Dodaj do ulubionych

czyste powietrze

19.12.18, 14:03
Czy naprawdę nie ma rady na te dymiace kominy szczególnie widać to w miejscowościach podgorskich, tam przez caly dzień jest az szaro. Tylko w wyższych partiach można odetchnąć. Sam pale najlepszym ekogroszkiem dostępnym aktualnie na rynku – ultra węgiel sztygar. Wiem ze nie jest tani, ale wole wydac na wysokiej jakosci wegiel niż nowe kurtki dla rodziny. Palc bye czym truje siebie i swoja rodzine. Kiedy lud to zrozumie. A gdzie jakies rozwiązani systemowe, dopłaty dla tych co ich nie stać na doby wegiel który można spalac bez dymu czysty… rece opadają
Obserwuj wątek
   • konsultant_viessmann Re: czyste powietrze 20.12.18, 11:18
    W Krakowie po raz kolejny wciągu jednego tygodnia normy są przekraczane kilkakrotnie (PM 10 i PM 2,5). Każdy oddech waży więcej niż powinien, szczypie w gardło. Podobnie jest na śląsku, w Warszawie.
    Z tym, że kupując tak jak zalecasz wysokoenergetyczne ekogroszek i spajaąc go w nieodpowiednich warunkach nie naprawimy świata... Niestety. Trzeba nie tylko systemowych rozwiązań, co kompleksowego podejścia do tematu. Dom dziurawy jak ser, nawet jak byłby opalany czystym gazem, lub ogrzewamy pompą ciepła będzie bardzo drogi, bo właśnie nieocieplony.

    Każde rozwiązanie wymaga myślenia, ruszenia głową, albo rady specjalisty... Program nie jest zły, ale trzeba rozumiem jego założenia i cele jakie ma osiągnąć.
  • amityr Re: czyste powietrze 19.12.18, 18:54
   Witam Was i spiesze odpowiedzieć jak to jest. Powstał program Czyste powietrze ,żeby można było za dofinansowaniem zlikwidować kopciuchy , docieplić domy, wymienić okna, drzwi i by było oki. Ale jak zwykle jest ale, bo u góry siedzą matołki razem z dużym Matołem. Normy są tak wyżyłowane,że nie ma praktycznie szans na zwrot całości należnej i wyliczonej we Wniosku dotacji. A szkoda ryzykować po przy odbiorze końcowym zamiast zwrotu np 30 tys można otrzymać 10 tys. Podam przykład. Do sieci miejskiej jestem podłączony od 20 lat , chciałem teraz skorzystać z Programu i docieplić dom. Okazuje się ,że każdy węzeł cieplny ( dokładnie wymiennik ciepła) musi teraz mieć nominalną sprawność energetyczną co najmniej 98 %. Taką sprawność można uzyskać w wyidealizowanych warunkach laboratoryjnych. I co wpier...dolę kasiwo w nowy węzeł kompaktowy z obudową 98 % a mam 95 % i jeszcze dodatkowo wyjdzie jakaś lambda lub U w stropie albo na suficie i napiszą Ci " WAL się "I jak tu nie kląć .Powinienem dokupić piec węglowy i teraz razem bym miał sprawność ze 150 %. Hahaha
  • konsultant_viessmann Re: czyste powietrze 26.04.19, 15:57
   Witajcie ponownie! Jesteśmy gotowi na program Czyste Powietrze!
   Viessmann oferuje pełną gamę gotowych rozwiązań do nowych i modernizowanych budynków, które spełniają szczegółowe warunki i wymogi programu "Czyste powietrze". Pomagamy też uruchomić procedury przyznania dotacji.
   Dotacje i pożyczki w ramach programu udzielane są za pośrednictwem Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Więcej informacji - TUTAJ
   • konsultant_viessmann Re: czyste powietrze 26.07.19, 14:47
    Z tego co napisałeś, mogę się zgodzić jedynie z pierwszymi trzema słowami: Edukacja, edukacja, EDUKACJA.
    Smog to nie tylko emisja spalin samochodowych! Udowadnia to chociażby skład smogu - w przypadku samochodów są to emisja tlenków azotu, a przecież w okresach zimowych to głównie pyły, tlenki siarki... więc sie nie zgodze. A palenie od góry... niestety palenisko domowe nie jest chronione filtrami... Nic tu nie da sposób palenia! Trzeba stawiać na bezemisyjne technologie.
    • came0 Re: czyste powietrze 03.08.19, 09:51
     Innej wypowiedzi od Konsultanta Viessmann, czytaj sprzedawcy kotłów, nie można oczekiwać.

     Wszystkim, ktorzy chcą wyrobić sobie własne zdanie na temat drogi i palenia polecam stronę czysteogrzewanie.pl

     A Pana Konsultanta zachęcam do EDUKACJI także na tej stronie.
    • krakensmack Re: czyste powietrze 03.08.19, 22:40
     Bzdury pan konsultant_viessmann nadaje. Sposób palenia DAJE BARDZO DUŻO – natychmiast obniża emisję o połowę. Natomiast nowoczesne kotły na węgiel i drewno są o 95% czystsze od staroci i jest to już poziom porównywalny z energetyką. Okazuje się, że filtry nie są potrzebne kiedy spala się tak, że nie ma czego filtrować. Wszystko wyjaśnione: czysteogrzewanie.pl/2019/02/auto-kotlownia-elektrownia-wspolczesne-emisje/
  • e-kt Re: czyste powietrze 26.07.19, 09:50
   Przyczyną smogu są w głównej mierze starej generacji kotły węglowe, używane do ogrzewania nieefektywnych energetycznie budynków. Bez odpowiedniej termoizolacji ścian i dachu, wygenerowane ciepło zamiast ogrzewać pomieszczenia, wydostaje się na zewnątrz budynku, w związku z czym trzeba spalić więcej opału, by dogrzać pomieszczenia. To błędne koło, które można powstrzymać, stosując efektywną termoizolację wszystkich przegród w budynku, najlepiej w postaci styropianu grafitowego o jak najlepszym (najniższym) współczynniku przewodzenia ciepła lambda 0,031 W/mK.
  • em_vi Re: czyste powietrze 02.08.19, 12:12
   No niestety tak to jest. Nie każdego stać na nowoczesne technologie. Taka prosta rekuperacja czy pompa ciepła jest ekologiczna i pozwala ograniczyć koszty ogrzewania. Zerknijcie tu i poczytajcie bm-pompyciepla.pl/ o tym jak działają.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka