Dodaj do ulubionych

Agresywny szczeniaki

10.04.19, 06:40
Witam! Od niedawna posiadam 5-cio miesięcznego szczeniaka (kundla). Pies śpi ze mną w łóżku i od pewnego czasu borykam się z ogromnym problemem. Mianowicie za każdym razem kiedy ktoś wejdzie po schodach (mieszkam w domu jednorodzinnym piętrowym) lub prosto do mojego pokoju pies zaczyna warczeć i odrazu atakować tą osobę, a najczęściej jest to jedne z domowników. Jak go tego oduczyć? Z góry dziękuję!
Obserwuj wątek
  • ajaksiowa Re: Agresywny szczeniaki 11.04.19, 16:37
   Pies w hierarchii stada(rodzina)powinien być na końcu,a u Ciebie on jest na równym poziomie z Tobą i ma prawo być niezadowolony jak mu ktoś przeszkadza.
  • ken-ya Re: Agresywny szczeniaki 13.04.19, 19:58
   Sluchaj swojego psa. Pies zna mysli czlowieka. Mialam psa ktoremu wydawalam komendy mysla -bez uzycia slow. Ludziom czesto sie to w tych ludzkich glowach nie miesci. Ciagle mysla ze sa lepsi niz inne stworzenia.A skoro twoj pies go nie lubi to Ty temu czlowiekowi tez za bardzo nie ufaj. Ucz swojego psa ignorowania zlych ludzi. Cociaz to nie jest takie zle ze Twoj pies pokazuje Tobie komu ufac.
  • kotneron Re: Agresywny szczeniaki 16.04.19, 10:45
   Naucz psa komendy "na miejsce" i egzekwuj ją za każdym razem gdy pies zaczyna się nieodpowiednio zachowywać. Niech "gość" wejdzie do pokoju, usiądzie na łóżku. Pochwal psa i daj mu nagrodę jeśli zachowuje się grzecznie (czeka u siebie), jak wyłamie się z komendy odprowadzasz go na miejsce. Po chwili możesz zawołać psa do ciebie i gościa, daj mu smaczka za przyjście, gość też może dać. Gość wychodzi. Jak pies jest grzeczny to możesz go pochwalić "dobry pies". Jak zaczyna się źle zachowywać znowu odsyłasz go na miejsce, gość powtarza procedurę wychodzenia. Nagradzasz za dobre zachowanie.
   Na początku to ma trwać krótko, psi nastolatek nie będzie skupiony zbyt długo. Dobierz czas tak, by pies był w stanie wykonać zadanie. Później powtórz, powtórz, powtórz, powtórz, powtórz... (oczywiście nie w jeden dzień! codziennie po np. 2-3 krótkie sesje).
   Skoro problemem są też inni domownicy, to warto by zajmowali się oni psem; karmienie z ręki, konsekwentne przestrzeganie zasad, wymaganie od psa posłuszeństwa, szkolenie (uczenie komend), zabawa. Jeśli pies wybrał sobie Ciebie na przewodnika, to w większości ty karcisz go ("nie", "na miejsce") za złe zachowanie i dbasz o to by członkowie rodziny byli w hierarchii nad psem - ale oni też muszą coś od siebie dać.
   Dla psa ważne są zasady. Jak masz zasadę, że pies śpi w łóżku to jest to jak najbardziej ok. Zwierzęta stadne często śpią razem, a młode wtulone w matkę. Ważne jest to, by pies schodził na komendę. Przestrzegaj zasad jakie pies ma respektować - nie ma świąt ani wolnego ani wyjątków. Zasada to zasada. Nie musi ich być dużo, ani nie muszą być "popularne". Muszą za to odpowiadać Tobie.
   Jak nie wiesz "jak nauczyć psa..." nic nie szkodzi, wystarczy wygooglować odpowiednie pytanie. Przyda Ci się przede wszystkim nauka "nie", "dobry pies", "na miejsce" oraz "zejdź", opcjonalnie (w tej sytuacji, w życiu mus) przywołanie "do mnie".
  • pauladzik Re: Agresywny szczeniaki 03.06.19, 17:50
   Żadna hierarchia. Tylko pies zaczął traktować Panią jako zasób którego musi pilnować( my ludzie jesteśmy dla psa również zasobami jak, pokarm czy zabawka itd.) Pies z jakiejś przyczyny zaczął pilnować tego zasobu. Ważne jest by nauczyć psa jednak spać na miejscu, dodatkowo wprowadzić zasady nauki, zabawy czy męczenia psa umysłowo i ćwiczenia tak jak wspomniał" kotneron" w poście.

   Nie dopuszczać do atakowania innej osoby ćwiczyć na smyczy łatwiej skontrolować psa i nie dopuścić do utartego schematu.

   Po Odpowiednie wskazówki nauki zapraszam na swoją stronę gdzie w artykułach można znaleźć odpowiednie wskazówki.
   paula-behawiorysta.pl/szkolenie-psow-szczecin/artykuly/
  • mamtrzykotyidwa Re: Agresywny szczeniaki 11.11.19, 11:50
   A czy ci inni domownicy są dla psa dobrzy?
   Widocznie pies uznał, że ta osoba stanowi zagrożenie, dla niego, albo dla ciebie.
   To nie pies ma się zmienić, tylko ten ktoś powinien się zaprzyjaźnić z psem, skoro to domownik.
   Jeśli on jest dla psa niedobry/robi psu krzywdę, to pies zawsze będzie na niego warczał i go atakował, albo zacznie się go bać, uciekać, sikać po kątach, piszczeć na jego widok.
   Może tez być tak, że pies uznał, że twój pokój to terytorium twoje i psa i każdy, kto do niego wchodzi jest intruzem, którego należy pogonić. Takiego zachowania można psa oduczyć.
  • babcia47 Re: Agresywny szczeniaki 04.09.20, 23:46
   Pies ustawił się na pozycji przewodnika stada do tego uważa, ze musi Ciebie chronić. Sytuacja patologiczna i trzeba coś z tym zrobić, by pokazać mu jego miejsce w stadzie, pozatym sprawę z swój stan zdrowia, bo bez przyczyny psy nie biorą dużego ludzia pod opiekę . Jak nie kwestie zdrowotne to może psychiczne , depresja, brak decyzyjnosci, nadmierna uległość coś sprawia, ze czuje się od Ciebie silniejszy psychicznie na tyle by być wodzem i obrońcą
   • babcia47 Re: Agresywny szczeniaki 04.09.20, 23:52
    Ps miałam podobny problem z mężem i 64kg wilczycą, która pana próbowała bronić przed wszystkimi w tym przed rodziną. Na szczęście to ja byłam przewodnikiem stada dla niej i ją utemperowałam , bo dzieci potrafiła gonić po schodach gdy pan spał a nawet mnie próbowała, raz spróbowała
    • babcia47 Re: Agresywny szczeniaki 04.09.20, 23:55
     Ps2 mąż miał problemy ze zdrowiem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka