Dodaj do ulubionych

Związek partnerski, koniec związku a kredyt hipote

15.09.22, 21:47
Moja bliska kolezanka ma pewien problem. Dwa lata temu wraz z partnerem kupiła mieszkanie, zaciągając kredyt hipoteczny. Wkład własny został podzielony po równo. Powiedzmy po 50 tys. Później również po równo wnieśli środki finansowe na wyposażenie. Niestety związek okazał się mocno toksyczny i rozeszli się w nieprzyjemnej atmosferze. Ona wyprowadziła się do kolezanki. On został w mieszkaniu. Pomijać kwestie związkowe, kłótnie itp kolezanka zaproponowała różne rozwiazania. Sprzedaz mieszkania i podział środków, spłata wkładu własnego przez niego i przepisanie kredytu hipo lub w drugą stronę ona by spłaciła wkład i przeniosła kredyt. Na każdą propozycję slyszy wymijające odpowiedzi w stylu że jest materialistka albo że on z tego mieszkania się nie wyprowadzi. Na razie trwają wakacje kredytowe, ale czas leci. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację, co można zrobić żeby tą sytuację ruszyć?
Obserwuj wątek
  • koronka2012 Re: Związek partnerski, koniec związku a kredyt h 17.09.22, 20:17
   Jedyną rzeczą którą można zrobić to wynająć dobrego prawnika i iść do sądu. Już po kilku latach może spodziewać się orzeczenia, choć wcale nie jest powiedziane że uda się go szybko wyegzekwować.

   No cóż przykro to mówić ale koleżanka wyprowadzając się popełniła kolosalny błąd bo pan nie ma absolutnie żadnego powodu żeby spieszyć się z jakąkolwiek decyzją. Jeśli chce zostać w tym mieszkaniu to będzie musiał wyskoczyć z kasy, której zapewne nie ma. Nie wiem czy bank zwolni ją z kredytu, bo Pan musiałby się na to zgodzić i o to wnioskować a co więcej - musiałby mieć zdolność przeliczoną według aktualnych warunków a ona bardzo bardzo spadła.

   Z panem się raczej nie dogada bo on nie ma żadnego interesu w tym żeby ten problem rozwiązać. Przecież mam mieszkanie do swojej dyspozycji, za które spłaca tylko połowę raty…

   Przykro mi, koleżanka jest po uszy w szambie
   • joanna12878 Re: Związek partnerski, koniec związku a kredyt h 18.09.22, 17:13
    Niestety tego się obawiam. Boję się, że w ogóle przestanie płacić za rachunki. I nie dość że kredyt na głowie to i lokator z którym nic nie można zrobić, bo mieszkać z nim na pewno nie da rady.
    • koronka2012 Re: Związek partnerski, koniec związku a kredyt h 18.09.22, 23:27
     No niestety w takich sytuacjach ten kto zostaje w mieszkaniu rozgrywa sprawę. I nie chce cie martwić ale w sądzie może to się ciągnąć naprawdę długo, zresztą sąd tak czy inaczej nie wpływa na umowę kredytową, on musiałby się zgodzić na aneks do umowy, a po co miałby to robić?
     Szukaj dobrego prawnika. W Warszawie mogę polecić panią mecenas, która jest dobra a przy tym szczera - Jasno mówi na co można liczyć
   • vivi86 Re: Związek partnerski, koniec związku a kredyt h 19.09.22, 01:16
    Powiem Ci- nie zgodzi się. Nie zgadza się nawet na zgodny wniosek małżonków.
  • vivi86 Re: Związek partnerski, koniec związku a kredyt h 19.09.22, 01:15
   Jak to leciało? Ślub to same problemu przy rozstaniu?
  • vermieter Re: Związek partnerski, koniec związku a kredyt h 28.09.22, 18:16
   proponuję jak najszybciej wrócić do mieszkania i zamanifestować prawo do niego, bez opowiadania szczegółów, dobrze byłoby sprowadzić jakiegoś przyjaciela, po tygodniu wymienić na kolejnego przyjaciela itd. smile
   • ktos_z_kosmosu Re: Związek partnerski, koniec związku a kredyt h 28.09.22, 23:59
    vermieter napisał(a):

    > proponuję jak najszybciej wrócić do mieszkania i zamanifestować prawo do niego,
    > bez opowiadania szczegółów, dobrze byłoby sprowadzić jakiegoś przyjaciela,

    Dobra rada.
    Z tym, że przyjaciela koleżanka powinna nabyć w siłowni, w szkole karate, a też wskazane by były oba kierunki naboru.
    Częste wymiany takiego mena zbędne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka