Dodaj do ulubionych

Warsztaty teatralne dla dorosłych i młodzieży

30.04.18, 01:39
Jeśli chcesz:

- przygotować się do castingu,

- otworzyć się jeszcze bardziej na siebie i innych,

- uruchomić swoje aktorskie umiejętności,

- obudzić kreatywność,

- zaprzyjaźnić się z byciem na scenie,

- odnaleźć w sobie odwagę i zacząć radzić sobie z tremą,

- pracować nad emocjami,

- rozwinąć zdolności impro,

- przygotować się do egzaminów do szkoły aktorskiej,

- poznać nowych ludzi,

- spędzić efektywnie czas i dobrze się bawić,

to znaczy, że możesz być w dobrym miejscu. Jeśli masz ochotę, zerknij na to:

Pierwsze zajęcia są bezpłatne.

LETNI OBÓZ TEATRALNY
Na tydzień opuszczamy codzienność i szukamy siebie w nowym, spokojniejszym otoczeniu, gdzie przez tydzień pracujemy nad wspólnie wybranym problemem, tworząc z niego podstawę do zbudowania spektaklu.
Szykują się bardzo intensywne dni - 7 dni pracy po 6/7 godzin, a wszystko zakończone pokazami, jednym w górach, drugim w Warszawie. Oderwani od codziennej rutyny, wreszcie będziecie mieć czas tylko dla siebie. Proponuję Wam pracę nad spektaklem, którego temat wyłonimy podczas warsztatów. Będzie to przedstawienie stworzone od początku do końca przez Was. Będziemy pracować metodą teatru społecznie zaangażowanego, który ma na celu poruszanie problemów ważnych dla społeczności. W tej pracy mniej ważny jest efekt, najważniejszy jest proces. Warsztaty będą podzielone na etapy: pracę nad podstawami techniki aktorskiej, pracę nad spektaklem (rozmowy, improwizacje, budowanie dramaturgii) oraz pokazy (jeden na zakończenie wyjazdu, drugi w Warszawie).
Koszt warsztatów to 1100 zł (8 noclegów - przyjeżdżamy 29.06., by zacząć pracę od rana kolejnego dnia, wyjeżdżamy rano 7 lipca + 2 posiłki dziennie).
Szczegółowe informacje: 504 155 237 lub mailem biuro@warsztatyteatralne.eu.
Uwaga, liczba miejsc ograniczona, więc nie zastanawiajcie się zbyt długo i do dzieła.


WARSZTATY CASTINGOWE
Wierzę, że przygotowanie do castingu wymaga dużo czasu i wysiłku. Nie wystarczają weekendowe warsztaty. Być rozluźnionym przed kamerą, by móc wykorzystać swój potencjał aktorski i dać pokaz dobrego aktorstwa, to wyzwanie. Dlatego też podąłem się próby stworzenia warsztatów castingowych, gdzie skupimy się nie tylko nad pozami podczas nagrywania wizytówki, ale na tym co kamera kocha najbardziej, skupimy się na prawdzie, spontaniczności, improwizacji i prawdziwym dialogu. Będziemy również pracować z kamerą, robiąc na szybko etiudy z tekstem, jak na castingu. Czy masz tak: kurcze, gdybym zrobił/a tę scenę jeszcze raz, poszłoby lepiej. My też. I też tego nie lubimy. I dlatego będziemy pracować nad tym, żeby świeżo otrzymane dialogi natychmiast ożyły.

WARSZTATY CAŁOROCZNE
Od września zaczynamy semestralny kurs aktorski. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 17-19 w poniedziałki. Na zajęcia zapraszam osoby, które mają ochotę spotkać się z aktorstwem. Kurs obejmuje 15 zajęć i kończy się wydaniem zaświadczenia odbytego kursu. Wiecie dlaczego te zajęcia są super? Bo mamy taką zasadę, że na tych zajęciach można robić absolutnie wszystko, jeśli tylko nie wyrządza się krzywdy ani sobie, ani nikomu. Taka mała oaza prawdziwej wolności. Uczestnicy warsztatów zapisuję się z różnych powodów, bo intuicja, bo chcieli pokonać swoje lęki, bo chcieli przypomnieć sobie pasję sprzed lat, bo chcą zdawać do szkoły teatralnej, bo marzą o byciu aktorką musicalową, i tak dalej. Roumiejąc te potrzeby, stwarzam bezpieczną atmosferę do tego, żeby każdy podczas zajęć czuł się komfortowo, by miał dobre warunki do rozwoju. Moją główną zasadą zajęć jest to, że podczas warsztatów każdy może robić co chce, pod warunkiem, że nie robi sobie, ani nikomu krzywdy. Tak. U nas wydaje się różne dźwięki, niekoniecznie takie, które są elementem rutyny, u nas robi się różne rzeczy, niekoniecznie takie, które mogłyby pozostać niezauważone na ulicy, u nas na zajęciach chcemy dodać odwagi Twojej osobowości, by zawsze była na wierzchu. Tak. No. To jak masz ochotę, to chodź, fajnie będzie.

Będziemy pracować nad prawdą, świadomością ciała, techniką mowy, świadomością głosu, improwizacją, kreatywnością, spontanicznością.

Zajęcia prowadzi Marcin Zarzeczny, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie.

WIĘCEJ: warsztatyteatralne.eu
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka