Dodaj do ulubionych

Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci.

13.03.13, 07:19
Szanowni Państwo uprzejmie proszę o pojednanie sił w walce o obniżkę cen za śmieci. Burmistrz zaproponował olbrzymią, kilkuset procentową podwyżkę cen. Najbardziej poszkodowanymi działalnością Putyry są rodziny wielodzietne. Jego propozycja mówi bowiem o cenie za każdą osobę. Głęboko wierzę, że jeśli razem będziemy nękać złą władzę pismami i swoim zwykłym obywatelskim oburzeniem to słabiutki Burmistrz ulegnie naszemu naciskowi. Nie przestawajcie w swoich dążeniach do znormalizowania ceny śmieci. Razem na pewno osiągniemy sukces. Jako obywatele musimy być w tej akcji zjednoczeni przeciw arogancji Burmistrza, nie zależnie od tego czy się lubimy czy nie.
Tomek Kołodziej
Obserwuj wątek
  • 3plastek3 Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 13.03.13, 09:52
   Myślę że to próżny trud.Budżet musi się zamknąć.
   • motorrek Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 13.03.13, 10:25
    Nan osiedlu nikt z mieszkańców nie będzie segregował śmieci a zapłąci jakby segregował bo tak naprawde kto jemu udowodni ,że nie segreguje -wyrzuci worek wieczorem i po zawodach .
    Na osiedlowych smietnikach zacznie sie exodus włąścicieli nieruchomosci z pobliskich domków jednorodzinnych -oni będa podjeżdżac pod śmietniki osiedlowe i wywalać swoje smieci ,zeby zaoszczędzić na workach i częstotliwosci wywozu spod swojej posesji . Proponuje zasiatkować dostęp do śmietników i wreczyć klucz tylko lokatorom któzy płaca za osobołeb wysoka stawke. Zreszta ceny w J-L to kosmos nawet w porónaniu z Wrockiem gdzie komfort zycia jest nieporównywalny do naszej wiesiomieściny
    • przebudzonyx Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 14.03.13, 00:19
     Skąd wiesz, że za worki będzie trzeba płacić - może będą bezpłatne, a wywóz śmieci będzie częściej niż do tej pory, więc powodów do ich podrzucania na osiedle też nie będzie [łatwiej będzie wpierniczać wszystko do zbiorczego kosza bo i tak się zmieści a w zbiorczym nie będą szukać szkła, plastików itp. i tylko na odczepnego coś tam posegregować do worków].

     Osobiście od dawna segreguję swoje śmieci bo mi się to opłaca - po prostu rzadziej mam wywożone śmieci i mniej za to płacę, bo zwykle wystarcza mi 1 kosz zbiorczy i po 1 worku segregowanych / miesiąc - po wejściu w życie nowych przepisów opłacać się przestanie bo i tak będą wywozić częściej, więc po cholerę mam sobie dokładać pracy i segregować dokładnie jak do tej pory - wystarczy coś tam "na odwal" powrzucać do worków, a resztę w zbiorczy i mieć z głowy.

     Jeśli jeszcze będzie trzeba płacić za worki to zmusi wręcz do zaprzestania segregacji i robienia tego "na odwal" - mam nadzieję, że ktoś bierze to pod uwagę i takiego numeru nie wytną.
  • stereo160 Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 13.03.13, 11:57
   no a co ma do powiedzenia nasz forumowy hersst, prezesik z Bożej łaski? To on głównie maczał swoje paluchy w tej mętnej wodzie, a teraz milczy jak zaklęty. Na co czeka na oklaski?
   czy może rozgląda się za bardziej wypasioną bryczką służbową? większe podatki, to i większe możliwości inwestycyjne
  • mimka1982 Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 13.03.13, 12:25
   Walczmy! Ale jak?
   A co będzie jeśli nie zapłaci sie tego "haraczu", nie wywiozą śmieci i naliczą karę?
   • subik Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 13.03.13, 15:21
    masakra tez dostałem pismo zeby złożyć deklaracje n.t. tych śmieci jak nie złoże to wtedy bedzie 19 coś złotych!!!
    Do tej pory było 5zł plus VAT na osobe a teraz 12,78zł na OSOBE! jak złoży sie deklaracje oczywiscie u mnie w rodzinie jest 5osób to muszę ponad 60zl miesięcznie za same śmieci płacić masakra
    Rocznie wychodzilo kiedys 300 cos zlotych a teraz bedzie 600zl ku** niedługo sam czynsz na Hirszfelda wyniesie 1000zl
    • kasjan007 Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 13.03.13, 16:31
     Nie cierpię Putyry, jego "rządy" oceniam fatalnie. Ale jeszcze bardziej nie cierpię judaszy,którzy wczoraj byli za burmą, a dzisiaj walczą przeciwko,nie cofając się przed niczym. Jak to z PiS-owcami zresztą bywa.
  • hersst Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 13.03.13, 16:34
   tom.kolo napisał:

   > Szanowni Państwo uprzejmie proszę o pojednanie sił w walce o obniżkę cen za śmi
   > eci. Burmistrz zaproponował olbrzymią, kilkuset procentową podwyżkę cen. Najbar
   > dziej poszkodowanymi działalnością Putyry są rodziny wielodzietne. Jego propozy
   > cja mówi bowiem o cenie za każdą osobę. Głęboko wierzę, że jeśli razem będziemy
   > nękać złą władzę pismami i swoim zwykłym obywatelskim oburzeniem to słabiutki
   > Burmistrz ulegnie naszemu naciskowi. Nie przestawajcie w swoich dążeniach do zn
   > ormalizowania ceny śmieci. Razem na pewno osiągniemy sukces. Jako obywatele mus
   > imy być w tej akcji zjednoczeni przeciw arogancji Burmistrza, nie zależnie od t
   > ego czy się lubimy czy nie.
   > Tomek Kołodziej

   Niech Pan nie robi ludziom wody z mózgów. Co to znaczy Pańskim zdaniem " znormalizowana cena śmieci " ? - czy na to jest jakaś norma ?. Niech się Pan nie ośmiesza - to co Pan pisze to jest czysty populizm wynikający z chęci "dołożenia lokalnej władzy".
   • przebudzonyx Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 14.03.13, 00:25
    Na razie to "lokalna władza" nie podała na jakiej podstawie obliczyła takie a nie inne stawki - może dali specjalnie wysokie, żeby potem obniżyć i się chwalić przed wyborami jak to dużo zrobili "dla wyborców".

    Z drugiej strony racja - tom.kolo napisał zjednoczmy się, dążmy itp. ale konkretów nie podał jak dążyć - przypomina to działanie prowokatora krzyczącego: jest źle, walczmy - jednocześnie nic samemu nie robiącego - czekamy na konkrety Panie Tomaszu !
   • tlk115 Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 14.03.13, 08:55
    hersst napisał:

    > Niech Pan nie robi ludziom wody z mózgów. Co to znaczy Pańskim zdaniem " znorma
    > lizowana cena śmieci " ? - czy na to jest jakaś norma ?. Niech się Pan nie ośmi
    > esza - to co Pan pisze to jest czysty populizm wynikający z chęci "dołożenia l
    > okalnej władzy".

    Znormalizowana to znaczy zapewne taka, która nie odbiega znacząco wysokością od stawek w innych gminach. Nie uważam więc, aby Pan Tomasz uprawiał tutaj czysty populizm, panie hersst. Nie sądzę też, że jego celem jest chęć ,,dołożenia" lokalnej władzy. Nie w tym przypadku. Poza tym, lepszy Kołodziej niż Putyra.
    • motorrek Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 14.03.13, 09:15
     tlk115 napisał:

     > hersst napisał:
     >
     > > Niech Pan nie robi ludziom wody z mózgów. Co to znaczy Pańskim zdaniem "
     > znorma
     > > lizowana cena śmieci " ? - czy na to jest jakaś norma ?. Niech się Pan ni
     > e ośmi
     > > esza - to co Pan pisze to jest czysty populizm wynikający z chęci "dołoż
     > enia l
     > > okalnej władzy".
     >
     > Znormalizowana to znaczy zapewne taka, która nie odbiega znacząco wysokością od
     > stawek w innych gminach. Nie uważam więc, aby Pan Tomasz uprawiał tutaj czysty
     > populizm, panie hersst. Nie sądzę też, że jego celem jest chęć ,,dołożenia" lo
     > kalnej władzy. Nie w tym przypadku. Poza tym, lepszy Kołodziej niż Putyra.

     O tym kto jest lepszy muszą zadecydować wyborcy a kandydatem któy pokona innych nusi byc osoba rozpoznawalna w naszym kokalnym srodowisku , osoba , któa nie trenuje skoków spadochronowych !!! . JEDEN WARUNEK PODSTAWOWY IDŻMY WSZYSCY DO WYBORÓW
     • dorkasz1 Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 14.03.13, 10:01
      Takie znalazłam ceny w sieci:
      Kraków średnio 16 pln od osoby www.gazetakrakowska.pl/artykul/761481,jakie-stawki-za-smieci-w-krakowie-radni-maja-nowy-pomysl,id,t.html?cookie=1
      Kielce 9,50; Ostrowiec Świętokrzyski 7,50; Sandomierz 7,0; a w mniejszych gminach nawet 3,50 pln od osoby. Wszystkie stawki dotyczą odpadów segregowanych expressilustrowany.pl/w-wiekszosci-gmin-oplaty-za-smieci-liczone-od-osoby,artykul.html?material_id=50e1bae416f1dadb72000000
      W Poznaniu podobny bałagan jak u nas i ceny też podobne 12 pln/os. poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,13557211,Ile_naprawde_zaplacimy_za_smieci__Te_stawki_sa_z_kosmosu.html
      Jeszcze inaczej liczą w Kartuzach: expresskaszubski.pl/aktualnosci/2013/03/kartuzy-sa-stawki-za-smieci-naliczane-w-4-kategoriach
      Do Warszawy mamy kawałek, ale nie za wielki: www.se.pl/warszawa-jakie-stawki-za-wywoz-smieci,266195/
      A tak wygląda podsumowanie: www.ike.org.pl/ekogmina/stawki-za-smieci-jak-to-robia-inni/
      Nie podoba mi się brak uzasadnienia dla tak wysokiej stawki w naszej gminie. U mnie w domu jest bardzo mało śmieci niesortowanych. Nie zapełniam małego kubła wywożonego co 2 tygodnie, gdyby nie to, że niedługo lato i śmieci będą się jednak rozkładały, przeszłabym na wywóz raz w miesiącu. Mam w ogrodzie 2 duże kompostowniki, które przerabiają nasze resztki organiczne. Mleko kupuję od krowy w butelkach wymiennych, więc nie mam w śmieciach żadnych kartonów ani butelek, sery robię sama, podobnie masło, nie mam więc żadnych opakowań po tych produktach. Nie kupuję soków w kartonach, bo w sezonie przerabiam owoce na soki. Większość moich śmieci, to obierki z owoców i warzyw, skorupki od jajek, a te lądują na kompostowniku. Mam nadzieję, że pojawi się jakieś wyjaśnienie takiej stawki, jaka została ustalona.


  • kat_jakub Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 13.03.13, 16:48
   Na czym ma polegać ten protest? Jak to sobie wyobrażacie? Rozrzucanie paszkwili jest żenujące i nieskuteczne. Jak wybraliśmy, tak mamy. Smakował jabłecznik to teraz za niego trzeba bulić.
   Nagle się wszyscy obudzili. O pierdołach, księżach, pisie, tyskach, sruskach itp bzdetach to tfu..rczość obfita, a o tym co bezpośrednio bije po kieszeni, to cisza. Gdzie wszyscy byli w czasie wyborów samorządowych, kogo wybrali, czym się kierowali. Teraz akcje urządzać? za późno szanowni wyborcy. Durnie w sejmie przyklepali ustawę śmieciową, a samorządy będą strzyc.
   Nie wiem dlaczego czepiać się burmistrza, chłop ma prawo mieć różne pomysły i propozycje, a jedynym strażnikiem jego chciejstwa i szaleństw są radni.
   Radni- nasi przedstawiciele, to ich trzeba brać za dupę. Przyklepują największe idiotyzmy i nikogo po za sobą już nie reprezentują. Zatwierdzili cenę wywozu śmieci i teraz organizują zebrania z wyborcami, żeby protestować. To się nadaje do psychiatry.

   W kilku postach przeczytałem zarzuty wobec prezesa ZGK. Myślę, że obecnie firma ma nie lada problem związany z wprowadzeniem ustawy śmieciowej. Jeśli przegra przetarg, to zostanie z niepotrzebnymi śmieciarkami, tysiącami kubłów na śmieci, i brakiem pracy dla co najmniej kilku osób.
   Jak myślicie, co wtedy zrobi, żeby odrobić straty? woda, czy ścieki co podrożeje pierwsze?
   • okioko Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 13.03.13, 18:58
    > W kilku postach przeczytałem zarzuty wobec prezesa ZGK. Myślę, że obecnie firma
    > ma nie lada problem związany z wprowadzeniem ustawy śmieciowej. Jeśli przegra
    > przetarg

    Podejrzewam, że ZGK ma niewielkie szansę na porażkę w jakimkolwiek dużym przetargu w naszej gminie. Inwestycje "muszą" się zwrócić.
  • djmixer1 Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 13.03.13, 22:14
   Pomysł dobry i chwytny. Jednak pochodzi od osoby , której nie wierze i nie polecam. Wszystkie jego akcje mają na celu zbicie własnego kapitału politycznego.
   • stereo160 Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 13.03.13, 22:36
    djmixer1 napisał:

    > Pomysł dobry i chwytny. Jednak pochodzi od osoby , której nie wierze i nie pole
    > cam. Wszystkie jego akcje mają na celu zbicie własnego kapitału politycznego.

    10/10
  • mieszkajacywpl jedno pytanie.. 14.03.13, 07:55
   Kto wprowadził ustawę zmieniającą zasady gospodarowania śmieciami oraz pobierania opłat za śmieci. Czy zrobił to samorząd w Jelczu-Laskowicach? Czy to samorząd, jaki by nie był, wprowadza ustawy w tym kraju, czy może tylko musi realizować ustawy wprowadzane w sejmie w Warszawie...
   • jassfingss Re: jedno pytanie.. 14.03.13, 08:18
    Nie manipuluj, wysokości opłat nie ustala ustawodawca, leży to tylko i wyłącznie w gestii lokalnych władz samorządowych.
    • motorrek Re: jedno pytanie.. 14.03.13, 08:58
     Mamy prawo protestować chociażby w odpowiednim sposobie przygotowania przez UMiG punktów osiedlowych do składowania śmieci/czyli partycypować w kosztach zabezpieczenia smietników przed niepożądanymi cwaniaczkami , którzy podobnie jak dzisiaj w przyszłości będa podjeżdżac wieczorami samochodami i wywalać całe bagażniki śmieci na koszt upowaznionych lokatorów. Wzorem wrocłąwskich ale nie tylko osiedli mieszkaniowych wiele śmietnikó jest zabezpieczonych i kazdy upowazniony mieszkaniec posiada klucz do bramki ogrodzeniowej . U nas póki co sianko dawaj płać ale nic w zamian .
    • mieszkajacywpl Re: jedno pytanie.. 14.03.13, 09:37
     Widzę, że dobrze znasz szczegóły ustawy śmieciowej. No to jeszcze zapytam.
     Czy UMiG mógłby na przykład wprowadzić wszystkie zapisy nowej ustawy śmieciowej, a opłaty pozostawić bez zmian? Czy mógłby tak zrobić? Tak czy nie?
     No i jeszcze jedno pytanie. Dlaczego nie wprowadzono wariantu obliczania ceny za śmieci od ich wagi (i ilości).
     • jassfingss Re: jedno pytanie.. 14.03.13, 09:54
      Zapisy musi wprowadzić wszystkie, bo ustawa jest aktem wyższego rzędu. Raz jeszcze powtórzę, ustawa nie precyzuje wysokośi opłat i UMiG/ ZGK musiał zdecydować sam o tym poziomie po odpowiedniej (fachowej) analizie ekonomicznej... czy to zrobiono ???
      Dlaczego w prowadzono ten wariant a nie inny to pytanie do UMiG, ustawa proponując rozwiązania zostawiła to równiez w gestii smorządów.
      • mieszkajacywpl Re: jedno pytanie.. 14.03.13, 10:15
       No właśnie, wszystkie zapisy musi wprowadzać, bez wyjatku.
       A jeśli chodzi o wariant naliczania opłat za śmieci to są "cztery możliwe sposoby naliczania opłat za śmieci (od osoby, od gospodarstwa domowego, od metrażu nieruchomości i od zużytej wody)". Jest mi zupełnie wszystko jedno, który wariant z tych czterech został wybrany. Brakuje niestety jeszcze jednego wariantu - od wagi (czyli faktycznej ilości) wyprodukowanych śmieci. I tutaj jest pies pogrzebany.
       • dorkasz1 Re: jedno pytanie.. 14.03.13, 10:26
        Myślę, że brak tego wariantu miał spowodować to, co jest powszechne w tej chwili. Czyli wywożenie śmieci do lasu, spalanie ich w piecu, podrzucanie na osiedlowe śmietniki. Jeśli ktoś zadeklaruje, że produkuje w miesiącu 120 litrów, a nie ma kompostownika, nie sortuje, kupuje mnóstwo różnych, opakowanych produktów albo ma małe dziecko "pampersowe", to nie ma szans, żeby nie wyprodukował co najmniej 3 razy tyle. Mam porównanie do tego czasu, gdy mieszkał z nami syn z rodziną (dwoje dzieci). Mieliśmy kubeł 240 l, wszyscy sortowali plus kompostownik, a i tak często było, że kubeł ledwo się domykał. Jeśli więc ktoś zadeklaruje np. 120 l, to co zrobi z nadmiarem? Przecież nie zamówi dodatkowego wywozu...
        • dorkasz1 Re: jedno pytanie.. 14.03.13, 10:28
         Oczywiście brak tego wariantu miał spowodować ukrócenie tego, co jest powszechne w tej chwili...
         • mieszkajacywpl Re: jedno pytanie.. 14.03.13, 10:37
          Czyli czego? Co jest powszechne w tej chwili?
          • mieszkajacywpl Re: jedno pytanie.. 14.03.13, 10:42
           Napisała Pani wcześniej, nie przeczytałem powyższego maila. Przepraszam. Czyli z tego chyba by wynikało, że zastosowano tzw "odpowiedzialność zbiorową"?
           • dorkasz1 Re: jedno pytanie.. 14.03.13, 10:58
            Na to wygląda, że jest to odpowiedzialność zbiorowa. Zawsze tak jest, gdy nie ma wystarczających mechanizmów egzekwowania prawa. W wielu krajach uporano się z tym problemem, nie z powodu tego, że tam ludzie są tacy porządni, tylko kary są bardzo wysokie. A jeśli ktoś zauważy takiego leśnego śmieciarza, to dzwoni do odpowiednich służb. A jak jest u nas? Nikt nie dzwoni, bo po pierwsze trudno jest ustalić kto jest odpowiedzialny, po drugie nikt nie wierzy w skuteczność działania takich służb. A po trzecie, mogłoby się okazać, że pracuje tam jakiś nasz znajomy, który przykleiłby nam łatkę "donosiciela". No i po co się narażać?
            • mieszkajacywpl to raczej nie rozwiąże problemu śmieci w lasach 14.03.13, 11:18
             śmieci i tak będą wywożone do lasów, bo te śmieci w lasach, to są w 95% zupełnie inne śmieci, niz śmieci wytwarzane w gospodarstwach domowych. Przyjżeliście się kiedyś z ciekawości śmieciom w lasach..? - stare opony, gruz budów różnego typu, plastiki wielkogabarytowe, jakieś nieudane półfabrykaty, półprodukty itd. Czy takie śmieci są produkowane, powstają w gospodarstwach domowych?


     • tom.kolo do szacownego hersta 14.03.13, 09:55
      Czy walka o nie poniżanie rodzin wielodzietnych to populizm? Skoro inne gminy mogły ustalić ulgę dla takich rodzin to nie powinniśmy się tego głośno domagać i u nas? Czy stawki wyższe niż w niektórych gminach wiejskich (wiadomo, że wywożenie z miasta jest o wiele tańsze) to konieczność czy działalność Putyry? Czy stworzenie skutecznego nacisku społeczeństwa na władzę to nie mieszanie ludziom w głowach czy zwykły demokratyczny sposób korygowania złych decyzji? Czy nazywanie społecznego protestu mieszaniem ludziom w głowach nie kojarzy się panu z PZPR?
      pozdrawiam Tomek Kołodziej
      • mieszkajacywpl Re: do szacownego hersta 14.03.13, 10:25
       A czemu Pan pisze pod moim wpisem "do szacownego hersta". Może lepiej załozyć nowy wątek i zadać to pytanie, albo niech Pan znajdzie miejsce, gdzie wypowiada się ktoś o pseudonimie "herst" i tam wpisze swoje pytanie.
      • mieszkajacywpl Re: do szacownego hersta 14.03.13, 10:49
       "Skoro inne gminy mogły ustalić ulgę dla takich rodzin to nie powinniśmy się tego głośno domagać i u nas?" - to ja może jednak zadam pytanie Panu, jeśli Pan się zdecydował pod moim wpisem umieścić komentarz i tak głośno domaga się ulg.. Kto zapłaci za te "ulgi" jeśli zostaną faktycznie ustalone? Skąd zostaną wzięte konieczne pieniądze, żeby za te ulgi zapłacić? Z podatków, z obligacji, z kredytów? A może w tych wysokich cenach za śmieci zostały już te ulgi uwzględnione (czy może być na przykład tak, że ci, których jeszcze będzie stać za płacenie za śmieci, zapłacą i za tych, których nie stać?)
       • tom.kolo do mieszkającego 15.03.13, 05:57
        Przepraszam za umieszczenie polemiki pod pańskim wpisem. A jak już zadaje Pan pytania to proszę bardzo.
        Dzisiaj rodzina 4 osobowa na wsi (choćby moja) płaci 25 zł miesięcznie za wywóz nieczystości. Skoro firmie się to opłaca to skąd nagle ta sama rodzina ma płacić 80 zł? Dzisiaj mieszkaniec w Spółdzielni Mieszkaniowej za niesegregowane śmieci płaci 5,50 zł brutto miesięcznie. Firmie wywożącej odpady się to opłaca. Dla czego w takim razie teraz ma to kosztować 20 zł? Wasze argumenty oparte są na kłamstwach. Burmistrz wmówił wam swoją prawdę nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością. Potrzeba mu pieniędzy, to wymyśla księżycową opłatę. To że go popieracie nie zwalnia z myślenia.
        • mieszkajacywpl jaka powinna być cena za śmieci? 15.03.13, 07:40
         OK, ile więc powinny kosztować śmieci, w świetle zapisów nowej ustawy według Pana? Proszę podać konkretną cenę dla mieszkańca bloku i dla mieszkańca domku jednorodzinnego (biorąc pod uwagę postanowienia nowej ustawy, która została uchwalona w Warszawie)?
        • motorrek Re: do mieszkającego 15.03.13, 09:17
         tom.kolo napisał:

         > Przepraszam za umieszczenie polemiki pod pańskim wpisem. A jak już zadaje Pan p
         > ytania to proszę bardzo.
         > Dzisiaj rodzina 4 osobowa na wsi (choćby moja) płaci 25 zł miesięcznie za wywóz
         > nieczystości. Skoro firmie się to opłaca to skąd nagle ta sama rodzina ma płac
         > ić 80 zł? Dzisiaj mieszkaniec w Spółdzielni Mieszkaniowej za niesegregowane śmi
         > eci płaci 5,50 zł brutto miesięcznie. Firmie wywożącej odpady się to opłaca. Dl
         > a czego w takim razie teraz ma to kosztować 20 zł? Wasze argumenty oparte są na
         > kłamstwach. Burmistrz wmówił wam swoją prawdę nie mającą nic wspólnego z rzecz
         > ywistością. Potrzeba mu pieniędzy, to wymyśla księżycową opłatę. To że go popie
         > racie nie zwalnia z myślenia.


         Pytam się a kto odpowiada za niedokończona drogę na Hirszfelda i wirtualne podatki od garazy za wirtualne metry no pytam sie kto wydał tyle siana bania siedemset tys.PLN i co !
  • edekx666 Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 15.03.13, 00:14
   A może warto swoje niezadowolenie warto wyrazić bezpośrednio na profilu burmistrza:

   www.facebook.com/kazimierz.putyra
   Niech widzi ilu jest niezadowolonych mieszkańców z decyzji władz miasta JL.
  • kat_jakub Re: Do Tomka 15.03.13, 10:12
   Wiesz co Tomek? fajny gość jesteś i w sprawie śmieci masz 100% racji, ale wiarygodności to tyle co lis w kurniku. Myślę, że każdy inny protest w tej sprawie z inną osobą na czele miałby szansę powodzenia. Twój na kilometr zalatuje robieniem polityki.
   Powiedz mi tak szczerze na ile byś się przejął tymi opłatami gdybyś nadal był... wiceburmistrzem. Mógłbym uwierzyć w Twoją troskę o mieszkańców, gdybyś przedstawił nam tutaj, nieznane fakty z czasów kiedy współrządziłeś gminą i aktywnie walczyłeś przeciwko wzrostowi opłat gminnych.
   Już widzę Twoje sztandarowe hasło w wyborach samorządowych, OBNIŻYMY CENĘ ŚMIECI, czarny lud to kupi, a po wyborach T.K.M. Z tego co obserwuję to walkę o zydel masz przemyślaną i skuteczną. To z kim się spotykasz i prowadzisz rozmowy może być kiedyś wielkim zaskoczeniem.
   Oj powie kiedyś Kazimierz " I ty przeciw mnie Brutusie" big_grin

   • tlk115 Re: Do Tomka 15.03.13, 10:38
    Ciekawe kat_jakub kogo miałeś na myśli, pisząc o Panu Tomaszu: ,,to z kim się spotykasz i prowadzisz rozmowy może być kiedyś wielkim zaskoczeniem"?
    Aż się zaczynam bać tego wielkiego zaskoczenia tongue_out
    • kat_jakub Re: Do Tomka 15.03.13, 10:52
     A Ty niby nie wiesz o kim mowa smile Trzeba uważać by nie zostać narzędziem, zamiast partnerem.
   • norbert1253 Re: Do Tomka 15.03.13, 10:43
    10/10
    • tom.kolo Re: Do Tomka 15.03.13, 11:34
     Jeśli ktoś, z was polityków, piszących na forum, ma taką ilość przyjaciół, którzy potrafią rzucić wszystko i pomagać w wielu wspólnych przedsięwzięciach to proszę pokażcie co możecie. Tak się składa, że moi przyjaciele pracują ze mną całkowicie za darmo, przepraszam oni wydają na to swoje pieniądze. Dlaczego? Bo wszyscy traktujemy się po partnersku i nikt nikogo nie okłamuje. Mówiliście najpierw, że kupuję poparcie młodzieży za gminne pieniądze. Od dwóch lat grupa młodzieży zaangażowanej społecznie rozrosła się o kilkaset osób. Więc wasz argument odpadł. Mówiliście, że okłamywałem młodzież w kampanii wyborczej i zorientują się po wyborach jaka jest prawda. Mieliście rację zorientowali się. odeszli od wszystkich innych i teraz jesteśmy razem. Rozumiem waszą zawiść. Wasze niedołęstwo w pozyskiwaniu młodzieży polega na waszym zakłamaniu. Gwarantuję, jak tylko staniecie się szczerzy to młodzież będzie chciała z wami współpracować. Młodzież można kupić kłamstwami i owszem ale na góra miesiąc. To grupa społeczna szczególnie wyczulona na kłamstwa i oszustwa. Tak więc wam pozostają płatni najemnicy a ja mam wsółpracowników, partnerów, przyjaciół. Traktujemy się po partnersku i szanujemy. Radzę wam zmianę swojego zakłamanego stylu, wtedy będziecie mogli też zgromadzić wokół siebie wielu wolontariuszy. Test na prawdziwość i szczerość polityka jest prosta, zobaczcie wokół kogo jest więcej bezinteresownych wolontariuszy.
     Wasza nienawiść do mnie wynika tylko z jednego faktu, jestem skuteczny. Więc im bardziej mnie opluwacie tym bardziej się cieszę, to oznacza, że jestem coraz lepszy. Dziękuję.
     • kat_jakub Re: Do Tomka 15.03.13, 12:00
      Wystarczy mi, że mam w radzie młodych, ambitnych, wykształconych z Twojego namaszczenia w ostatnich wyborach. Normalnie Młode Wilcy, pożytek z nich nieprzeciętny. Jak głosowali w sprawie śmieci?
      www.youtube.com/watch?v=zCNrbirT4KY Nawet broda pasuje, sposób przedstawienia i ta brawurowa jazda młodego wilka, nic dodać, nic ująć.

      Nie odpowiedziałeś mi na pytanie.
      Co byś zrobił w sprawie śmieci gdybyś był dzisiaj wiceburmistrzem i co robiłeś kiedy byłeś, a prezes podnosił ceny?

      .
     • motorrek Re: Do Tomka 15.03.13, 12:13
      Przede wszystkim w polityce nie ma kolegów , jestes na fali -masz swój dwór spadasz z piedestału usłyszysz , sorry stary ale spieszę się innym razem pogadamy etc. Oczywiście można budować od podstaw kolejny raz swój pozytywny wizerunek, piać peamy na swój temat ale czy wyborca to kupi ? Małe mieściny/gmina takie jak J-L to środowisko hermetyczne , w pewien sposób układowe poprzez rodziny , znajomych i przede wszystkim pracę , która dzisiaj ma wartość złota. Skoro jest tak poukładane to pytam się kto chce zmian w kolejnych wyborach .
      Pan Putyra wygra kolejne wybory o ile będzie startował , wszak jego elektorat pójdzie do wyborów na bank . Małe srodowiska nie tolerują ludzi z zewnątrz to jest w jakis sposób równiez wymiar kulturowości społecznych .
     • dorkasz1 Re: Do Tomka 15.03.13, 12:22
      Panie Tomaszu, mocne słowa. Nie jestem politykiem, a tylko obserwatorem. Nie wiem jak to jest mieć kilkuset przyjaciół, mam tylko kilku. Ale chyba też nasze pojęcie słowa "przyjaciel" znacząco się różni. Bo moi przyjaciele niekoniecznie mają takie same sympatie polityczne jak ja. Ba, jest jeden który różni się tak, że aż sama się dziwię, że jeszcze się nie pozabijaliśmy. A jednak, jest to jeden z ważniejszych dla mnie ludzi.
      Jestem zwolenniczką dawania ludziom drugiej szansy, a czasem i trzeciej. Zdarza się. Ludzie są tylko ludźmi, mają prawo się mylić. A jeśli z tych błędów wyciągają wnioski, to należy się tylko cieszyć. Czasem jednak jest tak, że jedyne czego żałują, to tego, że dali się złapać. No i nie o taki wniosek mi chodzi smile
      Nie nienawidzę Pana, a nawet mogę powiedzieć, że całkiem prywatnie, Pana lubię. Ale Panu nie ufam. Nie przekonują mnie Pana akcje zamiatania itp. Widzi Pan, tak to już jest, że jak ludzie się sparzą, to ani takie akcje, ani nawet takie mocne słowa jakich użył Pan w tym poście, nie bardzo ich przekonują. Choć przyznam, że z wielkim zainteresowaniem przyglądam się Pana współdziałaniu z młodzieżą. I podziwiam Pana determinację w chęci przekonania ich do swojej osoby. I zastanawiam się co będzie dalej? Zastanawiam się jaki napisał Pan dla siebie scenariusz? Ja Panu daję drugą szansę i ciekawa jestem co z tego wyniknie. Można powiedzieć, że ciekawość mnie zżera smile Ale, jeśli można coś Panu poradzić. Niech Pan nie używa takich mocnych słów. Niech Pan pozwoli rzeczom, aby się działy. Rzeczywistość, jeśli będzie opierała się na prawdzie i odpowiedzialności obroni się sama, ale to potrzebuje trochę czasu. Zawiedzione zaufanie odbudowuje się mozolnie i bardzo długo, trochę więcej cierpliwości. Wszystkiego dobrego życzę.
      • tom.kolo Re: Do Tomka 15.03.13, 12:33
       Dzięki Pani Doroto. Akcja sprzątania to był wyborczy happening. Od tamtej pory udało się wydziałom powiatu zarządzanym przeze mnie pozyskać środki na modernizację terenu wokół jelczańskiej szkoły, dotację na termomodernizację trzech szkół powiatowych. Powiat wyremontował drogę powiatową przez Miłoszyce. Drogę Powiatową ul. Oleśnicką, drogę powiatową w Chwałowicach. Mam nadzieję, że takie rzeczy przemawiają bardziej. Co do swojej osoby to planuję działać na rzecz lokalnej społeczności. Protest przeciw śmieciom jest tego przykładem. Nie zamierzam siedzieć cicho kiedy dzieje się jasna niesprawiedliwość. A młodzież chce działać społecznie i mam nadzieje, że bardziej doświadczone organizacje zaczął z tą młodzieżą współpracować. Burmistrz rozpoczął współpracę z setkami młodzieży od złożenia donosu.
       • motorrek Re: Do Tomka 15.03.13, 12:43
        Pan nie jest kompatybilny , stosuje Pan socjotechnikę wypowiedzi wektorową w kierunku Pana "racji" Skoro poruszył Pan temat remontów dróg powiatowych , prosze ustosunkowac sie wreszcie do Pana "dziecka" jakim jest nieszczęsna droga donikąd na Hirszfelda i jaki posiada status .
        • dorkasz1 Re: Do Tomka 15.03.13, 12:50
         Panie Tomaszu, to nie chodzi tylko o te miotły. Ale nawiązując do nich, to aby zacząć na nowo, warto "pozamiatać" stare i odpowiedzieć również na te niewygodne pytania. Na przykład o tę drogę na Hirszfelda.
         • kat_jakub Re: Do Tomka 15.03.13, 12:56
          Bo z wszystkimi etatowymi politykami jest jak ze ś.p. moorelandem. Jak pytamy o drogę to mamy odpowiedź o kursie walut w Mozambiku. Gdyby rozmowa odbywała się w realu to pewnie padłoby nieśmiertelne ja panu nie przerywałem.
       • kat_jakub Re: Do Tomka 15.03.13, 12:46
        tom.kolo napisał:

        Powiat wyremontował drogę powiatową przez Miłoszyce. Drogę Powi
        > atową ul. Oleśnicką, drogę powiatową w Chwałowicach. Mam nadzieję, że takie rze
        > czy przemawiają bardziej.

        Może coś bliżej, bo nie łapię. Może jako wyborca żyję w nieświadomości i nie wiem, że wszystko co zrobił powiat to Twoja zasługa. I skromny do tego. No no
      • mieszkajacywpl oj 15.03.13, 13:17
       cytat "Ja Panu daję drugą szansę"
       hmm..obiektywnie, to trzeba być bardzo ostrożnym z tym dawaniem kolejnych szans. Japończycy mają ciekawe powiedzenie na ten temat: "Jeśli ktoś Cię oszuka, to biada jemu. Jeśli ktoś Cię drugi raz oszuka, to biada Tobie.."
       • kat_jakub Re: oj 15.03.13, 13:42
        mieszkajacywpl napisał:

        "Jeśli ktoś Cię oszuka, to
        biada jemu. Jeśli ktoś Cię drugi raz oszuka, to biada Tobie.."

        Piękne przysłowie, od dzisiaj bedzie to moje motto.
        Pomyłki, wybaczać, oszustów niszczyć i piętnować.

       • dorkasz1 Re: oj 15.03.13, 13:42
        No i dlatego z tą drugą szansą jest bardzo trudno. Ja ją daję, ale wciąż nie ufam i przyglądam się. Czasem, to przyglądanie się trwa bardzo długo, a czasem... nigdy się nie kończy.
        • tom.kolo Re: oj 15.03.13, 14:58
         A jaki jest cel, tłumaczenia się z inwestycji polegającej na budowie drogi, chodnika i mnóstwa miejsc parkingowych. Ludzie parkowali w błocie dziś mają parkingi. Droga była pierwszym etapem. W tej kadencji miał być drugi wraz przeorganizowaniem wejścia i budową parkingu dworcowego. Przecież robienie mi z tego zarzutu to czysta złośliwość.
         Drogi kacie nie napisałem że to ja. A to Ty posądzasz mnie o manipulacje samemu kłamiąc pod swoje potrzeby. Po co to Panu?
         • motorrek Re: oj 15.03.13, 15:16
          Słyszy sie raczej o niegospodarnosci a nie złośliwości , secundo jaki zatem status posiada ta niefortunna inwestycja droga gminna czy wewnetrzna
         • dorkasz1 Re: oj 15.03.13, 15:34
          tom.kolo napisał:

          > A jaki jest cel, tłumaczenia się
          Tłumaczenie się, a wytłumaczenie, to dla mnie dwie różne rzeczy. Tłumaczenia się nie potrzebuję, a za poniższe wytłumaczenie dziękuję. Gdyby polityka informacyjna naszego UMiG była lepsza, to wiele spraw nie byłoby tak zagmatwanych przez plotki. Nie znam sprawy dokładnie, ale zainteresowani pewnie będą wiedzieli o co chodzi i kogo dalej pytać.
          z inwestycji polegającej na budowie drogi, cho
          > dnika i mnóstwa miejsc parkingowych. Ludzie parkowali w błocie dziś mają parkin
          > gi. Droga była pierwszym etapem.

          • motorrek Re: oj 15.03.13, 15:54
           Pani Doroto , pytanie odnosnie statusu drogi donikąd jest zadane pod właściwy adres , tylko nie mozna uzyskać właściwej odpowiedzi w formie tłumaczacej a nie cyniczne w rodzaju "a jaki jest cel tłumaczenia "
         • kat_jakub Re: oj 15.03.13, 16:07
          Ja nie manipuluję i nie czepiam się. Chcę tylko od Ciebie, jasnej i prostej odpowiedzi:

          Co zrobiłeś dla ludzi kiedy byłeś wiceburmistrzem, żeby obniżyć ceny mediów. Gdzie byłeś, kiedy były uchwalane, lub zatwierdzane bez uchwały podwyżki proponowane przez Ciechanowskiego. Dlaczego wtedy nie walczyłeś z nim i burmistrzem na forum i przy pomocy ulotek.

          • mieszkajacywpl Re: oj 15.03.13, 19:14
           10/10
       • przebudzonyx Re: oj 15.03.13, 21:51
        To chyba brzmi trochę inaczej - niedawno pisałem:

        Re: Wysokie premie!
        przebudzonyx 23.01.13, 15:53 Odpowiedz
        Wpływ mamy, tyle, że raz na 4 lata - wystarczy nie wybierać ponownie tych ludzi nie dając się ogłupić nową barwą chorągiewki [nazwą partii] i kłamliwym obietnicom.

        Warto pamiętać o zasadzie: gdy ktoś cię oszukał hańba mu, gdy oszukał cię dwa razy hańba tobie !
        • subik Re: oj 16.03.13, 14:51
         Tom.Kolo najpierw napisałeś :
         Od tamtej pory udało się wydziałom powiatu zarządzanym przeze mnie pozyskać środki na modernizację terenu wokół jelczańskiej szkoły, dotację na termomodernizację trzech szkół powiatowych. Powiat wyremontował drogę powiatową przez Miłoszyce. Drogę Powiatową ul. Oleśnicką, drogę powiatową w Chwałowicach. Mam nadzieję, że takie rzeczy przemawiają bardziej.
         a potem mówisz że to nie Ty , że nie miałeś wpływu to po co tak podchwytliwie napisałes brzmiało tak że czesciowo przez Ciebie wyremontowali droge, typowe polityczne zmylenie ludzi i potem sa kłótnie albo ze nie wcale nie obiecano tego i tamtego
  • koch-111 Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 15.03.13, 19:06
   Idea słuszna - pomysł wykonania idiotyczny.

   Czytam te wypociny naszych Panów zaangażowanych we władzę i społeczeństwo obywatelskie i jak sobie pomyślę, iż Panowie tak politykę uprawiacie na poziomie rady gminy i rady powiatu to powiem wam wszystkim - niczym się nie różnicie od tych pajaców na wiejskiej.

   Pomysł dobry ale niestety Pana historia, Panie Tomku powoduje, iż jest Pan bez szans. Forum to niestety nie jest miejsce na takie dyskusje. Każdy Pana pomysł, który pod własnym nazwiskiem będzie Pan promował zostanie zdeptany. Szczerze mówiąc nic mnie nie obchodzi kim Pan był i co Pan robił, nie obchodzą mnie Pana sukcesy i porażki. Ciekawy pomysł na oddolną akcję niezadowolenia społecznego ale... Dlaczego dopiero teraz, opozycja?

   Ale z drugiej strony, Panowie politykierzy nie potraficie się zjednoczyć nawet w sytuacji wspólnego celu. Rozumiem antagonistów i ich pretensje ale przecież - Panowie, możecie też zacząć pod własnym nazwiskiem promować akcję, możecie w jednym szeregu teraz stanąć i zawalczyć jako kolektyw o jakby nie było wspólny cel. Ale nie, teraz będziecie się nawzajem upier.....ć.
   Tylko Panowie, proponuję dyskusje bez maski nicków. Przecież znacie się w większości nawzajem, po co ta komedia.

   • hersst Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 15.03.13, 20:55
    A kto tu na tym forum mam mandat na reprezentowanie niezadowolonego społeczeństwa ?
    • motorrek Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 17.03.13, 10:35
     Mandat to trzeba było miec za komuny , na forum mozesz swobodnie wyrażać swoje opinie , czuc sie ,ze jestes wazny lub najwazniejszy i najmądrzejszy wręcz guru politycznym .
     Ponoć" wolny"kraj ta nasza Polska
     • hersst Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 17.03.13, 10:56
      motorrek napisał:

      > Mandat to trzeba było miec za komuny , na forum mozesz swobodnie wyrażać swoje
      > opinie , czuc sie ,ze jestes wazny lub najwazniejszy i najmądrzejszy wręcz guru
      > politycznym .
      > Ponoć" wolny"kraj ta nasza Polska

      Panie motorrek, tu na forum to możesz sobie Pan poklikać dłubiąc w nosie - i tylko tyle. Jesteś Pan tylko śmiesznie brzmiącym nickiem a z takimi to władza (każda władza ) nigdy nie będzie rozmawiać - i słusznie. Wybory Panie motorrek, tylko demokratyczne wybory - a tu na razie jest 2:0 dla Burmistrza Putyry.
      • motorrek Re: Walczmy wspólnie o obniżkę śmieci. 17.03.13, 11:24
       hersst ty nie buszuj po forum jak onegdaj śp. mooraland co mał też kilka smiesznych nicków.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka