Dodaj do ulubionych

Oszczędności przed małżeństwem

03.08.20, 19:34
Witam,

Przed rozwodem mąż miał na koncie oszczędności. Teraz się rozwodzimy i czeka nas podział majątku. W jaki sposób rozlicza się oszczędności sprzed małżeństwa? Czy muszę go spłacać?
Obserwuj wątek
    • malwa86 Re: Oszczędności przed małżeństwem 18.08.20, 21:00
      Miałam taką samą sprawę. Pomogła mi wtedy adwokat Karolina Łabędzka z Wrocławia. Zaufałam jej w pełni i przeprowadziła mnie przez tą sprawę od początku do końca. Polecam Ci, żebyś Ty również znalazła sobie dobrego adwokata, bo sprawy o podział majątku mogą trwać bardzo długo.
      • wojtasek00007 Re: Oszczędności przed małżeństwem 24.08.20, 12:09
        Rozumiem, że to reklama ?
        Pytanie było o sprawę, a nie wskazanie adwokata. A rada padła już wcześniej i ja ją potwierdzę, czyli majątek wprowadzony przed ślubem jest majątkiem odrębnym i nie podlegającym podziałowi. Z tą jednak uwagą, że pod warunkiem że nie ruszony do tego czasu (lokata, przedmiot, itp.). Bo co kupione w trakcie małżeństwa to już wspólne (nie ważne za czyje). Oczywiście można w pewnych przypadkach próbować dowodzić swojego większego udziału, pod warunkiem że potrafi się to udowodnić.

malwa86 napisała:

> Miałam taką samą sprawę. Pomogła mi wtedy adwokat Karolina Łabędzka z Wrocławia
        > . Zaufałam jej w pełni i przeprowadziła mnie przez tą sprawę od początku do koń
        > ca. Polecam Ci, żebyś Ty również znalazła sobie dobrego adwokata, bo sprawy o p
        > odział majątku mogą trwać bardzo długo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka