Dodaj do ulubionych

Wybory na burmistrza i radnych równo za rok.

12.11.09, 14:31
Już tylko rok zostało do wyborów samorządowych. W naszym mieście i gminie
głośno słychać niezadowolenie z pracy tej rady i burmistrza. Czas już szukać
ludzi, którzy będą się nadawali i zechcą podjąć się reprezentowania
mieszkańców w lokalnych władzach.
Obserwuj wątek
                • grubylu Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 10.01.10, 19:24
                  Ale dlaczego nie obecny burmistrz? Każdy krytykuje nie używająć
                  żadnych negatywnch argumentów. To ten burmistrz ruszył kulturę ,a
                  poprzedni ją zlikwidował. To ten burmistrz ruszył inwestycje które
                  były nie wygodne dla poprzedniego... To ten burmistrz nie przyszedł
                  załatwiać własnych interesów czy dorabiać się tak jak to zrobił
                  poprzedni (bricomarche - najpierw sprzedaje ziemie jako burmistrz a
                  puzniej buduje na niej sklep) Program wyborczy Putyry został
                  zrealizowany w 70%, a krzykacze typu Worwa i Godlewska tylko mu
                  przeszkadzają ( hala sportowa)Osobiście poprę Putyrę!
                  • malowanka06 Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 10.01.10, 22:13
                    Ruszył kulturę?no wybacz-chyba tylko stworzył stanowisko dla
                    spaślaka Dutkowskiego, który nic nie robi.Ciekawe dlaczego w tym
                    roku, zresztą jak i zawsze, nie wsparli WOŚP?
                    Nie załaatwia własnych interesów?a pensję kto ma najwyższą?Kto
                    mianował dyrektora w Minkowicach i czyja zona potem zaczęła tam
                    pracować?
                    • grubylu Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 11.01.10, 20:41
                      Malowanka06 - brak ci elementarnej wiedzy. Dyrektor w Minkowicach
                      nie został mianowany przez burme tylko odbył sie konkurs na to
                      stanowisko i wygrała ten konkurs Pani Cyblska która okazała się
                      najlepsza, a to ze zatrudniła żone burmy to co w tym dziwnego jest
                      nauczycielem i czy bedzie pracować w minkowicach czy w laskowicach
                      to jedna cholera. To że burma ma najwyższą pensje to niech ma jest
                      to zgodne z prawem i gdybyś to ty decydowała o swojej pensji to
                      pewnie terz byś ustaliła maksymalną przewidzianą prawem ja bym tak
                      zrobił gdybym decydował o swojej pensji.A co do kultury to gdybyś
                      się więcej interesowała to byś wiedziała że kultura to nie tylko
                      dyrektor MGCK.
                      • stop_pl Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 12.01.10, 10:22
                        Co do wyboru Cybulskiej - bo niestety tak to trzeba nazwać, to nie było
                        konkurencji, gdyż potencjalni kandydaci mieli dane do zrozumienia, że nie są
                        odpowiednimi kandydatami. Dlatego konkurs - to tylko 1 zgłoszona osoba.
                        Przypadek? Ale może nie wiecie, o kole myśliwskim, albo o byłym sąsiedztwie w
                        jednej klatce i bardzo dobrej znajomości.
                        Więc lepiej nie pisz o jakimś tam konkursie
                      • malowanka06 Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 12.01.10, 15:25
                        Konkurs-śmiechu warte-szkoda że godzin nie dostał nauczyciel, który
                        ich potrzebował a zatrudniono nauczyciela z innej szkoły i
                        przypadkiem jest nim zona pana P.Tyle zbiegów okoliczności.
                        Pewnie,że nie tylko dyrektor MGCK-bo jemu samemu do kultury daleko-
                        ale skoro kasę bierze niech ruszy wielką d...i coś zrobi.Zbliżają
                        się ferie-ciekawe co zosatnie zaproponowane dzieciom.
                        p.s.A co do pensji-uwierz, człowiek który naprawdę chce coś zrobic
                        dla gminy, dla miasta-swój własny interes powinien odłożyć na bok-
                        zwłaszcza że należy do osób, które mogą sobie pozowlić na ucięcie
                        pensji, np o 2 tyś miesięcznie, w skali roku to 24 tyś więc ile by
                        było na kulturę.Kultura u nas jedynie przejawia się w maju gdzie idą
                        setki tysięcy w powietrze w postaci sztucznych ogni i jakies zespoly
                        na 3 dni
                  • mooreland Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 10.01.10, 22:36
                    Worwa jako naukowiec to jedno wielkie ZERO. Sadze, ze jako Burmistrz
                    reprezentowalby ten sam poziom. Do Putyry mam tylko jedno
                    zastrzezenie- dobor pracownikow. Nie wszystkich
                    oczywiscie.Zastanawiasz sie skad ten krzyk i jazgot przeciwko
                    Putyrze. Kilku niedowartosciowanych krzykaczy , sadzacych, ze ma
                    jakikolwiek wplyw na stanowisko Burmistrza teskni za kims z
                    czerwonych. Wystarczy zajrzec w odpowiednie miejsca a mozna zobaczyc
                    ilu wspolpracownikow SB ma jelczanski rodowod. Po wojnie zaklady
                    samochodowe w Jelczu byly pod wyjatkowa opieka UB-kow. Zbieranina
                    ludzi z terenow dawnych kresow jak i innych rejonow Polski chetnie
                    wspolpracowala z nowa ludowa wladza i jej zapleczem. Wsrod
                    mieszkancow Jelcza czy Olawy panuje wyjatkowe donosicielstwo, nie
                    wiem czy nie najbardziej rozwiniete w Polsce. Dodatkowy
                    naplyw "nowobogackich" z Wroclawia tylko pogorszyl sytuacje. W
                    jakiej ilosci zalewane sa Urzedy donosami mieszkancow mozna zobaczyc
                    i w skarbowce i w nadzorze budowlanym i innych instytucjach.
                    Zabieranie glosu i krytykowanie Putyry jest proste. Jestem ciekawy
                    czy takie matoly jak poodzian czy mixer znaja budzet gminy? czy
                    wiedza o ile obcieto ten budzet? Wystarczy zapisac sie na rozmowe z
                    Putyra i zobaczyc papiery a nie drzec glupiej japy i robic z siebie
                    debila!
                    • platfus101 Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 10.01.10, 22:57
                      Mam podobne zdanie do przedmówcy. Każdy pajac krytykuje Putyrę nie
                      mając pojęcia o zakresie kompetencji burmistrza, ani wiedzy na temat
                      budżetu gminy, wielkości inwestycji itp. Lepiej jest on oceniany
                      jest w bardziej obiektywnych gremiach np. w rankingu Rzeczpospolitej
                      gmina J-L znalazła się w trzeciej dziesiątce w kraju.
                      Co do innych potencjalnych kandydatów, to do beznadziejnego Worwy
                      Jerzego (tak się podpisuje doktor nauk ekonomicznych!!!), gromady
                      półubeków, dodałbym jeszcze ambitnego ignoranta piastującego z
                      nadania miłościwie nam panującej PO godność arcystarosty
                      oławskiego.
                      Wszystko wskazuje na to, że czeka nas druga kadencja-co nie jest dla
                      naszej gminy złym rozwiązaniem.
                    • cenz0r Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 11.01.10, 10:04
                      Zbieranina to ty jesteś. Mieszkańcy Laskowic pochodzą w większości z województwa
                      tarnopolskiego, powiatu Trembowla. Po wojnie zakłady były faktycznie pod opieką
                      UB ale z tego względy, że na terenie dzisiejszego tzw Hotelu istniało więzienie
                      i obóz pracy dla więźniów politycznych. Piszesz o donosicielstwie i współpracy
                      od początku. Pokaż dowody albo odszczekaj to parszywy kundlu. Cała obsada
                      oławskiego UB wywodziła się z ludzi przywiezionych z centralnej Polski, Na tym
                      terenie nie można było pozyskać ideowych działaczy dlatego, że mieszkańcy
                      Laskowic dobrze wcześniej poznali to to znaczy NKWD i Armia Sowiecka.
                      Zajmij się tą swoją radosną twórczością na Czereśniowej i odpi.... się raz na
                      zawsze od mieszkańców naszej gminy filozofie powiatowy. I nie dziwię się, że
                      pani doktor oprotestowała ten budowlany koszmarek. Też bym sobie nie życzył za
                      płotem takiego bajzlu i wizji architektonicznej godnej moorelanda.
                      • allcapone Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 11.01.10, 19:51
                        Powiem tak.

Powiatowo-miejsko-gminne życie polityczne nie jest moją mocną stroną ale zdaje mi się że Szczęśniak (chociaż za kołnierz nie wylewał) więcej uczynił dla Jelcza-Laskowic niż aktualny burmistrz. Nie chodzi o kwestie dróg, kultury ale o pracę jaką dostarczyła strefa ekonomiczna (nie mówię o zarobkach) w dobie tamtego kryzysu. Zareagował dobrze, sprowadził inwestorów cóż dodać. A wiadomo: gdzie praca tam i mieszkańcy w miarę zadowoleni. Ja jestem zadowolony.
                        Jeśli chodzi o ekonomiczne podejście do spraw lokalnych to raczej jest dość kiepsko w moim odczuciu.
      • dorkasz1 Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 12.01.10, 12:14
        Myślę, że gdyby chrapkę na ten urząd miało wielu, to byłoby z kogo wybierać. A
        tak, pozostaje tylko wybór mniejszego zła.
        Pan Szczęśniak to dla mnie symbol kolesiowskich układów. Umoczony gdzie się da
        coś zjeść z koryta. Nie mówiąc o żenującym tłumaczeniu jak się wydało, że jeździ
        po pijaku. Syropek na nogę! Umarłabym ze wstydu mówiąc coś takiego. Pomijając
        fakt, że każdy odpowiedzialny człowiek powinien mieć ZASADĘ od której nie zbacza
        się nawet na pół piwa. A Burmistrzem może być tylko człowiek z zasadami.
        Pan Putyra nie wtopił tak jak Szczęśniak. Może jest człowiekiem z zasadami, ale
        niewykluczone, że tylko dlatego, że "obija dupę blachą" jak to możliwe. Jest
        bardzo ostrożny. Zabezpiecza się jak to tylko możliwe. Nie podejmuje żadnych
        niepopularnych decyzji, a jeśli już, to bardzo pilnuje, aby było na kogo lub na
        co, zwalić. Mimo wszystko, to mniejsze zło niż Szczęśniak.
              • cenz0r Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 12.01.10, 15:49
                wygadana napisał:

> Przed Szczęśniakiem.

Niesamowite! To gdzie umiejscowisz burmistrza Ostrowskiego.

Złośliwcy się śmieją, że pani Jolanta Lubowicz na zawsze wpisała się w historię
                naszej miejscowości jako pierwszy burmistrz połączonych wiosek, umieszczając
                swoje inicjały na herbie nowo powstałego miasta.

Sam się zastanawiam jakie orły wystartują. Myślę, że Grzesik jak zawsze, Worwa
                aż piszczy, Szponar nie mam zdania, Szczęśniak raczej nie, Skrzydłowski? nie
                wiem kiedy mu się przedawni wyrok i z zapleczem cieniutko, Putyra? nie chcę ale
                muszę, nie wróżę sukcesu. Już dawno ręka, którą karmił zaczyna być ciężarem dla
                karmionych. Jak nie zrobi z nimi porządku to poleci za nieswoje kumoterstwo,
                nepotyzm i brak kompetencji.
                Ciekawe też co szykuje spółka z o.o. Polakowska-Sabik i pani z GS
                Będzie ciekawie. Jak ja kocham wybory i pranie brudów. Człowiek zawsze się dowie
                co było zamiatane przez cztery lata pod dywan. Pamiętacie sprawę kandydata
                Skrzydłowskiego. trzeba być mistrzem, żeby wszystko się tak pięknie zazębiło.
                Jeśli nie pojawi się czarny koń wyborów, który ma naprawdę coś do powiedzenia bo
                nikt się już na jabłka nie złapie to ja stawiam, że wygra Worwa.
                Nie cierpię gościa ale tak mi równania wychodzą.
                Kulturalny to ja przesadnie nie jestem i mam gdzieś Antygony w krzakach,
                skrzypków pod dachem i koncert jakiegoś brodacza w kościele parafialnym z 15 zł
                od łebka.
                Chcę niskich podatków, przejezdnej drogi w zimie, i tanich mediów.

Jak to jest, że cena np ścieków w gminie Czernica jest niższa od ceny w gminie
                Jelcz-Laskowice, a są odprowadzane do tej samej oczyszczalni w Jelczu.
              • cenz0r Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 12.01.10, 15:52
                wygadana napisał:

> Przed Szczęśniakiem.

Niesamowite! To gdzie umiejscowisz burmistrza Ostrowskiego.

Złośliwcy się śmieją, że pani Jolanta Lubowicz na zawsze wpisała się w historię
                naszej miejscowości jako pierwszy burmistrz połączonych wiosek, umieszczając
                swoje inicjały na herbie nowo powstałego miasta.

Sam się zastanawiam jakie orły wystartują. Myślę, że Grzesik jak zawsze, Worwa
                aż piszczy, Szponar nie mam zdania, Szczęśniak raczej nie, Skrzydłowski? nie
                wiem kiedy mu się przedawni wyrok i z zapleczem cieniutko, Putyra? nie chcę ale
                muszę, nie wróżę sukcesu. Już dawno ręka, którą karmił zaczyna być ciężarem dla
                karmionych. Jak nie zrobi z nimi porządku to poleci za nieswoje kumoterstwo,
                nepotyzm i brak kompetencji.
                Ciekawe też co szykuje spółka z o.o. Polakowska-Sabik i pani z GS
                Będzie ciekawie. Jak ja kocham wybory i pranie brudów. Człowiek zawsze się dowie
                co było zamiatane przez cztery lata pod dywan. Pamiętacie sprawę kandydata
                Skrzydłowskiego. trzeba być mistrzem, żeby wszystko się tak pięknie zazębiło.
                Jeśli nie pojawi się czarny koń wyborów, który ma naprawdę coś do powiedzenia bo
                nikt się już na jabłka nie złapie to ja stawiam, że wygra Worwa.
                Nie cierpię gościa ale tak mi równania wychodzą.
                Kulturalny to ja przesadnie nie jestem i mam gdzieś Antygony w krzakach,
                skrzypków pod dachem i koncert jakiegoś brodacza w kościele parafialnym z 15 zł
                od łebka.
                Chcę niskich podatków, przejezdnej drogi w zimie, i tanich mediów.

Jak to jest, że cena np ścieków w gminie Czernica jest niższa od ceny w gminie
                Jelcz-Laskowice, a są odprowadzane do tej samej oczyszczalni w Jelczu.
                Ktoś kogoś tu rżnie w balona.
                • morfin9 Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 13.01.10, 00:57
                  Pani Lubowicz była pierwszym burmistrzem, radziła sobie całkiem nieźle jak na
                  owe czasy. Pan Ostrowski jakoś nie zapadł w pamięć osiągnięciami - był bo był.
                  Szczęśniak wg. mnie to najlepsze co mogło nasze miasteczko spotkać - życzę mu
                  sukcesu jeżeli zechce kandydować. Szponar - również nie mam zdania - kłótliwy
                  ale nie jestem pewien czy przez to skuteczny. Skrzydłowski - jaki wyrok? Z tego
                  co mi wiadomo został uniewinniony a sprawa nazwana kpiną z wymiaru
                  sprawiedliwości sądu niższych instancji. Putyra - mimo że nie nabroił to nie
                  wróżę mu reelekcji. Worwa - mimo wszystko chyba lepszy kandydat niż obecnie
                  piastujący urząd. Ciekawe czy będzie "świeża krew", jeżeli tak to życzmy sobie
                  żeby niewątpliwie niezbędna determinacja w kampanii przełożyła się na późniejsze
                  działania. Za rok będziemy mądrzejsi smile
          • kizuk Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 12.01.10, 16:43
            Dzięki inmarco za przypomnienie o Pani Lubowicz.Niestety,jej cechy
            które wymieniłeś,okazały się jej słabością.Brak kolesi to w naszych
            warunkach brak zaplecza,a w pojedynkę człowiek niewiele
            zdziała,choćby najbardziej kompetentny i uczciwy.Pani Lubowicz była
            bardzo rozgoryczona porażką i wątpię,czy zechciałaby ponownie
            startować na burmistrza.A przydałaby się taka energiczna
            kobieta,która zamieszałaby w tym jelczańskim
            bajorku.Piszę "kobieta",bo faceta łatwiej zaciągnąć na wódkę i przy
            kieliszku ustawić odpowiednie priorytety,"bo nie ważne czyje co
            je,ważne to je ,co je moje".
            PS.Z tego co pamiętam,herb J-L ustalono jeszcze za Dalgiewicza,a
            więc Jolanta Lubowicz go nie wymyśliła.Za to wymyśliła chodnik z
            osiedla nad staw,za co mocno ją krytykowano,że niby buduje ścieżkę
            do lasu.A teraz trudno sobie wyobrazić,jakby to było bez tego
            deptaka.
    • zaqqwas Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 14.01.10, 07:37
      Widać, że lewica próbuje sondować powrót zoombie w osobie pani Lubowicz.
      Grzesikowi pewnie za dobrze w Domaniowie (90 tys/rok) i w naszym mieście pchał się na stołek nie będzie, bo nie ma szans!
      Ale i tej pani też nie wróżę powodzenia bo bardzo długo trzeba było po niej sprzątać.
      Więc jedyny etat jaki mogłaby objąć to sprzątaczka ale już nie w gminie! (z całym szacunkiem dla osób, które rzetelnie wykonują swoje obowiązki w tym fachu)
      • matka_glupich Re: Wybory na burmistrza i radnych równo za rok. 14.01.10, 08:46
        Będzie się pchał bo Domaniów po wyborach się skończy. Nowa władza, nowy podział
        łupów.
        Szczerze mówiąc to Grzesika szanuję za niezmienność. Od kiedy pamiętam zawsze
        startuje jak kandydat lewicowy bez względu na koniunkturę. Dzisiaj kiedy lewica
        została całkowicie zmarginalizowana i skompromitowana naprawdę trzeba mieć
        samozaparcie, żeby się do niej przyznawać i reprezentować.
        Z lewicą nigdy nie było mi po drodze ale wolę Grzesika od tych wszystkich
        Worwów, Godlewskich, Kochów, Witów itd, którzy pochowali się po Przyjaznych
        Gminach, Strażakach i Emerytach i innych koalicjach.
        Liczą na ludzką amnezję? Słusznie. Młodzi nie wiedzą, a i starszych ogarnia
        jakaś demencja. Pozapominali swoich sekretarzy czy się teraz wstydzą partyjnej
        przynależności.
        Człowiek uczciwy nie wstydzi się swoich poglądów i przeszłości, jeśli popełnia
        błędy potrafi się do nich przyznać, a jeśli kogoś skrzywdził, krzywdę naprawia.

Abstrahując wybierzmy ludzi uczciwych, a nie takich co z dekady na dekadę
        chowają się za inną fasadą. Dotyczy to kandydatów na burmistrza ale i radnych,
        bo to oni powinni realnie rządzić, a nie chodzić na sznurku władzy dla diety,
        pracy dla szwagra, mieszkania w TBS.
        Kierując się zdrowym rozsądkiem niech komunista zagłosuje na komunistę,
        prawicowiec na prawicowca, a kto twierdzi, że potrzebny gospodarz czy menadżer
        niech na takiego odda głos.
        Zanim jednak to zrobi niech nie ocenia kandydata po garniturze czy amerykańskim
        uśmiechu. Niech prześwietli kim jest ten człowiek i czy czasem ten komunista
        lewicowiec całe życie nie wyzyskiwał pracowników, prawicowiec nie był
        sekretarzem POP, a przez zaradnego gospodarza-biznesmena dzieci płakały w Boże
        Narodzenie bo pracownikom przed świętami pensji nie wypłacił.
        Gonić takich gnojów precz, bo jak nie pogonimy to kolejne swoje rozbuchane
        ambicje i chciejstwo na nas spraktykują.

Rodzice zawsze nam powtarzali, żyj tak żeby nikt przez ciebie nie płakał.
        Życzę tego również mieszkańcom naszej gminy i sobie samej, niech nami rządzą
        tacy ludzie, którzy nie krzywdzą innych, szanują i bez leku mogą przejść się
        ulicami miasta, zrobić zakupy w markecie, na pół godziny usiąść w kolejce do
        lekarza czy do wydziału komunikacji.
        Pamiętam naszego obecnego burmistrza jak przed wyborami potrafił wyjść do ludzi.
        Niech kolejny wyjdzie przed, w trakcie i po.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka