Dodaj do ulubionych

Czy ktoś może mi doradzić?

09.11.15, 13:44
Mam wątpliwości co do mojego związku. Nie jestem szczęśliwa, męczę się. Mam 31 lat, niecały rok temu poznałam mężczyznę 30-letniego. Problem polega na tym, że on pochodzi z rodziny dysfunkcjonalnej i choć się stara, nie do końca umie inaczej żyć. Jego rodzina należy do nizin społecznych, a w domu jest bród, który trzeba by było zrywać razem z tynkiem i podłogą. Nie chodzi o biedę, chodzi o bród... eh Poza tym jest to rodzina dysfunkcjonalna. Nie chciałam go odrzucać, bo on nie wybrał tej rodziny. Ma pierwszy stopień studiów inżynierskich, choć wszyscy inni skończyli na zawodówce, oznacza to, że stara się żyć inaczej. Jednak nie do końca umie żyć inaczej. W ciągu 10 miesięcy miał 5 różnych prac, a zanosi się na kolejną zmianę, i przeprowadzał się 3 razy - najpierw pracował w większym mieście, gdzie wynajmował pokój, potem przeniósł się do innego dużego miasta, następnie wrócił na trochę do rodziców, po czym znów się wyprowadził do dużego miasta. Przeraża mnie ten chaos. Moim zdaniem to dlatego, bo nikt mu nie pokazał, jak żyć, aby utrzymać się na powierzchni. Rozmawiam już z nim praktycznie tylko o tym, co ma robić, o rozmowach kwalifikacyjnych. Nie ma doświadczenia, ciągle przyjmowany jest na początkujące stanowiska, bo brak mu praktyki zawodowej. Gdy mu jest ciężko, to odchodzi z roboty sad Weszłam w rolę opiekunki, matki, czy ojca, którzy nie sprawdzili się w rolach. Smutno mi bardzo. Boję się, ze nikogo już nie znajdę, poza tym bardzo chciałabym mu pomóc, aby mu się ułożyło. Co myślicie?
Obserwuj wątek
  • anelito Re: Czy ktoś może mi doradzić? 13.11.15, 22:33
   Najważniejsze napisałaś na początku: Nie jesteś szczęśliwa i męczysz się. To raczej się nie zmieni. Zastanów się dlaczego jesteś z tym mężczyzną i co Ci się w nim podoba. Może to, że pomimo trudnego życia próbuje osiągnąć więcej niż jego rodzina, jest ambitny. Ale jeśli już to osiągnie, czy dla Ciebie nie będzie to za mało? Nie wiem jaka jesteś, jesli oczekujesz od mężczyzny oparcia - tu go raczej nie znajdziesz. Jeśli jesteś opiekuńcza i szukasz kogoś "do opieki", to za parę lat może się okazać, że on tej opieki już nie potrzebuje i nie chce.
   Możesz się z nim przyjaźnić ale to chyba nie byłby najlepszy partner dla Ciebie.
   Masz nie już, ale dopiero 31 lat. Czyli jakieś 10 lat jeszcze na decyzję o dziecku i statystycznie ponad 50 lat życia przed sobą.
   Chyba najlepiej czujemy się w zwiazkach z osobami które dorastały w podobnych warunkach do naszych, w rodzinach które miały podobne systemy wartości. Tu tak nie jest.
   Też mam w swojej "historii" nieudany, kilkuletni zwiazek z mężczyzna DDA, Nie wyszło, mnie zabrakło cierpliwości a on wymagała ode mnie podziwu i tolerancji. I zaczął potem szukać tego gdzie indziej.

   • sesse11 Re: Czy ktoś może mi doradzić? 14.11.15, 09:15
    Bardzo chciałam pomóc mu wyjść z problemów, ale nie umiem, nie wiem jak. Weszłam w rolę opiekunki. Jeśli byłaś w związku z DDA, to miałaś pewnie jeszcze ciężej. Mój partner jest DDD, czyli nie było alkoholu, ale inne trudne sytuacje - jego ojciec jest schizofrenikiem i cała rodzina na tym bardzo ucierpiała.
    • lucyy3 Re: Czy ktoś może mi doradzić? 23.11.15, 10:15
     jeśli szczerze go kochasz i zależy Ci na nim to pomóż mu stać się innym człowiekiem. Życie to nie bajka i nie zawsze jest pięknie i kolorów. Żeby tak było to musimy sobie na to zapracować. Pokaż mu że można żyć inaczej a nie oczekuj że od razu będzie idealny.
  • agnik16 Re: Czy ktoś może mi doradzić? 28.11.15, 17:35
   Ciężko cokolwiek powiedzieć. Na Twoim miejscu zachowała bym się tak samo jak Ty, nie wiedzialabym co zrobić. Rozmowami nic nie zdziałasz, chyba że rozmowy zamieniają się w kłótnie i groźby ale to tylko może pogorszyć sytuację i Ty będziesz się czuła przy tym zraniona i smutna. Wydaje mi się że jedynym rozwiązaniem jest abyście sprobowali zamieszkać razem i wtedy zobaczysz czy coś się zmieni, czy on się bardziej ustatkuje czy będzie tak samo lub jeszcze gorzej. Powodzenia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka