Dodaj do ulubionych

Jak zapobiec wprowadzaniu ludzi w blad ?

10.04.05, 23:52
Pomylkowo kliknelam na link Polska - Holandia zamiast Polacy w Holandii. I oto
co tam znalazlam: pewna mloda dama zadaje pytanie na temat prawa do ubiegania
sie do obywatelstwa holenderskiego z tytulu zwiazku z Holendrem.
Samo pytanie zrozumiale. Nic dodac nic ujac. Uderzyla mnie natomiast
"wyczerpujaca" odpowiedz administratora tego forum, niejakiego/niejakiej
"widmo wolnosci" zawierajace stek bzdur i niedorzecznosci. Przeczytalam
ciurkiem wszystkie kolejne reakcje na te wypociny. I wyobrazcie sobie, ze
wszyscy respondenci tegoz widma to "idioci, nie majacy zadnego pojecia o
prawodawstwie holenderskim, samo widmo zas jest wyrocznia w K A Z D Y M temacie"

Najpierw rozesmialam sie serdecznie a potem ogarnely mnie refleksje. Smutne
refleksje. Przeciez ta osoba wprowadza w blad tych, ktorzy tutaj, na tych
forach szukaja odpowiedzi na istotne dla nich bardzo kwestie! Ta osoba jest
szkodliwa.
Czy ktos z Was ma jakies sugestie?
M+
Obserwuj wątek
    • h.olender Re: Jak zapobiec wprowadzaniu ludzi w blad ? 11.04.05, 09:01
      mkornet napisała:

> Czy ktos z Was ma jakies sugestie?

Mam kilka sugestii:
      1. Napisz do niej na priva.
      2. Mozesz tez do niej napisac na forum Polonia w Niemczech. Bo zdaje sie, ze
      ona akurat tam czesciej bywa:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10001&w=22131440&a=22131440
      3. Nie zawracac glowy tematami z innego forum.
    • martanowa22 Re: Jak zapobiec wprowadzaniu ludzi w blad ? 11.04.05, 17:00
      Mkornet!wydaje mi sie,ze widmo rzeczywiscie uwaza sie za eksperta w wielu
      tematach chociaz sadze,ze w niektorych ma jakas wiedze wynikajaca z racji
      dluzszego tu pomieszkiwania.Nie zgadzam sie z nim,ze procedura otrzymania
      obywatelstwa jest az tak skomplikowana i kosztowna,co zreszta tam napisalam;ale
      rowniez mysle,ze troche przeholowalas ,piszac,ze ,,wszyscy respondenci to
      idioci,,,czyli i ja(ktora opisywalam jedynie przypadek kolezanki)i Kasia,ktora
      tam zakwestionowala pewne sprawy,ale jej wypowiedz byla jak najbardziej
      sensowna.A to,ze payuta(czy jak jej tam,bo nick ma niewybredny!)nie
      znosi,,uczonych,, i gryzie ja w d...fakt,ze ktos ma dyplomy a ona nie,to juz
      inny temat i dziwie sie,ze rozsadna(wydawaloby sie) Rita nie usunela jej i
      podobnych wypowiedzi,ktore co tu ukrywac,sa przejawem ludzkiej zazdrosci w
      najprymitywniejszym stylu.Kto ma dyplomy,niech o tym pisze ,niech tu
      dziala,niech sobie buduje przyszlosc i na pewno bedzie takiej osobie latwiej
      niz jakiemus nieukowi,ktory niestety jedyna droge tutaj,mial poprzez,,poddanie
      sie,,(jak to czesto widmo nazywa)jakiemus facetowi z niderlandzkim
      obywatelstwem.Podziwiam tych,ktorzy dzieki wlasnej wiedzy,wytrwalosci i
      rozsadkowi buduja tu sobie przyszlosc,a gardze tymi,ktorzy bedas ,,na
      uslugach,poslugach,,pluja na ,,uczonych,,Co komu przeszkadza kto jaki ma dyplom?
      A moze te fora nalezaloby podzielic:dla uczonych i dla parobkow;tylko nasze nie
      pasuje do zadnej grupy i na tym polega jego przewaga:pisza ludzie z roznych
      srodowisk,nikt nikogo nie inwigiluje kim jest i jakie ma dyplomy,a jesli ma i
      cos wie,co tylko korzysc dla innych,nie ma watkow zwiedlych typu,,czas
      kawy,,czy ,,dzien dobry,,,bo to takie jakies prostackie.Nie mam racji?Marta
      • payuta Re: Do martanowa22 11.04.05, 17:32
        gry.gazeta.pl/gry/1,49948,1783877.html
        Naprawde uwazasz ze Payuta to wulgaryzm??? To i pewnie fioletowy Teletubis dla
        ciebie to pedal bo chodzi z torebka.To ja ci bardzo ale to bardzo gratuluje
        dyplomu i toku myslenia.
        Ja uwielbiam ludzi ,madrych ,swiatlych ,wykrztalconych,takich co soba cos
        reprezentuja,a nie tych co sie tylko tym przechwalaja i wymadrzaja co to nie ja.
        Skoro nasze posty sa takie prostackie to czemu je czytasz???Chesz to wlacz sie
        do nas napij sie z nami kawy ,powyrywaj z nami krzaczki,nakarm kaczuchy i moze
        przestaniesz byc taka sztywna i poczujesz ze zyjesz.A skoro jestes taka
        inteligentna, to dobrze wiesz ze do ciebie nic nie mam.Pozdrawiam Payuta
        p.s.
        Nie wiem czy zdazysz to przeczytac przed Ewelina,ale mam nadzieje ze zdazysz
        przed wycieciem tego posta.Milego dnia z kawa lub bez;-))
        • martanowa22 Re: Do payuty 11.04.05, 17:40
          A czy ja gdzies napisalam,ze twoj nick jest wulgarny-jesli tak to pokaz w
          ktorym miejscu.Robisz z igly widly!Po prostu nie lubie jak miesz sie z blotem
          ludzi,ktorzy sa jakby na wyzszym szczebelku drabinki,a w twoich postach jest to
          bardzo zauwazalne.Ja nigdzie nie przechwalam sie kim jestem i co mam ,bo na
          razie to tu jeszcze nikim nie jestem,nawet nie sprzataczka czy praczka,ale to
          nie znaczy,ze to moj cel.Skoro ktos ma jakis dyplom,cos potrafi to ma byc od
          razu obiektem ataku?Ja sobie z przyjemnoscia czytam posty od ludzi,ktorzy
          wioedza wiecej niz ja.Nie rozumiem wiec twoich wywodow payuta???
          • payuta Re: DoMartanowa 22 11.04.05, 23:37
            Droga Martonowa,
            Napisalas w poprzednim poscie ze moj nick jest niewybredny, wyraz niewybredny
            mozna sobie roznie
            tlumaczyc:trywailny,pospolity,wulgarny,prostacki,zwykly,oczywisty, banalny,itp.
            Wulgarny wpadl mi najszybciej do glowy,troche z przekory i troche dla
            sensacji;-),wiec zadne widly, i nie mieszam Cie z blotem ,bo jak sama piszesz
            nigdzie nie pisalas o swoich dyplomach.Skoro nie pisalas,to skad ja mam wiedziec
            ze masz dyplom???To co z tym blotkiem i czemu czujesz sie przezemnie wymieszana???
            Nie mam tez nic do wysokich szczebelkow,bo jesli na takim wysokim szczebelku
            stoi sobie jakies przystojne "miesko" w szerokich szortach ,to ja se po wieki na
            najnizszym stac chce;-)I jeszcze jedno najwazniejsze:Ty nie jestes tutaj nikim.
            Jestes ,kobieta,matka, zona-jestes czlowiekiem i to jest najwazniejsze.
            I jesli sprawia Ci taka przyjemnosc czytanie tutejszych postow,to to jest tylko
            i wylacznie Twoja sprawa i fajnie dla Ciebie,a to ze nie rozumiesz moich wywodow?
            No coz,pewnie nie doroslam Ci intelektualnie.P.P.
        • kasiaa10 Re: Do payuty 11.04.05, 17:47
          payuta napisała:

>> Nie wiem czy zdazysz to przeczytac przed Ewelina,ale mam nadzieje ze zdazysz
          > przed wycieciem tego posta.Milego dnia z kawa lub bez;-))
          Nie sadz ludzi po sobie i nie przesadzaj!Tu nie wszystko jest kasowane,bo stan
          forum latwo policzyc bylby = 0,a poza tym masz chyba na tyle wyczucia i wiesz
          jakie sa powody kasowania postow.Skoro nikogo tu nie obrazilas,a wyrazilas
          jedynie swoje odmienne zdanie,to nie musisz od razu posadzac nas o
          kasowanie.Zostaniesz tu tym postem na zawsze.
          A a propos twojego payuto negatywnego stosunku do tych wyksztalconych,to pewnie
          piszac o prawnikach mialas na mysli moje posty.Otoz,nie mam powodow ukrywac
          swego wyksztalcenia,ale mam ogolnie duza doze szacunku do ludzi bez wzgledu na
          to,zcy maja jakis dyplom czy nie.Chyba nie dyplom decyduje o wartosci
          czlowieka,a to czy ktos tu nazywa sie prawnikiem,ginekologiem czy wrozka to
          przeciez nie ma najmniejszego znaczenia.Nie wiem wiec co tobie to tak
          przeszkadza?Pozdrawiam i zycze wiecej wyrozumialosci dla ludzi.Nie wszyscy sa
          tak negatywnie nastawieni do ciebie jak ty do nich!Kasia
          • payuta Re: Do Kasiaa10 11.04.05, 23:48
            Kasia-BINGO .Wlasnie Ciebie mialam na mysli.Nie bede sie rozpisywac o tym co
            mysli wielu ,wielu forumowiczow na innych forach,bo nie o to chodzi.Chodzi o to
            ze Twoje nachalne powiadamianie wszyskich dookola i na kazdym forum ze
            jestes"sedzina",doprowadza mnie do wymiotow i jak sama wiesz nie tylko mnie,a
            Twoje przydlugawe dyskusje o niczym i wymadrzanie sie wywoluje u mnie wybuchy
            radosci.Ach ,Kasiu szkoda slow i tak nie zrozumiesz o czym mowie i zaraz
            zaczniesz sie rozpisywac nie na temat udajac wielce uczona i madra kobiete.Moze
            i madra jestes,moze i" sedzina" ale nie dla mnie niestety.P.P.
      • mkornet Re: Jak zapobiec wprowadzaniu ludzi w blad ? 11.04.05, 22:07
        ...... "ale

rowniez mysle,ze troche przeholowalas ,piszac,ze ,,wszyscy respondenci to
        idioci,,,czyli i ja(ktora opisywalam jedynie przypadek kolezanki)i Kasia,ktora
        tam zakwestionowala pewne sprawy,ale jej wypowiedz byla jak najbardziej
        sensowna.A to,ze payuta(czy jak jej tam,bo nick ma niewybredny!)nie
        znosi,,uczonych,, i gryzie ja w d...fakt,ze ktos ma dyplomy a ona nie,to juz
        inny temat i dziwie sie,ze rozsadna(wydawaloby sie) Rita nie usunela jej i
        podobnych wypowiedzi,ktore co tu ukrywac,sa przejawem ludzkiej zazdrosci w
        najprymitywniejszym stylu"

Moja droga Marto Nowa.
        Czy wiesz co znaczy ten znaczek " (cudzyslow) i w jakim celu sie go uzywa ?
        Wnosze z Twojej wypowiedzi, ze nie wiesz. Chetnie udziele Ci kilka lekcji z
        jezyka polskiego (jez. polski jest moja glowna domena)

Jesli chodzi o Payute, to musisz wiedziec, ze istnieje bardzo niewiele ludzi o
        pokroju Payuty. Jesli posadzasz ja o zazdrosc, zawisc czy jeszcze inne niskie
        pobudki, to masz u mnie kolejny NIEDOSTATECZNY! Jest to dama o niebywalej wrecz
        dobroci serca, pogodzie ducha i otwartym umysle. Przywary, ktore Jej
        przypisujesz, cechuja raczej osoby, ktore nie potrafia wlasciwie klasyfikowac
        wartosci... Nie podam Ci zadnego konkretnego przykladu, aby Cie nie obrazic.
        • h.olender Re: Jak zapobiec wprowadzaniu ludzi w blad ? 11.04.05, 22:16
          mkornet napisała:

> Jesli chodzi o Payute, to musisz wiedziec, ze istnieje bardzo niewiele ludzi o
          > pokroju Payuty. Jesli posadzasz ja o zazdrosc, zawisc czy jeszcze inne niskie
          > pobudki, to masz u mnie kolejny NIEDOSTATECZNY! Jest to dama o niebywalej
          > wrecz dobroci serca, pogodzie ducha i otwartym umysle.

Jestescie siebie warte. Tylko dlaczego rozmawiacie ze soba przez internet?
          Przeciez jest telefon i spotykacie sie tez bezposrednio...
          • mkornet Re: Jak zapobiec wprowadzaniu ludzi w blad ? 11.04.05, 22:21
            h.olender napisał:

> mkornet napisała:
            >
            > > Jesli chodzi o Payute, to musisz wiedziec, ze istnieje bardzo niewiele lu
            > dzi o
            > > pokroju Payuty. Jesli posadzasz ja o zazdrosc, zawisc czy jeszcze inne ni
            > skie
            > > pobudki, to masz u mnie kolejny NIEDOSTATECZNY! Jest to dama o niebywalej
            >
            > > wrecz dobroci serca, pogodzie ducha i otwartym umysle.
            >
            > Jestescie siebie warte. Tylko dlaczego rozmawiacie ze soba przez internet?
            > Przeciez jest telefon i spotykacie sie tez bezposrednio...

Czy ktos pytal Cie o zdnie, badz zapraszal do dyskusji??
            Wroc raczej do swych polemik z misterami, widmami wolnosci i tp.
            • h.olender Re: Jak zapobiec wprowadzaniu ludzi w blad ? 11.04.05, 22:28
              mkornet napisała:

> Czy ktos pytal Cie o zdnie, badz zapraszal do dyskusji??
              > Wroc raczej do swych polemik z misterami, widmami wolnosci i tp.

A ty dlaczego wykorzystujesz to forum (i nie tylko to) do swoich prywatnych
              porachunkow z widmemwolnosci, ktory - moim zdaniem jak najbardziej slusznie -
              zabanowal cie na swoim forum???

P.S. A odpowiadajac na twoje zapytanie: to forum otwarte. Nie potrzebuje
              twojego zaproszenia, aby wziac udzial w dyskusji.
              • mkornet Re: Jak zapobiec wprowadzaniu ludzi w blad ? 11.04.05, 22:31
                h.olender napisał:

> mkornet napisała:
                >
                > > Czy ktos pytal Cie o zdnie, badz zapraszal do dyskusji??
                > > Wroc raczej do swych polemik z misterami, widmami wolnosci i tp.
                >
                > A ty dlaczego wykorzystujesz to forum (i nie tylko to) do swoich prywatnych
                > porachunkow z widmemwolnosci, ktory - moim zdaniem jak najbardziej slusznie -
                > zabanowal cie na swoim forum???
                >
                > P.S. A odpowiadajac na twoje zapytanie: to forum otwarte. Nie potrzebuje
                > twojego zaproszenia, aby wziac udzial w dyskusji.

zaczynam rozumiec mistera...
                I nie sil sie juz na odpowiedz, bo skwituje Cie jednym acz przykrym slowem.
    • martin.gov Re: Jak zapobiec wprowadzaniu ludzi w blad ? 11.04.05, 17:23
      odpowiedz na twoje pytanie jest prosta:nie wlaczac sie kiedy nie ma sie nic do
      powiedzenia w temacie.Nie ma ludzi wszechwiedzacych jak to niektorzy staraja
      sie sugerowac,ale sa tacy ktorzy maja DUUUZO czasu wolnego i NIIIC do roboty
      wiec kilikaja i niosa w swiat ,co im do glowy przyjdzie.
      A w takim przypadku nic madrego do glowy przyjsc nie moze,bo skoro siedzi sie
      24 godziny w domu to czegoz mozna oczekiwac?
      Widmo narobil szumu,ale tu byl juz niejaki mister,ktory mial podobna taktyke i
      straszyl czym tylko mogl,by ludzi zniechecic do dzialania,ale narod nie
      glupi...Na internecie swiat sie nie konczy,sa jeszcze inne zrodla...Poza ym nie
      kazdy ma manie straszenia i na watku ,do ktorego nawiazujesz sa sensowne
      wypowiedzi;nazywanie wiec wszystkich bez wyjatku ,,idiotami"'jest sporym
      nietaktem.
    • martin.gov Re: Jak zapobiec wprowadzaniu ludzi w blad ? 11.04.05, 17:53
      Czuje,ze bedzie watek-rzeka,bo panie zaczely sobie wchodzic w slowo.Ja tak
      nawiasem ,chcialem jedynie dodac,ze fakt wykonywania jakiejs profesji nie jest
      niczym wstydliwym i nie ma sensu ukrywac kto kim jest;natomiast nie moge
      zrozumiec myslenia payuty,ktora wszystkich forumowiczow posadza o jakies
      wspinanie sie na drabince wyksztalcenia.Droga payuto rozumialbym twoje
      podejrzenia,gdyby forum mialo charakter konkursu,ale to niwa spotkan dla ludzi
      ktorzy chca sobie cos przekazac.Nie widze nic zdroznego w tym,zeby swoj poglad
      podeprzec stwierdzeniem FAKTU ,ze jest sie np.pedagogiem,psychologiem czy
      kafelkarzem.To daje poczucie wiekszej wiarygodnosci i nie widze powodu dla
      ktorego ktos mialby tu udawac (tak jak sugerujesz)kogos innego,bo niby po co?Ma
      z tego jakies profity?Zastanow sie sama!
      • mkornet sprostowanie nt. "idiotow" 11.04.05, 21:56
        To nie ja nazywam "idiotami" innych. Osoba pn. "widmo wolnosci" za takicj uwaza
        respondentow na swoim forum, gdzie wprowadza (nie celowo, bynajmniej) w blad
        osoby takie jak ta panna, ktora zadala pytanie.
        Ja uzylam znaczka cudzyslowu, tak wiec zrozumcie, prosze, ze ja NIE nazwalam
        idiota nawet tego pajaca o aliasie widmo wolnosci.
        Przeslaniem mojego watku nie bylo nie polemizowanie kto kogo nazywa idiota, lecz
        zapobiezenie wprowadzania ludzi w blad przez takie indidua jak widmo wolnosci
        czy jakis tam mister czy swister.
        Chodzi mi WYLACZNIE o merytoryczna strone zagadnienia!
        Wszystkich pozdrawiam,
        M+
        • payuta Re: Do Martina 11.04.05, 23:56
          Sorry za szybko polecialo.
          Oczywiscie ze temat rzeka,bo jest troche sensacji i cos sie zaczelo tu w koncu
          dziac,niby takie wyksztalcone towarzysto,a tematow brak.A ciagle pisywanie jakie
          kto pokonczyl szkoly jakie ma dyplomy i jaka prace w koncu sie nudzi,prawda??
          Kazdy kocha sensacje i madry i glupi.P.P.
    • grzesiek.ps Re: do payuty i o payucie 12.04.05, 10:16
      Zaczelas tu mieszac kobieto dobrych obyczajow!Na poczatku trulas ,ze forum nie
      przetrwa,bo to i tamto;wczesniej slawilas w nieboglosy radosnym spiewikiem pana
      widmo,ktory nie wytrzymal ludzkiej glupoty i dal ci popalic;facet mial racje,bo
      nie mozna byc takim obludnym-inaczej tego nazwac nie potrafie,bo jakze mozna
      nazwac czlowieka ,ktory jednego dnia piesni wysyla,a nastepnego bluzni
      i ,,blotem obrzuca,,?I nie poczytaj tego jako wulgaryzm,bo czytajac ciebie uszy
      w niektorych momentach wiedna(post przytoczony trafnie przez h.olendra),nie ucz
      Marty ,ze jest kobieta bo pewnie wie o tym dokladnie,ze jest matka,bo tego
      chyba mozesz sie jedynie domyslac,a z tym to u ciebie chyba nie
      najlepiej...Nick masz rzeczywiscie niewybredny,ale po slowniku tez trzeba umiec
      szukac,zeby nie strzelac glupa;moze lepiej zapytaj kogos swiatlejszego(oby bez
      dyplomow,bo tych nie cierpisz jak piolunu)coz to znaczy ,,payuta,,ale nie
      swiadczy to bynajmniej dobrze o tobie i twojej ,,wiedzy,,ze przyjmujesz
      nick,ktorego znaczenia nie znasz???A fakt,ze ktos jest tu Kims przez
      duze,,K,,zalewa cie zimna krwia;niby piszesz,ze nic ci do tego,a potem kilka
      postow li tylko w tym temacie.Czy ty pijesz cos wiecej niz czerwona herbatke i
      kawke przed i po sprzataniu ?Jesli tak,to nie bede dalej tematu ciagnal,bo
      Kasie natomiast posadzasz o wywody;jesli kobieta ma ochote i wene,to co ci do
      jej wywodow.Nie musisz sie z nimi zgadzac,a przypuszczam,ze ich w duzej czesci
      nie rozumiesz,bo prawo jest poza twoim zasiegiem,ale to zadna ujma.Co to by
      bylo gdyby wszyscy byli prawnikami albo zonami Holendrow uwijajacymi sie ze
      sprzataniem i cieplym obiadkiem na nadejscie,,kochanego,,.Kobieta
      jest,,flexieble,,i to ja od mezczyzn wyroznia;ty ta ceche masz i nikt ci jej
      nie zazdrosci,nie wytyka paluchami,a ktos kto nie trawi twoich,,wywodow,,to ich
      po prostu nie czyta.Nie czytaj wiec Kasi,ale nie praw jej nauk,bo najprostsza
      rzecz ktora razi u ciebie to bledziarstwo i niestety bardzo niepodobny
      kobiecie,-wulgaryzm.Dobrze,ze Holendrzy polskiego nie znaja na tyle ,by zrobic
      z tego pozytek.Ale wracajac do poprzedniej mysli i konkludujac juz ,bo kogos
      posty przez sama dlugosc moga nudzic,powiem,ze Kasia zapewne zauwazyla twoje
      cechy dwie,czyli bledziarstwo z ,,mosisz,,na czele i wulgarny styl wypowiedzi,a
      jednak jest na tyle kulturalna(bardziej ode mnie w tym momencie),ze nie
      napisala,,nie da sie tych wywodow czytac,bo blad na bledzie siedzi,a slownictwo
      z rynsztoka,,.A poniewaz jak piszesz smiech cie ogarnia na kazda okazje....wiec
      do smiechu!
    • kasiaa10 Re: do payuty 12.04.05, 10:39
      Payuta ,jesli drazni ci cos w moich wypowiedziach,to przeciez nie musisz ich
      czytac;a sedzina tez jeszcze nie jestem,bo dopiero sie ucze,ale dziekuje za
      uznanie-ironiczne ,ale zawsze...Ja nie bede sie rozpisywac co mnie drazni u
      ciebie,bo to nie jest cel naszych dyskusji.Powinnas jednak wiedziec,ze na
      swiecie sa rozni ludzie,nie tylko dotyczy to roznic w wyksztalceniu,ale ogolnie
      w sposobie bycia itp,itd i nie wszyscy nadaja na tych samych falach,ale fakt,ze
      moja osoba w jakis sposob Ci nie odpowiada,nie jest powodem ,by dyskredytowac
      mnie w oczach innych.Ja szanuje ludzi takimi jakimi sa i nie dziele na tych z
      dyplomem i bez,ale z drugiej srtrony nie uwazam za sluszne ukrywanie sie ze
      swoim doswiadczeniem,zawodem czy wszechobecnymi dyplomami.Postaraj sie miec
      mniej zlosliwosci do ludzi,ktorzy sa inni od ciebie;nie badz dzieckiem,ktore
      wysmiewa sie z kogos,kto...ma rude wlosy czy piegi na policzkach,bo twoje
      wypowiedzi przypominaja mi cos ze szkoly podstawowej.Pozdrawiam i ciesze sie,ze
      los nie postawil nas na wspolnej drodze. Kasia
      • mkornet do Kasi 10 12.04.05, 12:57
        no wlasnie..... mam nadzieje, ze nikt z nas nie stanie na Twojej drodze po tym
        jak juz pobierzesz te swoje nauki...... drobny przedsmak Twojej dojrzalosci juz
        zaserwowalas. Jakie zatem beda wyroki przez Ciebie ferowane?! Az strach
        pomyslec... mam nadzieje (bardzo pobozne zyczenie), ze bedziesz jeszcze bardzo
        bardzo bardzo dlugo (do nieskonczonosci) pobierac nauki!
        • grzesiek.ps Re: do mkornet 12.04.05, 16:58
          Widzisz czlowiek musi uczyc sie do konca zycia,ale w twoim przypadku brak tej
          nauki przyniosl takie oplakane skutki ,w postaci ...czytamy to w twoich
          postach.Wez sie corcia do nauki czy opieki nad chlebodawca ,bo coz bedzie jesli
          kiedys przyjdzie mu do glowy zajrzec ci do majtek i los z powrotem rzuci cie do
          Polski.
          Kasi nie dorastasz do piet wiec pokusilem sie o zastapienie jej tutaj(mysle,ze
          sie Kasiu nie obrazisz,to moje slowa,ale pewnie myslisz podobnie...).
          Kobieto czy ty tez masz muche na mozgu z tego powodu,ze sa i tacy ktorzy do
          Holandii zjezdzaja z dyplomami i wiedza w glowach,a nie tylko ze sloma w butach
          i na uslugi?Zastanow sie,bo az wstyd olej do glowy nalewac ...
          • naiwna_34 do grzesiek .ps 12.04.05, 17:53
            Czasami dyplom o niczym nie swiadczy , pomimo dyplomu sieczka w glowie zostala.
            Poznalam tutaj kilka osob z dyplomem , a usluguja ?!

Jestem tutaj od niedawna , czytam i czytam .....
            Zastanawia mnie dlaczego wszyscy sobie dogaduja , obrzucaja obelgami ?!
            To chyba jakis sposob na zwiekszanie liczby postow , na forum ?!
          • mkornet Re: do mkornet 12.04.05, 18:08
            grzesiek.ps napisał:

> Widzisz czlowiek musi uczyc sie do konca zycia,ale w twoim przypadku brak tej
            > nauki przyniosl takie oplakane skutki ,w postaci ...czytamy to w twoich
            > postach.Wez sie corcia do nauki czy opieki nad chlebodawca ,bo coz bedzie jesli
            >
            > kiedys przyjdzie mu do glowy zajrzec ci do majtek i los z powrotem rzuci cie do
            >
            > Polski.
            > Kasi nie dorastasz do piet wiec pokusilem sie o zastapienie jej tutaj(mysle,ze
            > sie Kasiu nie obrazisz,to moje slowa,ale pewnie myslisz podobnie...).
            > Kobieto czy ty tez masz muche na mozgu z tego powodu,ze sa i tacy ktorzy do
            > Holandii zjezdzaja z dyplomami i wiedza w glowach,a nie tylko ze sloma w butach
            >
            > i na uslugi?Zastanow sie,bo az wstyd olej do glowy nalewac ...

Zamykam te wymiane pogladow tym oto stwierdzeniem: jestes poprostu glupi.
            • edytak78 Re: do mkornet 13.04.05, 11:20
              mkornet napisała:

>>
              > Zamykam te wymiane pogladow tym oto stwierdzeniem: jestes poprostu glupi.
              Zastanow sie kobieto kim ty jestes?Tyle osob ci napisalo wprost o twojej
              pseudointeligencji,a jednak bez uzycia wulgaryzmow,a ciebie nie stac by w
              slowniku poszperac i dac odpowiedz w jakis kulturalny sposob.Rzeczywiscie ,tak
              jak napisal h.olender,taki masz jezyk jaka jestes i jedyne co potrafisz to
              wyzywac i obrazac ludzi.Mozesz miec i 6 fakultetow,zapewniam cie,ze to nie jest
              to forum gdzie komus zalezy ile kto ma dyplomow i czy w ogole je ma.Gratuluje
              zdolnosci i zycze zrobienia tu kariery-masz szanse ,bo niewielu Holendrow zna
              jezyk polski.Gdyby go znali, z pewnoscia nie dostalabys tu nawet posady przy
              szorowaniu rynsztokow,bo nawet swinie maja lepszy styl.
    • kasiaa10 Re: Jak zapobiec wprowadzaniu ludzi w blad ? 12.04.05, 18:13
      Zawsze powtarzam,ze nie ma sensu sie klocic,bo o co?Forum jest miejscem
      dyskusji dla wszystkich,ktorzy maja cos sensownego do powiedzenia innym,ktorzy
      chca zapytac badz poradzic cos komus,a nie miejscem w ktorym bedziemy
      przescigac sie w wyzwiskach.To nieladnie!
      Napisalam juz kilkakrotnie,ze wyksztalcenie czy dyplom nie decyduje o wartosci
      czlowieka,ale z drugiej strony nie razi mnie fakt jesli ktos ma zyczenie
      napisac kim jest,co robi ,jakie ma umiejetnosci czy zainteresowania.Nie mozemy
      myslec ,ze kazdy oszukuje,ze sie ywyzsza,bo niby w jakim celu?Pisanie ,ze jest
      sie psychologiem czy prawnikiem jest dla mnie podaniem informacji a nie forma
      przechwalki.Poza tym klotnie nie przysparzaja nam osob chetnych do rozmowy,a
      przeciez wielu chce z forum wyniesc jakies informacje,dowiedziec sie
      czegos,stawiajac byc moze pierwsze kroki w obcym kraju...Wyksztalcenie nie moze
      ludzi dzielic ,nie badzcie dziecinni.
      ps.Gdybym wiedziala,ze payucie tak bardzo przeszkadzaja dyplomy,to dla jej
      psychicznego spokoju napisalbym ,ze jestem ,,kura domowa,, i ...niewiele bym
      sklamala,bo obecnie czuje sie wlasnie najbardziej kura domowa.Ale czy to jakas
      ujma?Pozdrawiam.Kasia
        • edytak78 Re: do Rity78 13.04.05, 11:25
          rita78 napisała:

> a tyle razy juz wszyscy obiecywali ze beda grzeczni...smutno mi jak to
          wszystko
          >
          > czytam:(
          > czlowiek czlowiekowi wilkiem...
          Dwulicowosc to jedna z najgorszych cech ludzkich-u ciebie na foruch te babeczki
          zachowuja sie jak przekupki gadajac o niczym,ale przynajmniej trzymaja
          fason.Jednak jak sama Rito widzisz-maja 2 albo i wiecej twarzy,i tutaj
          puszczaja wodze energii,niezuzytej w domu,bo Holender nie da sobie
          podskoczyc,szczegolnie takiej ktora utrzymuje.Dlatego ta zazdrosc o dyplomy,bo
          sa i takie kobiety,ktore maja honor i ambicje i nie zamierzaja zyc caly czas
          pod pregiezem silnej reki.
          • mkornet Re: do Rity78 13.04.05, 14:01
            edytak78 napisała:

> rita78 napisała:
            >
            > > a tyle razy juz wszyscy obiecywali ze beda grzeczni...smutno mi jak to
            > wszystko
            > >
            > > czytam:(
            > > czlowiek czlowiekowi wilkiem...
            > Dwulicowosc to jedna z najgorszych cech ludzkich-u ciebie na foruch te babeczki
            >
            > zachowuja sie jak przekupki gadajac o niczym,ale przynajmniej trzymaja
            > fason.Jednak jak sama Rito widzisz-maja 2 albo i wiecej twarzy,i tutaj
            > puszczaja wodze energii,niezuzytej w domu,bo Holender nie da sobie
            > podskoczyc,szczegolnie takiej ktora utrzymuje.Dlatego ta zazdrosc o dyplomy,bo
            > sa i takie kobiety,ktore maja honor i ambicje i nie zamierzaja zyc caly czas
            > pod pregiezem silnej reki.

Sama doswiadczylas tej silnej reki? Bardzo Ci wspolczuje. Jesli nie wiesz gdzie
            sie z tym probleme zwrocic, to daj znac. Chetnie wskaze instutucje, ktore
            pomoga Ci wyeliminowac z zachowania Twojego meza te archaiczne metody wychowawcze.
            • martanowa22 Re: do mkornet 13.04.05, 14:16
              Wiesz mkornet ,edyta ma takiego fajnego,misiowatego faceta,ze niejedna z nas by
              o takim marzyla.Mysle,ze edyta nie pogniewa sie,ze to ujawnilam ;w koncu to cos
              czym mozna sie pochwalic.
              Niestety fakt jest taki,ze wiekszosc Holendrow wykorzystuje niemilosiernie
              swoje cudzoziemskie zony;zobacz mkornet ilu dziadkow prowadza za raczke
              mlodziutkie skosnookie pieknosci ,ktore przyjechaly tu dla pieniedzy.Tacy sami
              dziadkowie prowadzaja tez i Polki tylko jak je rozpoznac.A moze to i dobrze,ze
              sa nierozpoznawalne;niestety nie da sie ukryc,ze malo jest Holendrow,ktorzy sa
              mezami czy partnerami z prawdziwego zdarzenia a wiekszosc Polek przyjechala tu
              ze wzgledow ekonomicznych i jakos te 3 latka da sie przebolec dla leoszej
              przyszlosci.Taka jest prawda,tego nie ma co ukrywac.
              Obok nas mieszka Polka,fajna babka,ktora nalezy juz do tzw,,wyzwolonych,,(sama
              sie tak nazwala);przezyla 3 ciezkie,jak sama mowi,lata z dziadkiem Holendrem,a
              teraz wynajela mieszkanko i wreszcie bedzie na swoim.Ale nie z kazdym da sie
              wytrzymac.Mialam znajoma Polke,ktorej do tych 3 lat zostalo 2 miesiace i...nie
              dala rady,spakowala manatki i wrocila do Polski.
              A wracajac do faceta Edyty,to taki misiek z ktorym kazda wytrzyma ,nawet
              najgorsza przekupa,bo on na wszystko sie zgadza,a jego hobby przyslania mu
              chyba to,czego na pewno moglby sie od partnerki domagac.Takim to dobrze...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka