Dodaj do ulubionych

czyste powietrze

19.12.18, 14:03
Czy naprawdę nie ma rady na te dymiace kominy szczególnie widać to w miejscowościach podgorskich, tam przez caly dzień jest az szaro. Tylko w wyższych partiach można odetchnąć. Sam pale najlepszym ekogroszkiem dostępnym aktualnie na rynku – ultra węgiel sztygar. Wiem ze nie jest tani, ale wole wydac na wysokiej jakosci wegiel niż nowe kurtki dla rodziny. Palc bye czym truje siebie i swoja rodzine. Kiedy lud to zrozumie. A gdzie jakies rozwiązani systemowe, dopłaty dla tych co ich nie stać na doby wegiel który można spalac bez dymu czysty… rece opadają
Obserwuj wątek
    • amityr Re: czyste powietrze 19.12.18, 18:54
      Witam Was i spiesze odpowiedzieć jak to jest. Powstał program Czyste powietrze ,żeby można było za dofinansowaniem zlikwidować kopciuchy , docieplić domy, wymienić okna, drzwi i by było oki. Ale jak zwykle jest ale, bo u góry siedzą matołki razem z dużym Matołem. Normy są tak wyżyłowane,że nie ma praktycznie szans na zwrot całości należnej i wyliczonej we Wniosku dotacji. A szkoda ryzykować po przy odbiorze końcowym zamiast zwrotu np 30 tys można otrzymać 10 tys. Podam przykład. Do sieci miejskiej jestem podłączony od 20 lat , chciałem teraz skorzystać z Programu i docieplić dom. Okazuje się ,że każdy węzeł cieplny ( dokładnie wymiennik ciepła) musi teraz mieć nominalną sprawność energetyczną co najmniej 98 %. Taką sprawność można uzyskać w wyidealizowanych warunkach laboratoryjnych. I co wpier...dolę kasiwo w nowy węzeł kompaktowy z obudową 98 % a mam 95 % i jeszcze dodatkowo wyjdzie jakaś lambda lub U w stropie albo na suficie i napiszą Ci " WAL się "I jak tu nie kląć .Powinienem dokupić piec węglowy i teraz razem bym miał sprawność ze 150 %. Hahaha
    • e-kt Re: czyste powietrze 26.07.19, 09:50
      Przyczyną smogu są w głównej mierze starej generacji kotły węglowe, używane do ogrzewania nieefektywnych energetycznie budynków. Bez odpowiedniej termoizolacji ścian i dachu, wygenerowane ciepło zamiast ogrzewać pomieszczenia, wydostaje się na zewnątrz budynku, w związku z czym trzeba spalić więcej opału, by dogrzać pomieszczenia. To błędne koło, które można powstrzymać, stosując efektywną termoizolację wszystkich przegród w budynku, najlepiej w postaci styropianu grafitowego o jak najlepszym (najniższym) współczynniku przewodzenia ciepła lambda 0,031 W/mK.
    • em_vi Re: czyste powietrze 02.08.19, 12:12
      No niestety tak to jest. Nie każdego stać na nowoczesne technologie. Taka prosta rekuperacja czy pompa ciepła jest ekologiczna i pozwala ograniczyć koszty ogrzewania. Zerknijcie tu i poczytajcie bm-pompyciepla.pl/ o tym jak działają.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka