Dodaj do ulubionych

psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę

15.11.04, 11:57
pewnie niektórzy z Was wiedzą że u mnie w domu mieszka Delta - psica z
Korabiewic, około 8 m-cy. Od czwartku wymiotuje i ma rozwolnienie :( P.
doktor stwierdziła że to zmiana diety i stres (jest u nas dopiero od 6
listopada) poleciła nifuroksazyd. Podałam też węgiel - pomógł na kupki ale
nie na wymioty :(
Psica je ze średnim apetytem - suchą karmę, wczoraj z OGROMNYM apetytem
zjadła mięso wołowe ok. 100g i wszystko zwróciła. Bardzo duzo pije.
Jeśli to dziś nie minie lece do veta ale może coś wiecie, może było podobnie.
Proszę, napiszcie co myślicie, jak zaradzić.
Obserwuj wątek
    • lena_zienkiewicz Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 15.11.04, 12:01
      za szybko poszło :/ kurde.Nie wiem, ale najprawdopodobniej jest jakiś wirus w
      powietrzu.Moja Asunta też wymiotowała i miała biegunkę.Smecta
      pomogła.Polecam.Aha, no i oczywiście 24 godziny diety :( Ale z diety nic nie
      było, była taka głodna, że już koty po domu goniła :)))) Podawałam jej chleb
      cieniutko posmarowany masłem.
    • pierozek_monika Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 15.11.04, 12:06
      tak jak radzi lena podaj SMECTĘ - oczywiście dostosuj do wagi psa.
      Jako dieta kleik ryżowy z miksowany z gotowaną piersią kurczaka. Póki co tylko
      taki pokarm podawaj. I daj też dużo wody (nawet strzykawką na siłę jeśli
      potrzeba)- żeby się pies nie odwodnił.
      Acha - chyba, że pies przyzwyczajony do suchego, i tylko to jadł wcześniej, to
      daj mu to suche. Jakakolwiek zmiana diety oże być niewskazana.
      • izunia.m Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 15.11.04, 12:13
        problemw tym ze nie wiem do czego przyzwyczajona - od tygodnia podaje suche
        wcześniej w schronisku nie bardzo wiem co jadła :(
        smecte podam, co do odwodnienia to nie ma na 100% i pije dostatecznie - kiedyś
        walczyłam z tyfusem (zresztą z pozytywnym skutkiem :) ) więc zdaje sobie sprawe
        jakie to ważne.

myślicie że już wpadać w panikę?
        bardzo się o nią boję, jest taka chuda (zauważyła to też vet) i jeszcze smutna :
        (
      • comma Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 15.11.04, 12:19
        A jeszcze sobie przypomniałam, że p. doktor kazała gotować rosołek i dawać suce
        do picia. Sam rosołek (wywar z warzyw i z piersi kurczaka), bez ryżu, bez
        makaronu. W pierwszych dniach choroby (dwa pierwsze dni) Karmę suchą odstawić,
        bo może drażnić jelita. Potem ryż z tym rosołkiem i drobno pokrojone mięso, a
        potem można z powrotem suchą wprowadzać
    • eulalija Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 15.11.04, 12:35
      Podeszłabym bardziej radykalnie, ścisła dieta 24 godziny. Jeśli chce pić, niech
      pije ale ZERO jedzenia. Nifuroksazyd to bardzo mocny środek, też go kiedyś
      stosowałam przy ostrym zatruciu (te same objawy, biegunka i wymioty, do tego
      temperatura ok.39.5), ale po 24 ścisłej diety, po dwóch dniach kleiku ryżowego
      z odrobineczką kurczaka wszystko przeszło.
      Może zmierz jej temperaturę, normalna zamyka się między 38 a 39 C. Jednak u
      piesków każda kreska powyżej tych 38 już jest powodem do niepokoju.
      A jak reszta zachowania? Chce chodzić na spacer? Chce się bawić? Nie jest
      osowiała?
      • izunia.m Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 15.11.04, 12:43
        > Podeszłabym bardziej radykalnie, ścisła dieta 24 godziny. Jeśli chce pić,
        niech
        nie jestem w 100% przekonana czy to dobre zwłaszcza jak psica nie za dobrze
        odżywiona, ale przemyślę to + vet
        > A jak reszta zachowania? Chce chodzić na spacer? Chce się bawić? Nie jest
        > osowiała?
        i tu się zaczyna kryminał. ona nie lubi na spacer jeszcze - boi się, chodzi ale
        nie z jakąś dziką radością - pracujemy nad tym. bawić się nie chce - od soboty
        nie chciała nawet chwilk ę, osowiała wczoraj była zdecydowanie ale dziś już
        rano podeszła się witać - wczoraj i tego nie. generalnie jest bardzo spokojna
        cały czas i nie znamy się na tyle dobrze żeby powiedzieć czy Delta jest
        osowiała czy nie :(
    • blue.berry Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 15.11.04, 13:09
      wolowine w ogole proponuje sobie na razie odpuscic. albo specjalistyczna karma
      dla psow z chorym zoladkiem, watroba (np hills) itp albo ryz z kura (lub
      cielecina) - i na raziem na polowie dziennej dawki dopoki wszystko sie nie
      uspokoi. jesli suchej karmy nie zwraca to proponuje karmic karma tyle ze
      naprawde kupic specjalna.
      z lekarstw:
      nifuroksazyd jak najbardziej tak ale tylko wtedy kiedy choroba ma podloze
      bakteryjne (a nie stres czy zmiana diety)
      smekta - zdecydowanie
      dodalabym jeszcze lacidofil
      i mierzyc codziennie temperature

rozwolnienie moze sie utrzymywac tydzien lub i nawet dluzej. ale w momencie
      jesli wymioty nadal nie ustapily to spowrotem do weta. jesli rozklada bezradnie
      rece to do nastepnego weta.
    • baskarek Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 15.11.04, 14:12
      Wszystkie rozgotowane ryżyki, piersi z kurczaka - jak najbardziej.
      Też kiedyś wzięłam psa ze schroniska. Wet powiedział mi, że zdrowy pies w jego
      wieku je 3 razy dziennie, ale on musi dostawać częściej i po troszku -5 razy,
      ze względu na jelita. Spróbuj dać napar z siemienia (ziarno zalane wrzątkiem i
      odcedzone po jakimś czasie, jak się zrobi glut), najlepiej do michy.
      Uda się.
    • baskarek Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 16.11.04, 00:28
      >doktor stwierdziła że to zmiana diety i stres (jest u nas dopiero od 6 ...<
      Myślę, że ma rację. Pamiętam, jak było z moim LUCKI-m. Miał 5 m-cy jak go
      wzięliśmy, a był w schronisku od 3 tyg. życia. Cierpiał na syndrom pustego
      żołądka i syndrom braku miłości. Bał się spacerów, a jak trzeciego dnia
      spuściłam go ze smyczy, to on mnie pilnował, a nie ja jego.
      Pieść i gadaj do niej, kłopoty miną. Ona musi tobie zaufać, a to może być
      trudne.
      A swoją drogą zazdroszczę Ci trochę. Mam dwa rozpieszczone burasy i kocham je
      nad życie, ale nigdy nie zapomnę Lakusia, jego wdzięczności i oddania. No ,
      może Baskar trochę taki jest, przyszedł z gorszego, ale to nie to samo co
      Lakuś. Od jego śmierci moja rodzina ma traumę i nie chcą psów , które będą
      chorować. O jego miłości opowiem na innym linku, niedługo.
      Niuniaśki.
      • izunia.m Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 16.11.04, 17:11
        niestety Delta o 4 rano zrobiła nam niespodziankę na calutką kuchnię :( kupa jak
        woda. samopoczucie z rana miała świetne teraz troszkę gorzej. przegłodziłam ją
        od wczorajszego popołudniowego posilku. teraz gotuję jej ryż z warzywami.
        trzymajcie kciuki żeby było lepiej :(
        • haniaikot Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 16.11.04, 20:04
          Czytam i czytam , trochę to długo trwa . Ja mam co prawda koty , ale one też
          maja podobne problemy .Z tym twoim psiakiem jest coś nie tak ! Powinna już
          reagować na leki ,jeżeli je dostaje nadal.Uwaga! Nie podajemy innych leków do
          buzi ,jeżeli dajemy węgiel medyczny, bo on ma właściwości neutralizujące inne
          leki, toksyny przy zatruciach oczywiście też.Koniecznie czytajcie ulotki na
          lekach !A może to alergia ?Mam dobrego weta w Warszawie ! Ul.Umińskiego 16a
          doktor Radajewski tel.6714000 wieczorem lub rano lepiej.
          • izunia.m Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 17.11.04, 16:41
            sytuacja została trochę opanowana (chyba) od wczoraj - ryżanka i nie ma
            sensacji. Wymiotowania też nie było. Delta za to ma dobre samopoczucie :)
            lekarz - dieta i nifuroksazyd.

rozmawiałam z ludźmi których psy są ze schronisk. podobno to popularny problem
            na początku, no i wszyscy mi mówią że niecałe 2 tygodnie to krótko bardzo.
            rozmawiałam też z panią wyprowadzającą psy z Palucha (mieszka obok mnie) i ona
            twierdzi że tam psy mają notorycznie rozwolnienie :(

przepraszam za skrótowe opisy ale czasu brak bo co go mam to Delte
            dopieszczam ;)

pozdr. IZUNIA
            • baskarek Re: psica rozwolnienie wymioty pomocy proszę 18.11.04, 21:50

> sytuacja została trochę opanowana (chyba) od wczoraj - ryżanka i nie ma
              > sensacji. Wymiotowania też nie było. Delta za to ma dobre samopoczucie :)
              > lekarz - dieta i nifuroksazyd.
              No! Gratuluję, mówiłam że przejdzie. Trzymaj dalej na ryżyku + cienkie mięsko.
              Pocieszę Cię. Z wtorku na środę w nocy wychodzę z łazienki na pietrze a tu z
              pokoju mojej córki wychodzi Bajka. nie zdarza się to często, więc wydało mi się
              podejrzane. Wchodzę i co widzę???!!! Wielką , ogromną, cuchnącą kupę wielkości
              jej głowy chyba i w połwie rozlaną oczywiście. Zapłakałam!!!!!!
              nIE JESTEŚ SAMA !
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka