Dodaj do ulubionych

Może się Wam przydam :)

22.05.14, 21:53
Mutacja Leiden, niedobór białka S, odkryta po ciażach mutacja Mthfr, dwa poronienia, dwie zdrowe heparynowe córki (chociaż w ostatniej ciąży było ciężko- ddimery 6 tys). Borykalam się z niedoborem B12 i podwyzszona homocysteina. Strasznie zaniedbalam to forum, ale może się do czegoś Wam przydam? smile
Obserwuj wątek
    • janis1235 Re: Może się Wam przydam :) 23.05.14, 09:43
      Też mam mutację Leiden i homo 677. Napisz proszę jakie badania wykonałaś przygotowując się do ciąży i jakie badania kontrolne miałaś podczas ciąży.
      I jeszcze jedno pytanko, jak się uporałaś z niedoborem B12 i z homocysteiną - przyjmowałaś jakieś suplementy? I czy badałaś normalnie poziom B12 we krwi czy też miałaś jakieś inne badania.
      • 3-martek Re: Może się Wam przydam :) 27.05.14, 11:22
        Janis-
        przed ciążami nie wykonywałam badań, tylko te, które mnie doprowadziły do stwierdzenia trombofilii. Od pozytywnego testu kłułam się heparyną i od ręki wizyta u hematologa i:
        - anty Xa, poziom homocysteiny, witaminy B12, morfologia, cała wątroba, kreatynina, mocz, d-dimery, poziom białka S. I tak co 3-4 tygodnie.
        Witaminę B12 suplementowałam seriami zastrzyków, bo doustnie nic mi to nie dawało. Przyznam szczerze, że nie suplementowałam regularnie kwasu foliowego, odżywiałam się bardzo zdrowo, ale jeszcze o mutacji MTHFR nie wiedziałam, miałam szczęście- dziewczynki zdrowe.
    • sasanka28 Re: Może się Wam przydam :) 26.05.14, 22:56
      hej smile

Ja jestem na poczatku drogi i walcze z niepowodzeniami w ivf

Moze moglabys spojrzec na moje swieze pytanie:
      forum.gazeta.pl/forum/w,243091,151193499,151193499,Zespol_antyfosf_jakie_badania_do_diagnozy_.html
      Chcialabym potwierdzic lub wykluczyc problemy antyfosf. jednak nie wiem do konca jakie badania zrobic aby miec pelny obraz...

Z gory dziekuje za pomoc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka