Dodaj do ulubionych

Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskiego?

05.01.12, 21:46
Po ostatnich wyborach samorządowych na jesieni 2010 roku, w powiecie oławskim utworzyła się swoista, nigdzie niespotykana i egzotyczna koalicja, czego wyrazem było to, że starostą została osoba z PiS, a vicestarostą osoba z SLD. Głównym autorem tej koalicji, jak się powszechnie uważa był Józef Hołyński z WS 2010. Ale po kolei.
W tychże wyborach najwięcej mandatów radnych powiatowych zdobyła PO, bo aż 7. W powiecie utworzono antyplatformianą koalicję, spychającą PO do opozycji. Żeby ta koalicja była skuteczna i miała większość oraz z uwagi na wspomnianą liczbę radnych PO, musieli do niej przystąpić wszyscy pozostali oprócz PO. Powstała więc koalicja: Bezpartyjny Blok Samorządowy BBS, Prawo i Sprawiedliwość PiS, Sojusz Lewicy Demokratycznej SLD – Wspólnota Samorządowa 2010 WS 2010. WS 2010 uzyskała w powiecie 5 mandatów radnych, PiS – 3, BBS – 2, a SLD tylko jeden mandat. Dziwna więc sytuacja – najsłabsze SLD z jednym mandatem zdobywa bardzo dobrze płatne stanowisko vicestarosty. Jednak, jak juz wyżej było wspomniane, aby antyplatformiana koalicja była skuteczna, musieli do niej przystąpić wszyscy pozostali, których trzeba było jakoś udobruchać. Myliłby się jednak ten, który sądzi że starostowie są samodzielni i niesterowani. Jest realnie całkowicie odwrotnie – siedzą oni cicho i nie sprzeciwiają się, bo wiedzą ze wtedy zostaliby natychmiast odwołani z wysokich i dobrze płatnych funkcji. W rzeczywistości powiatem rządzą Józef Hołyński (nie jest on z naszej gminy, w powiecie są radni z różnych stron naszego powiatu) – lider WS 2010, członek Zarządu Wojewódzkiego PSL, wieloletni przewodniczący Rady Powiatu, a obecnie viceprzewodniczący oraz Franciszek Październik – lider BBS, burmistrz Oławy, który realnie steruje swoimi BBS-owskimi radnymi (choć sam nigdy w powiecie nie zasiadał). Tych panów przede wszystkim słuchają się posłusznie starostowie. Obecnie starostą jest Zdzisław Brezdeń z PiS, vicestarostą – Joanna Kruk-Gręziak z SLD (obaj wieloletni radni Rady Powiatu, a Gręziak – kandydatka SLD na burmistrza Oławy i na posła w ostatnich wyborach), a przewodniczącą Rady Powiatu Ewa Szczepanik z BBS – wieloletnia sekretarz miasta Oławy. Początkowo ustalono, że członkami Zarządu Powiatu zostaną: Krystyna Cecko z BBS, Bożena Worek z WS 2010 (dyrektor PSP nr 2 w J-L) i Łukasz Dudkowski z PiS (szef MGCK w J-L). Jednak Dudkowski szybko zrezygnował z funkcji członka zarządu i jego miejsce miał zająć Tomasz Kołodziej z WS 2010, były viceburmistrz J-L. Tymczasem, w opinii wielu ludzi, specjalnie dla Kołodzieja utworzono nowe, wysoko płatne stanowisko – około 10 tysięcy miesięcznie (tego stanowiska nigdy w powiecie nie było), także członka Zarządu Powiatu, tyle że tzw. ETATOWEGO. Jak widać żeby antyplatformiana, niecodzienna i egzotyczna koalicja trzymała się kupy, trzeba było wiele osób udobruchać.
Niepisaną tradycją było to, że stanowisko drugiego viceprzewodniczącego Rady Powiatu przypadało dla opozycji. Tym razem tak się nie stało – ta funkcję objął Piotr Błaszków z rządzącej WS 2010 – oficjalnie bezpartyjnej, choć ten pan podobnie jak Hołyński jest w Zarządzie Wojewódzkim PSL.
Głośno było także o sytuacji, kiedy starosta Brezdeń najprawdopodobniej sterowany przez oławskiego burmistrza Października, wypowiedział umowę sekretarzowi powiatowemu Arkadiuszowi Kwiatkowskiemu umowę o pracę, co przypieczętowali radni rządzącej miastem Oławą koalicji BBS – PiS. Jednak zaskarżył to ostatecznie Wojewódzki Sąd Administracyjny. Sekretarzem powiatu miała zostać Krystyna Cecko z BBS, a jej miejsce na funkcji radnego powiatowego – Jerzy Październik także z BBS, brat burmistrza Oławy.
Z kolei w Radzie Nadzorczej PKS w Oławie jej członkami została wspomniana Cecko z BBS – wieloletnia ekspertka UM Oława ds. oświaty, a w przeszłości nauczycielka biologii i już bodajże od lat 70-tych członkini PZPR, a może i POP PZPR. Co do BBS, to o ile w naszej gminie była to nowość, to w Oławie jest on bardzo silny, istnieje od 2002 roku, ma najwięcej radnych w oławskiej Radzie Miejskiej, a burmistrz z BBS i jego lider – Franciszek Październik jest burmistrzem Oławy już trzecią kadencję. Do BBS w Oławie przed ostatnimi wyborami samorządowymi 2010 roku dołączyło kilku wcześniejszych radnych SLD, ale już i przed tym w BBS nie brakowało i nie brakuje byłych członków PZPR, ludzi którzy w czasach komuny chodzili w pierwszym szeregu na pochodzie pierwszomajowym, donosili na ludzi którzy posyłali swoje dzieci do Komunii, jest tam były milicjant, o którym mówi się że w latach 80-tych prześladował czasem i solidarnościowców, lekarz który w stanie wojennym wydał sanitariuszy, protestujących przeciw PRL-owskiemu reżimowi oraz człowiek który oficjalnie przyznał się do współpracy ze służbami PRL. Na BBS często dużo osób mówi ,,bezpartyjni komuniści” lub ,,bezpartyjne komuchy”. Sam burmistrz Oławy z BBS już w czasach PRL, w latach 80-tych pełnił funkcję vice naczelnika miasta Oława, choć on akurat do PZPR nie należał. I choć BBS ma w powiecie tylko dwóch radnych (w mieście Oława są siłą dominującą), to są języczkiem u wagi.
Abstrahując od tych informacji, warto dodać że obecna koalicja jest na rękę rządzącym poszczególnymi samorządami w naszym powiecie. Miastem Oława rządzi osoba z BBS, burmistrzem naszego miasta i gminy Kazimierz Putyra z WS 2010, a wójtem gminy Domaniów została Dorota Swadek-Schneider także z WS 2010 (kandydatka PSL na posła w ostatnich wyborach).
Radnymi powiatowymi z naszej gminy są m.in.: Marek Szponar i Marzena Szostak z PO, Tomasz Kołodziej, Lesław Danilewicz i Bożena Worek z WS 2010 oraz Łukasz Dudkowski z PiS.
Dodam, że praktycznie liderem współrządzącego Powiatem PiS w naszej gminie jest Łukasz Dudkowski, SLD-Stanisław Grzesik, WS 2010 – Kazimierz Putyra, a BBS – Krzysztof Konopka.
Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu? Tak bardzo narzekano na okres starostowania Szponara, a jak Wam się podoba obecna sytuacja w starostwie? Ciekawe, jak obecna egzotyczna koalicja wypadnie w inwestycjach, np. drogowych?
Obserwuj wątek
  • kat_jakub Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 05.01.12, 22:41
   Bardzo ciekawy temat tylko że... nie na to forum. Tutaj większość nie ma nawet bladego pojęcia jak samorząd funkcjonuje, kim są ludzie w nim działający, co robili w czasach PRL, i ile razy zmieniali poglądy w swoim życiu.
   Jeśli pojawi się jakaś rewelacja polityczna z naszego podwórka to w okolicach czwartku kiedy już wszystkie mądrale z forum zaznajomią się z lekturą "Powiatowej"
   Resztę czasu poświęcają na chłonięcie ogólnopolskiej propagandy. Prawicowej, lewicowej, kościelnej czy antyklerykalnej.
   Potem walą się po łbach, jakby to, że jakiś ksiądz okazał się pedofilem, czy Tusk pojechał do Peru, miało jakiekolwiek znaczenie dla naszych spraw lokalnych.
   Zajmują się tym co kilkaset kilometrów od domu i nie widzą jak ich dymają trzy ulice dalej.

   Spytałem kiedyś na forum

   Czy może mi ktoś łaskawie przypomnieć kochani kto przed i w stanie wojennym był w Laskowicach:
   1. naczelnikiem gminy
   2. sekretarzem PZPR
   3. sekretarzem POP w Jelczańskich Zakładach Samochodowych, oraz wydziałowymi
   4. szefem ORMO
   5. komendantem MO
   6. sekretarzami POP w szkołach podstawowych i jelczańskiej przyzakładowej
   7. przewodniczącym ZMS
   8. komendantem jednostki wojskowej w Jelczu
   Podobne pytanie odnośnie adekwatnych stanowisk powiatowych z szefem komórki SB na czele.

   i co i nic. Czarna dziura. Powiatowa nie napisała, mądrale milczą.
   Sorry, dostałem jedną odpowiedź, niby żartowniś, niby mądrala, taki poglądowo odwrotny biegun do mixerów, ale cóż bieguny jak to bieguny pustynia i nic więcej.

   Nie wróżę powodzenia dla tematu. Padnie kilka ogólnikowych stwierdzeń, albo dyskusja zboczy na politykę ogólnokrajową.
   • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 06.01.12, 12:28
    Tekst linka
    Pod tym linkiem macie zdjęcia aktualnego Zarządu Powiatu, z wyjątkiem Dudkowskiego, który jest radnym, ale nie jest członkiem Zarządu Powiatu. Vicestarosta Kruk-Gręziak jest stosunkowo młodą osobą, bodajze około 40-tki, więc nie jest starą komunistką i nie jest ,,umoczona" starym systemem, ale i tak nie ma duzej samodzielności w podejmowaniu decyzji.
    Wiele osób było zaskoczonych akcją zorganizowaną przez Października i BBS w celu obsadzenia na stanowisku sekretarza powiatu oławskiego 64-letniej Krystyny Cecko, całe życie zwiazanej z oświatą, już za komuny będącej inspektorem ds. oświaty. Pojawiały się opinie, że jest to celowy ruch Października, aby umocnić pozycję BBS w oświacie. Wszak oławska oświata to zelazny elektorat BBS. Z list BBS startowali na radnych prawie wszyscy dyrektorzy oławskich szkół! Pojawiały się głosy, że Cecko nie ma kompetencji i powinna w końcu odejść na emeryturę, która przysługuje jej od dawna, a nie blokować miejsce młodym ludziom. W opinii wielu ludzi, podłością było zagłosowanie jak jeden mąż radnych z BBS i PiS na sesji Rady Miasta Oława za odwołaniem Arkadiusza Kwiatkowskiego (radnego Rady Miejskiej Oława) z funkcji sekretarza powiatu - stanowiska które powinno być niezależne od rzadzącej w danej chwili koalicji (w przeciwieństwie, co oczywiste do np. funkcji starostów). Doszukiwano się w tym pobudek politycznych. Ostatecznie Sąd Administracyjny zaskarżył tą decyzję. Cecko jednak jest członkinią Rady Nadzorczej PKS w Oławie, co wiele osób kwituje słowami, że po raz kolejny ,,daje się" tą osobę na stanowisko, na które nie ma żadnych predyspozycji i kompetencji.
    Większość posunięć kadrowych w Starostwie jest kreowanych właśnie przez Października. Pociąga on za sznurki kukiełki będące w jego rękach, między innymi starostę Brezdenia, spełniającego jego żądania. Nie dajmy sobie jednak wmówić, ze za wszystkim on tylko stoi. W dużej mierze to też robota Hołyńskiego, któremu cały czas marzy się zostać starostą!
    • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 06.01.12, 12:50
     Ciekawe komentarze z sieci:

     ,,Nie pisz, że Szponar pracował na trzech etatach, bo ludzie to wezmą za złą monetę, lepiej tak, pracując za trzech miał jedną pensję. Występował w trzech osobach.
     Szponar po prostu nie miał zastępców i etatowych członków zarządu, nie potrzebni byli wice, widocznie potrafił sam sobie poradzić z tym, z czym obecny starosta w ogóle sobie nie radzi i żadnych nowych inwestycji nie przeprowadza, choć ma wicestarostów, etatowych członków zarządu, a co za tym idzie powiat więcej kasy wydaje. A trzy etaty, jak nie więcej ma Kołodziej. Za trzy pensje. Etatowy członek zarządu, radny powiatowy, naczelny Stowarzyszenia Starorzecze Oławy."

     ,,do anonima - nie wiem na jakiej podstawie posądzasz,że to "PełOwcy ruszyli do ataku", Gratuluję dobrego samopoczucia i wysokiej oceny licznej grupy panującej w Powiecie. Dość długo dykutowalismy dzisiaj z sąsiadami - szarymi wyborcami. Powiat opanowała grupa, na którą głosowali tylko nieliczni - SLD-1mandat, PiS-3 mandaty, BBS-2 mandaty. Ci na których większość glosowała -PO-7 mandatów, zostali wbrew woli wyborców i zasad demokracji odsunięci od moaliwości sprawowania wladzy. Musiala się zalapać taka Kruk-Gręziak, zakompleksiony Brezdeń, cyniczny Kołodziej itd. Głośno się mówi, że Starosta Brezdeń słabo porusza się w przepisach, jego rządzenie ma charakter polityczny, bo wykonuje polecania partii i kumpli z koalicji - taka partyjna chorągiewka.. Poco Brezdeniowi aż 2 zastępców? W takim razie poprzedni starosta Szponar pracował aż na 3 etatach. Poprzednio zrobiono duzy skok w budowaniu dróg , wyremontowaniu szkół i boisk. A teraz? Biorą tylko kasę i są z siebie zadowoleni. Ludzie ten skandal widzą. Szponar miał szorstki sposób pracy, ale był uczciwy. Znał przepisy i potrzeby powiatu. Za jego czasów urzędnicy nie spacerowali po mieście, a tearz sami mówią, że Kruk-Gręziak im pozwala. Obecni koalicjanci cały czas rozwalali rządy Szponara, chyba dlatego, że nie poszedł z nimi na żadne uklady. Szkoda też Pawlowicza, duża wiedza o powiecie i człowiek wykształcony. Takich odsuwa sie na tor boczny, bo wladzę opanowała miernota ze slabym wynikiem wyborczym."

     Takich komentarzy w sieci jest pełno. Polecam w celu zdobycia jak najszerszej wiedzy o lokalnych włodarzach czytanie forum oławskiego na gazeta.pl oraz jeszcze bardziej komentarzy pod artykułami na stronie internetowej GP-WO. Tekst linka
     Sama lektura tego forum i papierowego wydania GP-WO to za mało. No chyba, ze ktoś chce być jak radny Michał Pakosz czy słynny Mateusz, którzy założę się że nie wiedzą kto to jest Józef Hołyński, główny budowniczy ich KWW Wspólnota Samorządowa 2010, z którego startowali.
     • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 06.01.12, 13:09
      Szkoda, że nikt nie udziela się w tym temacie i jest tak mało komentarzy...
      • j.laskowice Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 07.01.12, 21:39
       Skoro pytacie to odpowiem. Ja oceniam ten zarząd lepiej jak poprzedni. Aktualny już znamy choćby z podanego linku. Poprzedni to była zupełna porażka. Szczególnie Szponar, nauczyciel wuefu i jego kolega Pławski również wuefista, trzeci pan, to zaopatrzeniowiec z domaniowskiego Geesu (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić). O "kompetencjach" i wpadkach poprzedniego starosty pisano wiele na tym i na innych forach, nie będę się powtarzał. Od ostatnich wyborów do Sejmu, w którym wygrała PO, wzrósł znacznie apetyt na stołki wśród lokalnych polityków PO. Jednak waśnie między Hołyńskim, a Szponarem i Październikiem, Kaczorem i Pawłowiczem nie pozwalają na zmiany w starostwie (sytuacja jest trochę bardziej zagmatwana, ja ją opisałem skrótowo).
       Moim zdaniem to spokojnie można się obejść bez starostwa. Popieram postulat Ruchu Palikota, w którym planują likwidację tej jednostki samorządowej i przekazania obowiązków urzędom gminy.
       • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 08.01.12, 00:02

        Moim zdaniem, sytuacja w poprzedniej kadencji nie była taka jednoznaczna. Faktem było to, że przez pierwsze dwa lata, do 2008 roku, powiatem rządziła koalicja PO – PiS – WS 2006. W opozycji były takie małe kluby jak BBS, SLD vel LiD i ,,Przyjazna Gmina” z radnymi: Maria Bożena Polakowska i Lesław Danilewicz. Danilewicz obecnie także jest w powiecie, tyle że już nie z PG ale pod szyldem WS 2010 (Przyjazna Gmina nie wystawiała w 2010 list do Powiatu). I nie było w tym okresie poważnych zgrzytów. Przy czym Wspólnota Samorządowa 2006 już wtedy skupiała głównie działaczy PSL, ale miała nieporównywalnie mniejszy zasięg i siłę niż obecna WS 2010. Starostą był Marek Szponar z PO, vicestarostą – Ewa Leszczak z PiS (wcześniej dyrektor Szkoły muzycznej w Oławie), a przewodniczącym Rady Powiatu Józef Hołyński z WS 2006. Schody zaczęły się w 2008 roku, kiedy to radni koalicyjnego PiS pod wodzą Zdzisława Brezdenia (ważną rolę odgrywał też Mirosław Kulesza) zaczęli krytykować Szponara za różne rzeczy. Jednak, co ciekawe, vicestarosta wywodząca się z ich klubu, czyli z PiS, nie podzielała ich zdania i cały czas murem stawała za starostą, broniła go i chwaliła. W końcu zdystansowała się od kolegów z PiS, zrezygnowała z bycia w PiS i zrezygnowała z funkcji starosty – wszystko w 2008 roku. Radni PiS żądali od Szponara odwołanie jej z funkcji vicestarosty, ale ten długo nie reagował. W ostatnich wyborach 2010 bezskutecznie startowała z list PO.W tym czasie, w 2008 roku, radni z koalicyjnego dotychczas PiS prowadzili już rozmowy z radnymi innych klubów (w tym z Jerzym Październikiem z BBS, bratem burmistrza Oławy) w celu zapewnienia wystarczającej ilości głosów do odwołania starosty i zarządu powiatu. Kiedy już byli blisko, nagle okazało się, że opozycyjny BBS wprawdzie dość nieśmiało, ale przeszedł na stronę starosty w dość dziwnych okolicznościach.Tekst linka
        Do końca kadencji Szponar utrzymywał się na stanowisku, ale ,,ledwo co”. Dwukrotnie miał problemy z otrzymaniem absolutorium. Liczny klub PiS przestał go popierać, popadł w konflikt z wieloma radnymi powiatowymi, z Putyrą i Kołodziejem – wówczas viceburmistrzem J-L, a i Józef Hołyński z WS 2006 zaczął kłócić się ze starostą i panowie ze sobą zadarli. BBS jedynie delikatnie i niezdecydowanie bronił Szponara w trakcie kłótni na sesjach.

        Co ciekawe, o ile przynajmniej początkowo BBS był w powiecie w opozycji, o tyle całą kadencję 2006-1010 miastem Oława rządziła koalicja BBS-PO. Do drugiej tury w wyborach na burmistrza Oławy wszedł Październik z BBS i Leszczak z PiS. Jednak PO poparła przed II turą Października i została koalicjantem. Jedynie Pawłowicz z PO poparł Leszczak i przypłacił to tym, że to nie on, a Szponar został starostą, choć to Pawłowicz miał większe doświadczenie w starostwie (był w latach 2002-2004 vicestarostą u Polakowskiej, kiedy to w 2004 roku ta dokonała revolty i Pawłowicza zamieniła na SLD-owskiego Grzesika). Z kolei PiS był w mieście w opozycji.

        To właśnie okres 2008-2010 jest głównie przyczyną wielu złych opinii o Szponarze. Tyle, że nie brakuje także opinii, że Hołyński, Polakowska, Grzesik, Kulesza, Górkiewicz z PiS z J-L i Brezdeń (czyli od lewicy do prawicy) to było towarzystwo wzajemnej adoracji, którym Szponar najwyraźniej popsuł szyki. Że jako człowiek uczciwy, wymagająco zarządzający starostwem i nie idący na układziki nie podobał się wyżej wymienionym. Chwali się także często Szponara, że przez dwa lata pracował bez vicestarosty i zaoszczędził dużo pieniędzy powiatowych oraz to, że za jego rządów nastąpił kilkakrotny wzrost inwestycji w porównaniu do poprzedniej kadencji, np. drogi, termomodernizacja szkół, remont przyszpitalnej przychodni itp. O stanowisku ETATOWEGO członka zarządu, kosztującego podatników około 100 tysięcy zł rocznie nikt wtedy nawet nie myślał.
        • petit7 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 08.01.12, 08:12
         Ja jestem zdania, że na szczeblu gminnym i powiatowym, nie powinno się promować przedstawicieli ogólnopolskich partii. Tutaj trzeba popierać lokalnych działaczy nie patrząc na ich przekonania i przynależność partyjną. W naszym powiecie partyjni przedstawiciele łącznie z posłem, to mierni aparatczycy. To dlatego PO nie rządzi powiatem.
         • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 08.01.12, 09:38
          Moim zdaniem, sytuacja w starostwie za czasów starostowania Szponara była dużo zdrowsza, gdyż nie działy się takie numery, jak:
          - tworzenie nowych, właściwie sztucznych stanowisk dla koalicjanta ( i to w czasach kryzysu!), jak funkcja ETATOWEGO członka zarządu piastowana przez Kołodzieja, kosztującego podatników około 100 tysięcy zł rocznie,
          - lekceważenie ogólnie przyjętych i stosowanych zasad (powołanie na drugiego viceprzewodniczącego Rady Powiatu radnego nie z opozycji, lecz z rządzącej koalicji),
          - stosowanie można rzec standardów białoruskich, odwoływanie bez przyczyn merytorycznych sekretarza powiatu i promowania na to stanowisko przez BBS-owskiego burmistrza Oławy Października starej wyjadaczki babci Cecko z BBS, pożal się Boże ,,kompetentnej” na to stanowisko, która wg wielu wpisów na forach w latach komuny jako członkini POP PZPR podobno indoktrynowała dzieci i młodzież w duchu marksistowsko-leninowskim, a obecnie zamiast odejść w końcu na emeryturę blokuje miejsce wielu młodym, wykształconym i kompetentnym ludziom, którzy nadawali by się na to stanowisko,
          - tańczenie przez starostę Brezdenia, tak jak mu zagra lider BBS Październik i konsultowanie właściwie każdej decyzji i posunięcia z burmistrzem Oławy, słowem całkowita brak samodzielności starosty.

          Co do tego, że w samorządzie lepsze są lokalne stowarzyszenia niż partie ogólnopolskie, to po pierwsze te ostatnie są w rządzącej koalicji powiatem – PiS i SLD, a po drugie już mieliśmy przykład ,,lepszości” tych lokalnych stowarzyszeń, kiedy BBS-owski viceburmistrz Oławy Hadryś cynicznie powiedział, że ,,jeszcze nie czas na młodych”. Czy popierać takich ludzi, głoszących takie hasła, blokujące miejsce ludziom młodym, wykształconym i kompetentnym, a promujące starych, gnuśnych wyjadaczy (np. 64-letnia Cecko)?
          • wygadana Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 08.01.12, 12:21
           Teraz w starostwie są numery jak choćby ten z Kołodziejem, ale i za Szponara takich kwiatków nie brakowało.
           • cdn-777 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 08.01.12, 12:40
            Podziwiam determiniację tlk w celu rozwinięcia tego wątku. Po co to robi?. Aby przekonać wszystkich,że p. Szponar był najlepszym ze wszystkich starostów w RP? Kto miał do czynienia z tym panem wie, że nie jest to człowiek godny polecenia na poważne stanowisko. Co do obecnego zarządu, demokratycznie wybrany- to rządzi. Kołodziej- zupełne nieporozumienie i wyrzucone pieniądze w błoto.
            P.S. Szponar nie był taki pracowity jak niektórzy sugerują. Chciał powołać na stanowisko wicestarosty Skrzydłowskiego, tylko nie miał głosów aby to przeprowadzić.
           • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 08.01.12, 12:54
            Mogłabyś podać konkrety?
            A co do sytuacji w starostwie, to ubolewam, ale faktem jest że wielu radnych naszej Rady Miasta, w tym i Mikoj ma blade pojęcie nie tylko o faktycznych układach w powiecie, ale co gorsza nawet o koalicji rządzącej w powiecie. Takie wrażenie po rozmowie z Mikojem wynieśli moi znajomi. Myślę, że radni z PiS: Ireneusz Stachnio, a tym bardziej Janina Sypek nie mają pojęcia o tym, że ich partyjny kolega starosta Brezdeń stał się ślepym wykonawcą poleceń Października. Pewnie myślą: ,, jest dobrze, bo mamy starostę z PiS". Co gorsza, nawet niektórzy kandydaci startujący z jakiejś listy nie wiedzieli, czym dany komitet się charakteryzuje: Tekst linka

            Znam też wielu kandydatów, którzy starowali na radnych z różnych komitetów, o których można powiedzieć wiele, tylko nie to że mają pojęcie o lokalnych władzach.

            Dla Mikoja prawdopodobnie WS 2010 kojarzy się z Putyrą i tylko gminą J-L. Zapomniał tylko, że Hołyński tylko zaciera ręce z powodu wzrostu ogólnej liczby członków WS 2010, gdyż łatwiej będzie mu sięgnąć po wymarzony fotel starosty w przyszłości jako lidera dużego, licznego stoawrzyszenia. Czy Mikoj wie kto to jest Józef Hołyński? Czy wie, że dał się wciągnąć niejako w działania tego pana, sterującego niejako powiatem?

            Na przyszłość: wybierajmy radnych i osoby, które są dobrze obeznane w lokalnej polityce, gdyż inaczej naiwnie będą dawali się wciągać w gierki tych na górze i szefów różnych KWW!
            • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 08.01.12, 13:00
             cdn-777, uważam że ten temat jest bardzo ciekawy, gdyż wiele osób, w tym radnych z naszej Rady Miasta nie ma elementarnej wiedzy kto rządzi w powiecie! A zadam Tobie pytanie: czy Tobie jako zwolennikowi PiS podobało się to szykowanie POP PZPR-owskiej Cecko na stanowisko sekretarza powiatu??? Nauczycielki i speca od oświaty na takie stanowisko lub do Rady Nadzorczej PKS? Nie dziwię się, że piszący tu kiedyś kandydaci na radnych milczą, bo prawdopodobnie jak zresztą wielu naszych miejskich radnych, w ogóle nie mają zielonego pojęcia o sytuacji w powiecie, o tych nazwiskach z własnych klubów, nie wiedzą kto to jest Cecko, Październik itp! I to jest zadanie na przyszłość, aby wybierać ludzi świadomych, nienaiwnych i mających wiedzę o samorządzie!
             • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 09.01.12, 07:51
              Zdjęcie burmistrza Oławy Franciszka Października (na pierwszym planie) - jakby ktoś nie wiedział
              • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 10.01.12, 04:08
               https://gazeta-olawa.pl/timthumb.php?src=thumb/resize_1317566531.jpg&w=280


               Powinno się promować młodych, kompetentnych i energicznych ludzi na ważne funkcje w starostwie, a nie starych i gnuśnych działaczy jak widoczna wyżej Krystyna Cecko, którą tak usilnie lider BBS chciał wstawić na fotel sekretarza powiatu, chcąc wbrew prawu (zaskarżył to sąd) odwołać wcześniejszego sekretarza (to stanowisko wg prawa powinno być niezależne od władz powiatu)!!!
               • platfus101 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 10.01.12, 19:48
                Nie przeginaj, o czwartej w nocy takie posty. Nie możesz spać przez zarząd powiatu. Odpocznij, wyśpij się, idź na spacer.
                • wygadana Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 10.01.12, 21:21
                 Nie znam tej pani na zdjęciu. Znam za to Szponara i wiem, ze nie powinien piastować żadnych społecznych funkcji.
                 • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 10.01.12, 21:32
                  Jeżeli jej nie znasz, to masz okazję dużo się o niej dowiedzieć, czytając powyższe posty.
                  • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 18.01.12, 18:10
                   https://www.starostwo.olawa.pl/upfiles/images/4_54.jpg

                   https://www.starostwo.olawa.pl/upfiles/images/3_96.jpg

                   Dlaczego nikt z Was nie odniesie się do faktu, że za czasów starostowania Szponara nastąpił kilkakrotny wzrost inwestycji w stosunku do wcześniejszej kadencji? Jak grzyby po deszczu wyrastały nowe nawierzchnie remontowanych dróg, a nawet nowe drogi (jak trasa Grędzina-Sątok powstała w miejsce wcześniejszej drogi gruntowej - na pierwszym zdjęciu), chociaż koalicja PiS – SLD - PSL (od lewicy do prawicy, od Grzesika przez Hołyńskiego po Kuleszę) w późniejszym czasie mocno mu przeszkadzała. Zresztą więcej w kontekście inwestycji można zobaczyc tu:Tekst linka
                   Nawet inwestycje zrealizowane w ubiegłym, 2011 roku (droga Jelcz-Laskowice - Miłoszyce aż do granicy powiatu oraz droga przez Mościsko w kierunku na Oleśnicę) były konsekwencją decyzji Szponara z samej końcówki jego rządów na jesieni 2010 roku.
                   • librys Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 18.01.12, 21:33
                    Szponar jest spalony! Czemu nie piszesz o drodze do Janikowa, po, której nie można było jeździć dzięki Szponarowi właśnie.
                    • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 19.01.12, 07:38
                     Librys, czy jak np. poprosisz malarza żeby pomalował Tobie mieszkanie i okaże się, że spartaczył robotę, to będziesz winił siebie jako inwestora czy nieudolnego wykonawcę - malarza, któremu zaufałeś, a zepsuł Ci mieszkanie? Za stan drogi do Janikowa jest odpowiedzialny wykonawca - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Brzegu, które spartaczyło robotę.
                     • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 28.01.12, 19:47
                      Wciąż czekam i proszę o opinie forumowiczów, dotyczące tematyki tego wątku.
  • djmixer1 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 28.01.12, 20:51
   Powiat jako taki nie jest potrzebny. Trzeba tą biurokrację zlikwidować. Wystarczy jeden urząd w takim mieście jak Oława.
   • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 29.01.12, 15:55
    Prawda jest taka, że w skuteczności w inwestycjach zarówno Putyra jak i lider BBS (BBS zawsze był jednoznacznie kojarzony z lewicą, dodatkowo nie brakuje tam komuchów) Październik-burmistrz Oławy nie dorastają Szponarowi do pięt! Dla obydwu chyba największym priorytetem jest jak najdłuższe utrzymanie się na stołku i powiększanie swoejgo imperium władzy, jak np. wpychanie przez Października na wysokie funkcje starej postkomunistki Cecko, która już dawno powinna odejść na emeruturę i przestać blokować miejsce młodym ludziom, kompetentnym w przeciwieństwie do niej! Październik już bez mała 30 lat siedzi w urzędzie w Oławie i wciąż ,,buduje" obwodnicę tego miasta. Nawet jeśli ta obwodnica w końcu powstanie , to chyba jak minie 50 lat jego rządów. Cóż za sukces! Nie wspominając o tym jak wygląda oławski rynek, w porównaniu z chociażby oleśnickim. No ale zobaczymy, co na ten temat mają do powiedzenia klubowi koledzy Października i Cecko, a mianowice Państwo Konopka i Szczepaniak. Jak na razie ciągle unikają tego tematu, a z pewnością czytają go ,,od deski do deski". Rozumiem, że łatwiej jest pisać o rybach, ale to są Wasi klubowi koledzy!
    • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 01.02.12, 09:13
     Szponar przez nawet jeden rok swoich rządów zrobił dla naszej gminy i powiatu więcej niż przez 8 lat Polakowska.
     • neologin Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 01.02.12, 11:26
      tlk115 - ty jesteś były starosta?
      • 3bercia Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 01.02.12, 14:35
       Nie sądzę żeby pod tlk115 ukrywał się były Starosta. Ma na tyle odwagi cywilnej że gdyby robił te wpisy to na pewno widniało by pod nimi jego imię i nazwisko .Natomiast tlk 115 poruszył wiele spraw z którymi się zgadzam. Szponar to bardzo pracowity i uczciwy człowiek, który nie wchodzi w żadne układy. Jeżeli sięga po tzw. władzę to po to by coś konkretnego dla ludzi zrobić a nie tylko żeby być . Dał się poznać przez te kilka lat jako dobry i sprawny gospodarz z kręgosłupem . To co on zrobił dla „normalnych ludzi”, nie wspomnę o inwestycjach w Jelczu i Oławie to niech Bezdeń czy Putyra zrobi w 10% to już będzie bardzo dobrze. Kiedy wreszcie skończy się na niego ta nagonka. Jak tacy ludzie odejdą z samorządu to kto pozostanie – taki Putyra , który tylko spija śmietankę właśnie po Szczęśniaku, Szponarze i Skrzydłowskim, niestety robiąc z naszej Gmin skansen, czy może wspomniany Brezdeń , który zachowuje się jak przysłowiowa kukiełka . Za te sznurki już wszyscy pociągają , nie tylko Hołyński , Putyra czy Pażdziernik
    • jamal_21 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 08.02.12, 13:24
     Zgadzam się z Tobą w 100%!!!
     wciąż nie mogę się nadziwić jak to się stało, że Putyra wygrał wybory po raz drugi... ŻAŁOSNE!!!
  • makler4 Szponar działał na szkodę naszej gmiiny. 01.02.12, 14:59
   Proszę nie agitować za Szponarem. Ten człowiek działał na szkodę naszej gminy i wykazał się kompletną niekompetencją. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki na tym forum, aby przekonać się o jego "dokonaniach".
   forum.gazeta.pl/forum/w,24395,119030139,,Szponar_dzialal_na_szkode_naszej_Gminy_.html?v=2
   • kat_jakub Re: Szponar działał na szkodę naszej gmiiny. 01.02.12, 15:45
    A może coś więcej od siebie. Chętnie poznam twoją opinię na lokalne sprawy, poszerzoną o własną spostrzeżenia. Nieszczęściem naszego miasta są właśnie tacy ludzie. Wszystko co wiedzą to Powiatowa i forum. Nawet na poparcie swoich teorii wklejają linki. jak zawsze obiektywne i rzetelne.
    Idź człowieku lepiej spłodzić coś o kolejnym katolickim zboczeńcu, w tym jesteś niezły.
    • makler4 Re: Szponar działał na szkodę naszej gmiiny. 01.02.12, 17:39
     Za tego oszoloma kilka razy stałem w kolejce do urzędu komunikacji. Mimo, ze przechodził kilka razy do WC, nie interesowało go dlaczego ta koleją jest taka długa. Nie interesowało go, ze przerwa w tym wydziale była w tym samym czasie dla wszystkich, jakby nie można było zrobić tak jak teraz.
     Znam tego gościa osobiście, jest zapatrzony w siebie, nie umie dyskutować. Mam nadzieje, ze już nigdy nie będzie pracował na kierowniczym stanowisku.
     • tlk115 Re: Szponar działał na szkodę naszej gmiiny. 02.02.12, 07:47
      Mylisz się neologin, nie jestem Markiem Szponarem. Mam od niego co najmniej dwa razy mniejszy wiek (21 lat). Ale nie żałuję swojej wiedzy o samorządzie, przynajmniej Putyra wraz ze swymi poplecznikami nie oszuka mnie (tak jak innych ludzi), że ,,WS 2010" jest bezpartyjna, w sytuacji kiedy Hołyński i Błaszków są w Zarządzie Wojewódzkim PSL. Poza tym nie znoszę obłudy, nie znoszę wypłacania przez 3 miesiące równolegle pensji Walkowiakowi i Mitkowi w sytuacji kiedy brakuje na utwardzenie dróg, po których tonie się w błocie, nie znoszę zwalniania bez powodu rzetelnych pracowników jak p. Harań itd.
      • tlk115 Re: Szponar zdziałał dużo dobrego dla naszej gminy 04.02.12, 08:04
       https://gazeta-olawa.pl/userfiles/image/pawlowicza.jpg

       Nagonka na Szponara to jedno, ale taka sama nagonka, jeśli nie większa jest na Pana Przemysława Pawłowicza. Jest on niezwykle mocno atakowany, zwłaszcza ze strony oławskiego BBS. To dziwi, gdyż jest to bardzo wartościowy człowiek. Dlaczego nie docenia się jego dynamizmu, pomysłowości, kreatywności oraz nieustannej chęci do działania i zmian na lepsze? Pan Pawłowicz nie siedzi w miejscu, nie zadowala się tym co jest, nie jest gnuśny, tylko ciągle chce zmieniać na lepsze naszą okolicę, rozwiązywać konstruktywnie problemy ją trapiące. Jest wymagającym szefem, dużo wymaga od siebie i innych, ale tylko tacy ludzie są w stanie dużo dobrego zdziałać dla mieszkańców. Dodatkowo jest to człowiek niezwykle uczciwy, nie idący na układy i układziki oraz niesprzedajny, jeden z najuczciwszych ludzi, działających w lokalnym samorządzie. W samorządzie nie działa dla swojego interesu, lecz po to aby zrobić coś dobrego dla mieszkańców. Pan Pawłowicz zawsze działał dla dobra powiatu. To On sprzeciwił się temu, że gnuśni Polakowska i Hołyński doprowadzili do tego, że pałac w Jakubowicach niszczeje, to On miał plan stworzyć w Oławie przystań na Odrze i uczynienia z Oławy nowoczesnego, przyjaznego miasta, przynajmniej na miarę Oleśnicy. Jak na razie turyści omijają Oławę szerokim łukiem, w przeciwieństwie chociażby do sąsiedniego Brzegu. Pan Pawłowicz jako człowiek niezwykle uczciwy, kompetentny i pracowity, już nie raz nie podobał się z tego powodu konkurencji politycznej, czym przypłacił to, że w 2004 roku został odwołany z funkcji vicestarosty powiatu przez Polakowską, która poza spiskami i knuciem, nie mogła pochwalić się osiągnięciami na rzecz mieszkańców.
       • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskiego 05.02.12, 13:44
        Dlaczego zawsze atakuje się najbardziej wartościowych ludzi w samorządzie?
        • neologin Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 05.02.12, 17:15
         Mówienie o Szponarze jako o wartościowym samorządowcu to kiepski żart.
         • przystojna Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 05.02.12, 22:06
          Znam Szponara i jego żonę. On nie powinien pracować na kierowniczym stanowisku, tym bardziej w samorządzie.
     • 3bercia Re: Szponar działał na szkodę naszej gmiiny. 06.02.12, 14:16
      No i wyszło szydło z worka . Wyraźnie Makler4 ma uraz osobisty do byłego Starosty . Jeżeli posługuje się ogólnie przyjętymi za obraźliwe stwierdzeniami, to chłop jest zapewne na skraju wyczerpania psychicznego. Ale i to nie usprawiedliwia chamskiego zachowania.
      Makler ,widzę że należysz do tego grona skrzywdzonych , którzy zostali odcięci od korytka i zostali poproszeni by zabrali się do uczciwej pracy ?
      No to może faktycznie wkurzyć !
   • bar-tii Re: Oby takich Szponarów było więcej ! 07.02.12, 15:24
    makler4 napisał:

    > Proszę nie agitować za Szponarem. Ten człowiek działał na szkodę naszej gminy i
    > wykazał się kompletną niekompetencją. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki na t
    > ym forum, aby przekonać się o jego "dokonaniach".
    > forum.gazeta.pl/forum/w,24395,119030139,,Szponar_dzialal_na_szkode_naszej_Gminy_.html?v=2

    Makler4, ty piszesz na zlecenie Putyry czy Kołodzieja a może sam jesteś tym drugim. Co ty za linki przytaczasz i z czyimi wpisami .Tam są same brednie. Most jest na drodze wojewódzkiej i odpowiada za niego Marszałek Województwa . To właśnie dzięki staraniom Starosty Szponarowi nie powstał większy paraliż tej części Powiatu. To on przyczynił się do szybkiego zorganizowania parkingów i objazdów . Ciągle interweniował u Marszałka, w przeciwieństwie do Putyry i Kołodzieja gdzie tradycyjnie mieli wszystko w du …..
    Zresztą na te zarzuty nie ma sensu odpisywać , bo jeżeli Makler zadał sobie tyle trudu by wydobyć te wpisy z archiwum, to jest jasne że sam w nie niewierzy a jedynie chce się posłużyć starą zasadą Gebelsowską. Ciekawy jestem ile jeszcze razy i przy jakich innych tematach na forum chce te kłamstwa rozpowszechniać .
    Gdyby Putyra z Kołodziejem zrobili chociaż 10% tego co zrobił Szponar to już było by dobrze. Ta nagonka na Szponara jest już mało skuteczna ., bo coraz więcej ludzi widzi kto jest kim i kto tak naprawdę działa na szkodę tej gminy i powiatu. I na pewno nie jest to Szponar , więc Makler4 daj sobie z tymi kłamstwami na wstrzymanie. Staje się to po prostu nudne.


    • j.laskowice Szponar działał na szkodę naszej gmiiny. 07.02.12, 16:38
     Czyżby ten nieudacznik Szponar szukał na tym forum tuby propagandowej i reklamy? Czyżby nie przekonał się, że mieszkańcy nie chcą go widzieć w samorządzie?
     Niech się zajmie nauką wuefu, czyli tym na czym się powinien znać, samorząd zostawi bardziej kompetentnym ludziom. Swoje 5 minut już miał i to stanowczo za długo!
     • kasjan007 Re: Szponar działał na szkodę naszej gmiiny. 08.02.12, 19:39
      Powiem Wam tyle. Ktoś taki jak Szponar, nie powinien w ogóle startować w żadnych wyborach. Ten człowiek na prawdę ma na uwadze przede wszystkim własny interes. Wypowiadam się jako osoba,która przez kilka lat miała z nim bezpośredni kontakt. Broniącym go tak żarliwie życzę, aby mogli współpracować z nim, być jego podwładnym. Zobaczymy,czy nie zmienią zdania. Ten człowiek dla awansu i kariery jest gotów na bardzo wiele a jego pogarda dla człowieka jest ogromna i okrutna. Ludzie tacy jak on powinni być eliminowani z życia publicznego.
      dziwię się,że Szczęśniak, człowiek dawnymi czasy6 na wskroś uczciwy, gra do tej samej bramki zer Szponarem. Ponieważ znam ich obu, mogę stwierdzić,że to Szczęśniak obniżył standardy . A szkoda. Mimo moich prywatnych animozji pod adresem Szczęśniaka, uważałem go za osobę przyzwoitą. Teraz nie jestem tego pewien. Współpraca z kimś takim jak Szponar?
      • bar-tii Re: Oby takich Szponarów było więcej ! 09.02.12, 13:47
       Widzę że do Kasjana007 czy do j.laskowic niedotarło to co odpisałem Maklerowi4 . Panowie troszeczkę uczciwości i rozwagi. Czy wy naprawdę dalej wierzycie w to co piszecie. W te bzdury które na temat Szponara wypisujecie od kilku lat, już nawet dzieci nie wierzą . Szkoda waszego czasu i energii za które zapewnie płaci podatnik tej biednej gminy a jak już to powinien płacić wasz zleceniodawca. Co do tuby propagandowej to internauci mają już dawno wyrobioną opinię , natomiast co do mieszkańców to tak szybko bym się nie wypowiadał . Szponar po Danielewiczu uzyskał największe poparcie do Rady Powiatu .
       Na szczęście rzeczywistości nie zaczarujecie.
       Tak się składa że znam Szponara, wiem jak pracuje i jakimi kieruje się w życiu zasadami i wartościami. Dlatego to wszystko co piszecie jest zwykłym kłamstwem i oczernianiem bardzo wartościowego i uczciwego człowieka .
       • poodzian Panu Szponarowi dziękujemy! 09.02.12, 17:44
        Barti Ty może znasz innego Szponara. Ja napiszę o Marku Szponarze. On, był niestety kiedyś wiceburmistrzem Jelcz-Laskowic i starostą. Okazał się wyjątkowo niekompetentnym i nieudolnym urzędnikiem. Nie znał prawa administracyjnego, najchętniej to z własnym sekretarzem niejakim Kwiatkowskim to chciałby stworzyć swoje. Nie potrafił załatwić najprostszej sprawy, za to knuć i dzielić potrafił bardzo dobrze. Nie liczył się z innymi, jeśli słuchał to złych doradców. Krótko mówiąc niekompetentny dziwak.
        Porażką polskich samorządów (burmistrzów, wójtów, starostów ich zastępców ale i posłów jest to, że o wiele za dużo z nich to nauczyciele, którym wydaje się, że są mądrzejsi a w rzeczywistości nie mają pojęcia za co odpowiadają i będąc na stanowisku.
        Panu Sponarowi dziękujemy.
        • 3bercia Re: Podzian, nie kompromituj się już więcej! 10.02.12, 10:09
         Podzian jak Ciebie czytam to mam wrażenie ze jesteś autorytetem w każdej dziedzinie a już najbardziej w sferze samorządowej. Aż dziw bierze że sam jeszcze nie wystartowałeś w wyborach samorządowych . A może startowałeś tylko z mizernym skutkiem. Bo BBS w Jelczu-Laskowicach wprowadził dwóch radnych do Rady Miejskiej w J-L i są to kobiety. Jedna od samego początku przeszła do Putyry (p. Kowalenko) a druga (p. Kutkowska) współpracuje z tym tak nie lubianym przez Ciebie Szponarem .
         Nie używaj właśnie do Starosty Szponara słów typu „wyjątkowo niekompetentny i nieudolny urzędnik ” jeżeli ich nie rozumiesz i nie znasz ich znaczenia. W obecnych samorządach nie ma tak kompetętnych i skutecznych urzędników jak właśnie Marek Szponar.
         Bezdeń, Kołodziej czy Putyra nawet do pięt mu nie dorastają . To jest dopiero „banda” krętaczy i nieudaczników. Przetrzyj oczy i popatrz dookoła – jeżeli widzisz że dokonały się jakieś zmiany w przestrzeni publicznej to głównie za sprawą właśnie Marka Szponara .Stało się tak właśnie dzięki jego kompetencji , doświadczeniu , pracowitości i uczciwości.
         Każdy kto maił z nim naprawdę do czynienie złego sława o nim nie powie a wrecz przeciwnie. Z tego co czytam na forum i w gadzinówce to jest bierzesz bardzo czynny udział w nagonce na Szponara .Kiedy wreście przestaniecie przy byle okazji szkalować tego wspaniałego człowieka który tyle dobrego już zrobił dla naszych mieszkańców.
         • poodzian Re: Szponar, nie kompromituj się już więcej! 10.02.12, 12:13
          Nie startowałem na radnego, żeby nie musieć mieć do czynienia z takimi "fachowcami" jak Szponar. Mam wyrobione zdanie na temat tego pana. To polityk, dla, którego bardziej się liczą jego koledzy partyjni niż interes mieszkańców. Dobrze pamiętam jak bezprawnie przejął PKS i wsadził tam swojego kolegę do zarządu. Jak sprzedawał Jakubowice. Zasłońcie już nad tym typem zasłonę milczenia. Nie ośmieszajcie się.
          • kasjan007 Re: Szponar, nie kompromituj się już więcej! 10.02.12, 20:22
           Chyba wazelina staniała....
           • 3bercia Chociaż trochę przyzwoitości !!! 13.02.12, 10:09
            Podzian już chyba nikt bardziej od Ciebie się nie kompromituje . Piszesz po prostu nieprawdę, wypaczasz fakty lub przypisujesz je komu innemu. Gdzie ty wielki fachowcu nabyłeś tej wiedzy, pochwal się to może zostaniesz wzorcem do naśladowania dla innych. Gdybyś miał elementarne umiejętności to byś wiedział ,że gdyby Starosta Szponar przejął bezprawnie PKS to już dawno byłoby to stwierdzone np. przez Naczelny Sąd Administracyjny, a wszystkie skargi skierowane przez cwaniaczków którzy chcieli się uwłaszczyć się na majątku PKS zostały już dawno przez ten Sąd odrzucone. Zdenerwowało to zapewne kilku panów którzy myśleli ze PKS jest już ich własnością. A tak PKS stał się własnością powiatu i tak jak zapowiedział Szponar m. in pracownicy nie zostali zwolnieni z pracy. Powodzian możesz oczywiście w dalszych wpisach powtarzać te czy inne brednie dot. PKS typu , że to Szponar przejmuje PKS żeby razem z Kaczorem go następnie kupić, czy żeby zostać jego Prezesem . Oczywiście możesz te bzdury czy inne rozpowszechniać, tylko co Ci to da . Myślisz ze ludzie którzy maja wykształcenie wyższe od podstawowego w to mogą uwierzyć ?

            Następnie straszysz sprzedażą Jakubowic. To rozwiń ten temat i napisz prawdę , że w Jakubowicach było upadająca Szkoła Rolnicza . W 2003 czy 2004 roku były prowadzone rozmowy aby pałac w Jakubowicach mogła przejąć Fundacja Europy Wschodniej - Jeziorańskiego . Niestety ówczesna ekipa czyli Hołyński, Polakowska , Kruk –Gręziak, Workowa i paru innych radnych których nazwisk już nie pamiętam wysadzili ten bardzo dobry pomysł w powietrze. Powodzian, czy tobie jako wysokiej klasy analitykowi te nazwiska może coś mówią ? . Z tego co wiem to właśnie Hołyński , Brezdeń ,Kruk –Gręziak, Polakowska, Kulesza w tamtej kadencji blokowali sprzedaż , upierając się przy cenie wywoławczej na poziomie 7-8 milionów złoty. A teraz przez 1,5 roku wielcy specjaliści nie mogą znaleźć nabywcy za 4 mil. Czemu o tym nie piszesz , bo co prawdą się brzydzisz ?!!!


            Kasjon to nie jest kwestia wazeliny czy jej braku , to jest po prostu kwestia zwykłej elementarnej uczciwości. Albo ją mamy albo nie . Jeżeli jej nie mamy wtedy zachowujemy się tak jak ty czy Poodzian . Forum nie powinno być miejscem opluwania wszystkich i za wszystko tylko dlatego ze na pozór jesteśmy anonimowi !!! Chociaż trochę przyzwoitości !!!!
            • poodzian Re: Chociaż trochę przyzwoitości !!! 13.02.12, 10:26
             3bercia skoro jesteś tak zorientowana, to powiedz czy zatrudnił w tym PKSie kolegów partyjnych czy nie?
             • 1.karol7777 Re: Chociaż trochę przyzwoitości !!! 13.02.12, 11:29
              To może Poodzian napisz, czy Październik nie wpychał do PKS swoich ludzi?

              Sam podasz, czy mam ci przypomnieć, kogo wpychał Październik, zmuszając marionetkę starostę Brezdenia, by tylko ludzie Października byli w PKS.
              • kasjan007 Re: Chociaż trochę przyzwoitości !!! 15.02.12, 18:40
               Nie będę ciągnął więcej wątku pana Szponara. powiem tylko, na podstawie osobistego przekonania się, że przyzwoitość i Szponar to są sprawy, które do siebie nie przystają. Więcej nie napiszę, szkoda i czasu i nerwów. Poza tym, w dalszym ciągu uważam,że wazelina staniała, kadźcie mu ile chcecie, obyście nie obudzili się z ręką w nocniku. Zresztą podobne zdanie mam o obecnym panu burmistrzu. Coś nasz powiat, a zwłaszcza nasza gmina, ostatnimi laty nie mają szczęścia do włodarzy, żal.
               • tlk115 Ludzie nie chcą BBS w powiecie, a chcą Szponara. 20.02.12, 10:00
                J.laskowice, przestań pisać, że ludzie nie chcą widzieć Szponara w samorządzie. Przypominam Ci, że formacja do której należy Szponar, uzyskała w wyborach samorządowych do Rady Powiatu największą ilość mandatów. Wyborcy wiedzieli, że starostą był Marek Szponar i że kandydaci PO wspierali jego rządy i doceniali jego dorobek. Można więc powiedzieć, że ludzie wyraźnie opowiedzieli się za kontynuacją bardzo wysokiej jakości rządzenia, jaką zapoczątkował Marek Szponar. Zamiast obrażać Szponara, lepiej zajmij się swoim ulubionym lewicowym i postkomunistycznym BBS. To raczej BBS-u vel bezpartyjnych komuchów wyborcy nie chcą widzieć w powiecie, czego wyrazem było to że BBS uzyskał tylko dwa mandaty radnych powiatowych. Uzyskały je Ewa Szczepanik i pupilka Października, stara postkomunistka Cecko, która już w latach 70-tych była sekretarzem PZPR i rozpowszechniała wsród uczniów treści marksistowsko-leninowskie. Gdyby BBS i jego lider - bardzo lojalny wobec PRL-u Październik, który przez 30 lat cofa Oławę w rozwoju, czynuiąc ją zapyziałym miastem bez perspektyw, miał choć odrobinę honoru, nie wystawiałby takich kandydatur.
                • djmixer1 Re: Ludzie nie chcą POw powiecie. 20.02.12, 20:13
                 PO jest już spalone. Partia Tuska tonie. Zaprzepaszczono zwycięstwo wyborcze. Zła polityka kadrowa, stawianie na kolesia, a nie na fachowców się zemściła. Mucha, Nowak, Gowin i inni muszą odejść a za nimi Tusk. Podobnie i w powiecie. Peowcy doskonale wiedzą, że ich czas się kończy, a próbują jeszcze na koniec zaistnieć. Tacy ludzie jak Szponar nie powinni już pełnić żadnych funkcji społecznych. ŻADNYCH!
                 • tlk115 Nie zakłamujcie rzeczywistości. 22.02.12, 10:23
                  ,,-Próbował pan odchudzić władze powiatu, poprzez zwolnienie sekretarza, ale się nie powiodło.

                  - W dużym stopniu za sprawą miejskich radnych PO, których koledzy w Radzie Powiatu zarzucają nam "etatowe rozpasanie"...

                  - Ale radni PO niewiele by tu mogli wskórać, jeśliby wniosek skierowany do Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na zwolnienie z pracy Arkadiusza Kwiatkowskiego, był dobrze przygotowany od strony prawnej.

                  - Sprawa była prawnie kontrowersyjna, dlatego Rada Miejska postanowiła zaskarżyć decyzję wojewody, który uchylił jej uchwałę, do sądu administracyjnego. Uprzedzając pana pytanie, czy ponowię wniosek w sprawie sekretarza, odpowiem, że w najbliższym czasie nie przewiduję takiego działania, mimo że powiatowi radni z BBS tego ode mnie jeszcze niedawno oczekiwali."

                  W wydaniu GP-WO z poprzedniego tygodnia ukazał się wywiad z aktualnym starostą Zdzisławem Brezdeniem z PiS. Moim zdaniem, pewne kwestie w nim poruszone, zostały delikatnie mówiąc wykoślawione. W sprawie odwołania sekretarza Kwiatkowskiego (akcji z lutego 2011, ze słynną sesją Rady Miejskiej Oławy pod koniec tego miesiąca) nie chodziło o oszczędnosci dla Powiatu, lecz o wymienienie go na Krystynę Cecko z BBS. Gdyby ten misterny plan Października się spełnił, na miejsce Cecko w Radzie Powiatu automatycznie wskoczyłby Jerzy Październik, brat burmistrza Oławy. Z kolei etat Cecko w Urzędzie Miejskim do spraw edukacji miał zająć jeden z radnych Rady Miejskiej Oława z BBS , a na jego miejsce miał wskoczyć kolejny na liście Czesław Miłosz, także z BBS. Ostatecznie Miłosz został radnym, ale z powodu śmierci jednego z radnych tego klubu.

                  Co do wypowiedzi djmixera1, to niech się nie martwi, już nie raz zapowiadał, że PO w lokalnym samorządzie nie ma szans i że będą się liczyły jedynie bezpartyjne stowarzyszenia, a mimo to PO już przez kolejną kadencję samorządową dysponuje znaczącą liczbą radnych, w przeciwieństwie do np. BBS, który w poprzedniej kadencji Rady Powiatu także miał zaledwie 2 mandaty radnych.
                  • tlk115 Re: Nie zakłamujcie rzeczywistości. 29.02.12, 14:01
                   Ostatnio dużo zawirowań w powiecie, ale wydaje się, że obecna koalicja rządząca mimo wyjścia z niej BBS zachowa władzę.
                   • tlk115 Kiedy skończy się ta nagonka? 27.03.12, 11:54
                    https://static2.money.pl/i/galeria/25/11/9497_m644.jpg

                    Zastanawiające jest to, że wiele ataków na Szponara wychodzi ze środowisk związanych z dawnymi lokalnymi strukturami komunistycznymi, np. POP PZPR JZS itd. Rządy widocznej wyżej komunistycznej mafii i jej lokalnych przydupasów doprowadziły Polskę do ruiny. Spuścizną po ich rządach były gigantyczne zapóźnienia w infrastrukturze, brak nowoczesnych, odpornych na duże obciążenia dróg, nieskanalizowane wsie, przestarzała infrastruktura, przestarzała i niebezpieczna aparatura medyczna w placówkach służby zdrowia oraz totalne zanieczyszczenie środowiska - niemal wszystkie rzeki przypominały ścieki. Dodatkowo, po 89 roku, to właśnie nomenklatura PZPR-owska związana z powyższą mafią doprowadziła do upadku i zniszczenia wielu zakładów pracy w Polsce, takich jak Jelcz itp.

                    https://www.starostwo.olawa.pl/upfiles/images/1a_97.jpg

                    To właśnie dzięki takim ludziom, jak Bogdan Szczęśniak czy Marek Szponar zaczynamy odrabiać braki i zaległości w infrastrukturze oraz doganiamy stopniowo pod tym względem Zachód. Dlaczego nie potraficie docenić ile starosta Szponar zrobił dla Powiatu? Zobaczcie ile powiat(w tym szpital ) w czasie jego starostowania ściągnął milionów. Będzie tego około 15-20 milionów. Tyle inwestycji co prowadził wtedy powiat jeszcze nigdy wcześniej nie było i to jest fakt. Nie interesuje mnie i wielu innych skąd brał pieniądze na te inwestycje, z Unii czy zdobywał dotacje z budżetu państwa. Ważne, że był skuteczny. Dzięki jego staraniom w sposób znaczący wzrosła jakość podróżowania po naszych licznie wyremontowanych drogach powiatowych czy jakość leczenia pacjentów, choćby dzięki kompleksowemu remontowi przyszpitalnej przychodni, remonty oddziałów szpitalnych i zakup nowoczesnej i bezpiecznej aparatury medycznej. Kiedy w końcu skończy się nagonka na tego uczciwego i pracowitego człowieka?
                    • poodzian Po co nam starostwo? 27.03.12, 12:26
                     Ja uważam, że możemy się obyć bez tego tworu jakim jest starostwo. Część ich obowiązków mogą przejąć gminy. Oszczędności w skali kraju byłyby kolosalne.
                     • laluna11 Re: Po co nam starostwo? 27.03.12, 12:30
                      Hmmm.. Dobry pomysł ale co z etatowymi członkami zarządu?? Gdzie by pracowali ?? każdy ma rodzine na utrzymaniu.
                      • tlk115 Re: Po co nam starostwo? 28.03.12, 08:04
                       W sieci można znaleźć np. takie komentarze:

                       ,,Nie będe głosowac na partyjniaków PO w samorządzie bo nie potrzebuje mieć kopi tego co sią dzieje na górze . Nie chce by ta partyjka wyprawiala u mnie w miescie to co robi nierząd Tuska i Bul-Komoruski . Nie chcę ciągłej drożyzny, podatków na maxa i ciaglych podwyzek . Nie chec walki z krzyżem i kpin tego speca od drzwi od stodoly z ofiar smoleńskich ?!"

                       W świetle powyższych wypowiedzi, których nie brakowało przed wyborami samorządowymi 2010 roku, jak wytłumaczyć fakt, że w skali kraju prezydent z PO i rząd, do których jak widać wyżej jest dużo zastrzeżeń tak łatwo wygrali, a np. Szponar i Pawłowicz, u których ciężko znaleźć jakąkolwiek decyzję rzutującą negatywnie na lokalny samorząd i mieszkańców, a wręcz przeciwnie, przegrali? Jakaś sprzeczność w tym tkwi. Czy Szponar i Pawłowicz odpowiadają za to, co się dzieje na górze? Czy to oni zatwierdzają wspomniane podwyżki i urządzają wymienione kpiny? Oczywiście, że nie. Nie mogliby zagłosować na Szponara w II turze zwolennicy PiS zamiast marnować głos na cynika Putyrę? Mogliby. Owszem, można im wytknąć, że popierają i są w tej partii, ale czy można wszystkich wrzucać do jednego wora? Każdy kto ich zna, wie, że na pewno nie zrobiliby tego o czym mowa w zacytowanym komentarzu. Każdy też wie, że podejmują nawet niewygodne dla nich pytania i nie chowają głowy w piasek. W przeciwieństwie do np. Konopki, który też był zwolennikiem PO i aktualnego prezydenta, a dodatkowo raz nawet groził ustaleniem IP swojego oponenta forum.gazeta.pl/forum/w,24395,118724834,,Szanowny_Panie_cdn_777.html?v=2 i nie odnosi się do ,,wyczynów" swojego BBS-owego kolegi Października. Jak widzimy, głosowanie na teoretycznie ,,bezpartyjnego" wcale nie oznacza, że nie identyfikuje się on z jakąkolwiek partią. Pojawiały się też wpizy, że Szponar i jego lokalni koledzy brali udział w ośmieszaniu zmarłego prezydenta i PiS, a po 10 kwietnia wylewali krokodyle łzy. To oczywista nieprawda. W czasie
                       wizyty Prezydenta Kaczyńskiego w Oławie Szponar w 2009 roku był jednym z
                       głównych gospodarzy tej uroczystości. Był w wąskiej grupie osób
                       witającej Prezydenta. Każdy uważny obserwator pamięta także, że to nikt inny jak właśnie Pawłowicz poparł w 2006 roku kandydatkę PiS Ewę Leszczak na burmistrza Oławy, a Szponar był zwolennikiem funkcjonowania postsolidarnościowej koalicji i współpracy z PiS. Są na to dowody: gazeta.olawa.pl/archiwum2/aktualnosci,wiecej,194.htm
                       Szponar w 2008 roku nikogo nie wyganiał z koalicji, a szkoda bo mogła ona śmiało trwać do końca kadencji. I skorzystałyby na tym obie formacje, bo jak wiemy kadencja 2006-2010 była jednoznacznie udana, zwłaszcza pod względem inwestycji. Jednak krótkowzroczność Brezdenia, Dudka, a zwłaszcza Kuleszy, wręcz pieniactwo w krytykowaniu starosty, doprowadziły do tego, że pozornie PiS zyskał. No bo ma przecież obecnie stanowisko starosty. Jednak to tylko pozorny zysk. Zdzisław Brezdeń owszem jest starostą, ale niemalże ubezwłasnowolnionym. Ten zysk jest bardzo krótkowzroczny. Na dłuższą metę nie przyniesie on korzyści, a raczej straty, widzimy wszyscy jak obecne rządy w powiecie są słabe. Nie lepiej było zostać w koalicji z PO do końca, do 2010 roku? Z pewnością ta koalicja byłaby w takiej sytuacji kontynuowana także w tej kadencji. To, że Szponar nawiązał po 2008 roku współpracę z postkomunistycznym BBS i Cecko została powołana na członka Zarządu Powiatu wynikało jedynie z tego, że musiał szukać większości dla swoich rządów i poparcia dla ambitnych planów inwestycyjnych, które wcielał w życie. Nie było jednak takiej sytuacji jak teraz, gdzie starosta z PiS, który w okresie kampanii deklarował współpracę ugrupowań postsolidarnościowych nawiązuje tak bliską współpracę ze spadkobierczynią PZPR - SLD i tak otwarcie kreował, bez ogródek starą postkomunistkę Cecko, słuchając posłusznie poleceń Października.
                       • tlk115 Re: Po co nam starostwo? 28.03.12, 08:08
                        https://www.gazeta.olawa.pl/archiwum/2000/wydarzenia/2006/14wy2aa.jpg

                        Gdyby tak powszechnie chwalona przez forumowych antyklerykałów i lewicowców Polakowska w ciągu 8 lat zrobiła chociaż tyle ile Szponar zrobił nawet w ciągu jednego roku, to już byłoby bardzo dobrze!
                        • tlk115 Re: Po co nam starostwo? 28.03.12, 08:21
                         Za rządów obecnej koalicji rządzącej Powiatem, w której dominującą i wiodącą rolę zajmuje Wspólnota Samorządowa 2010 znacząco spadła liczba inwestycji. Zwolennicy tejże koalicji jako wytłumaczenie i usprawiedliwienie tego faktu odpowiadają, że z uwagi na antyplatformianą koalicję są pomijani przy przyznawaniu środków. Po pierwsze, nie popadajmy w przesadę, nie zawsze i nie w każdym miejscu odgrywa to rolę. A nawet jeśli by tak na każdym kroku było, to nie zapomnijmy, że czołowe postacie WS 2010 są związane z PSL, zasiadają nawet w Zarządzie Wojewódzkim PSL, mają funkcję dyrektora w Urzędzie Marszałkowskim, mają możliwości i ich nie wykorzystują. Wszak PSL współrządzi przecież naszym krajem! Swoje ewentualne ,,wtyki" wykorzystują tylko dla własnego interesu i aby dobrze się ustawić i zająć intratne stołki. Natomiast Szponar, nawet jeśli mógł gdzieś liczyć na przychylność przy przyznawaniu dotacji, to wykorzystywał to tylko dla rozwoju Powiatu. Wystarczy sprawdzić ile milionów z zewnątrz ściągnął na drogi i szpital.
                         • tlk115 Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskiego? 15.04.12, 00:58
                          To, że w sytuacji kiedy jeden z wybranych przez społeczeństwo radnych powiatowych zostaje wybrany przez innych radnych powiatowych na funkcję starosty i mimo pełnienia funkcji starosty nadal jest radnym i głosuje jak radny, to mam nadzieję, że wszyscy wiedzą. W Radzie Powiatu doszło do trochę komicznych sytuacji, gdzie SLD, które zdobyło tylko 1 mandat w Radzie otrzymało intratny stołek vicestarosty no i zarazem radnej powiatowej w jednej osobie. Ale nie zapominajmy, że korzyści dla koalicjantów nie dotyczą tylko tych, którzy dostali się do Rady. Bezpośrednią konsekwencją powstania koalicji WS 2010 - PiS - SLD - BBS - LZS było także powołanie lidera lokalnego SLD Stanisława Grzesika (który bezskutecznie w 2010 roku ubiegał się o mandat Radnego Powiatu z listy SLD) na funkcję członka Rady Nadzorczej PKS w Oławie, podobnie zresztą jak Krystynę Cecko z BBS (która po odejściu BBS z koalicji rządzącej Powiatem już nie pełni tej funkcji). Czy PKS może odnosić sukcesy i dynamiczny rozwój, mając w Radzie Nadzorczej PKS takich ,,fachowców", a zwłaszcza nauczycielkę i speca od oświaty i szkolnictwa Cecko? Jak widać, gdy idzie o stołki, lokalnie PiS i SLD bez przeszkód mogą żyć w symbiozie. Czego to się nie robi dla stołków. Szkoda, że PO i PiS nie współpracują ze sobą razem, tak jak to było za czasów vicestarostowania Ewy Leszczak.
                         • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 06.06.12, 20:43
                          https://www.starostwo.olawa.pl/upfiles/images/2_138.jpg

                          Okres starostowania Marka Szponara (2006-2010) to doskonałe lata dla powiatu oławskiego. Nigdy wcześniej powiat oławski nie pozyskał tylu dotacji rządowych i unijnych na inwestycje ani nie poprawił aż tak znacznie swojej kondycji finansowej. Nie mówiąc już o wzroście stanu majątku i jakości infrastruktury.
                         • librys Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 06.06.12, 21:04
                          Szponara pamiętamy. Szczególnie jego remont drogi do Bystrzycy. Mam nadzieję, że nigdy więcej nie będzie piastował, żadnej społecznej funkcji!
                         • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 06.06.12, 22:07
                          Krytykujący Marka Szponara za drogę na Hannę niech lepiej zorientują się, ile zostało wykonane za czasów jego starostowania, ile środków powiat pozyskał. Zawsze może przy kilkudziesięciu inwestycjach zdarzyć się wpadka. A zresztą mixerku, gdy poprosisz malarza o malowanie mieszkania, po czym okaże się, że robota została spartaczona, to czy wina będzie twoja, czy malarza? Podobnie jest w sprawie drogi na Hannę. Winnym jest nie PRDM w Brzegu czyli wykonawca, a nie starosta Szponar.
                         • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 06.06.12, 22:11
                          Przepraszam za pomyłkę, ma oczywiście być: Winnym jest PRDM w Brzegu czyli wykonawca, a nie starosta Szponar.
  • tlk115 Re: Jak oceniacie obecny Zarząd Powiatu Oławskieg 11.11.14, 18:04
   Mijająca kadencja w starostwie/powiecie oławskim to lata stracone. Rządząca koalicja Wspólnota Samorządowa - PiS - SLD stworzyła najdroższy i kosztujący najwięcej podatników źarząd w kilkunastoletniej historii powiatu oławskiego. Najnowszy ,,wspaniały pomysł" zarządu powiatu to decyzja o utworzeniu stanowiska drugiego wicedyrektora w szkole przy Techników, które ma objąć żona Putyry. W bieżącej kadencji obserwowaliśmy brak wizji rozwoju powiatu oławskiego i próby, często nieudolne, gaszenia pożarów, które ta koalicja sama wywoływała, bądź swoją biernością, bądź swoimi działaniami. W tle byliśmy świadkami brakiem odpowiedniego nadzoru nad spółkami i instytucjami podlegającymi pod powiat np. PKS w Oławie czy marazmu i stagnacji. Infrastruktura powiatowa np. drogi powiatowe są w coraz gorszym stanie, rządząca koalicja właściwie ich nie remontowała i nie korzystała z programów współfinansowania zewnętrznego. Aktywność inwestycyjna? Dokończono to co zostawił i finansowo zabezpieczył w budżecie poprzedni zarząd powiatu z Markiem Szponarem na czele. Co gorsza, te trzy środowiska tj. Wspólnota Samorządowa, PiS i SLD chcą znowu razem rządzić w przyszłej kadencji. Jedyna realna alternatywa to PO, rządziła ona w tamtej kadencji i wówczas powiat wykonał mnóstwo inwestycji na łączną kwotę kilkudziesięciu mln zł.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka