Dodaj do ulubionych

Za takie dyżury dziekujemy!!!

03.11.13, 08:40
Postanowiłem rozpocząc nowy wątek aby wyrazic swoje niezadowolenie z dyżurów opieki lekarskiej jakie od niedawna rozpoczeły się w przychodni po byłym Promedzie w J-L.
Mam nadzieje, to w jaki sposób potraktowano moją osobę, uczuli lekarzy tam dyżurujących, na to że to ONi są dla NAS a nie odwrotnie:

2 listopada - Sobota 8.40 przyjeżdżam z 4 letnim dzieckiem, wymiotującym i skarżącym się na ból brzucha do dyżurującego lekarza do przychodni po byłym Promedzie i co słyszę - Pani doktor o nazwisku LIS oznajmiła "ze musimy opuści placówkę i poczekac na lekarza bo ona właśnie skończyła dyżur i wyjeżdża do OŁAWY zmienic lekarza który pojawi się na dyżurze w Jelczu za 15- 20 min - OBŁĘD !!! Lekarz pojawił się ale za ....godzinę. I gdy zapytałem go dlaczego w taki sposób funkcjonuje dyżur to odpowiedział cytuję - " Pani doktor musiała przyjechac do Oławy i zmenic mnie abym mógł dojechac do jelcza i pełnic dyżur" A gdzie ten zespoł pogotowia ratunkowego mający stacjonowac przy przychodni na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń o którym pisał na łamach GP Burmistrz J-L??? Na szczęście w tym czasie skorzystaliśmy z prywatnej wizyty lekarza który stwierdził ze dziecko maiło zatrucie pokarmowe gdzie po ogólnym badaniu i chwilowej niedyspozycji dziecka wszystko wróciło do normy.
Jeżeli tak maja wygladac dyżury niedyżurującego lekarza to za takie dyżury DZIĘKUJE. Co by było gdyby okazało się, że to nie zatrucie pokarmowe, a inna groźniejsza dolegliwośc?
Na drzwiach przychodni żadnej informacji na temat godzin pełnienia dyżuru, żadnej informacji z kim się kontaktowac w przypadku nagłych wypadków - brak pielegniarki aby opatrzyc zwykły uraz jak by była taka potrzeba - chora służba zdrowia !!!!!!!!!!! Dla mnie dyżur ma sens gdyby trwał wtedy gdy inne placówki są nieczynne o każdej poże a nie wtedy gdy lekażą pasuje. Zrobiono znowu coś tylko po to aby odchaczyc kolejny punkt programu wyborczego burmistrza - byle by bylo byle jak !!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
  • motorrek Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 03.11.13, 11:07
   Grubylu to co piszesz to jest przerażające dla przyszłych potencjalnych pacjentów, przydałoby sie sciągnąć dziennikarzy TELEWIZJI skoro jak mamy taki "luksus" do dlaczego jest tak dramatycznie z zagrożeniem zycie dla najmniejszych milusińskich . Sama idea dyżurów lekarsko/pielegniarskich jest trafiona , natomiast niech pan Burmistrz Jelcza-Laskowic dołozy troski o swoich mieszkańców gminy i przywoła do porządku ludzi odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo zdrowotne . Wrto temat obserwować dalej i zobaczymy jak owe dyzury będa pełnione w przyszłości !!!

  • kat_jakub Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 03.11.13, 13:14
   Takie dyżury to o kant pupy rozbić. Jaki ma sens organizowania czegoś takiego przychodniopodobnego? Bez rentgena, ambulatorium, laboratorium. Zamiast lekarza można tam śmiało posadzić znachora, albo babę od guseł, niech zgaduje i pociesza tych co lubią z katarem i innymi duperelemi biegać po medykach.
   Nie czarujmy się w błahych sprawach można poczekać do poniedziałku, a jeśli mamy uzasadnione obawy o stan zdrowia to nie ma co tracić czasu na ten populistyczny wodotrysk tylko walić prosto do Oławy.
   Nikt nam tutaj nie zrobi prześwietlenia, wyników na cito, zmiany poważniejszego opatrunku itp.
   I nie ma co też płakać, że Oława jest na końcu świata i nie ma dojazdu. Jelcz-Laskowice też są na końcu świata dla mieszkańca Grędziny czy Biskupic, a ludzie jakoś w weekendy masowo nie umierają.

   Moim zdaniem dyżur w tej formie nie ma kompletnie sensu. Alb coś się robi dobrze albo wcale.

   • motorrek Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 03.11.13, 15:21
    Z jednej strony masz całkowitą rację ,że na tych dyżurach nie ma zplecza labolatorium rtg ambulatorium , aczkolwiek zastrzyk dostaniesz za darmo z nie musisz lecieć prywatnie -nie każdego stać , podobnie nie kazdego stać jechać do Oławy bo niby z jakiej racji . Jelcz-laskowice musi się wreszcie rozwijać a nie czekać na manne z nieba
   • mapig Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 03.11.13, 15:27
    Ale jak pojesdziesz do tej sławetnejsmile Oławy ( do lekarza pracującego w podobnej placowce jak w Laskowicach- tzn. tzw. świątecznej pomocy to też nie zrobią ci ani zdjęcia ani laboratoryjnego badania...No chyba ze na SOR! to tak! Ale jak nagle zachorowałes i potrzebujesz recepty na leki lub jakis lek dorażnie to napewno w Laskowickiej przychodni takowe otrzymasz.
    • stereo160 Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 04.11.13, 11:59
     Co by nie mówić, nasza władzunia szumnie zapowiadała zrobienie funkcjonalnej łazienki, z natryskiem z ciepłą wodą oraz żelem pod prysznic, a wyszło jak zawsze. Postawiono wiadro z wodą i to zimną, a zamiast żelu jest najtańszy płyn do mycia naczyń. Pewnie oczekują od nas tzw. mordy w kubeł. Ave Kazimierz P., Ave Janusz B i cały rajcowski stan
  • mimka1982 Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 04.11.13, 17:09
   Moja znajoma również chciała skorzystać z pomocy lekarskiej i co usłyszała, że jak się źle czuje to niech jedzie do szpitala do Oławy. Na pewno nie poszła z pierdołą bo mówi się, że tam z byle czym się nie chodzi. Więc z byle czym nie, z czymś poważnym też nie, to po co? Cyrk...
  • morbital82 Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 01.12.13, 15:13
   Odświeże temat - niestety dzisiaj mi także przyszło skorzystać z pomocy dyżuru lekarskiego w Naszym mieście. Po obsłudze pacjentów z poczekalni zostałam na niej sama z małym dzieckiem w oczekiwaniu na wizytę. Niestety Pani doktor miała ważniejsze rzeczy jak pogawędka z pielegniarką niż przyjęcie oczekującego pacjenta. Po 5 minutach noszenia dziecka na rękach zapukalam do gabinetu, wyjrzała pielęgniarka i powiadomiła lekarza, że jest jeszcze Pani z dzieckiem na co usłyszałam - to niech czeka. Po kolejnych minutach oczekiwania weszłam do gabinetu i zapytałam czy ta pogawędka długo jeszcze potrwa bo czekam na wizytę z chorym, źle czującym się dzieckiem. Pani doktor łaskawie ruszyła sie z miejsca i zbadała syna po kolejnych minutach oczekiwania. Jestem pełna podziwu dla lekarza, który ocenia stan pacjenta przez drzwi i każe mu czekać, pozornie niewinna infekcja, kaszel katar może być de facto poważnym schorzeniem np.układu oddechowego. Trzy letnie dziecko, z stanem podgorączkowym, osłabieniem ogólnym nie rozumie potrzeb Pani doktor związanych z pogawędkami. Wysokie mienimanie o sobie związane z wykonywanym zawodem chyba przeważyło nad przysięgą Hipokratesa. Dla mnie lekarze nie są nad ludźmi - są tylko ludźmi jak każdy z Nas z konkretnym wyuczonym zawodem, który wykonują i jest ich sposobem na zarabianie pieniędzy. Skoro wybierają taki zawód to pacjentowi - laikowi w sprawach związanych z zdrowiem szeroko pojętym należy się szacunek a nie traktowanie jak zło konieczne. Ja nie przyszłam do poczekalni z przyjemności i dla zabicia czasu - kazano mi czekać bo Pani doktor musiała sobie podywagować z personelem, uważam że jest to postawa ewidentnie sugerująca w jakim miejscu lekarz ma pacjentów . Kicham na taką obsługę. Lekarz pomocy doraźnej jest po to żeby nieść ulgę w nagłych wypadkach a nie traktować pacjenta z brakiem szacunku i próbowac jeszcze go umoralniać używając słowa "awantura" - do sytuacji. w której pacjent przypomina lekarzowi w jakim miejscy sie znajduję i po co dokładnie się znalazł w tym miejscu. Żywicielem bezpośrednim obługi medycznej jesteśmy my - pacjenci, z Naszym podatków! Rozmawaić jest rzeczą ludzką - chcesz rozmawiać rób to -ale wtedy kiedy poczekalnia jest pusta. Jelcz to nie Wrocław, poczekalnia nie pęka w szwach i nigdy nie pustoszeje! I jeszcze - niech czeka można powiedzieć z pełną kulturą - niech Pani poczeka już idę, albo chwileczkę już idę - lekarze powinni reprezentować jakiś poziom kultury skoro w swoim mniemaniu wykonują tak wyjątkowy zawód i stawiają się ponad przeciętnego człowieka.
  • morbital82 Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 01.12.13, 20:50
   Nie uważam , że dyżur jest niepotrzebny i nie czuję się w obowiązku jeździć do Oławy skoro dyżur jest w Jelczu - Laskowicach. Natomiast nie mam zamiaru zgadzać się na traktowanie pacjenta poniżej standardów. Realizacja dyżurów finansowana jest między innymi z moich podatków więc jako pacjent i mieszkaniec gminny chcę żeby dostępne świadczenia realizowane były na poziomie z poszanowaniem najprostszych norm społecznych. Nie ważne czy jestem z Jelcza, Minkowic, Miłoszyc czy Oławy. Poza tym wydaję mi się, że należy skutecznie przecinac pępowinę w której lekarz wychodzi z założenia, że należy mu się bezwzgledny szacunek tylko z faktu że jest lekarzem. Nie patrzę na miejsce do którego jadę jako pacjent - w każdym z tych miejsc wymagam szacunku do siebie choćby z prostego faktu bycia jednostka ludzką. Skoro pacjent uniżenie szanuje lekarzy i ich czas lekarze muszą się nauczyć szacunku do pacjenta!
    • mapig Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 03.12.13, 09:55
     Ma pełną rację morbital82! Za dyzury nie dziekujemy, jakby je nie nazwał- dyżur- porada, ale za TAKICH lekarzy- też jakby ich nie nazwał: NADLUDZIE? GURU? Większość z nich tak się zachowuje w stosunku do CHOREGO! tak, chorego bo nikt zdrowy do lekarza nie idzie! A ci PAŃSTWO pracujący!!! w tej świątecznej pomocy są wyjątkowi. Nieuprzejmość to delikatne słowo na określenie ich zachowań. Zastanawiam sie po co oni biorą te dyżury, jak tak nie lubią pacjenta.... Bo,ze dla kasy, ktorą zarabiają tam niemałą to wiem....
      • a_lidka Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 11.01.14, 19:02
       Dokładnie, po tym jak lekarz powiedział, że wróci za 3 godziny, pojechałam do Oławy, a po dwóch godzinach siedzenia w kolejce, przyjął mnie ten sam lekarz.

       dorkasz1 napisała:

       > Lidka nie należy do osób szukających sensacji, więc jeśli mówi że tak było, to
       > myślę, że tak było.
         • mapig Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 17.01.14, 00:08
          Przeczytałem w "Oławskiej",że dyżur lekarza w tej tzw,.świątecznej pomocy w Jelczu-Laskowicach jest bezsensu, gdyż lepiej będzie jak 2 lekarzy będzie przyjmowało w Oławie a nie 1 w Oławie a 1 w Laskowicach. Miałoby to skrócić kolejki w Oławie, które są długie przy 1 lekarzu. Ale to już było.!! Było -niby-2 lekarzy ale i tak zawsze był jeden gabinet i jeden lekarz przyjmował. Wyczekaliśmy sie swego czasu oj wyczekali.....
        • a_marika Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 19.01.14, 16:58
         subik napisała:

         > i co łaskawie usiadlas i milczalas jak.... czy powiedzialas Panie co Ty odpierd
         > alasz???
         > moze balas sie i tu sie zalisz...
         > fajnie wiedziec ale kurde co my teraz mamy z tym zalatwiac?

         Subik weź po uwagę to że jeśli człowiek czuje się tak bardzo źle, że szuka pomocy na dyżurze w JL, a później jedzie zdesperowany do Oławy to często nie jest w stanie robić nikomu awantur. Ludzie zdrowi i pełni energii rzadko szukają pomocy u lekarza na dyżurze bo to żadna tajemnica że nasza służba zdrowia na dyżurach lekarskich nie należy do szybkich ani przyjemnych!
   • mapig Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 19.01.14, 17:48
    No to chyba podziękowaliśmy już za takie dyżury??!! Widzę ,ze ponownie bedziemy jeżdzić do Oławy. A tam wypoczętych!! 2 lekarzy rozładuje tę kolejkę tych upierdliwych chorych!! .....A w OŁawie też oprócz recepty to nie liczmy,że lekarz wykona jakieś badania.Pomimo,że jest laboratoium.
      • natucha24 Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 20.01.14, 16:32
       Miałam w niedziele pierwszy raz "przyjemnosc" skorzystac z izby przyjec w J-L...I powiem Wam ze jestem bardzo zadowolona z lekarza oraz pielegniarki...Bylam z 4 letnia corka...Okazało sie ze angina...Lekarz za nim przepisał antybiotyk (od tak jak to przewaznie robia pediatrzy) najpierw zaczerpnał informacji o antybiotyku (aby byc pewnym na 100%)..Bo nie byl to pediatra wiec miał jak najwieksze prawo...Dzieki narzekaniu pozbedziemy sie izby z J-L...A pozniej bedzie znow lament ze trzeba do Oławy jechac...I napisze jeszcze ze dosc czesto bywałam w Oławie jak to z dzieckiem i nigdy nie spotkałam sie ze przyjmowało dwoje lekarzy...
       • ggrzesiq Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 20.01.14, 17:13
        Moja córka jak i żona korzystały z wizyty świątecznej i bardzo sobie chwaliły porada trafiona, choroba odpuściła. A jak ktoś nie ma możliwości pojechać do Oławy (np. brak samochodu), to jak ma za przeproszeniem w nocy lub święta się dostać? Czy NFZ odda za taksówkę?
         • kat_jakub Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 30.01.14, 22:09
          Te dyżury to kiełbasa wyborcza. Niedługo przyjdzie wiosna zrobi się cieplej i koparki pozabijają się na skrzyżowaniach. Radni zaczną nas znowu poznawać i mówić dzień dobry, zamrożone zostaną ceny mediów i podatków, urzędy pokażą ludzką twarzą. Wazelina w Rossmanie zniknie.
          • mapig Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 30.01.14, 23:14
           Dobra!! Burmistrz nie jest moim burmistrzem!! Ale w sobote i niedzielę nie musialem się tłuc do Oławy aby mi zrobiono zastrzyk! I kasa została w kieszeni, bo prywatnie nie musiałem wykonywać. A do lekarza jak przypiliłsmile to też bez rejestracji można...Ja tam chcę aby taki punk pozostał. Szczegolnie, ze jakaś kasa na uruchomienie wydana. Nasza kasa!!
           • vansik Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 31.01.14, 07:29
            Laski nikt nie robi nawet ten jak go nazywacie burMistrz(na taki tytuł trzeba sobie zasłużyć i zapracować). W takim mieście o takiej wielkości ma być i koniec kropka nawet jak miała by skorzystać jedna osoba dziennie to nie budka z bułkami gdzie klientów codziennie jest bez liku wiec mnie to nie interesuje mnie czy zbliżają się wybory czy nie punkt musi być koniec kropka w tym temacie. A to jaki jest poziom usług i że lekarze robią łaskę że kogoś przyjmują proponuje tupnąć noga i będzie lekarzyna siedział cicho to jest zwykły człowiek a nie Bóg na jakiego się kreuje.
            • mapig Re: Za takie dyżury dziekujemy!!! 31.01.14, 09:06
             Zgadzam się z przedmówcą!smile Tylko jaki bedziemy mieli wpływ na to jak decyzje zapadną za naszymi plecami? I nikt nie bedzie się nas pytał o zdanie? Bo odbywa sie to na zasadzie rozmowy Dyrektora szpitala i p. Bolanowskiego i burmistrza....A ty szary czlowieczku przyjmij do wiadomości! A co do PANÓW!!! lekarzy to zasługują na dobry wstrząs od nas pacjentów, bo już za bardzo obrośli w piórka. Nie dajmy sie tak traktować, bo to nie Pan i Władca- a za takich sie uwazają. Choć i w tej grupie sa ludzie!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka