Dodaj do ulubionych

Nowe jednostki zewnętrzne pomp ciepła od Viessmann

21.09.17, 17:06
Witam!

Już są! Niezwykle ciche jednostki zewnętrzne pomp ciepła Viessmann - Vitocal 200-S.
Nowe jednostki zewnętrzne w ponadczasowym wzornictwie cieszą oko wyglądem. Urządzenia te, z jednym lub dwoma wentylatorami są zaprojektowane i wykonane w firmie Viessmann. Obok niezwykle cichej pracy wyróżniają się bardzo dobrymi osiągami i doskonałą jakością materiałów i wykonania – Made in Germany.

Dzięki temu Vitocal 200-S nadaje się szczególnie dobrze do stosowania na gęsto zabudowanych obszarach, jak na przykład na osiedlach domów szeregowych.

Efektem prac inżynierów jest prawie całkowita niesłyszalność. Wysokiej jakości, zoptymalizowane akustycznie wentylatory w połączeniu z inteligentnym sterowaniem prędkością obrotową przyczyniają się istotnie do minimalizacji dźwięku powietrznego przy pracy z pełnym i częściowym obciążeniem. Wyeliminowano w szczególności niskie częstotliwości, które w konwencjonalnych pompach ciepła uważa się za szczególnie uciążliwe.

Dlaczego „cicha” praca pompy ciepła jest tak ważna?…
Bo hałas w nocy może przeszkadzać mieszkańcom domu, ale i sąsiadom. Poza tym, zgodnie z obowiązującymi przepisami: „właściciel budynku zobowiązany jest do zachowana na granicy działki hałasu poniżej 40 dB(A) dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, w okresie nocnym”. Niełatwo spełnić te warunki w ciasnej zabudowie szeregowej…

Szczególnie niskie szumy pracy uzyskano dzięki Advanced Acoustic Design (AAD). Pompa ciepła Vitocal 200-S nadaje się stąd szczególnie do eksploatacji na terenach gęsto zabudowanych, jak na przykład na wspomnianych wcześniej osiedlach domów szeregowych.
Zapraszam po więcej informacji na temat tych wyjątkowo uniwersalnych urządzeń: TUTAJ
Zachęcam do dyskusji!
Obserwuj wątek
  • konsultant_viessmann Re: Nowe jednostki zewnętrzne pomp ciepła od Vies 24.04.18, 09:29
   Witam!

   Z dumą informujemy, że pompa ciepła VITOCAL 200-S firmy Viessmann otrzymała Złoty Medal MTP 2018. Nagroda została przyznana przez Sąd Konkursowy Złotego Medalu MTP na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych INSTALACJE 2018.

   Złoty Medal MTP to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od ponad 30 lat. Do konkursu o nagrodę rocznie startuje niemal 500 produktów. Zgłoszone do konkursu produkty i usługi oceniane są przez jury pod względem innowacyjności, estetyki, ekonomiczności użycia oraz bezpieczeństwa dla środowiska.

   Szczegóły - www.viessmann.pl/pl/prasa/aktualnosci/Zloty-medal-MTP-dla-pompy-ciepla-Vitocal-200-S.html

   Pozdrawiam!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka