Dodaj do ulubionych

dlaczego nastąpił podział

19.05.13, 13:24
Napisałam o tym w odpowiedzi do skutera na forum moderowanym przez ukrytego wafla...Jest podział...Niektórzy nie będą chcieli się do tego odnieść tam...Rozumiem to, więc pozwólcie, że taki sam tekst zamieszczę w dwóch miejscach...Odniesienia do sytuacji na forum dotyczą starego forum!
Pisząc o strategii wypychania mam na myśli to jak zmieniło się forum w ostatnich miesiącach...W porównaniu do tego jakim było wcześniej...Te osoby o których piszę są wartościowe...Z punktu widzenia tego co tu pisały...Są nie mniej wartościowe niż ukryty wafel, czy Ty...A jednak część z nich stąd odeszła...A część została zablokowana...Nawet jeśli ich poglądy i wypowiedzi są kontrowersyjne to dyskusja traci na tym gdy się takich dyskutantów wycina...I Twoje i ukrytego wafla wypowiedzi bardzo często też są kontrowersyjne...Bardzo kontrowersyjne...Często w to co piszecie wierzycie tylko Wy dwaj i szara mysz...A jednak pozwala Wam się te kontrowersyjne poglądy tu głosić...A troublemakerowi nie pozwolono...
To w mojej oczywiście ocenie jest powód który zgasił to forum...Brak pogodzenia się z tym, że nawet takie wypowiedzi jak troublemakera mają prawo być tu prezentowane...Bo wypowiedzi ukrytego wafla są tak samo skrajne...Czasem bardziej agresywne i napastliwe...Tylko że ta skrajność jest prezentowanan z drugiej strony barykady...A jednak ukrytego wafla nikt nie zbanował...Może tu pisać wszystko co mu ślina przynosi na język...Troublemakera zbanowano nie pozwalając mu pisać tego co pisał...Inni sami odeszli, myślę że widząc jak to wygląda...
Ja sama byłam tu banowana wcześniej...Wiem więc od drugiej strony jak to wygląda...
A inni...Oni po prostu czytają wpisy, które się tu ukazują i wyciągają wnioski...Jak wyborcy, głosują nogami...Na teraz poszli na forum Rozmowy...Chyba z tych powodów, które opisałam wcześniej...Skoro forum jest dla pracowników i byłych pracowników, a ta grupa która poszła na nowe forum, większość tu się ostatnio wypowiadających, to moim zdaniem coś jest nie tak...I to w sobie warto zawsze poszukać przyczyny, a nie oskarżać od razu innych...
To jest oczywiście moje zdanie...Może warto jednak by jakieś wnioski z tego co zaszło wyciągnąć...
Pozdrawiam i do usłyszenia także na forum Rozmowy...Choć jestem zwolenniczką jedności i może kiedyś fora uda się połączyć...Tymczasem będę zaglądać i tu i tam...Bo teraz by mieć pełny obraz tego co nurtuje pracowników PKO trzeba śledzić oba fora
Obserwuj wątek
    • skuter44 Re: dlaczego nastąpił podział 19.05.13, 15:55
      Każde forum stoi siłą forumowiczów. Obserwuję na forach społecznosciowych, że dobrze jest kiedy conajmniej kilkanaście/kilkadziesiąt osób bierze - stale, ciekawie, kulturalnie, tu fachowo - udział w dyskusji. Wtedy jest ono atrakcyjne i przyciąga innych. Trwa długo i rozwija się. Takie fora (np. Leziowa Melyna, Wistula) to towarzystwa wzajemnej adoracji.
      Jeśli z forum rozmowy odejdzie kilku młodych i ja(nieskromnie mówiąc) ku temu zmierzać bedzie to forum. Tak uważam.
      A podział na dwa fora nie jest konieczny. Proponowałem połaczyć obydwa fora po starą nazwą
      z udziałem załozycieli i moderatorów obydwu for. To uratuje pekaowskie miejsce dyskusji pracowników.
    • agrafek10 Re: dlaczego nastąpił podział 19.05.13, 16:59
      ex-ex-ex napisała:

...Troublemakera zbanowano nie pozwalając mu pisa
      > ć tego co pisał...Inni sami odeszli, myślę że widząc jak to wygląda...

Zauważ, że ani Mysz ani Racjonalny słowem nie odnieśli się do samowolki Wafla.Racjonalny przytoczył wypowiedź Troubla nie znajdując powodu usunięcia jego wypowiedzi. Żadne z nich nie zakwestionowało usunięcia faceta z forum.

Fałszywie pojęta moralność.

Przy takim postępowaniu wystarcza jeden nieomylnywszechwiedzącynarcystycznodespotyczny
      moderator.

Niech żyje! Niech żyje!Niech żyje nam towarzysz Wafel! < odśpiewali w duecie Mysz i Racjonalny> wink
    • s.mok_wawelski Re: dlaczego nastąpił podział 20.05.13, 06:18
      Po odpowiedzi mobbinga do 4now4evera już wszystko się klaruje smile. Odpowiedź w stylu wafla. Nie przeszkadzajcie nam tymi bzdetami o moderowaniu bo my tu ważne rzeczy robimy - tak to zrozumiałem smile. Skoro tak to róbcie te ważne rzeczy smile
      Tylko się później nie dziwcie jak mysz, że dyskutantów wymiotło smile. Ludzie, tak jak admini smile, nie są głupi smile
      • troublemaker_recovery Re: dlaczego nastąpił podział 20.05.13, 14:55
        s.mok_wawelski napisał:

> Skoro tak to róbcie te ważne rzeczy smile

Ja zrozumiałem, że Oni już wszystko zrobili:

"Dzięki dyskusji o mobbingu w Banku wprowadzono przepisy antymobbingowe. Forum spełniło swój pierwotny cel."

<rofl> To dziecięce, naiwne marzenia Pana Założyciela... Przepisy dotyczące mobbingu obowiązują od 01.01.2004. Od tego czasu pracodawcy zaczęli zauważać że mają więcej obowiązków i powoli systematycznie w następnych latach zaczęli wdrażać rozwiązania dotyczące zapobieganiu mobbingu. Powoli sprawy zaczęły trafiać do sądów i pojawiało się orzecznictwo które dostarczało dodatkowych wskazówek jak należy postępować. To nie mogło stać się nagle. Musiało ewoluować przez kilka lat. Właśnie w czasie tej ewolucji i dostosowywania firmowych przepisów pojawiło się forum Mobbiego. To zbieżność w czasie i nic więcej. Z pewnością to nie dyskusja wymogła wprowadzenie przepisów ale zmiana w kodeksie pracy. Dyskusje na forum mogły dostarczać pewnych wskazówek. Pokazać co działa a co nie i pewnie tak było. Było... to dobre słowo. Teraz już pisać tam o mobbingu nie wolno bo forum spełniło swoje zadanie... wink A może po prostu Mobbi kiedyś się nie bał?
        • pienkowa.dama Re: dlaczego nastąpił podział 20.05.13, 15:02
          troublemaker_recovery napisał:

> s.mok_wawelski napisał:
          >
          > > Skoro tak to róbcie te ważne rzeczy smile
          >
          > Ja zrozumiałem, że Oni już wszystko zrobili:
          >
          > "Dzięki dyskusji o mobbingu w Banku wprowadzono przepisy antymobbingowe. Forum
          > spełniło swój pierwotny cel."

Pieniek mi mowi dużo ciekawych informacji jest w tym miejscu

forum.gazeta.pl/forum/w,34837,141238061,141238061,Do_mobbing_pko.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka