Dodaj do ulubionych

Czy ktoś pstryknie dla mnie fotkę na cmentarzu?

27.10.05, 08:34
Obserwuj wątek
    • szani38 Re: Czy ktoś pstryknie dla mnie fotkę na cmentarz 27.10.05, 08:37
      Przepraszam, za szybko ENTER ;-)
      Mam prośbę. Potrzebuję fotkę jednego z pomników na cmentarzu w Szczytnie. Czy
      znajdzie się chętna osoba, która to zrobi i prześle mi ją? Zajmuję się
      genealogią mojej rodzinki. Niestety nie mam możliwości sama zrobić fotki w
      Szczytnie. Interesuje mnioe grób Heleny i Benedykta Elsner. Bardzo proszę o
      pomoc.
      Pozdrawiam
      Ania z Brodnicy
        • szani38 Re: Czy ktoś pstryknie dla mnie fotkę na cmentarz 27.10.05, 10:15
          Witam i z dziekuje za zainteresowanie.
          Problem jest w tym, że ja nie znam położenia :( Nigdy nie byłam w Szczytnie.
          Bardzo zależy mi na informacjach zawartych na grobie (daty urodznia i
          pochówku). Oczywiscie nie musi to być zaraz :) Jeśli podjąłbyś się tego dla
          mnie, to oczywiście wtedy, kiedy Tobie by pasowało.
          Pozdrawiam
          Ania
        • szani38 Re: Czy ktoś pstryknie dla mnie fotkę na cmentarz 27.10.05, 11:05
          Wiem, że ciotka moja - Helena zmarła jakies 5-6 lat temu, kiedy jej mąż-
          niestety nie wiem. Przypuszczam, że pochowani są we wspólnej moglile (choć
          wcale tak nie musi być). Najbardziej jednak zalezy mi na danych (i jesli to
          możliwe fotce pomnika) mojej ciotki Heleny.
          Pozdrawiam
          Ania
                  • mbj42 Re: Czy ktoś pstryknie dla mnie fotkę na cmentarz 28.10.05, 23:06
                    cześć Aniu! dzięki za miłe słowa... to miód na moje zbolałe serce...
                    popieram zaproszenie Cami, być może Szczytno nie jest tak zacnym miastem jak
                    Brodnica, ale ma pewien miły akcent - jeziora (a szczególnie Domowe Duże) w
                    centrum miasta - to tak, jakby przy samej ul. Zamkowej było Niskie Brodno; to
                    prawda jest Drwęca, ale to nie to samo, ja mieszkam nad samym brzegiem, a przez
                    okno mam widok na zamek, w dzieciństwie przez okna naszego mieszkania
                    widzieliśmy wieżę krzyżacką, a do Bramy Chełmińskiej mogłem dorzucić kamieniem,
                    najlepiej jednak będę wspominał Pojezierze Brodnickie: Bachotek (na wyspie
                    organizowałem biwaki), Partęczyny, Robotno, Zbiczno - piękne, pachnące młodością
                    i polnymi kwiatami śródleśne polany; a Mazury to jakby Pojezierze Brodnickie dla
                    dorosłych: większe, bardziej surowe klimatycznie i dające możliwość poznawania
                    do końca życia - to te obszary leżą zaledwie 130 km od starożytnego miasta
                    Brodnicy otulonego łagodnym mikroklimatem pradoliny Drwęcy
                    • szani38 Re: Czy ktoś pstryknie dla mnie fotkę na cmentarz 29.10.05, 08:28
                      Dziekuję Wam za zaproszenie :) Mam nadzieję, ze będzie mi kiedyś dane tak
                      beztrosko poodwiedzać miejsca, które chciałabym zobaczyć (w tym również i
                      Szczytno). Póki co, niestety najpierw trzeba troszkę "odchować" dzieci i
                      zapracować na takie wycieczki ;-) Do teraz najprzyjemniej wspominam moje wypady
                      w nieznane kilkanaście lat temu. Na dzień dzisiejszy najbardziej zależy mi na
                      odwiedzeniu Kętrzyna (rodzinna sprawa), ale mam na to tylko jeden dzień i
                      biorąc pod uwagę połączenia komunikacyjne z Brodnicą, niestety nie zdążę
                      zwiedzić innego miasta nawet w bliskiej okolicy. Tym bardziej, że mam
                      informację, że najprawdopodobniej rodzina z którą kontaktu poszukuję,
                      przeprowadziła się ze Szczytna do Iławy.
                      Mbj... masz rację - nasze okolice to przepiękne krajobrazy... Kiedy ludziom
                      tłumaczę, gdzie jest Brodnica, to mówię, że to prawie Mazury a przynajmniej
                      można czuć się tu jak na Mazurach, naokoło same lasy i jeziora ;-) Ja jakoś nie
                      bardzo przepadam za morskim klimatem i najbardziej odpoczywam własnie wśród
                      lasów i jezior. Widok z okna (a właściwie z podwórka) na jezioro mają moi
                      teściowie, więc dokładnie rozumię co czujesz :) Ja niestety widoki z okien mam
                      nieciekawe - mieszkam w centrum "blokowisk".
                      Pozdrawiam serdecznie i równie gorąco zapraszam do Brodnicy - szczególnie tych,
                      którzy nie znają jej tak dobrze jak mbj42.
                      Ania
                        • mbj42 Re: Czy ktoś pstryknie dla mnie fotkę na cmentarz 29.10.05, 12:52
                          Cami - jeśli teraz masz 14, to się liczy, ale jak 15, to już nie, bo musisz
                          poprosić kogoś, by pokazał Tobie to piękne i młode miasto (mimo ponad 750 lat
                          istnienia), ma mnóstwo ciekawych miejsc: nie zapomnij zwiedzić trójkątnego rynku
                          (rzadkość w Europie), obok imponująca fara z klimatem średniowiecznej katedry,
                          wieży mazurskiej (bocianiej), bramy chełmińskiej (z muzeum), wejść na szczyt
                          wieży zamku krzyżackiego (kiedyś pokazywała się tam Biała Dama - coś Ci to
                          przypomina?), by obejrzeć panoramę miasta i okolic, po zejściu z wieży wstąpić
                          do kawiarni pałacu Anny Wazówny, następnie spacerować alejkami parku
                          przypałacowego (obecnie miejskiego), gdzie kikusetletnie drzewa (spowadzone
                          przez siostrę króla Annę z całej ówczesnej Europy) dają miły przytulny cień i
                          pozwalają oderwać się od rzeczywistości i zachować dystans od drobnych
                          codziennych kłopotów... a dalej już ulica, gdzie ja za młodu takie boje
                          toczyłem, że "chłopcy z placu broni" z Nemeczkiem na czele tylko mogli o tym śnić...
                          to był tylko wstęp do zwiedzania...
                          m
                          • szani38 Re: Czy ktoś pstryknie dla mnie fotkę na cmentarz 29.10.05, 17:09
                            Mbj- lepiej nie potrafiłabym opisać tej naszej Brodnicy :) Ty jesteś "chodzącym
                            przewodnikiem" ;-)
                            Niestety, teraz już nie można wejść na sam szczyt wieży krzyżackiej :( Nie ma
                            również kawiarni w Pałacu. Natomiast w podziemiach zamku jest bardzo
                            interesujące muzeum (w bramie jest mniejsze, bardziej współczesne). Dziś
                            przechodziłam obok Pałacu Anny Wazówny i widziałam jej uroczy pomnik (prawie
                            ukończony) - to nowość w mieście. W ubiegłym roku chyba powstała też nowa
                            fontanna (na miejscu starej) w parku i bardzo mi się podoba.
                            Czyżbyś mieszkał na ul. Św. Jakuba?
                            Troszkę z historii tej ulicy i naszych okolic z forum brodnickiego...
                            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=328&w=22579223Pozdrawiam
                            Ania
      • szani38 Re: Czy ktoś pstryknie dla mnie fotkę na cmentarz 29.10.05, 16:59
        Moi drodzy szczytnianie ! Ale jestem szczęsliwa!! :)
        Marku, szukałeś grobu mojej ciotki i jej męża a okazało się, że mój wuj żyje i
        mieszka sobie w Szczytnie :) Otrzymałam nr telefonu do niego i wieczorkiem mam
        zadzwonić (własnie teraz są w Kętrzynie u cioci). Czyli sprawa nieaktualna :)
        Bardzo, bardzo dziękuję Wam za pomoc i okazane zainteresowanie.
        To Forum pozostawiam sobie w "ulubionych" i będę tu zaglądać częściej.
        Pozdrawiam z mroźnej już Brodnicy.
        Ania

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka