Dodaj do ulubionych

dlaczego młodzi mają się składać na emerytury

15.05.13, 08:27
Dobre pytanie jest na początku artykułu.
Dlaczego ktos chce zarządzac moimi pieniędzmi.
wyborcza.biz/biznes/1,100897,13890119,Mlodzi_wypna_sie_na_starosc.html#BoxBizTxt
Obserwuj wątek
  • skuter44 Re: dlaczego młodzi mają się składać na emerytury 15.05.13, 10:30
   Wojna między pokoleniami nie ma sensu.

   Ja mógłbym też zapytać - "dlaczego nie mam emerytury na poziomie 35 % liczonej od moich
   skladek na ZUS za ponad 50 lat pracy, gdzie podziały się te składki ?" Gdyby emerytura moja płacona była z moich składek (odpowiednio waloryzowanych)dziś by oznaczało, że obecna emerytura moja była b.dużo większa i nie musieli by się do niej dokladać młodzi pracownicy. Nawet gdybym żył 80 lat . Pytania nasze są jednak retoryczne.

   Taki mieliśmy beznadziejny ustrój i takie mieliśmy rządy. Taki też nieodpowiedzialny rząd mamy obecnie .

   Najgorsze jest to, że problem przyszłych emerytur nie jest rozwiazany, że nie podejmuje się radykalnych rozwiązań.
   • lukaj1953 Re: dlaczego młodzi mają się składać na emerytury 15.05.13, 20:16
    podjęto, a jakże:nagrody jubileuszowe mają być wpłacane na fundusz emerytalny pracownika?czy ktoś coś wie o tym? Odprawy emerytalne ucięte -do 1-miesięcznych?To wszystko po to,żeby poprawić dolę wszystkich, a zabrać tym nielicznym starym pracownikom.Właściwie-to po co oni jeszcze żyją?
    • kotwica110 Re: dlaczego młodzi mają się składać na emerytury 15.05.13, 23:03
     oficjalnie nic nie wiadomo, jak to w pko ha ha ha... ale wszystkie wprowadzane zmiany sa niekorzystne dla pracowników,taka to smutna rzeczywistość
     • q.p.r Re: dlaczego młodzi mają się składać na emerytury 16.05.13, 06:24
      kotwica110 napisał:

      > oficjalnie nic nie wiadomo, jak to w pko ha ha ha... ale wszystkie wprowadzane
      > zmiany sa niekorzystne dla pracowników,taka to smutna rzeczywistość

      qrede zgredex nie kumam tego; jak oficjalnie nic nie wiadomavto skad qrede ty wieszmze wszystkie wprowadzane zmiany niekorzystne dla pracownikow sa; ty znasz te zmiany? jak znasz to qrede podziel sie z nami informacja bo nie kazdy ma takie chody zna kogo trza i ma info
   • pokolenie-y Re: dlaczego młodzi mają się składać na emerytury 16.05.13, 08:44
    To nie wojna miedzy pokoleniami.
    To proste pytanie.
    To że starsi ludzie nie maja teraz emerytur takich jakie były ich składki nie znaczy że moje pokolenie ma do ich emerytur dopłacać.
    Kto dopłaci do mojej.
    Dzieci bedzie sie w Polsce rodziło coraz mnieuj.
    Bo coraz mniej osób ma chęć bawić się w wózki, pieluchy i tracić swój czas.
    Więc skąd w systemie wezmą się pieniądze.
    Czemy nasz bank nie ma wewnętrznego programu emerytalnego.
    Można by oddać cześć pensji a w zamian za to bank przelewał by środki na IKE.
    Czy ktos może na to odpowiedzieć?
    • skuter44 Re: dlaczego młodzi mają się składać na emerytury 16.05.13, 13:12
     Piszesz: * Czy ktos może na to odpowiedzieć?

     Odpowiedzieć - bedzie trudno? Rozumiem (raczej) mieć zdanie, swoją opinię na poruszone przez Ciebie tematy, starać się odpowiedzieć na dręczące Cię bardzo ważne i trudne pytania.
     Zabiorę głos, choć boję się już wpisywać na tym jakoby wolnosciowym forum będąc napietnowanym za swoje opinie i takie choćby luźne wypowiedzi.
     ( niebawem chyba przestanę tu bywać i zaproszę do ew. dyskusji ze mną na nasze stare forum, gdyż atmosfera wokól mojej osoby jest nieprzychylna i nie bardzo wiem dlaczego?)

     *To nie wojna miedzy pokoleniami. .

     Pisząc, że trwa niepotrzebnie wojna pokoleniowa w sprawach emerytur miałem na myśli
     wzajemne pretensje emerytów do PRL i do młodych (obecnie rzadzących) - że mają małe emerytury a także przyszłych emerytów zaniepokojonych - że rządzący nie gwarantują im (finansowo i prawem państwa) godnego zabezpieczenia na starość. Zwróciłem tym uwagę, że wzajemne pretensje nie mają sensu. Pretensje i wnioski powinnismy kierować w jedną stronę - do rządzących państwem.

     *To proste pytanie

     Pytania nie są proste lecz alarmistyczne , mogą być jedynie zwróceniem uwagi na wielkie problemy nadal nie rozwiazywane w skali państwa. Jest też wniosek pod adresem Zarządu PKO BP.

     *To że starsi ludzie nie maja teraz emerytur takich jakie były ich składki nie znaczy że moje pokolenie ma do ich emerytur dopłacać. Kto dopłaci do mojej.

     Problem praktycznie nie jest mozliwy do rozwiązania, wg Twojego postulatu (choć masz rację). Już od początku lat 90-tych powinen byc zreformowany system emerytalny , tak by każdy pracujacy wnosił a potem wykorzystawał swoje składki na swoją emeryture .
     Sytuacja emerytów obecnych jest jasna, mają prawa nabyte, wnieśli do budżetu panstwa swoje składki i teraz mają prawo żądania zwrotu. Nasze składki zostały wczesnie wykorzystane przez panstwo na rózne cele to teraz nikt nam łaski nie robi, państwo musi nam oddawać nasze pieniądze w formie emerytur a oddaje tylko część tych składek i w miesięcznych ratach. Teraz my emeryci nie mamy (przynajmniej ja, jesli dopłacają do mojej emrytury - to moi synowie) żadnych wyrzutów sumienia, że państwo dopłaca do naszych emerytur bo to jest zwrot długu zaciągnietego od nas (wówczas pracowników).
     Gorzej z przyszłymi emeryturami (dla obecnie młodych Polaków) . Tu na Twoje pytanie - kto
     dopłaci do Twojej emerytury - powinni odpowiadać rządzący. Jak dotychczas - nie potrafią
     odpowiedzieć, bo nie mają dobrych rozwiazań i nowych pomysłów . W tej sytuacji - wg mnie -trzeba zdać się na własne siły - odkładać pieniądze na własną emeryturę (maksymalnie doubezpieczać się). Wybór tego dodatkowego ubezpieczenia może być różny. Twój postulat do władz banku o utworzenie zakładowego systemu emerytalnego , np. " by oddać cześć pensji a w zamian za to bank przelewał by środki na IKE" - jest słuszny, wg mnie. Wymaga jednak by był powszechny, poparty przez zz.

     *Dzieci bedzie sie w Polsce rodziło coraz mniej. Bo coraz mniej osób ma chęć bawić się w wózki, pieluchy i tracić swój czas. "

     Słusznie zauważasz " skąd w systemie wezmą się pieniądze". Nie bedzie tych pieniedzy potrzebnych na emerytury. Mało liczne liczebnie roczniki w najbliższych i dalszych latach to oznaka, że rosnąć bedzie liczba emerytów do utrzymania przez osoby pracujące, w rezultacie zmniejszanie kwoty pojedynczej emerytury. Już wiele lat temu mając na biurkach niekorzystne prognozy demograficznie rząd powinien był podejmować skuteczne reformy socjalne i gospodarcze na celu ozywienia gospodarki, ochrony (wzrostu) miejsc pracy i poprawy sytuacji dochodowej (socjalnej) rodzin. Niestety, nie ma takich wielokierunkowych dzialań, kompleksowej reformy państwa
     Efekty opłakane. Dzietnośc kobiet spada. Stan gospodarki jest opłakany. Bezrobocie i zadłużenie panstwa rosnie. Jeśli nie będzie pilnych, kompleksowych, radykalnych dzialań zapobiegawczych to można tylko liczyć na pogarszanie sytuacji Polaków którzy idą na emeryturę.


    • kociolek_matolek Re: dlaczego młodzi mają się składać na emerytury 20.05.13, 20:13
     pokolenie-y napisał:

     > Można by oddać cześć pensji a w zamian za to bank przelewał by środki na IKE.
     > Czy ktos może na to odpowiedzieć?

     Lukaj ty o tym coś pisałeś. Znasz szczególy?
  • scooter004 Re: dlaczego młodzi mają się składać na emerytury 16.05.13, 18:19
   Oczywiście że powinni się składać. A niby skąd mam wziąść swoją emeryturę. Niech na nią płacą ci co jeszcze pracują. A na ich emerytury niech płacą ich dzieci. A jak się boją że dzieci za mało się rodzi to do roboty. Łączyć przyjemne z pożytecznym smile
   • skuter44 Re: dlaczego młodzi mają się składać na emerytury 16.05.13, 18:28
    I proszę. Znalazło się wyjście. -smile Brawo. Łączyć przyjemne z pożytecznym . -smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka