Dodaj do ulubionych

Rozwód a miejsce zamieszkania dzieci - ważne!!

09.01.23, 23:49
Witam,
Z moja żona jesteśmy małżeństwem od 7 lat. Mieszkamy wspólnie i jesteśmy zameldowani w Warszawie. Tutaj tez sie urodziły i sa zameldowane nasze dzieci.
Żona pochodzi z zamożnego domu. Rodzice kupili jej kilka nieruchomosci aby zabezpieczyć jej przyszłość. U mnie sytuacja jest nieco inna. Co prawda chciałem zakupić mieszkanie w celach inwestycyjnych jeszcze gdy byliśmy narzeczeństwem, ale nic z tego nie wyszło. Mieszkanie w którym mieszkamy i jesteśmy zameldowani należy do mojej zony (zakupione przez jej rodziców).
Po 6 latach małżeństwa żona stwierdziła ze nie czuje się w tym mieście dobrze, nie czuje ze jest to jej miejsce na ziemi i chciałaby się wyprowadzić w okolice swoich rodziców (400 km od Warszawy w której mieszkamy obecnie). Ma tez zastrzeżenia do naszego małżeństwa i mówi głośno o rozwodzie i ze jedynym ratunkiem jest właśnie wyprowadzenie się w jej rodzinne okolice.
Boje się ze gdy zgodzę sie na wyprowadzkę, a żona mimo wszystko zdecyduje się na rozwód to moje dzieci będą mogły zostać w miejscowości oddalonej o 400km od Warszawy - bo wcześniej się na to zgodziłem. Ja nie wyobrażam sobie mieszkania na drugim końcu Polski. Jestem ojcem bardzo zaangażowanym w życie moich dzieci. Poświęcam im mnóstwo czasu i sa całym moim życiem.

W związku z tym mam pytanie-czy istnieje coś takiego jak oświadczenie woli notarialne które mogę złożyć w tym momencie bez wiedzy zony. Oświadczyłbym w nim ze dla ratowania małżeństwa wyrażam zgodę na wyprowadzkę w jej rodzinne strony, ale jeżeli mimo wszystko dojdzie do rozwodu to dzieci wrócą do Warszawy (oczywiście jeśli sąd tak zdecyduje, to pod opiekę matki) bo chciałbym mieć z dziećmi nieutrudniający odległością kontakt. Oczywiście żona musiałaby nic nie wiedzieć o tym oświadczeniu woli ponieważ gdyby się dowiedziała to uznałaby ze jej nie ufam i małżeństwo w ogóle nie ma sensu.
Oświadczenie to byłoby użyte tylko w najgorszym wypadku gdyby mimo przeprowadzki miałoby dojść do rozwodu.
Obserwuj wątek
  • krokodil123 Re: Rozwód a miejsce zamieszkania dzieci - ważne! 10.01.23, 19:40
   Nie jestem prawnikiem ale obawiam się że nie.
   Jak dla mnie nawet treść tego "oświadczenia" nie jest logiczna.
   Prawnik na pewno się cię spyta- " A kto ma wymagać wykonalności takiego oświadczenia i najważniejsze z jakiego paragrafu? "

   Jak ty to sobie wyobrażasz?
   • drywalnik85 Re: Rozwód a miejsce zamieszkania dzieci - ważne! 12.01.23, 21:55
    No ja też się nie znam na prawie. Po prostu zastanawiam się jakieś jest wyjście w tej sytuacji. Wychodzi na to że po prostu nie należy się zgadzać na przeprowadzkę…

    A czy ktoś ma doświadczenia, czy po rozwodzie jeden z rodziców (ten którego sąd wyznaczy do opieki na ma dzieckiem) może się wyprowadzić z dziećmi do innego miasta bez zgody drugiego rodzica?
  • bulzemba Re: Rozwód a miejsce zamieszkania dzieci - ważne! 26.01.23, 11:02
   Na chłopski rozum oświadczenie nie ma sensu: dzieci to nie paczki, mają swój świat: jeśli za pół roku gruchanie sprawa rozwodowa to one już tam będą u siebie, a nawet jeśli nie to szarpanie tam i z powrotem jest słabym pomysłem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka