Dodaj do ulubionych

komórki macierzyste Medical Magnus Łódz

28.12.14, 17:42
Czy ktoś może ma bliższe informacje na terapii komórkami macierzystymi w Łodzi- Medical Magnus, dr Marek Krochmanski? Albo własne doświadczenia?
www.magnusclinic.pl/aktualnosci,news,53,Siostry-wygrywaja-z-choroba.-Nowatorska-terapia-przynosi-swietne-efekty
www.magnusclinic.pl/oferta/ortopedia/komorki-macierzyste/pytania-i-odpowiedzi
www.magnusclinic.pl/oferta/ortopedia/komorki-macierzyste
Wygląda na to, że to póki co terapia eksperymentalna, ale przynosząca pewne efekty.
Obserwuj wątek
  • olivvvka6 Re: komórki macierzyste Medical Magnus Łódz 16.12.15, 12:35
   Witam,
   choruję na dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową i jestem 3 tygodnie po terapii wszczepienia komórek macierzystych w Medical Magnus w Łodzi i piszę tutaj ku przestrodze kolejnych osób chcących poddać się w tym miejscu tej metodzie leczenia. Przed zabiegiem byłam osobą słabo chodzącą, mającą problem z wchodzeniem po schodach, samodzielnym wstawaniem z pozycji siedzącej, schylaniem się itp. Myślę, że leczenie w tej klinice ma sens, już po kilku dniach intensywnej rehabilitacji można zaobserwować efekty (w moim przypadku: większy zakres ruchów w ćwiczeniach sprawiających problem, mój chód stał się pewniejszy), trafiłam na wspaniałych fizjoterapeutów wkładających kupę serca i bardzo zaangażowanych w swoją pracę, podchodzących do każdego pacjenta indywidualnie. Jednak 5 godzinne ćwiczenia dzień w dzień bez uprzedniego przygotowania nie są do końca przemyślane w wyniku czego zostałam przeciążona i w ostatnim dniu pobytu w klinice idąc po prostej drodze na skutek silnego ugięcia się kolana przewróciłam się i złamałam nogę. Piszę ten post ku przestrodze kolejnych osób trafiających do tego miejsca poddających się tej metodzie leczenie będących w podobnej kondycji fizycznej, aby nie musiały przechodzić przez traumę, którą aktualnie przeżywam. Pojechałam do tego miejsca po lepsze zdrowie, a tymczasem nie wiadomo, czy wrócę do kondycji sprzed zabiegu.
   Pozdrawiam,
   O.M.
   • anika1107 Re: komórki macierzyste Medical Magnus Łódz 23.02.16, 13:37
    Witam serdecznie.Mam pytanie.Czy wszczepienie komórek macierzystych do biodra w Medical Magnus Łódz ma sens??Chciałabym ratować swoje biodro ,bo grozi mi operacja endoprotezy biodra a trochę boję się tej operacji i szukam innych metod.W internecie ciężko znaleźć opinie ludzi,którzy mieli wszczepiane komórki macierzyste w Łodzi.Ciągle obserwuje i mało jest takich informacji .Czy mogłaby Pani chociaż troszkę więcej na ten temat mi napisać.Byłabym bardzo wdzięczna.Czy jest jakaś nadzieja dla mnie,że udałoby mi się uniknąć operacji???Ania z Torunia.Mój e-mail - /anjar.fi@interia.pl/
  • cat4444 Re: komórki macierzyste Medical Magnus Łódz 19.03.16, 20:49
   Na dzień dzisiejszy nie istnieje żadna terapia komórkami macierzystymi lecząca jakąkolwiek dystrofię mięśni, Krochamalski prowadzi na wpół legalne eksperymenty. Wiem od osób, które tam były, że miały zamiar podać go do sądu bo jeszcze im się pogorszyło po tej pseudoterapii, ale niestety podpisując świadomą zgodę bycia za własne pieniądze królikiem doświadczalnym to niestety jedynie co pozostaje to niesmak i żal, że dało się oszukać.
    • cat4444 Re: komórki macierzyste Medical Magnus Łódz 16.04.16, 20:27
     Nie jestem specjalistą żeby wypowiadać się na temat chorób zwyrodnieniowych, jednak moim zdaniem w tym konkretnie przypadku skutek będzie raczej mizerny. Pojawiła się ostatnio ,,moda" w postaci komórek jako panaceum na wszystkie choroby a tak nie jest. Owszem są różnego rodzaju kontuzje ( u zdrowych ludzi), którym komórki mogą dopomóc w rekonwalescencji, ale bez nich zdrowy człowiek też jest w stanie wrócić do zdrowia. Proszę się skonsultować się ze specjalistą ( a najlepiej z kilkoma) a nie sugerować się tego typu cudownymi metodami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka