata męża - mieszkanie na kredyt 30.07.20, 21:53
          Liczy się to wg wzoru: obecna wartość mieszkania minus kwota kredytu pozostała do spłaty na dany dzień.
          Bank tę pozostałą kwotę podaje (u mnie była widoczna po zalogowaniu na konto kredytu).

Naturalnie należy najpierw sprawdzić w banku, czy w pojedynkę będziesz mieć zdolność kredytową do przejęcia umowy (bo chyba mąż nie jest idiotą i nie zamierza wyjść z mieszkania pozostając jednocześnie współkredytobiorcą).
          • aksiegowy3 Re: Spłata męża - mieszkanie na kredyt 30.07.20, 23:31
            tak jest poprawie swoj polski smile
            wartosc mieszkania na rynku
            minus kwota pozyczki pozostalej do splacenia
            rowna sie net wartosc mieszkania (do podzialu pomiedzy wspol-wlascicielami)
            podziel przez dwa i masz ile powinnas zaplacic/oddac
            matematyka jest prosta. np (300-100)/2=100
            odsetki placiliscie razem jako wspolnota wiec nie maja znaczenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka