11.11.11, 11:03
Treść postu jest niedostępna.
Obserwuj wątek
        • mieszkajacywpl Re: Nepotyzm w UMiG? 11.11.11, 19:02
          kiedyś był król, książę itp, który kontrolował swoich urzędników, określał ich ilość, zakres kompetencji. Był ktoś, kto miał nad tym kontrolę. Teraz nikt nie kontroluje administracji, która rozrasta się co roku bardziej..Ostatecznie nawet premier i prezydent to tylko urzędnicy.
          • platfus101 Re: Nepotyzm w UMiG? 11.11.11, 21:02
            Przepraszam, ale nie rozumiem o co chodzi w tym wątku. Andrzej Dudek jest znany z dobrej i gorszej strony od wielu lat. To ,że jest szwagrem Putyry też wiadomo. Nie jest urzędnikiem gminy. Jeżeli sugerujecie jakieś jego ciemne interesy z burmistrzem to piszcie do prokuratury niech sprawdzi, a nie insynuujcie nie wiadomo czego. Kontrola nad administracją istnieje i to co wypisujecie nie jest zgodne z rzeczywistością.
            • 3bercia Re: Nepotyzm w UMiG? 15.11.11, 13:31
              Platfus101 nie rozumiesz tego wątku czy też nie chcesz zrozumieć ? Jeszcze do niedawna Andrzej Dudek był zaciekłym wrogiem Putyry . Obecnie żyje z Putyry, albo może dzieki Putyrze i pała do niego szwagierską miłością . Słyszałem że takich kochających szwagrów Putyra ma jeszcze dwóch. Jeden Dominik, stale zastępuje kierowcę w Urzędzie Gminy kiedy ten jest na urlopie, a będzie tego ok. 3 miesięcy w roku (jak policzy się wszystkie dni do odbioru), a drugi (tu imienia nie pamiętam) wykonuje prawie wszystkie zlecenia na remonty czy serwis kotłowni w jednostkach organizacyjnych gminy. Czy to twoim zdaniem jest normalne , czy też jest zwykłym nepotyzmem. Córka prezesa ZGK w Jelczu-Laskowicach też twoim zdaniem została zatrudniona w Urzędzie Miasta przez przypadek, czysty traf losu. Ty sobie chyba żarty robisz z ludzi. Dalej nie rozumiesz …….. ?!!!!
                  • stereo160 Re: Nepotyzm w UMiG? 16.11.11, 09:45
                    laluna11 napisał:

> Tak wiedzą i co z tego.Putyra i tak robi co chce. Radni jedzą mu z ręki.Najwyże
                    > j znowu da kase na motorki.Jest bezpieczny.

Smutna to konstatacja, ale niestety prawdziwa.
                  • kat_jakub Re: Nepotyzm w UMiG? 16.11.11, 10:12
                    Mnie ciekawi co mają do powiedzenia w temacie ci, którzy w kampanii wyborczej tak bardzo zachwalali na tym forum, kandydata Putyrę.
                    Zajmują się jakimiś sprawami okołokościelnymi, polityką krajową i innymi mało znaczącymi tematami, a o tych co najbardziej wpływają na poziom i jakość życia tu na miejscu cisza jak po śmierci organisty.
                    To nie ksiądz, ani Tusk czy Kaczyński ustalają lokalne podatki, ceny niektórych mediów, dbają o drogi, chodniki i miejsca pracy.
                    To was wyborcy i zwolennicy oskarżam o to, że w Jelczu-Laskowicach jest jak jest. Jak sobie wybraliście tak macie, ale przy okazji uszczęśliwiliście innych.
                    Pisać, piętnować i wyciągać na światło dzienne wszystkie sprawy władzy i radnych. Biorą pieniądze, za nasze podatki tam siedzą, naszymi głosami są wybrani więc łaski nie robią.
                    .Bycie radnym nie jest wieczne. Przekonali się o tym ostatnio kilku „wiecznych radnych”. Będą kiedyś wybory i pogoni się kolejnych. Niestety tego, który zapomniał dzięki komu został też.
                    Nepotyzm też ma dwa końce. Może się okazać , że po zmianie władzy trzeba się będzie niektórym w całości wysmarować wazeliną,, ewentualnie wylecieć na zbity pysk z całą rodziną.

Człowiek się starzeje, Hmm może ktoś mi przypomni zwolenników obecnej laskowickiej władzy.
                    Czyż to nie ci sami ludzie którzy teraz skandują Palikot, Palikot. Szczerze to jestem za tym, żeby wprowadzić obowiązek badań psychiatrycznych dla kandydatów do władzy, oraz wyborców, bo demokracja to ułomny system. Polega mniej-więcej na tym, że jak mamy w głosowaniu trzy osoby i dwie choćby nawet lekko przygłupie przeforsują wniosek, żeby w zimie chodzić w sandałach, to trzecia zgodnie z prawem musi się dostosować.

• stereo160 Re: Nepotyzm w UMiG? 17.11.11, 08:35
                      kat_jakub napisał:

"Mnie ciekawi co mają do powiedzenia w temacie ci, którzy w kampanii wyborczej tak bardzo zachwalali na tym forum, kandydata Putyrę."

... pytasz i wiesz ... sugeruję analizę poniższego wątku:
                      forum.gazeta.pl/forum/w,24395,51346896,51346896,Ja_glosuje_na_PUTYRE_kto_jeszcze_.html
                      do tego dodaj jeszcze aktualnie piszących na tym forum - zwolenników PiS (Putyra startował do pierwszej kadencji z ich list, przed drugą kadencją popisał list intencyjny popierajacy Jarosława kandydujacego na fotel Prezydenta RP)
                          • rainbow25 Re: Nepotyzm w UMiG? 17.11.11, 09:29
                            Ale co ciekawe...
                            Zwolennik PiS, a mianowicie megi2.0 vel fiat-stilo Putyry nie popierał...
                            Tekst linka
                            Także teza, że wszyscy zwolennicy PiS popierali Putyrę jest nieprawdziwa. Nawet rekomendacja przed drugą turą Dudkowskiegoo głosowanie na Putyrę nie pomogła w wielu przypadkach zwolenników PiS.
                            • stereo160 Re: Nepotyzm w UMiG? 17.11.11, 09:51
                              rainbow25 napisała:

"Ale co ciekawe...Zwolennik PiS, a mianowicie megi2.0 vel fiat-stilo Putyry nie popierał..."

Jedna jaskółka wiosny nie czyni!!

"Także teza, że wszyscy zwolennicy PiS popierali Putyrę jest nieprawdziwa."

Warto przypomnieć, że wyjatek jest zawsze podkreśleniem reguły. Tezę podtrzymuję!!
                              Jak widzę usilnie bronisz miejscowych PiSaków (?? członek pełną gebą?? czy gorący ich zwolennik), a kogo zatem ty poparłeś, czy aby nie Putyrę??
                              • rainbow25 Re: Nepotyzm w UMiG? 17.11.11, 23:54
                                Napisz kolego stereo160 wpierw Ty kogo poparłeś, a dopiero potem ja napiszę kogo ja poparłam. Piszesz, że wyjątek potwierdza regułę i Twoim zdaniem zwolennicy PiS masowo poparli Putyrę. Czyżby? Jak się już zapewne zdążyłeś zorientować, na forum jest kilku zwolenników PiS. Pomijając herssta, który faktycznie poparł Putyrę, czy na podstawie wpisów np. lafare czy mono80 można wywnioskować, że też poparli ,,Kazika"? Moim zdaniem, nie. Możesz kolego stereo160 sprawdzić w archiwum forum, iż lafare w ogóle nie wypowiadał się w tej tematyce, a mono80 praktycznie do ostatniej chwili się wahał i pisał, że ,,oprócz przejęcia stawu i powstania MGCK nie widzi nic więcej pozytywnego z lat rządów Putyry w kadencji 2006-2010". Więcej zwolenników PiS na forum nie widać. Gdyby było ich więcej, można by było pokusić się o bardziej miarodajną opinię. Natomiast doskonale wiemy, że praktycznie wszyscy antyklerykałowie, lewicowcy, osoby bardzo nieprzychylne PiS-owi jak wyżej wymienieni plus jeszcze m. in. librys i wygadana poparli Putyrę. A antyklerykałów na forum jest zdecydowanie więcej niż pisowców, więc to raczej do nich niezadowoleni z obecnych rządów Putyry powinni kierować swoje pretensje. Pozdrawiam ciepło smile
                          • mieszkajacywpl nieźle.. 17.11.11, 09:30
                            Z tych linków wynika, że w owym czasie był bardzo "oryginalny i kolorowy" sojusz popierajacy burmistrza. Ciekawe czy to jest trwałe poparcie, z czego wynikało i czy istnieje ono do teraz..?
                              • stereo160 Re: nieźle.. 17.11.11, 09:54
                                rainbow25 napisała:

"Masz rację, bardzo oryginalny, nawet zwolennicy PiS (niektórzy) w tamtym roku nie popierali Putyry, patrz wspomniany megi2.0."

... a kto jeszcze oprócz ww., konkrety waść konkrety ... Dutkowski .. no kto jeszcze??
                                • mieszkajacywpl Re: nieźle.. 17.11.11, 11:38
                                  W sumie to jest ciekawy wątek. Próba wyekstraktowania i wyeksponowania środowisk, które poparły burmistrza w ostatnich wyborach. Środowiska, które niby tak róznią się od siebie..
                                  • rainbow25 Re: nieźle.. 17.11.11, 23:44
                                    Założyłeś j.laskowice ten wątek w kilka dni po tym, jak ta sprawa została opisana na łamach ,,Powiatowej". Wytłumacz mi, dlaczego z jednej strony atakujesz ta gazetę, nawołujesz do jej bojkotu, a z drugiej czerpiesz z niej informacje?
                                    • kat_jakub Re: nieźle.. 18.11.11, 09:11
                                      A o czym miał napisać. Całą wiedzę o tym co się dzieje dookoła, wiele osób czerpie wyłącznie z mediów. Ludzie zatracili umiejętność samodzielnego myślenia. Bezrefleksyjnie identyfikują się z jedną z wielu grup i ślepo wierzą we własną propagandę. Nie ma tu dla mnie znaczenia, że są zwolennicy "Faktów i Mitów" oraz Janusza Palikota, czy "Radia Maryja" i "Naszego Dziennika"

Stado lemingów dające się manipulować szarlatanom. Ślepo do przodu za Palikotami, Rydzykami, Tymińskimi, Lepperami. Amatorzy kuglarstwa politycznego i społecznego. Ludzie bez własnych przemyśleń, ślepcy dający się nabrać na kłamstwa, obiecanki, marketing.
                                      Nie znoszę tego zacietrzewienia w oczach kiedy ludzie zaczynają rozmawiać o polityce, tego nie było nawet a komuny. O ironio jak obserwuję to najbardziej zagorzałymi antyklerykałami, oraz zwolennikami pedalstwa i hedonizmu, stają się ludzie wcześniej wyznający bardziej konserwatywne wartości. Z drugiej strony kiedy spotykam ideowych wyznawców rozgłośni z Torunia to rozpoznaję w nich dawnych lokalnych ormowców i partyjniaków.

Pewnie i tak się stanie z wieloma antyklerykałami z forum. Już widać zadatki. Jeden ksiądz jest dla nich OK drugi bee. PO cacy, Szponar do niczego, Talibowie to partyzanci, Polskie wojsko mordercy i tak w kółko. Co podpowie prasa, radio i TV zaraz przelewają na forum jako własne opinie i przemyślenia. Nic wcześniej.

Aż się dziwię, że jeszcze nie padł na tym forum wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie śmierci Hanki Mostowiak.

Dawniej normalną rzeczą było, że inteligentny człowiek oglądał Dziennik TV, słuchał Wolnej Europy, obserwował rzeczywistości i wyciągał wnioski. Myślał, umiał wyrobić sobie własną opinie na wiele spraw. Wiedział co to ironia, sarkazm. Człowiek w lot łapał wszelkie niuanse i podteksty. dzisiaj ludzie nie potrafią zrozumieć skeczu politycznego nawet jak tekst wkładany dosłownie łopatą do łba. Mnogość informacji wcale nie znaczy, że ludzie chcą poznać te różne i wyciągnąć własne wnioski. Biura prasowe partii politycznych zamawiają czasopisma nawet najbardziej skrajne i przeciwne ideologicznie.

Naszym kochanym antyklerykałom polecam metodę Jerzego Urbana.
                                      Kiedy go spytano co czytuje do śniadania powiedział bez zażenowania, że... Nasz Dziennik.

Nie można oglądać wyłącznie TVN, słuchać Radia Zet i czytać tylko Wyborczą, analogicznie druga skrajność z Trwam itd. Bez myślenia, ale z gotową receptą szybko rozum przestanie działać.
                                      Identycznie z Powiatową. Jeśli jest to jedyne źródło informacji lokalnej i może forum drugim z doskoku to powodzenia.

• amodovar Re: Nepotyzm w UMiG? 27.11.11, 02:07
                Witam wszystkich. Jakże mi smutno, że mieszkańcy JL nie mają już czym się zajmować tylko niepotwierdzonymi danymi. Przed pisaniem na forum należałoby się dowiedzieć w 100%, czy teksty tam publikowane są prawdziwe... Niestety nie są. I prawdą jest, że net jest katastrofalną rzeczą, bo uczy ludzi tchórzostwa, nie trzeba bowiem rozmawiać z nikim osobiście, komu po przekazaniu plot krążących w społeczeństwie JL, wypadałoby spojrzeć w oczy na ulicy czy gdzieś w sklepie.

Znajdźcie sobie dobre, wciągające hobby i przestańcie plotkować i tworzyć mity, których nie ma. Wymiana faktów jest w porządku, ale nie mitomania i robienie ludziom wody z mózgu.
                Takie zachowanie trąci przekupkami z targu, a nie "troską o gminę", czy też dziennikarstwem śledczym, bądź po prostu zwykłą wymianą prawdziwych informacji.

Tyle z mojej strony.

Pozdrawiam.

• pisk_isi Re: Nepotyzm w UMiG? 15.12.11, 13:06
                  Są plotki i ploteczki ale na pewno prawdą jest to że obecnie nam panujący burmistrz zwolnił jednego z Wice., z okresem wypowiedzenia 3 miesięcznym a w tym samym czasie powołał nowego i co na tego powiece ? Obu panom przez trzy miesiące będą wypłacane wynagrodzenie i kto za to zapłaci - pan, pani społeczeństwo Laskowic. Ale to jeszcze nie koniec tej historii , Walkowiak ma otrzymać stanowisko dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego, zaś z tego stanowiska zwalniana jest obecna
                  dyrektor. Żeby ją jeszcze bardziej "zdołować" zaproponowano jej stanowisko referenta ds. finansowych, czyli krótko pisząc, będzie dalej wykonywać swoje obowiązki - przepraszam czyjeś obowiązki tylko ze na stanowisku referenta(co prawda tego etatu jeszcze w ZEA nie ma ). Jak to w życiu bywa kolejne stanowisko jest tworzone by Walkowiak mógł istnieć w naszej gminie i dalej brać pieniądze za darmo. Tak wiec kolejne stanowisko kolejna pensja i znów zadam pytanie - kto za to zapłaci "
                  pan, pani, społeczeństwo Jelcza Laskowic.
                  A dzisiaj czytając gadzinówkę sam nie uwierzyłem własnym oczom jak zobaczyłem ogłoszenie o konkursie . Nie zgadniecie na co żartowałem , oczywiście ze na dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego. Ten Putyra po ostatnich wyborach myśli że społeczeństwo Laskowic to naprawdę nie myśli. Zgadnijcie kto ten konkurs wygra . Oczywiście że najlepszy , czyli Walkowiak.

amodovar napisała:

> Witam wszystkich. Jakże mi smutno, że mieszkańcy JL nie mają już czym się zajmo
                  > wać tylko niepotwierdzonymi danymi. Przed pisaniem na forum należałoby się dowi
                  > edzieć w 100%, czy teksty tam publikowane są prawdziwe... Niestety nie są. I pr
                  > awdą jest, że net jest katastrofalną rzeczą, bo uczy ludzi tchórzostwa, nie trz
                  > eba bowiem rozmawiać z nikim osobiście, komu po przekazaniu plot krążących w sp
                  > ołeczeństwie JL, wypadałoby spojrzeć w oczy na ulicy czy gdzieś w sklepie.
                  >
                  > Znajdźcie sobie dobre, wciągające hobby i przestańcie plotkować i tworzyć mity,
                  > których nie ma. Wymiana faktów jest w porządku, ale nie mitomania i robienie l
                  > udziom wody z mózgu.
                  > Takie zachowanie trąci przekupkami z targu, a nie "troską o gminę", czy też dzi
                  > ennikarstwem śledczym, bądź po prostu zwykłą wymianą prawdziwych informacji.
                  >
                  > Tyle z mojej strony.
                  >
                  > Pozdrawiam.
                  >
                  • pisk_isi Re: Nepotyzm w UMiG? 15.12.11, 23:26
                    Jak wszyscy wiecie pewnego ranka brakło teleranka i zamknięto szkołę podstawowa nr 1 w Laskowicach, to tyle z historii. Uczniowie gimnazjalni przeniesieni zostali do szkoły ponad podstawowej - to oczywiście też wiecie. A czy wiecie ze te dzieciaki maja darmowy przejazd do szkoły, pewnie dlatego by rodzice się nie ciskali za przeniesienie. Ja im nie wróg niech coś mają z życia pojeżdżą sobie autobusem na koszt gminy, ale z drugiej strony co z pozostałymi uczniami innych szkół, którzy też muszą dojechać, im się od życia nic nie należy - przepraszam od gminy. Czyżby były z innej gliny?!
                    • kasjan007 Re: Nepotyzm w UMiG? 16.12.11, 06:08
                      Sie czepiasz,po prostu. Nasza władza wie,że są równi i równiejsi. Zależy co im pasuje. Narzekamy,zresztą słusznie, na czasy minione. Ale osobiście uważam,że teraz jest więcej "nierówności".
                      • kat_jakub Re: Nepotyzm w UMiG? 16.12.11, 18:26
                        Z tymi podatnikami w gminie to nie do końca tak jak myślisz. Ja osobiście płacę blisko 1800 zł rocznie do urzędu za działkę, nieruchomości itp. Moi sąsiedzi też, firmy również. Mieszkańcy spółdzielni do UMiG nie płacą ani grosza, co najwyżej parę złotych za psa. Mają gratis, choinki na placu, przedstawienia historyczne, festyny, koncerty, itp, żądają wystroju świątecznego, hali widowiskowej i świateł na przejściu. Wszystko to za pieniądze innych. Dlatego tak trudno o nić porozumienia. Kiedy ktoś uważa, że najważniejsza jest nieudolna inscenizacja, ja mam prawo uważać za ważniejsze jest posypanie śliskiej drogi. W końcu ja zapłaciłem do gminy i nic w zamian nie otrzymuję w moim miejscu zamieszkania. Szkoła do likwidacji, remiza do likwidacji, GOK do zawalenia, itd
                        Mam nadzieję, że ludzką świadomość poprawi wprowadzenie podatku katastralnego. Jak jeden z drugim właściciel mieszkania w SM wybuli do pałacu 2-3 tyś rocznie to zacznie się interesować tym co robią z jego pieniędzmi.
                        Kuriozum, największa grupa mieszkańców, która z własnej kieszeni nie płaci żadnego podatku bezpośredniego do samorządu lokalnego dostaje od niego najwięcej i ma największy wpływ na wynik wyborów.

• stereo160 Nepotyzm w UMiG? 15.03.12, 08:29
                          Nasz miłościwe panujący zapewne niebawem wykaże kolejną inicjatywę, bo jego odpowiednik z Oławy wychodzi na zdecydowanego lidera. Poczytajcie również komentarze pod spodem:
                          gazeta-olawa.pl/artykul-3909-syn-burmistrza-w-zgo.html
                          Jak widać obaj panowie sa mistrzami w dbałości o własne rodzinki.
                          a propos szwagier naszego miłościwie panującego, najlepszym i najtańszym edukatorem LDG (preziem tego tworu jest p. T. Kołodziej):
                          gazeta-olawa.pl/artykul-3859-gmina-szkoli-i-placi--bo-kolodziej-nie-zdazy-.html
                          szkoda, ze p. stosunkowo świeżonadany wiceburma macza w tym bagienku swoje paluszki
                          • kasjan007 Re: Nepotyzm w UMiG? 15.03.12, 18:51
                            i narzekajcie jeszcze na komunę - przecież w tym zakresie - mam na myśli nie zmieniło się wiele. Nawet wówczas włodarze nie byli tak bezczelni, jak ci obecni. Ale ci ostatni są wybierani przez mieszkańców, więc śpią spokojnie. Mieszkańcom da się jabłuszka, proboszcz dorzuci swoje zdanie z ambony - i mamy jak mamy.,
                        • anna0601 Re: Nepotyzm w UMiG? 06.07.12, 09:49
                          kat-jakub napisał
                          ...Mieszkańcy spółdzielni do UMiG nie płacą ani grosza, co najwyżej parę złotych za psa. Mają gratis, choinki na placu, przedstawienia historyczne, festyny, koncerty, itp, żądają wystroju świątecznego, hali widowiskowej i świateł na przejściu....

Mieszkam na osiedlu "spółdzielczym" ale podatek płacę do gminy też, za ten rok 86zł. Jesteś więc niedoinformowany kat.
    • kat_jakub Re: Nepotyzm w UMiG? 15.03.12, 20:36
      Mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś taki dzień, kiedy pojawi się nowy bezkompromisowy nowy burmistrz. Walnie pięścią w stół i pogoni to całe rodzinne towarzystwo. Oj dotkliwe to może być dla tych co nie pomyśleli o dywersyfikacji zatrudnienia w rodzinie.
      • stereo160 Re: Nepotyzm w UMiG? 16.03.12, 09:58
        kat_jakub napisał:

"Mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś taki dzień, kiedy pojawi się nowy bezkompromisowy nowy burmistrz. Walnie pięścią w stół i pogoni to całe rodzinne towarzystwo. Oj dotkliwe to może być dla tych co nie pomyśleli o dywersyfikacji zatrudnienia w rodzinie. "

Też mam taką nadzieję, a ona jak wiemy umiera ostatnia. Tylko czy widzisz wokół siebie takiego (taką) odważnego (odważną)??
        W 2006 miejscowy PiS "kupił" wyborców jabłuszkami w pakiecie z akwizytorem p. Kazimierzem.
        W 2010 - WS (w tym część miejscowego PiS) do osoby p. Kazimierza dorzuciła tony jabłecznika, putyrobus i wymyślne putyrogadżety.
        Spodziewam się, że może już uruchomiono skraplanie mamrota mając w perspektywie kolejną reelekcję dla aktualnie miłosciwie panującego, w 2014.
        • stereo160 Re: Nepotyzm w UMiG? 16.03.12, 12:18
          Wg ŹNP (źródło nieźle poinformowane) nowe odcinki filmu "Świat wg Kiepskich" ma być krecony w naszym powiecie (przypadek??), w J-L dodatkowo nowy scenariusz "Rancza". Niezły sajgon, mysśe że z naborem stystów nie powinno być wiekszych problemów.
          • bar-tii Re: Nepotyzm w UMiG? 16.03.12, 12:43
            Stereo160 masz rację . Putyra swoimi codziennymi działaniami daje scenarzyście tyle pomysłów ,że gdyby do nas faktycznie trafili to przez następne dwadzieścia lat z ekranów nie schodzą.
            A Oscara mają więcej jak pewne !!! Tylko jest jeden tego minus , że mieszkańcom już wcale nie jest do śmiechu.
                • stereo160 Re: Nepotyzm w UMiG? 17.05.12, 10:40

gazeta-olawa.pl/artykul-4143-awantura-z-nepotyzmem-w-tle.html
                  jasne p. Kaziu, w Oławie szaleje nepotyzm, a jak ta kwestia wygląda na rodzimym podwórku??? b. proszę o pilną odpowiedź.
                  • kasjan007 Re: Nepotyzm w UMiG? 17.05.12, 13:39
                    Widzisz, jaki to problem dla burmy-taki ślepy,że nie dostrzega belki w swoim oku. Żeby krytykować pewne postawy, trzeba być moralnie bez zarzutu. Myślę,że nie doczekasz się odpowiedzi, co najwyżej miłośnicy pana Kazia nawrzucają Ci parę epitetów. Pewnie smakował im jabłecznik przedwyborczy.
                      • stereo160 rodzinnie w UMiG 06.07.12, 08:39
                        gazeta-olawa.pl/artykul-4316-rodzinnie-w-urzedzie.html
                        jaka szkoda, że w tej kwestii brakuje opinii smakoszy jabłek z 2006 r. i jabłecznika z 2010 r. oraz kolekcjonerów putyrasoli oraz pasażerów putyrobusa
                        • kat_jakub Re: rodzinnie w UMiG 06.07.12, 09:19
                          Cytuję z "Powiatową"

"Burmistrz Kazimierz Putyra twierdzi, że to on zaproponował pracę synowi swojego zastępcy. Jest bowiem dobrym kierowcą i ma kwalifikacje zawodowego kierowcy - doświadczenie oraz prawo jazdy nie tylko na samochody osobowe, ale też ciężarowe, co zwiększa jego umiejętności....Ponadto jego syn jest dyspozycyjny - przebywał na bezrobociu. Uważa też, że Michał jest godny zaufania, a to nie jest bez znaczenia."

Taki wybitny kierowca i na bezrobociu? Niebywałe! Cóż to za wybitny fachowiec, że nie potrafił sobie sam bez pomocy tatusia znaleźć pracy w zawodzie. Obserwuję, że wielu takich zaradnych inaczej znalazło schronienie w strukturach administracji gminnej.

• laluna11 Re: rodzinnie w UMiG 06.07.12, 11:30
                              Praca w UMiG okazuje się szczytem marzeń.Dziwne że nie pracuje tam cała rodzina,wszak tylko dla takich mozna mieć zaufanie.Pracownicy nie z rodziny drżyjcie.Wasze dni są policzone.
                              • stereo160 Re: rodzinnie w UMiG 06.07.12, 11:46
                                laluna11 napisał:
                                "Pracownicy nie z rodziny drżyjcie. Wasze dni są policzone."

Zaczną się bać na dobre jak Kaziu Odnowiciel zacznie pobierać próbki DNA do badań. Oj będzie sie działo ... p. Kaziu III kadencja przed tobą, poloneza czas zacząć.
                                • kat_jakub Re: rodzinnie w UMiG 06.07.12, 13:08
                                  -Cześc ciocia, byłam u taty z tymi dokumentami, ale doradził mi zadzwonić do szwagierki Beatki, żeby cioteczny stryj Antoni zamówił ekspertyzę u zięcia Michała.
                                  -Cześc kochanie, zostaw te papiery i nie przejmuj się nimi. Mamy kilku frajerów w urzędzie nie z naszej rodziny damy im niech się męczą, a ty nie pracuj tyle bo się spocisz. Powiedz swojemu mężowi, że to miejsce dyrektora od rolnictwa już ma zaklepane i niech się nie przejmuje, że jest z wykształcenia fryzjerem, nada się.
                                  - Pa i pamiętaj, że wszyscy widzimy się obiedzie u babci w niedzielę.
                                  • bar-tii Re: rodzinnie w UMiG 07.07.12, 19:50
                                    Czemu się dziwicie, przecież od początku panowania Kazimierza Odnowiciela nepotyzm jest na porządku dziennym. Wcześniej przecież regularnie zatrudniał na tym stanowisku jednego ze swoich szwagrów, też osobę "wysoce kompetentną i dyspozycyjną" . No cóż jak widać Mitek moralnie niczym od Putyry się nie różni, więc dlaczego nie miał zatrudniać swojego syna. Przecież to nie jest pierwszy czy ostatni syn/córka zatrudniona w "Gminie" .Gratulacje wyborcom Putyry, takiego burmistrza nam potrzeba - zakłamanego cynika.
                                  • kasjan007 Re: rodzinnie w UMiG 08.07.12, 18:15
                                    kat_jakub napisał:

> -Cześc ciocia, byłam u taty z tymi dokumentami, ale doradził mi zadzwonić do sz
                                    > wagierki Beatki, żeby cioteczny stryj Antoni zamówił ekspertyzę u zięcia Michał
                                    > a.
                                    > -Cześc kochanie, zostaw te papiery i nie przejmuj się nimi. Mamy kilku frajerów
                                    > w urzędzie nie z naszej rodziny damy im niech się męczą, a ty nie pracuj tyle
                                    > bo się spocisz. Powiedz swojemu mężowi, że to miejsce dyrektora od rolnictwa ju
                                    > ż ma zaklepane i niech się nie przejmuje, że jest z wykształcenia fryzjerem, na
                                    > da się.
                                    > - Pa i pamiętaj, że wszyscy widzimy się obiedzie u babci w niedzielę.

brr,ciarki po plecach mi przeszły. Taka wizja jest bardzo prawdopodobna.
    • tlk115 Re: Nepotyzm w UMiG? 07.07.12, 20:33
      Ciekawe co na temat zachowania Putyry w tej sprawie i w innych, np. w stosunku do Pani Harań, mają do powiedzenia zwolennicy Putyry jak np. Tabiszowa czy Wlazło (chociażby ten od szkoły nauki jazdy i przewozów autokarowych). W wyborach samorządowych 2010 roku startowali przecież na radnych z listy proputyrowskiego KWW ,,Wspólnota Samorządowa 2010", więc co oczywiste byli zagorzałymi zwolennikami Odnowiciela, a i prawdopodobnie nadal są. Dotyczy to także wielu innych osób, które startowały do Rady Miejskiej z tego komitetu. Nie bójmy zadawać im pytań, co sądzą o działaniach lokalnej władzy. Wszak startując na radnych, wiedzieli z kim będą identyfikowani, na co się decydują, że niejako przestają być anonimowi i że mogą być proszeni przez mieszkańców o opinie na temat lokalnych wydarzeń.
        • laluna11 Re: Nepotyzm w UMiG? 09.07.12, 07:58
          Przyjmując tłumaczenia burmistrzów to drodzy forumowicze wasi synowie,mężowie i ojcowie nie są godni aby obdarzyć ich zaufaniem.Takiej arogancji nie znajdzie się nawet w PZPN.
          • stereo160 Re: Nepotyzm w UMiG? 09.07.12, 10:02
            w moim sąsiedztwie mieszka chłopak, który jest "... dobrym kierowcą i ma kwalifikacje zawodowego kierowcy - doświadczenie oraz prawo jazdy nie tylko na samochody osobowe, ale też ciężarowe ..." jest "... dostępny w każdej chwili niezależnie od dnia i godziny ..." i "... przebywa na bezrobociu ..."
            Jednakże jego sytuację obciążają dwa zasadnicze mankamenty: nie jest w stanie udokumentowac zaufania Burmistrza Putyry oraz wszystko wskazuje na to, że nie jest synem Wiceburmistrza Mitka.
            Ma chłopak pecha ...
                  • itakmamracje Re: Nepotyzm w UMiG? 09.07.12, 13:30
                    w wątku "starszy pan wjechał ..." kat_jakub przytoczył wykres zależności między wiekiem sprawcy wypadku a ich ilością, z którego wynika, iż grupa wiekowa 25-39 powoduje najwięcej wypadków, zatem na jakie doświadczenie 29-letniego kierowcy powołuje się burmistrz?
                    czyżby do kierowania SUV'a potrzebny był kierowca ciężarówki?
                    co to za kierowca, który siedzi na bezrobotnym?
                    • kasjan007 Re: Nepotyzm w UMiG? 09.07.12, 13:53
                      A mnie zastanawia, co takiego wyczynia "na wyjazdach" Putyra,że musi mieć zaufanie do kierowcy? czyżby w aucie służbowym dochodziło do "bara bara" czy innego bunga bunga? Czy o co chodzi,że akurat ten a nie inny kierowca?
                      • stereo160 Re: Nepotyzm w UMiG? 09.07.12, 14:21
                        ... i niech ktoś powie, że nie mamy w naszej Gminie tzw. "polityki pro dzinnej". Mamy i owszem i to nie banalną. Mało tego to jeszcze wiemy kto ją kreuje i jakie ma efekty. To dobrze, bo w końcu w naszym systemie wartosci rodzina jest najważniejsza, a siła rodziny przesądza o sile całego Państwa. Dlatego nie ma się co dziwić, dlaczego swego czasu Burmistrz J-L został okrzyknięty- Kazimierzem Odnowicielem.
                          • ww88ww Re: Nepotyzm w UMiG? 10.07.12, 12:51
                            Andrzej jak to Andrzej. Wiedza, erudycja, wysokie standardy moralne. Wszystko wyniesione z ministrantury, PRL-owskich nauk politycznych, Kongresu Liberalno-Demokratycznego, namaszczenia Schetyny, od szwagra. Normalnie człowiek sztandar. I ta dziewczynka też. Taki Albin Siwak lokalnej władzy.
                              • ww88ww Re: Nepotyzm w UMiG? 10.07.12, 13:45
                                stereo160 napisała:

> ww88ww napisała:
                                > " Andrzej jak to Andrzej. ... Taki Albin Siwak lokalnej władzy."
                                >
                                > 10/10
                                >

Nie Andrzeja miałam na myśli porównując do Siwaka. Bardziej chodziło mi o panią milusińską.
                                Jedno muszę przyznać, nikt od czasu ministrantury Andrzeja Dudka nie potrafił rozpalić w Laskowicach kadzidła, tak jak on.
        • tlk115 Re: Nepotyzm w UMiG? 19.08.12, 15:53
          https://www.starostwo.olawa.pl/upfiles/images/1a_197.jpg

Całkiem niedawno, A. Dudek (na zdjęciu, po lewej, stoi oparty o balustradę, po prawej aktualny starosta powiatu oławskiego Zdzisław Brezdeń z PiS) jako koordynator energetyczny projektu FIPREC, realizowanego przez Powiat Oławski w ramach Miniprogramu EnercitEE wespół z Saksońską Agencję Energetyczną zorganizował wizytę studyjną biogazowni rolniczej Westewitz w Saksonii w Niemczech. W wizycie tej udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych powiatu (m.in. viceprzewodniczący Rady Powiatu Józef Hołyński - na środku, w białej koszuli; starosta Zdzisław Brezdeń, radny Rady Powiatu Józef Kościelak, etatowy członek Zarządu Powiatu Tomasz Kołodziej, burmistrz miasta i gminy J-L Kazimierz Putyra) oraz zaproszeni goście.

https://www.starostwo.olawa.pl/upfiles/images/1a_196.jpg

Więcej: www.starostwo.olawa.pl/index.php?n=news&id=608
            • tlk115 Re: Nepotyzm w UMiG? 31.10.12, 16:21
              kasjan007 napisał:

> Czyli rodzinka(Putyra-Dudek) dalej ma się dobrze?

Tak, ma się dobrze, ale Dudek żyje w symbiozie nie tylko z Putyrą, ale w ogóle z całą obecną władzą gminną. Dzisiaj, około godziny 11-12 czekał pod wejściem do UMiG (stał tam prywatny samochód Stajszczyka), po czym po chwili wyszedł z UMiG Stajszczyk i razem z Dudkiem gdzieś pojechali.
              • doa227 Re: Nepotyzm w UMiG? 31.10.12, 18:28
                tlk115 napisał:

> kasjan007 napisał:
                >
                > > Czyli rodzinka(Putyra-Dudek) dalej ma się dobrze?
                >
                > Tak, ma się dobrze, ale Dudek żyje w symbiozie nie tylko z Putyrą, ale w ogóle
                > z całą obecną władzą gminną. Dzisiaj, około godziny 11-12 czekał pod wejściem d
                > o UMiG (stał tam prywatny samochód Stajszczyka), po czym po chwili wyszedł z >UMiG Stajszczyk i razem z Dudkiem gdzieś pojechali.

Dzięki za info. To jest bardzo cenna informacja ale niestety niepełna. Z tego co slyszalem na mieście to o godzinie dokladnie 11:26 i 35 sekund, Dudek podrapal się po dupie. W tym samym momencie Stajszczyk usmiechając sie pod nosem spoglądal na niego przez okno slabo oświetlonej komnaty palacowej na pierwszym pietrze UMiG. Ich spojrzenia skrzyżowały się. Dudek sprawial wrazenie zadowolonego. Stajszczyk zatarł rece i ubrał płaszcz, po czym zabrał swoja teczkę i szybkim krokiem zbiegł po schodach urzędu na parter budynku. Koło drzwi na chwile przystanąl i wyciągnąl różę z wazonu stojącego na blacie recepcji. Dudek w tym czasie zagasił papierosa jakby wyczuwając że za chwile się coś wydarzy. Stajszczyk po wyjściu z budynku spoglądnal na niego i podszedł do samochodu. Otworzył drzwi kierowcy i usiadł za kółkiem. Dudek musiał otworzyc drzwi pasażera sam. Gdy obaj znaleźli sie w aucie, odjechali w nieznanym kierunku.
                Pdobno całą scene widziała pani woźna.
                • tlk115 Re: Nepotyzm w UMiG? 01.11.12, 22:48
                  OK, może faktycznie podałem niepotrzebne szczegóły, ale takie są fakty, iż A. Dudek ma bliskie związki/kontakty z obecnymi włodarzami gminy Jelcz-Laskowice. Przy okazji była to odpowiedź na pytanie kasjana007.
                    • tlk115 Re: Nepotyzm w UMiG? 16.05.13, 17:47
                      Ciekawe jakimi kryteriami kierowano się przy zatrudnianiu w UMiG córki prezesa ZGK w J-L, działacza PiS? Takie samo pytanie można zadać w przypadku jego żony, która całkiem niedawno znalazła zatrudnienie w jednostce organizacyjnej powiatu oławskiego, podlegającej pod powiat. Ciekawe czy gdyby w skład koalicji rządzącej powiatem nie wchodził PiS (przypominam, że starostą jest Zdzisław Brezdeń z PiS), to czy też znalazłaby tam zatrudnienie?
                        • tlk115 Re: Nepotyzm w UMiG? 17.05.13, 05:19
                          To nie ma znaczenia. Jeśli komuś nie jest obcy nepotyzm, to będzie go tolerował niezależnie czy jest członkiem ogólnopolskiej partii politycznej czy lokalnego ugrupowania. Wystarczy tutaj przytoczyć zatrudnienie syna burmistrza Franciszka Października z lokalnego ugrupowania BBS na stanowisku wiceprezesa ZGO Gać, w którym miasto Oława ma udziały czy fakt, że córka Października także pracuje w jednym z lokalnych urzędów. Podobnie w gminie J-L, gdzie syn działacza lokalnego ugrupowania Wspólnota Samorządowa Powiatu Oławskiego (WSPO) był zatrudniany jako kierowca. Jedyny sposób na ten problem to wybieranie ludzi z kręgosłupem, którym nepotyzm jest obcy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka