Dodaj do ulubionych

Nepotyzm, koneksje czyli najsłabsza lista PO.

29.10.10, 21:47
Przed chwilą naprędce przeanalizowałem sobie listy kandydatów na radnych do naszego miasta i powiatu. Najgorzej wypadli kandydaci PO.
Najwięcej tam kandydatów, którzy starują z żonami, mężami, synami itd.
Np. pani doktor Szóstak po raz kolejny staruje do powiatu, a jej mąż do miasta.
Niejaki Zieliński Jerzy próbuje do miasta z okręgu II a jego żona też do miasta z tylko z okręgu nr III.
Pan Piórko marzy o staniu się radnym w powiecie, a żona staruje do miasta.
Aktualny wiceprzewodniczący rady Marian Skrętkowicz o dziwo znów chce być radnym, a o 24 lata młodszy Piotr również jest na liście.
Henio Babski podobnie jak Bałażej Babski próbują razem (jak się domyślam to ojciec i syn)
Ilu jest jeszcze spowinowatych tak, że mają inne nazwiska? (np. siostra kandydata wyszła za mąż, więc teraz ma inne nazwisko...).
Podsumowując, kandydaci z Peło wypadają strasznie słabo. Szkoda, że do takiego rodzinnego składziku dał się namówić poprzedni burmistrz (ten od syropku)....
Obserwuj wątek
  • mszczyglod_1 Re: Nepotyzm, koneksje czyli najsłabsza lista PO. 30.10.10, 14:04
   Babski senior to chyba Tadzio nie Henio, nie podawaj fałszywy informacji. Piotr Skrętkowicz- nie ma nic wspólnego z Marianem ale Marian z Polakowska mawink
   Ogólnie, wszyscy obecni radni ponownie próbują swoich sił, z różnych ugrupowań, oby im tych sił zabrakło.
   Przeanalizuj listy wszystkich ugrupowań! Putyry- szwagier, szwagierka. Tylko wiemy, że ci ludzie nie mają szans. Inne listy też słabe, chociaż można znaleźć na nich i ludzi z potencjałem-na każdej, którym może warto zaufać.
  • mszczyglod_1 Lista PiS 11.11.10, 14:34
   Tutaj dopiero mamy nepotyzm i cienkość listy, właśnie przestudiowałem
   do powiatu: 3 nauczycieli (lub 4 bo nie wiem czym zajmuje się szwagierka obecnego burmistrza), w tym nauczyciel o takiej "sile przebicia", że uczniowie rzucają w niego papierami, gdy mówi (skoro młodzież go nie słucha- jak będzie z radą?)
   Swoją drogą- co pcha tylu nauczycieli (z każdego komitetu) do rady a głównie nauczycieli wychowania fizycznego? Za mało mają pracy? (nie robią pisemnych prac na ocenę)
   okręg 1- żona pana z listy do powiatu(lub inna rodzina?), radny M-któremu coś się we włosy stało i który mieszkając w obrębie 2 okręgu startuje z 1 (ciekawe czemu?)
   okręg 2- zastanawia co oznacza hasło: działacz społeczny, czyli że co? (może ktoś mi wyjaśni) bo tego pana nie znam z działalności społecznej.No i 2 nauczycieli, w tym oczywiście wf-ista
   okręg 3- szwagier obecnego burmistrza, mąż pani z listy do powiatu, tym razem 2 nauczycieli w tym 1 na emeryturze (może "rześka" 74-latka tchnie świeżość w starą radę wink )
   ale życzę powodzenia wink i widać, że nie tylko PO można zarzucić rzekomy nepotyzm
   Mam nadzieję, że na każdej liście każdego komitetu chociaż 1 % jest warty głosu.
    • poodzian Re. Słabe listy partyjniaków. 11.11.10, 16:42
     Na szczęście mamy wybór. Panom z Pisi PO dziękujemyWielu z nich działa w Radzie Miasta od kilku kadencji. Warto przypomnieć, co obiecywali 4 lata temu, a co z tego zrealizowali. To dla nich trudny temat. Na liście PO mamy na pierwszym mieście pana Mariana Skrętkowicza, był wiceprzewodniczącym w radzie miasta. Kandydując obiecał swoim sąsiadom i znajomym, że jak go wybiorą to zrobi kanalizację i drogę na swoim osiedlu. I co? Nic z tych obiecanek nie wyszło. Mimo, że teraz Unia Europejska mogła sfinansować połowę takiej inwestycji. On i jego koledzy woleli przeznaczyć 250 tys. zł na organy do kościoła! Pani doktor Szóstak pewnie jest dobrym lekarzem ale jako radna powiatowa nic nie działała oprócz brania diety.
     Kandydat PO na burmistrza to dopiero ciekawa postać. Tak działał jako starosta, że powiat zdobył z Unii Europejskiej grosze, niejednokrotnie pokazał swoją niekompetencję, skłócał radę, nie otrzymał absolutorium. Na szczęście jego szanse wyborcze są nikłe, nie pomoże mu baner na marketach.
     • 3bercia Re: Re. Słabe listy partyjniaków. 14.11.10, 21:38
      Chciałbym żeby, chociaż raz pojawił się obiektywizm w wypowiedziach poodziana. To, co piszesz i jak piszesz stawia Cię po konkretnej stronie, czyli krótko mówiąc na straconej….. Jeżeli tak atakujesz listy PO, to potwierdzasz obawy wielu komitetów, że PO zrobi dobry wynik i tego im życzę. Jak będzie im przewodził Szponar to na pewno wielu cwaniaczków struchleje? Lepiej już niech odrywają ryjki od koryta, nadszedł czas pracy. A co do środków unijnych, to jak byś umiał czytać ze zrozumieniem Poodzian, chociażby Powiatówkę, to wyczytałbyś, że z RPO powiat robi ulice w Oławie za ponad 6 mil. PLN. „Naszym” można tylko o tym pomarzyć. Jeżeli dalej będziesz się upierał to Ci przekopiuje wszystkie informacje z gazety np. nr 44 z 4 listopada np., str. 22. Co do absolutorium to powodzian pisz, jeżeli co kol wiek z tego rozumiesz. Gdyby Rada Powiatu, chociaż raz nie udzieliła absolutorium Zarządowi to musiałoby to się skończyć głosowaniem za odwołaniem tegoż Zarządu . Czyli powodzian po raz kolejny piszesz bzdury. Jeżeli chodzi o ostatnie głosowanie to jeśli dobrze pamiętam , to gazeta napisała że : Za udzieleniem absolutorium głosowało 9 ,wstrzymało się 8 radnych, przeciw nie było głosów. Pozostawiam to bez dalszych komentarzy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka