Dodaj do ulubionych

Najlepsze ogrzewanie domu

25.03.17, 21:56


ogrzewaniedomu.com.pl


--------------------------------------------------------Obserwuj wątek
  • 1romek79 Re: Najlepsze ogrzewanie domu 16.06.17, 12:01
   Najlepszy jest piec uniwersalny w którym można palić drzewem czy węglem.
   • anapaa Re: Najlepsze ogrzewanie domu 04.05.18, 09:05
    Bzdura!
  • sharonn34 Re: Najlepsze ogrzewanie domu 07.08.17, 15:33
   Według mnie najlepsze ogrzewanie powinno być energooszczędne, a zarazem ekologiczne, dlatego do siebie do domu wybrałam piec kondensacyjny www.dedietrich-kotly.pl/ zapewniający niższe rachunki za gaz i ograniczający emisję substancji szkodliwych do środowiska.
   • properone Re: Najlepsze ogrzewanie domu 17.01.18, 20:29
    bardzo dobry kierunek - popieram. z tym, że da się to zrobić lepiej. energię nie tyle oszczędzać, co produkować, a zamiast gazu bardziej ekologicznie jest zainwestować w pompę ciepła
    • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 18.01.18, 11:47
     Witajcie, ja bym jeszcze do tej ekologii i energooszczędności dołożył wygodę, oszczędność czasu, miejsca i estetykę. To wszystko gwarantuje zarówno pompa ciepła jak i najnowsze, kondensacyjne kotły gazowe.
     A co wybrać? Polecam poradnik - Czym ogrzewać: link do materiałów

     Pozdrawiam!
  • wojcia85 Re: Najlepsze ogrzewanie domu 25.08.17, 12:35
   A ja bym juz zupełnie nie szła w piece opalane drzewem czy węglem. Raz, że powietrze wątpliwej jakości, a dwa bałagan w domu. My zmieniliśmy na ogrzeanie gazowe, dzierżawimy zbiornik od gaspolu, może cenowo trochę więcej niż węgiel wychodzi, ale jest to praktycznie bezobsługowe. No i zyskalimsy pomieszczenie na pralnie/spiżarnie ;)
   • properone Re: Najlepsze ogrzewanie domu 28.08.17, 16:13
    Rewolucja rozpocznie się 1 września 2019 roku. Od tego dnia wprowadzony zostanie całkowity zakaz palenia paliwami stałymi, w tym m.in. węglem i drewnem w kotłach, piecach i kominkach. Dopuszczonymi do użytkowania będą jedynie paliwa gazowe oraz lekki olej opałowy.
   • ekspertgaspol Re: Najlepsze ogrzewanie domu 19.09.17, 12:50
    Dzień dobry,

    W przypadku braku podłączenia do sieci gazowej, jednym z najlepszych rozwiązań ogrzewania budynku jest zastosowanie ogrzewania gazowego współpracującego z kotłem kondensacyjnym. eżeli za kilka lat planowana będzie budowa sieci gazowej w Państwa okolicy, nie będzie problemu z demontażem zbiornika i podłączenia instalacji do sieci gazowej. Ogrzewanie gazem płynnym jest bardzo komfortowe, ponieważ nie wymaga żadnej pracy związanej z eksploatacją. Gaz spala się czysto, więc będzie możliwość wykorzystania pomieszczenia kotłowni również jako spiżarnię lub pralnię.
    W celu uzyskania szczegółowych informacji o ofercie dostawy gazu płynnego przez firmę Gaspol, zapraszam do odwiedzenia strony www.gaspol.pl/dla-domu/instalacja-zbiornikowa-lpg lub do kontaktu z Działem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 606 800 400.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

    Pozdrawiam,
    Ekspert marki GASPOL SA
  • 1aannaa1 Re: Najlepsze ogrzewanie domu 29.08.17, 23:56
   My z mężem chwalimy sobie gaz płynny, zdecydowaliśmy się, bo nie mamy szans na gaz ziemny.Dzierżawimy zbiornik od Gaspolu i póki co jesteśmy zadowoleni
  • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 21.09.17, 17:10
   Witajcie,
   Widzę, że wśród forumowiczów coraz więcej zwolenników ekologicznego i wygodnego ogrzewania - mówię o pompach ciepła!
   Dobrze się składa bo może zainteresuje Was to, że Viessmann wprowadził na rynek nowe jednostki zewnętrze do pomp ciepła!
   Niezwykle ciche jednostki zewnętrzne pomp ciepła Viessmann - Vitocal 200-S.
   Nowe jednostki zewnętrzne w ponadczasowym wzornictwie cieszą oko wyglądem. Urządzenia te, z jednym lub dwoma wentylatorami są zaprojektowane i wykonane w firmie Viessmann. Obok niezwykle cichej pracy wyróżniają się bardzo dobrymi osiągami i doskonałą jakością materiałów i wykonania – Made in Germany.

   Dzięki temu Vitocal 200-S nadaje się szczególnie dobrze do stosowania na gęsto zabudowanych obszarach, jak na przykład na osiedlach domów szeregowych.

   Efektem prac inżynierów jest prawie całkowita niesłyszalność. Wysokiej jakości, zoptymalizowane akustycznie wentylatory w połączeniu z inteligentnym sterowaniem prędkością obrotową przyczyniają się istotnie do minimalizacji dźwięku powietrznego przy pracy z pełnym i częściowym obciążeniem. Wyeliminowano w szczególności niskie częstotliwości, które w konwencjonalnych pompach ciepła uważa się za szczególnie uciążliwe.
   Zapraszam po więcej informacji na temat tych wyjątkowo uniwersalnych urządzeń: TUTAJ
   Zachęcam do dyskusji!
   • properone Re: Najlepsze ogrzewanie domu 22.09.17, 11:58
    i ile decybeli generuje taka pompa w trakcie działania przy pracy z pełnym i częściowym obciążeniem? słyszałem kiedyś o technologii Ultra Silence stosowanych w sprężarkach dla pomp ciepła
    • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 24.09.17, 21:56
     Witaj, wszystkie dokumenty dotyczące parametrów pracy znajdziesz TUTAJ

     Pozdrawiam!
  • efkamzu Re: Najlepsze ogrzewanie domu 26.09.17, 09:30
   Zawsze czytałam o tym ,że najlepiej mieć własny piec Niestety w mieszkaniach nie ma tego typu możliwości(zazwyczaj). Czy jest jakiś sposób aby uwydajnić ogrzewanie i płacić niższe rachunki?
   • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 03.10.17, 10:54
    Korzystasz więc z ogrzewania miejskiego? Czy masz już zainstalowany przez właściciela kocioł i nie masz wpływu na sposób ogrzewania?
    Masz jakikolwiek wpływ na sposób ogrzewania? Zawory termostatyczne, regulatory?
  • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 17.01.18, 12:34
   Witam!
   W temacie ogrzewania i doboru urządzenia grzewczego polecam do lektury przewodnik od Viessmann - Czym ogrzewać dom, czyli od czego zacząć rozważania nad wyborem urządzenia grzewczego.
   Rozważania nad tym, czym ogrzewać dom, a więc jakie urządzenie grzewcze wybrać, warto rozpocząć od ustalenia dwóch ważnych kwestii. Po pierwsze naszych potrzeb, a po drugie możliwości, jakimi dysponujemy.

   Zapraszamy do poradnika - krótkiego kompendium wiedzy od Viessmann - znajdziesz go TUTAJ

   W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji!
  • zet_tomek Re: Najlepsze ogrzewanie domu 23.01.18, 13:28
   Dla mnie najlepsze ogrzewanie to takie jakiego nie trzeba używać, jest najtańsze :)
   Niestety ale powszechne stało się rozmawianie o urządzeniach a nie o tym aby domy były energooszczędne - a to jest klucz do sukcesu. Po ilościach postów o od producentów sprzętu widać, że jeszcze długo taka narracja będzie najważniejsza.

   A przecież już za parę lat, wszystkie nowo budowane domy mają być energooszczędne. Dodatkowo w Polsce jak w krajach zachodnich wzrośnie koszt pracy specjalisty - więc wszelkie koszty opartę o indywidualne wyceny będą bardzo drogie. Czyli serwisanci i inni spece będą bardzo się cenić.
   Dlatego osobiście polecam prad do ogrzewania - w drugiej taryfie jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem. Taki dom budujemy a relację z tego publikujemy w internecie na stronie WWW domnaprad.pl/. Są też tam merytoryczne informacje na temat prądu - dlaczego warto, jakich kosztów się spodziewać, jak ten temat ugryść. Polecam Waszej uwadze. Jednocześnie jeśli ktoś ma pytania - to chętnie coś podpowiem.
   • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 23.01.18, 14:23
    Zgadzam się z początkiem Twojej wypowiedzi - najtańsza energia to ta, której po prostu nie trzeba produkować!
    A więc budujmy energooszczędnie, a energię pozyskujmy z otoczenia :)
  • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 23.02.18, 14:34
   Witam,
   Najlepsze ogrzewanie do domu? wiele osób poleca ogrzewanie gazowe. A co jeśli nie ma przyłącza gazowego?
   Brak przyłącza gazowego - i co dalej? Jakie ogrzewanie domu wybrać?
   Zapraszam do lektury: Tutaj

   Pozdrawiam!
   • properone Re: Najlepsze ogrzewanie domu 19.03.18, 22:50
    jeśli nie ma dostępu do gazociągu, wtedy dobrym rozwiązaniem jest pompa ciepła. kosztoto bardzo podobnie, jeśli nie taniej
    • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 21.03.18, 12:37
     Witaj, no rzeczywiście patrząc na temat bardzo kompleksowo, uwzględniając wszystkie elementy niezbędne od etapu budowy - kominy, przyłącza, pozwolenia - może się okazać, że koszt instalacji pompy ciepła i kotła gazowego wychodzi porównywalny!
     • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 04.04.18, 12:25
      Witajcie, Korzystając z okazji....

      Milo mi poinformować, że Firma Viessmann otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2017 w kategorii ogólnopolskiej, który przyznaje w uznaniu za zasługi w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.
      Uroczysta gala „Solidnych Pracodawców Roku” odbyła się w dniu 15 marca, a wyróżnienie odebrał prezes firmy Sebastian Walerysiak.

      Konkurs na najlepszych pracodawców roku organizowany jest od czterech lat przez Grupę Media Partner. Nagroda przyznawana jest w ogólnopolskim konkursie: SOLIDNY PRACODAWCA ROKU.

      VIESSMANN każdego roku zdobywa coraz liczniejszą grupę zwolenników. Jakość produktów firmy oraz jej społeczną działalność doceniają specjaliści z różnych dziedzin, partnerzy biznesowi, konsumenci jak i sami pracownicy firmy.
      Czytaj więcej TUTAJ

      Pozdrawiam!
  • bob344 Re: Najlepsze ogrzewanie domu 06.04.18, 12:39
   Według mnie obecnie najlepszym rozwiązaniem są pompy ciepła. Ekologiczne ogrzewanie jest nie tylko bezpieczne dla naszego środowiska, ale i tańsze. Ostatnio porównywałem sobie przewidywane koszty ogrzewania przy użyciu różnych systemów grzewczych, dzięki kalkulatorowi dostępnemu na stronie producenta pomp ciepła sofath.pl/ i wyniki wskazują, że wybierając ekologiczne rozwiązania można dużo oszczędzić. Znalazłem tam też analizę szybkości zwrotu inwestycji jaką jest pompa ciepła.
  • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 10.04.18, 22:18
   Witajcie! A ja piszę w temacie pomp ciepła!
   Na temat pomp ciepła można znaleźć wiele informacji – są to głównie artykuły opisujące rodzaje tych urządzeń, zasadę działania oraz zalety - rzadziej wyczerpujące opinie użytkowników. Inwestorzy żywo zainteresowani tematem z reguły nie mają okazji przekonać się przed zakupem pompy ciepła, jak urządzenie pracuje w realnych warunkach. Taką możliwość daje nam wizualizacja pracy pompy ciepła Viessmann, która od 2006 r. ogrzewa dom p. Artura pod Opolem.
   Sprawdźcie o dowiedzcie się więcej! Szczegóły - www.viessmann.pl/pl/blog/Wizualizacja-pracy-pompy-ciepla.html

   Zapraszam!
  • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 24.04.18, 09:31
   Witam!

   Z dumą informujemy, że pompa ciepła VITOCAL 200-S firmy Viessmann otrzymała Złoty Medal MTP 2018. Nagroda została przyznana przez Sąd Konkursowy Złotego Medalu MTP na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych INSTALACJE 2018.

   Złoty Medal MTP to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od ponad 30 lat. Do konkursu o nagrodę rocznie startuje niemal 500 produktów. Zgłoszone do konkursu produkty i usługi oceniane są przez jury pod względem innowacyjności, estetyki, ekonomiczności użycia oraz bezpieczeństwa dla środowiska.

   Szczegóły - www.viessmann.pl/pl/prasa/aktualnosci/Zloty-medal-MTP-dla-pompy-ciepla-Vitocal-200-S.html

   Pozdrawiam!
  • minow343 Re: Najlepsze ogrzewanie domu 26.04.18, 18:51
   Każdy broni swojego :) Wiesz, jak masz dom słabo ocieplony albo wcale, to nawet za węgiel będziesz bulić grube tysiące. Najwygodniejszy jest gaz, ale dom musi być ciepły. Pompy ciepla są rewelacyjne, ale ich wadą jest wysoka cena. Najlepiej w takich sprawach poradzić się specjalistów, którzy rozwieją wątpliwości i pozwolą dokonać dobrego wyboru. Warto skontaktować się ze sklepem Disan, który jest kompletnie wyposażony w kotły, piece, grzejniki, pompy etc.
   • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 27.04.18, 11:30
    Dlatego ważne jest by w przypadku użytkowanych już domów modernizację przeprowadzać w odpowiedniej kolejności! Najpierw termomodernizacja, a potem wymiana systemu grzewczego! Jak dom jest słabo zaizolowany, to nie ważne czy grzejesz - będzie drogo!
   • anapaa Re: Najlepsze ogrzewanie domu 04.05.18, 09:02
    Oczywiście, że tak! Sama zaczynam od ocieplenia domu. Dotychczas rodzice palili węglem, ale czas to wszystko zmienic i przestać siać ten syf. Myślę o gazie lub własnie panelach i pompie ciepła - wszystko zależy od budżetu. teraz jest tyle opcji ekogrzania, że nie ma sensu dusić siebie i innych. A argument, że węgiel kiepskiej jakości jest tani - totalna bzdura, bo i tak sie spali go oooowiele więcej niz dobrego opału.
    • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 27.08.18, 13:01
     Osobom, które myślą o modernizacji swojego ogrzewania polecam zainteresować się programem ogólnopolskim Czyste Powietrze, który niebawem ma ruszyć. Bezie można uzyskać dofinansowanie m.in. na wymianę starych źródeł ciepła na energooszczędne.
     • anapaa Re: Najlepsze ogrzewanie domu 29.08.18, 11:14
      I na termomodernizację też :P tylko przy takiej ilości domów, które tego meeega potrzebują, nie wiem, czy to nie jest gra w totka - dostaną nieliczni :(
      • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 21.09.18, 15:01
       Nabór wniosków do programu ruszył 10 września. Oczywiście dofinansowania są też na termomodernizację. Myślę, że warto zainteresować się tematem.
  • skrzypu90 Re: Najlepsze ogrzewanie domu 02.05.18, 06:42
   Polecam piec na pellet, praktycznie 0 popiołu czysto schludnie.
   • dartosto Re: Najlepsze ogrzewanie domu 09.05.18, 11:02
    Zgadza się! odradzałyby za to ekogroszek - syf jak przy węglu, tylko tyle, że eko!
    Sam promowałbym raczej duet - pompa ciepła + panele fotowoltaiczne - ale to spory koszt - trzeba myśleć o przyszłości i przygotować się finansowo - za tu piękne uzyski, instalacja ogrzewająca chałupkę i brak syfu :)

    warto sie powaznie zastanowić, żeby potem pieca nie wymieniać za kilka lat - bo to bez sensu takie inwestycje
    i uwaga na kity, które wciskają firmy - najpierw wlasne rozeznanie, potem czytanie przez palce, co poleca producent
    darmowy katalog pieców bez reklam tutaj: swiatoze.pl/katalogkotlow/ , ale trzeba się z lekka orientować w temacie
   • kozlowskiczeslaw1 Re: Najlepsze ogrzewanie domu 22.08.18, 13:58
    również polecam pellet do ogrzewania domu. Jest dużo wygodniejsze w przechowywaniu i użytkowaniu. Mogę polecić sprawdzonego dostawcę makopellets.pl . Jeśli się wahasz czy warto przejść na tego typu ogrzewanie, to z całą pewnością tak.
  • kuzniachlodu Re: Najlepsze ogrzewanie domu 08.05.18, 13:37
   www.kuzniachlodu.pl Klimatyzacją również można efektownie i tanio ogrzać dom. Zapraszamy
   • anapaa Re: Najlepsze ogrzewanie domu 10.05.18, 11:01
    chyba niezbyt tanio chyba że się ma jakieś własne źródło prądu - np. panele słoneczne
    • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 10.05.18, 14:21
     Co niezbyt tanio? Do czego się odnosisz?
     • properone Re: Najlepsze ogrzewanie domu 22.05.18, 20:29
      za pewne do ogrzewania klimatyzacją. z resztą to nie jest zbyt zdrowe ogrzewać klimą. lepszym rozwiąznaiem jest pompa ciepła z opcją chłodzenia pasywnego. tutaj też ogrzejemy i schłodzimy dom latem
      • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 21.09.18, 15:08
       Oczywiście, ogrzewanie pompą ciepła z opcją chłodzenia jest dobrym rozwiązaniem.

       O tym jak wybrać odpowiednią pompę ciepła piszemy na naszym blogu firmowym. Polecam lekturę: www.viessmann.pl/pl/blog/Jak-wybrac-pompe-ciepla.html
  • taedyta Re: Najlepsze ogrzewanie domu 17.05.18, 15:19
   Wymieniliśmy niedawno tradycyjny kocioł węglowy na ogrzewanie gazowe. Okazało się to niezwykle wygodnym i czystym rozwiązaniem. Nie trzeba codziennie rozpalać w piecu, żeby mieć ciepłą wodę. Do tego odchodzi problem związany z noszeniem opału. Firma tezet.pl, z którą podpisaliśmy umowę, nie tylko zaprojektowała i wykonała instalację, ale też zajmuje się dostawą gazu do zbiornika. Można zamówić taką dostawę na dowolny termin i jest ona zawsze realizowana zgodnie z ustaleniami.
   • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 18.05.18, 13:26
    A jak wyglądają koszty ogrzewania i przygotowywania cwu?
    Masz jakieś szacunki? Z ogrzewaniem będzie chyba ciężko, bo jak niedawno zamontowaliście, to chyba już na grzanie się nie załapał :)
  • pootoj Re: Najlepsze ogrzewanie domu 24.05.18, 10:14
   Jeżeli za najlepsze ogrzewanie uważacie oszczędność i ekologie, zastanówcie się nad zakupem bufora ciepła do kominka, co zapewni możliwość palenia w kominku przez kilka godzin i korzystania z wytworzonej tym sposobem energii przez cały dzień. Szczegóły są na tej stronie www.noel.pl/bufor-ciepla-do-kominka-126.html .
   • properone Re: Najlepsze ogrzewanie domu 30.05.18, 12:05
    Kominek z płaszczem wodnym będzie bardzo dobrą inwestycją tylko w przypadku codziennego użytkowania go do ogrzewania budynku. Jeżeli w Waszym domu kominek będzie użytkowany średnio raz w tygodniu, to płaszcz wodny okaże się tylko problematycznym kaprysem, który nigdy się nie zwróci.
    • krzychup8 Re: Najlepsze ogrzewanie domu 31.08.18, 09:51
     To się raczej zgadza, a z drugiej strony, jak ktos jest miłośnikiem wieczornego siedzenia z lampka przy kominku, to lepiej mieć ten płaszcz wodny, niż puszczać wszystko z dymem.
  • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 24.05.18, 12:51
   Witajcie!
   Ja tym razem piszę z zaproszeniem!
   Firma Viessmann serdecznie zaprasza na coroczne, Pikniki Rodzinne, które odbędą się już 2 czerwca 2018 roku w pięciu miastach: Piasecznie, Pruszczu Gdańskim, Poznaniu, Wrocławiu i Mysłowicach.

   Pikniki Instalatora, to doskonała okazja do rodzinnej zabawy oraz wspólnego świętowania Dnia Dziecka. W tym roku gwarantujemy jeszcze więcej atrakcji, zabaw i konkursów ze wspaniałymi nagrodami. Będzie o co walczyć – jedną z nagród jest stacja uzdatniania wody Epuro oraz Zestaw kominowy Umet.

   W programie również m.in.:
   - zabawy sportowe dla dużych i małych Puchar Turnieju Piłkarskiego w Megapiłkarzykach;
   - akademia piłkarska dla najmłodszych
   - warsztaty stylu dla Pań – WARSZTATY WIZAŻU (pod patronatem portalu Superbabka.pl oraz Avon)
   - pokazy i warsztaty pierwszej pomocy
   - POKAZ FREESTYLE FOOTBALL – piłkarski show w wykonaniu światowej klasy zawodników
   - liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

   Dodatkowo każdy z Uczestników pikników będzie miał możliwość samodzielnego pomalowania przygotowanych przez organizatorów betonowych doniczek. Udekorowane doniczki wraz z zasadzonymi w nich sadzonkami zabiorą ze sobą do domów, jako unikatową pamiątkę pikników!

   Zarejestruj się, by wziąć udział! - TUTAJ
   Start 2 czerwca o godz. 10:00!
   Spędź ten dzień razem z nami!
   • krzychup8 Re: Najlepsze ogrzewanie domu 31.08.18, 09:53
    Kolejna edycja w czerwcu w przyszłym roku?
  • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 27.08.18, 13:07
   Decydując się na ogrzewanie pompą ciepła polecam zapoznać się z naszym najnowszym rozwiązaniem - kompaktową pompą ciepła powietrze-woda Vitocal 222-A typu Monoblok ze zintegrowanym zasobnikiem wody użytkowej o pojemności 220 litrów.
   • anapaa Re: Najlepsze ogrzewanie domu 29.08.18, 11:13
    Pompę można dostać w pakiecie z fotowoltaiką, czy trzeba szukać oddzielnej firmy?
    • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 21.09.18, 15:12
     Oczywiście można ją dostać w pakiecie z fotowoltaiką.
     Polecam kontakt z naszymi partnerami TUTAJ.
  • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 14.09.18, 16:06
   W kwestii ogrzewania domu, warto teraz pomyśleć nad unowocześnieniem ogrzewania domu i wymiany starego, nieefektywnego urządzenia na energooszczędne i ekologiczne. Pomóc ma w tym startujący niebawem ogólnopolski Program dofinansowań Czyste Powietrze. Warto przyjrzeć mu się bliżej.
   • olziik Re: Najlepsze ogrzewanie domu 26.04.20, 22:00
    Rewelacyjnym rozwiązaniem przede wszystkim ekologicznym i ekonomicznym są panele na podczerwień . Wybrali smy polską markę Oxyly, sterowane smartfonem, mamy akurat te z grafiką więc i stanowią ozdobę pomieszczeń. Osobiście polecam bo mimo, że na prąd - nie wychodzi to ogrzewania drogo www.oxyly.pl/
  • robert.robert1985 Re: Najlepsze ogrzewanie domu 03.10.18, 10:02
   Ogólnie właśnie bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest olej grzewczy. Pol-Oil go dostarcza, polecam firmę za terminowość. Jak dla mnie rozwiązanie w sam raz, dużo lepsze niż np. gaz czy prąd. Można w prosty sposób i mniej więcej przy stałych kosztach ogrzać dom.
   • anapaa Re: Najlepsze ogrzewanie domu 04.10.18, 11:54
    Olej grzewczy, serio? a z czego ten olej brany?
  • konsultant_viessmann Re: Najlepsze ogrzewanie domu 03.10.18, 18:59
   W całym kraju ruszył już nabór wniosków w ramach krajowego programu "Czyste Powietrze". W ramach programu można starać się o dofinansowanie wymiany źródła ciepła w budynkach istniejących jak i dofinansowanie do do źródła ciepła w nowobudowanych budynkach.

   Specjalnie dla Inwestorów, którzy decydują się na na wymianę źródła ciepła na ekologiczne lub budują dom i są przed wyborem systemu ogrzewania i myślą o dofinansowaniu z krajowego programu "Czyste Powietrze" przygotowaliśmy specjalną przestrzeń.

   Nasi doradcy oraz partnerzy handlowi są gotowi służyć Państwu pomocą w zdobyciu podstawowej wiedzy o termomodernizacji, jak również uruchomienia procedury przyznania dotacji:
   www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/czyste-powietrze.html
   • anapaa Re: Najlepsze ogrzewanie domu 04.10.18, 11:53
    Tak, trzeba się starać o kasę, bo warto - dla siebie, dla rodziny i okolicy, bez tych głupich kopciuchów ;/ Tu Pani z WFOŚiGW trochę drętwo, ale mówi, co trzeba zrobić: www.youtube.com/watch?v=DCf6EamQ5xA&t=48s
  • anapaa Re: Najlepsze ogrzewanie domu 04.10.18, 11:55
   Dzięki za podsunięcie - wiem, odpisuję z niezłą obsuwą, ale wakacjowałam się :P
  • odpowiadamypl Re: Najlepsze ogrzewanie domu 09.01.19, 19:10
   gfgd
   • art-tu Re: Najlepsze ogrzewanie domu 10.01.19, 12:44
    Najważniejsza jest dobra izolacja - 25-30cm, czyli w standardzie domu pasywnego. Wówczas naprawdę wystarczy postawić świeczki...
    Wiem, nie każdego na to stać; domy istniejące - tez trudniejsza sprawa. Ale walczcie o to..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka