Dodaj do ulubionych

nieemisyjne spalanie

23.05.18, 14:48
Jak to się robi że niektórzy spalają ekogroszek i nic nie wylatuje z komina, zadnego dymu.a inni kopca i kar nie dostają
Obserwuj wątek
  • konsultant_viessmann Re: nieemisyjne spalanie 24.05.18, 12:18
   Wszystko zależy od warunków spalania. Są dostępne na rynku kotły najwyższej jakości, V klasy, z których emisja spalin jest znikoma.
   Co do tego, że za kopcenie nie dostaje się kar - to się zapewne wkrótce zmieni :)
  • konrad.doos Re: nieemisyjne spalanie 25.05.18, 13:33
   żeby nie dymic potrzebne sa 2 rzeczy . po pierwsze dobry kociol 5 klasytzw nieemisyjny i po drugie rownie ważne dobry ekogroszke, nie badziewny mieszany pol na pol z brudnatnym. Spalam węgiel sztygar i z komina wylatuje niewidzialna smuzka. Można bracie palic czysto
   • konsultant_viessmann Re: nieemisyjne spalanie 29.05.18, 12:42
    Ja bym powiedział nieco inaczej - można używać po prostu źródeł ciepła, które nie wymagają spalania - nie ma spalania nie ma dymu! Rozwiązanie - np. pompa ciepła! Mówie o tym szczególnie w kontekście nowych budynków.
   • dartosto Re: nieemisyjne spalanie 12.06.18, 09:20
    Jasne! Ale w naszym kraju wychodzi się od założenia, że nie warto płacić więcej za lepszą jakoś. Zgroza! Ludzie nie zdają sobie sprawy, że w gruncie rzeczy inwestycja w lepsze - oznacza inwestycję w bardziej wydajne, co przekłada się na oszczędności.
  • dartosto Re: nieemisyjne spalanie 12.06.18, 09:17
   Pompa ciepła plus fotowoltaika i świat od razu staje się piękniejszy! I podpisałbym się pod tym, że jak nie widać, to nie znaczy, że nie ma. Co nie zmienia jednak faktu, że kotły 5 klasy to już spory progres.
   • konsultant_viessmann Re: nieemisyjne spalanie 13.06.18, 11:56
    Piękniejszy, bo czystszy i komfortowy! Dom jest po to, by wracać i cieszyć się spokojnem, ciepłem i dobrą atmosferą - w tym dosłownym tego słowa znaczeniu! My w Viessmann mamy w ofercie specjalnie przygotowane do tego urządzenia, dzięki czemu współpraca pomp ciepła i PV jest dodatkowo bardzo bezpieczna z punktu widzenia urządzeń!
    • dartosto Re: nieemisyjne spalanie 13.06.18, 15:27
     Jasne, że tak! Niestety ludzie suzkają największych możliwych oszczędności, a nie myślą o przyszłości. Oczywiście, czasem to kwestia braku funduszy, ale mamy dotacje i jak sie naprawdę chce, to można ogarnąć temat, a nie po raz enty pchać się w ten węgiel.
     • properone Re: nieemisyjne spalanie 03.07.18, 22:40
      Trzeba mieć świadomość, że jeśli planujemy pompę ciepła na etapie budowy nowego domu, to sporo kosztów nam odchodzi. np kominy spalinowe, kotłownia, koszt przyłączy itp
      • morlintos Re: nieemisyjne spalanie 09.07.18, 08:50
       Tak, ale nadal na etpaie budowy nowego domu jest to tańsze, niż dokładanie pompy ciepła do domu już stojącego. ;)
  • konsultant_viessmann Re: nieemisyjne spalanie 21.08.18, 09:03
   W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie ogólnopolskiego programu "Czyste Powietrze". W ramach programu będzie się można starać o dofinansowanie na termomodernizację i wymianę starych urządzeń grzewczych na nowe – przyjazne środowisku (np. pompy ciepła).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka