Dodaj do ulubionych

alimenty na byłą żonę po 5 latach i 18 syna

24.08.21, 13:39

Tak płacę od paru lat zasądzone w akcie rozwodowym alimenty na ex w niedostatku. Okres 5 lat po którym mogłem wnosić o zaniechanie płacenia alimentów na byłą minął już dawno ale potraktowałem je jako rozszerzenie alimentów na syna. Pewnie czeka mnie wizyta u prawnika, bo była całe życie nie pracowała, chyba nie ma renty i ze względu na stan zdrowia nie może pracować. Mogę też nic na razie nie robić bo syn ma jeszcze trochę nauki przed sobą choć niedługo ma 18 lat.
No właśnie, Syn kończy 18 lat i chce, żeby alimenty przekazywać matce. Czy załatwiać to jakoś bardziej formalnie ?( upoważnienie do pobierania alimentów mu należnych przez matkę) Wydaje mi się, że obejdzie się bez sądu ale przydał by się wzór takiego oświadczenia ( oczywiście jak potrzebny)
Obserwuj wątek
  • vermieter Re: alimenty na byłą żonę po 5 latach i 18 syna 25.08.21, 22:01
   Po ukończeniu przez syna 18 lat przekazuj pieniądze na jego konto. Co on zrobi z pieniędzmi, to jego sprawa.
  • koronka2012 Re: alimenty na byłą żonę po 5 latach i 18 syna 26.08.21, 17:29
   Nie ma rąk nóg, niczego? Jakąś pracę z pewnością może wykonywać chyba nie zamierza żyć z syna po kres swoich dni.

   IMO im szybciej wystąpisz o zniesienie obowiązku alimentacyjnego tym lepiej, bo będzie zmobilizowana żeby jednakowoż jakąś pracę znaleźć.

   Możesz równocześnie podnieść Alimenty młodemu ale niech to będzie wypłata na jego konto. Nie ma co komplikować sprawy. Kasa powinna trafiać na konto syna co z nią zrobi to już jego sprawa
   • kyrob Re: alimenty na byłą żonę po 5 latach i 18 syna 30.08.21, 11:41
    jest poważnie chora, chyba ma grupę inwalidzką i na pewno teraz żadna praca nie wchodzi w grę. Teoretycznie to nie powinien być mój problem , niestety w praktyce mogę być chyba udupiony "dożywotnio". Staram się dowiedzieć na ile jest realne, że teoretycznie 5 letnie alimenty mogę płacić znacznie dłużej i czy w moim interesie jest ruszać ten temat bo mogę wyjść na tym jeszcze gorzej.
    • koronka2012 Re: alimenty na byłą żonę po 5 latach i 18 syna 30.08.21, 13:05
     Teoretycznie jest takie ryzyko, pytanie ile tej renty dostaje i czy należą jej się jakieś dodatki. Nie każda choroba uniemożliwia pracę. Przeciągając ich wypłacanie dowodzisz jednocześnie że cię na to stać więc im później wystąpisz o zniesienie tego obowiązku tym gorzej. No i ryzyko że jest sytuacja się pogorszy zarówno zdrowotnie jaki finansowo też jest coraz większe.

     Poradź się jakiegoś prawnika, bo dość rzadko się słyszy o alimentach po pięciu latach od rozwodu.
     • kyrob Re: alimenty na byłą żonę po 5 latach i 18 syna 30.08.21, 14:08
      płacenie na nią argumentuję zwiększeniem alimentów na syna. Same alimenty na nią są niskie więc idzie to z rozpędu przy płatności na syna. Tylko, że on teraz ma 18 lat i jeśli zostanie przy tym, że mam dalej płacić na niego tak jak do tej pory na konto matki ( myślę nad jakimś pismem, żeby mi potwierdził) to jeszcze mogę tak płacić do momentu kiedy się uczy. Natomiast jak przestanę na niego płacić to pozostanie sprawa alimentów na nią i tego się obawiam najbardziej
      • vermieter Re: alimenty na byłą żonę po 5 latach i 18 syna 30.08.21, 14:57
       dlaczego syn mieszka u matki, skoro ona nie ma żadnych dochodów poza alimentami?
       • kyrob Re: alimenty na byłą żonę po 5 latach i 18 syna 01.09.21, 20:31
        bo nie ma innych dochodów, bo zdaje sobie sprawę z tego, że bez tego matka nie będzie miała z czego żyć. Tak w zasadzie to mieszka i ze mną bo ma lepsze warunki. Popieprzone to wszystko, warto byłoby uciąć to ale jeśli zrobię sobie z niego wroga? No i do końca nie wiem czy ruszając to nie pogorszę sobie jeszcze finansowo. I tak mnie to czeka ale jeszcze mogę to opóźniać
        • vermieter Re: alimenty na byłą żonę po 5 latach i 18 syna 01.09.21, 23:20
         a teraz syn jest przyjacielem, bo dajesz trochę pieniędzy jego matce? uczucia oparte na pieniądzach? syn niedługo pójdzie swoją drogą, jeżeli będzie go stać, to może opiekować się matką do końca życia, kosztem własnego życia, własnej rodziny, bo która kobieta zwiąże się z facetem, który ma mamusię na karku.
         Twoje życie też upływa, a masz tylko jedno.
         • kyrob Re: alimenty na byłą żonę po 5 latach i 18 syna 05.09.21, 16:37
          ja się pozbierałem i ułożyłem życie prawie na nowo. Prawie bo wiadomo, że są obowiązki względem syna. No a syn jest i tak bardziej za matką, może kiedyś zrozumie albo już rozumie ale też nie widzi rozwiązania. Ja mam pieniądze, ona ich nie ma a to takie zero jedynkowe dla niego.
  • katarzynka2001 Re: alimenty na byłą żonę po 5 latach i 18 syna 13.10.21, 12:11
   Wszystko tez zalezy z czyjej winy był rozwód. Jesli z Twojej to bez prawnika raczej tego nie załatwisz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka