Dodaj do ulubionych

VOIP tania telefonia - warto?

25.01.13, 08:00
Czy ktoś z Was korzysta z telefonii internetowej VOIP! Jak jest z jakością, jaka musi byc przepustowość internetu, gdzie zdobyć numer i jaki warto kupić aparat?
Obserwuj wątek
    • rostalski.l Re: VOIP tania telefonia - warto? 25.01.13, 09:32
      petit7 napisał:

> Czy ktoś z Was korzysta z telefonii internetowej VOIP! Jak jest z jakością, ja
      > ka musi byc przepustowość internetu, gdzie zdobyć numer i jaki warto kupić apar
      > at?

Ja czasami i w firmie, którą obsługuję do połączeń z zagranicą.
      Jakość ok a nawet czasami lepsza, ale może się zdarzyć że Cię za 1 razem nie połączy nie wiedzieć czemu (raz na 100 połączeń).

Przy obecnych prędkościach, przepustowość wystarczy aż nadto, ważne aby łącze do internetu nie miało pingów wysokich, bo inaczej będzie problem z synchronizacją i szarpaniem głosu. Na pewno nie polecam VoIP w sieciach mobilnych: Play, Plus itd. tam opóźnienia są zbyt wysokie.

Kolejna sprawa to czy to jest jeszcze komuś potrzebne. Komórki są tak tanie że wg mnie nie warto. Chyba że dużo z zagranicą rozmawiasz to wtedy ok.

Cena bramki VoIP to ok 200 zł
      Ja korzystam z firmy www.freeconet.pl/
      • petit7 Re: VOIP tania telefonia - warto? 25.01.13, 10:30
        Kolega Rostalski jak zwykle zorientowany w nowoczesnych technologiach. Dzięki za info. Ja mam jeszcze takie pytania. Jeśli mam w domu internet i stworzoną sieć bezprzewodową to co muszę dokupić? Telefon np taki: allegro.pl/telefon-pirelli-wi-fi-wlan-tc300-dp-l10-voip-gsm-i2948615469.html czy coś jeszcze? Doczytałem nawet, że można sobie wybrać swój numer.
        Jestem zainteresowany takim rozwiązaniem zamiast zwykłego telefonu stacjonarnego. Czy koszty utrzymania takiego łącza VOIP przy podobnej ilość rozmów będą znacząco tańsze niż te w telekomunikacji?. Rozumiem, że w VOIP nie ma abonamentu, płacę tylko tyle ile wygadam.
        • rostalski.l Re: VOIP tania telefonia - warto? 25.01.13, 11:35
          Jak masz telefon stacjonarny to kup do niego bramkę:
          www.4ip.pl/pl/p/Cisco-SPA112/384
          Do bramki podpinasz stary telefon (zamiast do gniazda na ścianę wpinasz w bramkę) oraz podłączasz bramkę do internetu wpinając ją kabelkiem do jednego z portów LAN w Twoim routerze.

Możesz też kupić telefon z wbudowaną bramką:
          www.4ip.pl/pl/p/Yealink-SIP-T18P/118
          i do niego tylko kabelek z routera.

Od operatora kupujesz numer stacjonarny. Jest ich kilkanaście do wyboru podczas rejestracji na stronie. Numer kosztuje w firmie którą podąłem ok 2 zł miesięcznie + opłaty za rozmowy wg. cennika.

Bramkę czy telefon trzeba później jeszcze skonfigurować, wpisując dane operatora VoIP.

PS
          Co do tego tel. z allegro to nie kupowałbym. Wolę sprawdzonych producentów.
            • rostalski.l Re: VOIP tania telefonia - warto? 25.01.13, 12:09
              librys napisał:

> Jaki jest koszt 1 minuty połączenia krajowego stacjonarnego, a jaki na komorke?
              > A czy na taki numer Voipa można się dodzwonić ze stacjonarnego telefonu i ile t
              > o kosztuje za minutę połączenia?

Tu masz cennik:
              Cennik

Numer VoIP niczym nie różni się od stacjonarnego też masz kierunkowy i numer. Różnica jest tylko taka że transmisja idzie przez internet. No i nie ma abonamentu, tylko opłata za utrzymanie numeru 1 zł (wg cennika który podałem). Można też przenieść już istniejący numer od tepsy czy orange jak kto woli.
                • petit7 Re: VOIP tania telefonia - warto? 14.02.13, 20:39
                  Zaczynam zabawę z telefonią VOIP. Zarejestrowałem się na Freeconect, wybrałem numer, dostałem login i hasło do panelu użytkownika i panelu konfiguracji bramki VOIP. Mam miesiąc darmowego testowania.
                  Kupiłem też telefon Siemens Gigaset C470 IP.
                  Jak przyjdzie telefon skonfiguruję telefon. Z tego co wyczytałem na forach nie jest to prosta sprawa. Chętnie przyjmę rady jak to najsprawniej zrobić.
        • witekprytek Re: VOIP tania telefonia - warto? 15.02.13, 20:22
          Ja używam voipa w domu od jakiś 5lat.
          Obecnie przy łączu typu neostrada i usłudze VoIP jednego z polskich operów nie mam z tą usługą problemów. Komórka mi częściej pada niż VoIP.
          Przy wyborze usługodawcy warto zwrócić uwagę, aby poprawnie obsługiwał DTMF (bo dzwoniąć na jakieś IVR'y w bankach i innych mogą być problemy) i aby poprawnie obsługiwał połaczenia alarmowe - niby banał ale może okazać się to doć istotne.
          Warto też wybrać takiego który domyślnie wspiera kodek g729 (np. Dialog w swojej usłudze nie -Oczywiście należy szaopatrzyć się w tel albo bramkę która też takowy kodek wspiera poprawnie.). Wiele bramek i tel. obsługuje kilka kont VoIpowych jednocześnie i można sobie ustawić przez jakie konto gdzie chcemy dzwonić - np. niektórzy operatorzy jak VoIPdiscount po doładowaniu konta jakąś kwotą daje poł na tel stacjonarne w całej europie za darmo (lub 3000min) - a jakość jest całkiem fajna (komórki w pl z Voipdiscounta 0.,33zł brutto minuta - oczywiście knsumowane jest to co wpłacamy na konto - nie ma żadnego "abonamentu").
          Dobrze działającą prostą bramkę można kupić poniżej 100zł (jeśli chcemy podpiąt tel analogowy lub jakiś bezprzewodowy dect) - ja używam chińskich atcomów i działa to bez problemów (ani jednej wysypki w ciągu 2 lat!).
          Można sobie kupić tel VoIP z portem ethernet - wpina się kablem, albo bezprzewodowy.
          Ten pirelli z allegro to straszny szajs - miałem takie 2 to na prawdę kicha - właśnie z powodu takich urządzeń ludzie psioczą na VoIpa.
          Już lepiej jesli mamy jakiś tel z androidem zainstalować sobie softphona (z androidmarketu - polecam ZoIpera - brak g.729 w wersji bezpłatnej!) - działa rewelacyjnie!
          Korzystając z usług takich jak voipdiscount można dzwonić po VoIPie nie mając w ogóle sprzętu do VoIPa - po prostu uzupełniamy kredyt podajemy swój nr, nr na jaki chcemy zadzwonić i system zestawia nam poł dzwoniąc na nasz nr stacjonarny...ale dalej trzeba mieć jakiś tel stacjonarny.
          Jak widać możliwości jest wiele - ja VoIpa polecam - większość operatorów i tak już pcha połaczenia międzyoperatorskie po VoIPie. Tepsiana neostrada z liveboxem i usługą "tani tel" (czy jakoś tak) - to nic innego jak bramka VoIP wbudowana w router gdzie podłączamy tel. analogowy.
          Telefonia stacjonarna za jakiś czas znikinie - zostanie VoIp i komórki (które i tak czasem pracują po VoIP) - warto się za wczasu przyzwyczaić
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka