Dodaj do ulubionych

Z Sejmu powinien zniknąć krzyż.

12.10.11, 19:09
Świetny wynik Ruchu Palikota jasno pokazał, że Polacy chcą zmian. Chcą, aby nasz kraj był świecki, chcą rozdziału państwa i kościoła.
Takim widocznym sygnałem byłoby usunięcie krzyża z parlamentu. Założony był w nocy niezgodnie z prawem.
Obserwuj wątek
  • hersst Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 12.10.11, 19:57
   djmixer1 napisał:

   > Świetny wynik Ruchu Palikota jasno pokazał, że Polacy chcą zmian. Chcą, aby nas
   > z kraj był świecki, chcą rozdziału państwa i kościoła.
   > Takim widocznym sygnałem byłoby usunięcie krzyża z parlamentu. Założony
   > był w nocy niezgodnie z prawem.

   Prawdopodobnie jakaś część elektoratu Ruchu Palikota i SLD tego chce, na szczęście jest to zdecydowana mniejszość.
   • kasjan007 Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 13.10.11, 08:14
    hersst napisał:

    > djmixer1 napisał:
    >
    > > Świetny wynik Ruchu Palikota jasno pokazał, że Polacy chcą zmian. Chcą, a
    > by nas
    > > z kraj był świecki, chcą rozdziału państwa i kościoła.
    > > Takim widocznym sygnałem byłoby usunięcie krzyża z parlamentu. Zał
    > ożony
    > > był w nocy niezgodnie z prawem.
    >
    > Prawdopodobnie jakaś część elektoratu Ruchu Palikota i SLD tego chce, na szczę
    > ście jest to zdecydowana mniejszość.

    No i widzicie - retoryka PiS-iorków widoczna jak na dłoni. Ich nie obowiązuje przestrzeganie prawa. Skoro krzyż zawieszono w nocy, potajemnie, to chyba nie było takiego zapisu prawnego?
  • valkiriada Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 12.10.11, 19:57
   Lubisz cytować księdza profesora Józefa Tischnera to też są jego słowa wink
   "Cokolwiek by się rzekło, rola Kościoła w tym kraju jest historyczna i ponadhistoryczna. Ponadhistoryczna polega na tym, żeby zbawić jak najwięcej dusz. A historyczna na tym, żeby dopomóc ludziom w tworzeniu dobrej historii. (...) I jeśli ktoś jest predysponowany do pomocy w budowaniu polskiej demokracji, to nasz Kościół."
  • mieszkajacywpl heh 13.10.11, 08:16
   10% przy frekwencji poniżej 50% to wynik żałosny. Owszem pozwala on na dołączenie do koryta, ale nie upoważnia do twierdzenia, że Polacy chcą zmian. Jak dostaniecie minimum 35% możecie zacząć mysleć o jakiś zmianach.
  • kat_jakub Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 14.10.11, 16:18
   W ramach walki o świeckie państwo proponuję również usunąć wszelkie krzyże przydrożne, na cmentarzach, przebudować wszystkie skrzyżowania ( tfu! co za katolicka nazwa) na ronda, wytrzebić pająki krzyżaki i usunąć z alfabetu literę t bo się też kojarzy.
   Aby świeckość była pełna i nikt nikogo nie posądzał o judaizm, lub islam natychmiast zasłonić jakąś plandeką niebo. Na te paskudne gwiazdy dawidowe i arabski półksiężyc już patrzeć nie mogę.
    • valkiriada Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 17.10.11, 19:34
     Zdejmiemy krzyż a potem w jego miejsce powiesimy wibrator albo świński ryj. Ja myślę że jest to kolejny temat zastępczy do odwracania uwagi od ważnych spraw. Bo dlaczego walczyć z kryzysem jak można rzucić parę głupich haseł pod adresem kleru, krzyża itp. a głupi naród skoczy sobie do gardeł. Banda rządowych cwaniaków będzie paść brzuchy i oglądać igrzyska.

     • brrr78 Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 18.10.11, 11:32
      "Ja myślę że jest to kolejny temat zastępczy do odwracania uwagi od ważnych spraw. Bo dlaczego walczyć z kryzysem jak można rzucić parę głupich haseł pod adresem kleru, krzyża itp"

      Kto miałby się niby zajmować tymi ważnymi sprawami, skoro nowi posłowie zostaną zaprzysiężeni 8 listopada? Pisząc nowi, mam na myśli Ruch Palikota, to znaczy ci sami, którzy chcą usunąć krzyż. Reszta, jak widać, walczy z kryzysem jak tylko mogą, bo cóż to by był za kryzys, jakby zniknął krzyż z sejmu.
      • valkiriada Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 18.10.11, 18:41
       A co niby takiego zrobili przeciwko kryzysowi? podnieśli akcyzę, podnieśli vat (w efekcie wszystkie ceny poszły do góry) - to niby ta walka z kryzysem? słyszał ktoś o jakiś ulgach dla przedsiębiorców? albo o ułatwieniach dla osób prowadzących małe firmy? PO płakali że prezydent zły i veta będzie dawał jedno za drugim mają swojego i co ???


       Nie spotkałem nikogo, kto zabijał po spotkaniu ze swoim proboszczem, natomiast wielu po przeczytaniu Marksa i Lenina zostało ludobójcami. Valkiriada
       • kasjan007 Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 18.10.11, 19:51
        Jeszcze raz zapytam, dlaczego krzyż został powieszony nocą, po cichutko? Czyżby to jednak nie było zgodne z prawem? być może zgodne z prawem kościółkowym, ale póki co jesteśmy państwem świeckim. Miejsce krzyża jest w kościele i stamtąd nikt go nie usuwa ani nie ma zamiaru.
           • valkiriada Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 19.10.11, 19:52
            kasjan007 napisał:
            > A molestowane dzieci? Dlaczego symbol prezentujący takie rzeczy ma być uznany z
            a wiesz jakie są statystyki dotyczące np świadków jechowych, domów dziecka itp.? pedofilia to nie tylko problem w kościele. Ptoczytaj i poszperaj na forach nie tylko tych tendencyjnych.
            > a nasz,polski symbol? A co z godłem, którym o ile się nie mylę jest Orzeł Biały
            No,chyba że cichutko w nocy ktoś przy tym majstrował?
            zgadza się Orzeł Biały w koronie i kolor bieli i czerwieni to nasze symbole i jestem z nich dumny - szkoda że nie pamiętacie jak te symbole były poniewierane przez ludzi którzy obecnie jeszcze siedzą w rządzie.
            Laluna11
            >A ja znam wiele przypadków gdzie kościół ma krew na rękach. Nie wystarczy pisać głupoty na forum trzeba jeszcze czytać.
            czytam, czytam i krucjat się nie wypieram, a czy ty doczytałaś/ łeś ilu to tych świeckich w myśl demokracji i równouprawnień rozlało krew? tak więc "Nie wystarczy pisać głupoty na forum trzeba jeszcze czytać". podaj jakiś przykład poza tymi ze średniowiecza i książek Ludluma, Forsytha lub czasopisma Strażnica? chętnie poczytam konkretne źródła niezależne. Jestem otwarty na każdą dyskusję wink
            • valkiriada Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 19.10.11, 19:58
             Tak na marginesie to nie odnosicie czasem wrażenia że te tematy pedofilii i krwi na rekach w kościele to tak na zasadzie jak w tym kawale o niedźwiedziu i zającu :

             Idzie przez las niedźwiedź - (leśny zawadiaka)
             Widzi zajączka i pyta:
             -Zając gdzie masz czapkę ?
             -No nie mam...- nie zdążył dokończyć - pada na trawe powalony potężną misiową łapą
             -następnego dnia sytuacja sie powtarza , przez kolejne dwa dni też.
             Piątego dnia niedźwiedź spaceruje przez las i spotyka lisa.
             -Lisie przyjacielu ,czuje nie odparta chęć przypierdolenia komuś,ale non stop tylko zając spotykam- nie mogę go tak ciągle okładaćuncertain
             -znajdź jakiś pretekst, np. poproś go o papierosa.Jak wyciągnie z filtrem powiedz,że chciałeś bez,a jak bez filtra to,że chciałeś z :]
             Uradowany misiaczek idzie przez las , nagle spostrzega zajączka (szelmowski uśmiech na twarzy)
             -ty zając, daj papierosa!
             -A z filtrem czy bez?
             Misiek :
             -Zając gdzie masz czapkę?!!!!
            • laluna11 Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 19.10.11, 21:56
             Ośmieszasz sie pisząc o krucjatach.PEDOFILIA I HOMOSEKSUALIZM to w kościele problem zamiatany pod dywan jak w żadnej innej grupie.Z ambony napominają , grożą, wskazują jak żyć,na spowiedzi wypytują kobiety o pozycje seksualne, to dopiero śmieszne.Jesli tego nie rozumiesz toś bardziej głupi niż Terlikowski i cała ta śmieszna Fronda.Mówie także o stosach ,paliły się całe wieki,o mieszkańcach Ameryk,o kolaboracji podczas Holokaustu, o chciwości tak wielkiej że bratają sie z byłymi SB-kami.
             • valkiriada Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 20.10.11, 02:22
              czytać nie potrafisz?. Kto się ośmiesza? co do pedofilii to sobie poczytaj na rożnych forach - nie tylko polskich i ale i zagranicznych to zobaczysz jaki odsetek stanowi kościół (pamiętasz słynną sprawę pedofilii z dworca centralnego? jak dobrze pamiętam to było tam sporo poważnych stanowisk państwowych ale żadnego kościelnego zobacz jak szybko zamietli, poczytaj sobie jeszcze: www.brooklyn.org.pl/?action=showarticle&id=270 i tu masz adres: uncertain/www.silentlambs.org).

              o kolaboracji podczas Holokaustu -
              "Wśród Polaków ratujących Żydów, obok osób świeckich, olbrzymią liczbę stanowili również polscy księża, którzy m.in. wypisywali Żydom akty chrztu. Często też organizowali schronienie, zarówno w klasztorach męskich, jak i żeńskich. Symbolicznym przykładem takich kapłanów jest postać księdza Marcelego Godlewskiego, prałata warszawskiego kościoła pw. Wszystkich Świętych. Świątynia znajdowała się tuż przy murze getta, co ułatwiało ratowanie niemal każdego dnia wielu ludzkich istnień. We swych wspomnieniach tak pisał o nim profesor Leon Hirszfeld "[...] Kochaliśmy go wszyscy, dzieci, starcy, i wyrywaliśmy go sobie na chwilkę rozmowy. A nie skąpił siebie. Uczył dzieci katechizmu, stał na czele Caritasu dzielnicy i kazał rozdawać zupę bez względu na to, czy głodny był chrześcijaninem, czy Żydem [...]"
              - nie obrażaj polskich księży.

              Kumają się z SB ??? ty może jeszcze stan wojenny kościół w 81 wprowadził w Polsce? Daj konkretne przykłady bo coś tu za bardzo S-F tworzysz.

              Inkwizycja hym?- - "Działalność Inkwizycji niemal zupełnie zanikła za panowania Zygmunta II Augusta (1549-1572). Sejmy z lat 1562 i 1565 skasowały Inkwizycję w Polsce, a jej kompetencje w sprawach religijnych przejęły trybunały koronne. Niemożliwe jest jednak ustalenie jakiejkolwiek daty, którą można by przyjąć za oficjalny moment rozwiązania Inkwizycji w Polsce. W każdym razie ostatni inkwizytor, Melchior z Mościsk, zmarł w 1591 roku.Z początkiem XVII w. wymiar sprawiedliwości w sprawach religijnych (np. oskarżenie o czary) przeszedł w praktyce na niższe sądy krajowe (grodzkie, miejskie), których decyzje były często surowsze niż wyroki Inkwizycji kościelnej. Stan taki utrzymał się do XVIII wieku." - nie zwalajmy wszystkiego na kościół.

              Co do twojej wypowiedzi
              >Jesli tego nie rozumiesz toś bardziej głupi niż Terlikowski i cała ta
              > śmieszna Fronda Przeczytałeś/łaś jakiś artykuł? bo ten jest fajny
              www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/biskupi_i_wierni_-_dlaczego_siebie_nie_rozumieja__16260
              w każdej gazecie znajdziesz coś fajnego i "knoty"
              Nie bierz sobie do serca każdej ulotki i gazetki co ci ją do ręki wciskają bo ogłupisz się do reszty.

              Podboje Ameryk - no popatrz a ja myślałem ze szło tam o nową ziemię dla Portugalii Hiszpanii i złoto - niedobry kościół niedobry.


              Nie spotkałem nikogo, kto zabijał po spotkaniu ze swoim proboszczem, natomiast wielu po przeczytaniu Marksa i Lenina zostało ludobójcami. Valkiriada
              • laluna11 Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 20.10.11, 09:57
               Podajesz jakieś pojedyncze przykłady.Problem pedofilii w kościele istniał,istnieje i będzie istniał. W USA kościół wydał ponad 200 mln. $ na odszkodowania,w Irlandii zabierają sie za to.Kolaboracja www.eioba.pl/a/2jzh/haniebna-wspolpraca ,www.racjonalista.pl/ks.php/k,1888.Stanu wojennego kościół nie wprowadził ale DZISIAJ korzysta z usług SB-bekow,komisja majątkowa !!! Zachłanność sukienkowych nie zna granic.Czy wiesz że koścół jest największy właścicielem gruntów?? Po co mu one??? Na handel ,dla kasy.Dlaczego żaden hierarcha nie poskromi Rydzyka,krezusa i rasisty, siejącego nienawiść i ksenofobie?
              • brrr78 Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 20.10.11, 13:48
               Kościół = zacofanie
               Gdybyśmy słuchali nauk kościoła, nigdy byśmy nie wyszli ze średniowiecza.
               Hamowanie rozwoju i idąca z tym w parze ciemnota ludu - to fundamenty władzy kościoła.

               Czy wiesz, do kiedy kościół bronił teorii geocentrycznej? Co z teorią ewolucji?

               Zakaz transplantacji narządów oraz stosowanie antybiotyków przed kilkudziesięcioma laty były szatańskimi wymysłami. Dopiero od 2006r. polski kościół poparł możliwość przeszczepów organów po śmierci.

               Obecnie na tapecie jest temat "in vitro". Katolicy, zabraniając tego sposobu zapłodnienia, sami skazują się na wymarcie.

               Kościół nie uznaje systemu demokratycznego, sam funkcjonuje jako hierarchia, analogicznie do wojska. Zatem brak jest możliwości dialogu, zadawania trudnych pytań. Jeśli chcesz, to sam spróbuj: www.czat.katolik.pl/ Zobacz, jak szybko Cię wywalą.

               Kościół Katolicki w Polsce obecnie kojarzy się jednoznacznie z partią PIS i z jej liderem hipokrytą Jarosławem Kaczyńskim (jest za karą śmierci), który krzyczy, że Polska to kondominium rosyjsko-niemieckie. Władza w rękach Kaczyńskiego to władza Kościoła Katolickiego w Polsce, a kto stoi na czele Kościoła Katolickiego - Niemiec!

               "zobaczysz jaki odsetek stanowi kościół (pamiętasz słynną sprawę pedofilii z dworca centralnego? jak dobrze pamiętam to było tam sporo poważnych stanowisk państwowych"
               W ten sposób bronisz księży - pedofili? Inni tak robią, to księża, w imię boga, też mogą! Biedactwo dało się złapać, to awans się należy:
               www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/458277,abp-glodz-powolal-bylego-proboszcza-z-bojana-do-kapituly,id,t.html?cookie=1

               Czy zadałeś sobie pytanie: dokąd zmierza Kościół Katolicki w Polsce i na świecie? Przecież nie chodzi im o nasze duszyczki, tylko o władzę. Pomału, ewolucyjnie, zagnieżdża się w świadomości ludzi, kreując kolejne płaszczyzny życia - krzyż tu, krzyż tam. Postępując w ten sposób historia zatoczy koło.
               • kasjan007 Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 20.10.11, 14:39
                Co zostało udowodnione przecież, spory odsetek duchownych różnego szczebla współpracował z wiadomymi służbami. Za to po wielokroć został kościół wynagrodzony, a kraj ograbiony. Poza tym, wyznajesz valkiriado moralność Kalego ,usprawiedliwiając nikczemności tzw. sług bożych tym,że inni również nie są święci. Nie są, to jasne, ale nie stroją się w czarne sukienki,nie udają kogoś kim nie są. Nikt nie walczy ani z krzyżem, ani z kościołem ani z religią. Chcemy tylko Polski przyjaznej wszystkim, pod znakiem Orła Białego . Nie wtrącamy się do religii i wzajemnie od niej oczekujemy tego samego w stosunku do Państwa i nas.
                • valkiriada Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. do Kasjana 20.10.11, 16:24
                 Kasjan na temat twojej moralności dyskutować nie chce bo i o czym. poczytaj dokładnie o co mi chodziło w moich wypowiedziach wyżej bo tak samo ja laluna czytasz tylko co sam chcesz zobaczyć. Jak konie klapki na oczach i do przodu. Brry przynajmniej dopytał i konkretnie argumentował - i mu odpowiadam.
                 "ale nie stroją się w czarne sukienki",- to się nazywa sutanna - spałeś na lekcjach w szkole?
                 "Chcemy tylko Polski przyjaznej wszystkim, pod znakiem Orła Białego" - tylko nie dla katolii (wg Ciebie ciemnogród który powinien zostać pozbawiony prawa do głosowania) , kleru w czarnych sukienkach (to podludzie, ogólnie pedofile itd. którzy sami nie wiedzą kim są). - jak ja jestem Kali to ty kim? Wiesz sam kim jesteś?
               • valkiriada Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 20.10.11, 15:50
                Brrr bardzo się fajnie z Tobą dyskutuje wink a teraz do rzeczy:

                "zobaczysz jaki odsetek stanowi kościół (pamiętasz słynną sprawę pedofilii z dworca centralnego? jak dobrze pamiętam to było tam sporo poważnych stanowisk państwowych"
                "W ten sposób bronisz księży - pedofilii?" - uważasz że ci z poza kościoła są mniej groźni? - Nie bronię pedofilii tylko chodzi oto ze każdy widzi ich tylko w kościele - bo taka moda. Jestem za aby kościół zrobił czystkę w swoich szeregach i publicznie napiętnował tych zboczeńców. Patrzenie jednak tylko w stronę kościoła powoduje że często wielu innym uchodzi to na sucho.

                Obecnie na tapecie jest temat "in vitro". Katolicy, zabraniając tego sposobu za
                > płodnienia, sami skazują się na wymarcie. - zgadzam się z tobą, dla wielu rodzin to jest jedyne rozwiązanie aby mieć własne dzieci.

                > Czy wiesz, do kiedy kościół bronił teorii geocentrycznej? - do XVIII wieku ale są tacy co wieżą w to nawet dzisiaj

                > Co z teorią ewolucji? - na ile znam obecną naukę kościoła to kościół na dzień dzisiejszy nie neguje tej teorii

                Kościół = zacofanie
                > Gdybyśmy słuchali nauk kościoła, nigdy byśmy nie wyszli ze średniowiecza.
                > Hamowanie rozwoju i idąca z tym w parze ciemnota ludu - to fundamenty władzy ko
                > ścioła. Kościół = zacofanie
                > Gdybyśmy słuchali nauk kościoła, nigdy byśmy nie wyszli ze średniowiecza.
                > Hamowanie rozwoju i idąca z tym w parze ciemnota ludu - to fundamenty władzy ko
                > ścioła. - a zauważyłeś jak sztuka piękna wtedy kwitła, pismo się rozwijało? i jakoś wyszliśmy z tego średniowiecza

                "- kto stoi na czele Kościoła Katolickiego - Niemiec!" - i co z tego że Niemiec -gadasz właśnie jak Kaczyński którym tak straszysz.

                Czy zadałeś sobie pytanie: dokąd zmierza Kościół Katolicki w Polsce i na świeci
                > e? Przecież nie chodzi im o nasze duszyczki, tylko o władzę. Pomału, ewolucyjni
                > e, zagnieżdża się w świadomości ludzi, kreując kolejne płaszczyzny życia - krzyż tu, krzyż tam. Postępując w ten sposób historia zatoczy koło. - a o co chodzi politykom wchodzącym do rządu - przecież nie o filantropie. - też uważam że hierarchia kościoła ostatnio zapomina o swoim powołaniu ale i pomiędzy nimi są tacy co to widzą i nie milczą. Co do krzyża hym...? ostatnie 2000 tysiące lat to walka z tym symbolem wielu próbowało ...... musisz przyznać że jest w tym swoisty fenomen 2000 tysiące lat - lwy, najazdy islamu , wojny , komunizm a jednak daje rade .
                • brrr78 Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 21.10.11, 09:28
                 "Jestem za aby kościół zrobił czystkę w swoich szeregach i publicznie napiętnował tych zboczeńców. Patrzenie jednak tylko w stronę kościoła powoduje że często wielu innym uchodzi to na sucho."
                 Skoro od lat nic w tej kwestii nie robi, to dlaczego uważasz, że powinniśmy przejść do porządku dziennego i czekać, aż coś się zacznie z tym dziać? Sam kościół nic nie zrobi, musimy go piętnować, tylko wówczas możemy uratować wykorzystywane seksualnie dzieci. Zdajesz sobie sprawę, komu takie molestowane dziecko może zaufać w dorosłym życiu? Przecież nie swojemu proboszczowi.

                 Teoria geocentryczna została odrzucona dopiero przez Jana Pawła II w 1992r. (23 lata, po tym jak człowiek stanął na księżycu): "Geocentryczna wizja świata była powszechnie przyjęta w ówczesnej kulturze jako w pełni zgodna z nauką zawartą w Biblii, której pewne stwierdzenia, dosłownie interpretowane, zdawały się stanowić potwierdzenie geocentryzmu. Teolodzy epoki Galileusza stanęli zatem wobec problemu zgodności teorii heliocentrycznej z Pismem Świętym (...) Rzecz paradoksalna, że Galileusz, człowiek głęboko wierzący, okazał tu większą przenikliwość niż teolodzy - jego przeciwnicy. "Choć Pismo Święte nie może się mylić - pisał do Benedetto Castellego - może się mylić, i to na wiele sposobów, ten kto je interpretuje i komentuje." (...) Błąd teologów opowiadających się za centralnym położeniem Ziemi polegał na tym, ze sądzili, iż nasza wiedza o fizycznej strukturze wszechświata była nam w pewien sposób narzucona przez dosłowne rozumienie sensu Pisma świętego"

                 Teoria ewolucji jest "nie do końca udowodniona" - tak określił ją w 2007r. Papież w swojej książce "Kreacja i Ewolucja". A na religii w szkole jak księża nauczają?

                 "a zauważyłeś jak sztuka piękna wtedy kwitła, pismo się rozwijało? i jakoś wyszliśmy z tego średniowiecza"
                 Tak, zauważyłem, że średniowiecze trwało prawie 1000 lat i w końcu udało się z niego wyjść. Zauważyłem również, że sztuka piękna oraz nauka związana z liturgią kwitła, a wynalezienie druku to schyłek tego żenującego okresu, w którym palono czarownice na stosie. Wykształcenie nie było do niczego potrzebne zwykłemu człowiekowi, jedyne profity miało z tego duchowieństwo propagujące dualizm. W tym okresie szybciej od europy rozwijały się Chiny.

                 "co z tego że Niemiec -gadasz właśnie jak Kaczyński którym tak straszysz"
                 Nie ja zacząłem, ale widzę, że i Ty potrafisz odwrócić kota ogonem

                 "a o co chodzi politykom wchodzącym do rządu"
                 W tym przypadku mamy realny wpływ na rząd, w przypadku kościoła, takiej możliwości nie ma, zatem brak jest dyskusji z tym światkiem. Próbowałeś zadać trudne pytanie na forum?

                 "Co do krzyża hym...? ostatnie 2000 tysiące lat to walka z tym symbolem wielu próbowało ...... musisz przyznać że jest w tym swoisty fenomen 2000 tysiące lat - lwy, najazdy islamu , wojny , komunizm a jednak daje rade."
                 Nie chodzi o to, aby zniszczyć Kościół Katolicki, ale o to, aby przestali się panoszyć - zachować rozdzielność kościoła od państwa. Konstytucja RP zapewnia o równości wszystkich wyznań w Polsce, więc albo z sejmu zniknie krzyż, albo powinien się tam pojawić m.in.: Kwiat lotosu, gwiazda Dawida, Półksiężyc.
                 • valkiriada Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 21.10.11, 20:46
                  Witam Brrr78
                  Zdajesz sobie sprawę, komu takie molestowane dziecko może zaufać w dorosłym życiu? Przecież nie swojemu proboszczowi. - dodajmy jeszcze nauczycielowi, dyrygentowi, trenerowi ..... itd. znam kilku proboszczów, nauczycieli, dyrygenta - nie, trenerów są ok. po prostu jestem przeciwny uogólnianiu.

                  Teoria geocentryczna - czegoś nowego się dowiedziałem nie wnikałem nigdy co myśli na ten temat kościół- dzięki - smile po namyśle wolę jednak teorię Terry Pratchetta - To żart jak by co

                  ..... w II wieku p.n.e. (w latach 109–91 p.n.e.), spisane przez Sima Qiana. Są uznawane za pierwsze dzieło historiograficzne z prawdziwego zdarzenia w historii chińskiej. Obejmują okres od czasów legendarnych aż do II w. p.n.e.
                  Na dzieło składa się 130 tomów, które zawierają pięć rodzajów informacji.
                  - 12 tomów Benji (本紀wink, zawierają biografie słynnych władców, począwszy od mitycznego żółtego Cesarza aż do do Qin Shihuang i królów dynastii Xia, Shang, and Zhou. Część ta zawiera także biografie pięciu władców dynastii Han.
                  - 30 tomów Shijia (世家wink, zawiera biografie co znamienitszych władców, szlachty, urzędników, przeważnie z Okresu Wiosen i Jesieni oraz Okresu Walczących Królestw.
                  - 70 tomów Liezhuan (列傳wink, zawiera biografie słynnych postaci, m. in. Laozi, Mozi, Sunzi, oraz Jingke.
                  - 8 tomów Shu (書wink, zawierających zapiski z życia kulturalnego i społecznego w różnych okresach historycznych
                  - 10 tomów Biao (表wink, prezentujących chronologię wydarzeń historycznych." - Chiny są poza konkurencją. Teraz też.

                  "co z tego że Niemiec -gadasz właśnie jak Kaczyński którym tak straszysz"
                  > Nie ja zacząłem, ale widzę, że i Ty potrafisz odwrócić kota ogonem - zgadza się to była złośliwośćwink

                  "więc albo z sejmu zniknie krzyż, albo powinien się tam pojawić m.in.: Kwiat lotosu, gwiazda Dawida, Półksiężyc. - Jestem w 100% ZA

                  "Próbowałeś zadać trudne pytanie na forum?A na religii w szkole jak księża nauczają? " tu połączę odpowiedz - mnie w latach 80 (średnia szkoła ) uczył fajny ksiądz "ewolucja" to był jeden z pierwszych tematów na jaki chcieliśmy rozmawiać powiedział że kościół nie odrzuca teorii ewolucji a stworzenie świata w 7 dni to po prostu inne spojrzenie na czas wtedy zapytałem o Kaina - wiadomo syn Ewy i Adam zabił brata i udał się do kraju Nod i tam znalazł żonę - skoro Adam i Ewa to pierwsi ludzie Kain załatwił 1/4 populacji to kim są ludzie z kraju Nod - Ryknął śmiechem potem spoważniał i powiedział - Sam się nad tym zastanawiamsmile))
                  -
  • hersst Re: Z Sejmu powinien zniknąć krzyż. 16.12.11, 08:43
   Eksperci pracujący na zlecenie marszałka sejmu ocenili, że nie ma podstaw prawnych do usunięcia krzyża z sali obrad sejmu - czytamy w "Rzeczpospolitej". Tym samym ugrupowanie Janusza Palikota przegrywa pierwszy spór w nowym parlamencie

   nic nie jest warte wasze szczekanie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka