Dodaj do ulubionych

Ustawa F-gaz - poradnik

06.07.18, 12:47
Witajcie!
Wciąż postępujące zmiany klimatyczne narzucają konieczność wprowadzania kolejnych rozwiązań, które mają na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.

Co powinien wiedzieć każdy użytkownik oraz instalator pompy ciepła w świetle Ustawy F-gazowej?
Zgodnie z ustawą f-gazową pompy ciepła typu split mogą być sprzedawane wyłącznie w przypadku, kiedy zostaną przedstawione dowody, że instalowanie zostanie przeprowadzone przez podmiot certyfikowany. Oznacza to, że pompę ciepła Vitocal typu Split może zakupić Firma Partnerska, która albo posiada certyfikat dla przedsiębiorstwa albo przedstawi umowę na wykonanie usługi instalowania przez podmiot posiadający odpowiedni certyfikat.

Jeżeli FP posiada certyfikat przedsiębiorcy, to wraz z zamówieniem dostarcza kopię certyfikatu do firmy Viessmann. Kopia certyfikatu wraz z danymi pompy ciepła, tj. nazwą, typem i numerem fabrycznym urządzenia jest przechowywana w rejestrze przez okres 5 lat. W takim przypadku sprzedając urządzenie Klientowi zobowiązana jest do wykonania usługi instalowania (uruchomienia) pompy ciepła Vitocal typu Split.

Zapraszamy po więcej wskazówek TUTAJ
Obserwuj wątek
  • morlintos Re: Ustawa F-gaz - poradnik 09.07.18, 08:43
   Dobrze byłoby, żeby te podmioty były certyfikowane. Mój niepokój budzi tylko fakt, kto te certyfikaty będzie wystawiał. To sytuacja podobna do tej, kiedy w gminach w ramach dotacji motowano oze - robiły to firmy współpracujące z radnymi, nie zawsze z wiedzą i sensownymi urządzeniami.
   • konsultant_viessmann Re: Ustawa F-gaz - poradnik 10.07.18, 15:12
    Oczywiście, słuszna uwaga. Jednostki certyfikujące, niezależne i obiektywne to podstawa. Rejestr jednostek szkolących personel w temacie f-gazów jest prowadzony przez UDT. To UDT też akredytuje takie jednostki. Listę można znaleźć w rejestrze jednostek szkolących na oficjalnej stronie UDT

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka