Dodaj do ulubionych

Autostrada A4 płatna od 1 czerwca.

03.03.12, 18:11
Odcinek od Bielan Wrocławskich do Gliwic będzie od 1 czerwca kosztował 20 groszy za 1 km. Za 100 km trzeba zapłacić 20 zł.
Obserwuj wątek
    • tlk115 Re: Autostrada A4 płatna od 1 czerwca. 04.03.12, 08:34
     https://gazeta-olawa.pl/timthumb.php?src=thumb/resize_1307528025.jpg&w=280

     No właśnie, z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że znaczna część kierowców, zwłaszcza auto osobowych (których czas tak nie goni, jak przewoźników) będzie omijała opłaty i trasę na Śląsk itd. będzie pononywać tzw. starą ,,czwórką”, czyli drogą krajową nr 94, przechodzącą m.in. przez środek Oławy, która już totalnie się zakorkuje i bez obwodnicy po prostu zdechnie. DK nr 94 kiedyś, kiedy nie było autostrady, była główną drogą na Opole, Katowice, Kraków itd. Drogi, będące niegdyś głównymi wzdłuż których wybudowano autostrady, nazywa się właśnie w taki sposób (np. DK 92, czyli stara ,,dwójka” wzdłuż autostrady A2, zawsze na początku jest cyfra 9). Coraz więcej miast w Polsce ma obwodnice i to nawet te przez które nie przechodzą drogi krajowe, jak np. Grodków. Dla czego wyżej widoczny lider i założyciel BBS Franciszek Październik, który już bez mała 30 lat ma wpływ na władzę w Oławie, czy to jako PRL-owski vicenaczelnik miasta w latach 80-tych, później viceburmistrz, a od 2002 roku nieprzerwanie burmistrz Oławy tak mało zrobił w sprawie obwodnicy dla Oławy? Przecież doskonale zdawał sobie sprawę ze strategiczności alternatywy dla autostrady A4, czyli DK 94 oraz z tego że wszystkie rządy po kolei zapowiadały wprowadzenie opłat na A4, tyle ze systematycznie odkładano termin ich wprowadzenia. Wiadomo, że znaczna część ludzi będzie omijać opłaty, jadąc m.in. przez Oławę. Ostatnio Październik wyprzedawał nawet niektóre tereny pod zabudowę, a które miały iść pod budowę obwodnicy. Potem będzie lamentował, że nie ma którędy jej poprowadzić.
      • tlk115 Re: Autostrada A4 płatna od 1 czerwca. 08.03.12, 12:48
       Twoje ,,argumenty" są na starcie już chybione. Po pierwsze, ludzie doskonale wiedzą ile lat Szponar był starostą (tylko 4 lata), a ile lat Październik jest przy korycie w Oławie (bez mała 30 lat!!!). Po drugie, to raczej Październikowi jako burmistrzowi powinno bardziej zależeć na obwodnicy Oławy, ale jeśli już chcesz wiedzieć, to właśnie za starosty Szponara te kwestie wreszcie ruszyły. Powstały koncepcje, projekty, Szponar niejednokrotnie spotykał się w tych sprawach z samorządowcami. Co zrobiła w tych kwestiach chociażby Polakowska, dobrze wiesz. Po trzecie, nie pisz, że nigdy więcej nauczycieli we władzach samorządowych. Popatrz na swój ulubiony lewicowy i postkomunistyczny BBS vel bezpartyjne komuchy, a od razu dojdziesz do wniosku, że to właśnie oświata i nauczyciele to żelazny elektorat BBS-u. Z ich list startowali prawie wszyscy dyrektorzy szkół, jak np. Pętal, Peremicka itd. Nie wspominając o licznej grupie nauczycieli, w tym tak nielubianych przez ciebie wuefistów i trenerów sportowych. Nie ma obecnie środowiska tak mocno związanego z oświatą i nauczycielami, jak właśnie BBS. Nawet prawa ręka Października, czyli Cecko jest przecież ,,z pochodzenia" nauczycielką. A Październik ma taki tupet, że kreuje tego speca od oświaty na stanowiska, o których ta postkomunistka nie ma zielonego pojęcia, jak np. sekretarza powiatu czy członka Rady Nadzorczej PKS. Swoją drogą, skoro jesteś młodym człowiekiem jak podajesz, to jak możesz popierać BBS, którego czołowa postać, a mianowicie stary postkomunistyczny wyjadacz i viceburmistrz Oławy Hadryś miał czelność bezczelnie powiedzieć, że ,,jeszcze nie czas na młodych". No faktycznie, lepiej promować stare nieudolne babcie typu Cecko, Pasierbowicz itp.?
       • tlk115 Re: Autostrada A4 płatna od 1 czerwca. 08.03.12, 12:51
        Myślę, że nie pomagasz Październikowi, a wręcz szkodzisz, pisząc pochwały na jego temat. Nikt nie weźmie na poważnie postów i argumentów osoby, która wychwala pod niebiosa zbrodniczy reżim Łukaszenki. Ciekawe czy inni miłośnicy Października też mają takie poglądy?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka