Dodaj do ulubionych

alimenty na pełnoletnie dziecko

19.10.20, 11:28
Płacę alimenty na dziecko, które w tym roku skończyło 21 lat. On i jego matka twierdzą, że jest studentem uczelni wyższej. Mam jednak podejrzenia, że jest zupełnie inaczej. Wg mojej wiedzy dziecko rzuciło studia i podjęło pracę zawodową. Jakie są możliwości sprawdzenia tego faktu ? Czy gdy zadzwonię na uczelnię, ktoś mi udzieli w dobie RODO takiej informacji ? Czy też może po prostu zażądać od dziecka zaświadczenia o pobieraniu nauki? Jeśli tak to w jakiej formie ? Będę wdzięczny za podpowiedź smile
Obserwuj wątek
  • koronka2012 Re: alimenty na pełnoletnie dziecko 19.10.20, 18:27
   Możliwości masz jedynie z gatunku "z grubej rury" jeśli syn nie udziela ci prawdziwych informacji to żadna instytucja też tego nie zrobi.

   Możesz wystąpić do sądu z wnioskiem o ustanie obowiązku alimentacyjnego pisząc, że wg twojej wiedzy syn podjął pracę zawodową i jest w stanie samodzielnie się utrzymać. Lepiej zaczekać chyba do nowego roku i trzeba wystąpić również z wnioskiem o zobowiązanie pozwanego do dostarczenia PIT bądź o wysłanie zapytania do US.

   Jeśli jest inaczej i syn studiuje - to po prostu syn złoży stosowne zaświadczenia. Zresztą sam fakt, że studiuje nie przesądza jeszcze o tym, że alimenty mu się należą. Pytanie czy te alimenty to faktycznie tak wysoki koszt dla ciebie żeby przekreślać relacje z synem?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka