Dodaj do ulubionych

leyden i proba tezyczkowa

04.03.13, 20:47
chodzi o to czy po probie tezyczkowej (jest zastoj krwi ok 10 min przez ucisk) moze dojsc do zakrzepu i zatoru.
Mam leyden hetero jestemw trakcie bad genu protombiny.
Obserwuj wątek
  • smoru1 Re: leyden i proba tezyczkowa 04.03.13, 21:29
   Raczej nie, ale to pewnie zależy od wyników w danym momencie. Jeśli choroba jest zaawansowana - d-dimery wysokie - to tak. Jeśli są w normie, to nie masz się czym przejmować. Jeśli jesteś w trakcie diagnozy, to wszystko wyjdzie. Więc chyba Ci nie pomogłamsad
  • smoru1 Re: leyden i proba tezyczkowa 04.03.13, 21:44
   Możesz mi powiedzieć coś więcej o tej chorobie?
   Mam część objawów pasujących do tężyczki i aż się boję, że mogę mieć i to. Mam charakterystyczną kluchę w gardle niewiadomego pochodzenia - laryngologicznie i endokrynologicznie jestem przebadana w szerz i wzdłuż i jest wszystko w porządku. Mam problemy z pamięcią i czasami się zacinam. Nie raz mówię wyrazy podobne znaczeniowo do wyrazu który chcę wypowiedzieć - co by wskazywało na początki Afazji. Czuję ból w klatce piersiowej, ale serce mam w porządku - miałam robione kilka ekg. Często mnie boli głowa i łapią mnie kurcze łydki. No i drętwieją mi ręce. Mam zdiagnozowaną insulinoopornośc i hashimoto. Do tego niedokrwistości i leidena.
   Jaki lekarz przebadał Cię w tym kierunku? Jakie badania trzeba zrobić?
   • malrowe Re: leyden i proba tezyczkowa 04.03.13, 22:20
    Bo przeciez ucisk mialem ok 10minut i zastanawiam sie czy to wystarczy do skrzepnieci krwi.
    A co do pyt o tezyczke to przebadal mnie neurolog przy okazji bad emg na miesnie, poniewaz mam drzenia miesni (ale wyniki dopiero odbiore pod koniec marca podczas konsultacji lekarskiej) Raczej mam uszkodz uklad pozapiramidowy ale lekarze chca wykluczyc chorobe nerwowo miesniowa.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka