Dodaj do ulubionych

Koszty ogrzewania- rekomendacją pomp ciepła!

25.07.18, 15:05
Witajcie,

Na temat pomp ciepła możemy usłyszeć różne opinie. Jedne pochlebne, inne mniej. Najlepszą rekomendacją tych urządzeń grzewczych są niskie koszty eksploatacyjne, jakie generują. Warto jednak pamiętać, że koszty ogrzewania pompą ciepła nie będą zadowalające, jeśli nie zapewnimy jej odpowiednich warunków pracy.
Zanim zapytamy, czy warto zainstalować pompę ciepła, powinniśmy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie czy dom, który ma ogrzewać będzie odpowiednio przygotowany na jej montaż. Co to oznacza?

Zapraszam na blog Viessmann po szczegóły: TUTAJ
Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
  • konsultant_viessmann Re: Koszty ogrzewania- rekomendacją pomp ciepła! 21.09.18, 15:28
   Oczywiście, zwłaszcza, że w ostatnim czasie ruszył krajowy program "Czyste Powietrze", w którym można postarać się o dofinansowanie zarówno dla nowych budynków jak i istniejących m.in. na pompy ciepła, fotowoltaikę (tylko w formie pożyczki).

   Nasi doradcy oraz partnerzy handlowi są gotowi służyć pomocą w zdobyciu podstawowej wiedzy o termomodernizacji, jak również uruchomienia procedury przyznania dotacji. Zapraszam TUTAJ.
   • e-kt Re: Koszty ogrzewania- rekomendacją pomp ciepła! 15.10.19, 09:50
    Pompa ciepła w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym to najbardziej ekologiczny i opłacalny kosztowo sposób na ogrzewanie domu. Oczywiście pod warunkiem odpowiednio zaprojektowanej warstwy ocieplenia podłogi na gruncie, która nie tylko zapobiegnie nadmiernym stratom ciepła do gruntu, ale też zapewni odpowiednie ukierunkowanie strumieni ciepła do pomieszczenia. Więcej na temat prawidłowej izolacji w ogrzewaniu podłogowym można przeczytać pod tym adresem: www.knauf-industries.pl/files/products_files/pl_567_20190627_142812.pdf
  • konsultant_viessmann Re: Koszty ogrzewania- rekomendacją pomp ciepła! 16.10.19, 12:41
   yakoob napisał:

   > Czego by nie mówił to koszta montażu pompy c
   > iepła
   są naprawdę srogie, ale na przestrzeni lat zdecydowanie się to zwra
   > ca. Jak dla mnie numer jeden na ten moment jeśli chodzi o ogrzewanie domu.

   Koszty są, oczywiście, ale przecież po pierwsze jest duży program dotacji - Czyste Powietrze, po drugie, mozna inwestować w kompleksowy system z fotowoltaiką i za zasilanie pompy ciepła w ogóle nie ponosić opłat, a poza tym, gdy o inwestycji pomyśli się odpowiednio wczesnie na etapie projektowania budynku, to może się okazac, że rezygnacja z komina i prosta bryła przełożą się na oszczędności, które mozna przeznaczyć własnie na pompę ciepła. Także dla chcącego nic trudnego!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka