Dodaj do ulubionych

Wasze ulubione ciastkarnie na Powiślu.

18.11.04, 16:17
Witam, kolejna sonda - gdzie waszym zdaniem można kupić najlepsze ciastka na
Powiślu. Ja znam dwie, jedną koło Wiaduktu Księcia Jerzego i drugą
naprzeciwko (z lekkim odchyłem w prawo) Stokrotki na Czerniakowskiej. Lepsza
jest ta pierwsza. Chociaż porównywałem tam tylko jeden rodzaj ciastek więc
może to nie jest miarodajna opinia.
Obserwuj wątek
    • blinski Re: Wasze ulubione ciastkarnie na Powiślu. 19.11.04, 13:51
      ja często kupowałem sobie jakieś ciastka w cukierni na czerniakowskiej (w
      kamienicy przylegającej do nowego apartamentowca), 3 kroki od mojego domu.
      nawet nie wiem, czy jeszcze istnieje.. teraz (a w zasadzie też od zawsze) po
      ciastka skacze się do cukierni w pawilonie koło mostu poniatowskiego na solcu.
      może o tą ci chodziło? bo nawet nie wiem, który to jest wiadukt księcia
      jerzego:) chodzi ci o kolejowy?
    • kisiulak Re: Wasze ulubione ciastkarnie na Powiślu. 06.04.05, 22:47
      Bardzo lubilam kiedys (15 lat temu) jezdzic na Lody do Igloo. CO prawda to juz
      Srodmniescie bo to bylo na Nowym Swiecie. Nie wiem czy to miejsce jeszcze
      istnieje, ale mieli tylko lody w plastikowych miseczkach i najprzerozniejsze
      owoce. Tych owocow wtedy nigdzie nie mozna bylo dostac w zwyklych sklepach. Tam
      zawsze byly kolejki. Czy to miejsce jeszcze istnieje?
              • aszar.kari Re: Wasze ulubione ciastkarnie na Powiślu. 15.07.05, 21:29
                Czy Gogoleski na Solcu jeszcze dziala? Na przeciwko przychodni (chociaz tez nie
                wiem, czy i przychodnia wciaz tam jest). U Gogolewskiego zawsze byly najlepsze
                paczki i faworki ale przede wszystkim lody. Irysowe, cytrynowe, smietankowe. A
                sokoly na Tamce zawsze byly ciut za tluste i skapili na kawie :)
                Aszar
                • drevnikocur Re: Wasze ulubione ciastkarnie na Powiślu. 19.07.05, 02:18

> Czy Gogoleski na Solcu jeszcze dziala?

nie - już od dawna.

Na przeciwko przychodni (chociaz tez nie
                  > wiem, czy i przychodnia wciaz tam jest).

nie wiem jak dzis ale wczoraj jeszcze byla ;)

U Gogolewskiego zawsze byly najlepsze
                  > paczki

i takie pączkowe precelki(obwarzanki?)

i faworki ale przede wszystkim lody. Irysowe, cytrynowe, smietankowe.

ha! do dzis pamietam - pamietam bardzo dobrze ich smak, cytrynowe to byl chyba
                  sorbet, irysowe tez jakies takie dosc wodniste ale i tak je uwielbialam.
                  Najlepiej smakowaly na przerwie - z trzydziestej czwartej do gogolewskiego byl
                  rzut beretem.

A
                  > sokoly na Tamce zawsze byly ciut za tluste i skapili na kawie :)

No wiesz! Te beziki tłuste? To pikus w porownaniu do paczkow od gogolewskiego -
                  ktore mialy polcentymetrowa chyba skorke nasiaknieta tluszczem i lukrem... i
                  byly najlepsze na swiecie ;)

• aszar.kari Re: Wasze ulubione ciastkarnie na Powiślu. 20.07.05, 02:04
                    Jaka szkoda, ze Gogolewskiego juz nie ma :( A na Tamce, na rogu Solca tez byla
                    kawiarnia kolo sklepu z materialami, latem nawet miala parasole - tez juz
                    pewnie dawno nie ma... To moze chociaz bar mleczny Nadwislanski sie ostal przy
                    Dobrej kolo stacji benzynowej na przeciwko poczty - smak barszczu z krokietami
                    i nalesnikow z serem na slodko bedzie mi sie jeszcze snil za 100 lat :)
                    Aszar
                    PS. Ja nie z 34, ja z 41 :)
                    • drevnikocur Re: Wasze ulubione ciastkarnie na Powiślu. 21.07.05, 01:48
                      A na Tamce, na rogu Solca tez byla
                      > kawiarnia kolo sklepu z materialami, latem nawet miala parasole - tez juz
                      > pewnie dawno nie ma...

faktycznie! cos takiego pamietam... ale to bardzo dawno temu. To chyba w tym
                      samym miejscu przez kilka lat niedawno zlikwidowana but-hala

To moze chociaz bar mleczny Nadwislanski sie ostal przy
                      > Dobrej kolo stacji benzynowej na przeciwko poczty - smak barszczu z
                      krokietami
                      > i nalesnikow z serem na slodko bedzie mi sie jeszcze snil za 100 lat :)

musze Cie zmartwić :(
                      Tam gdzie kiedys bar mleczny mamy teraz restauracje TOKIO - dobra(chyba 5-cio
                      gwiazdkowa wg "wprost") lecz niestety cholernie droga.

Wspomniane przez Ciebie parasole przypomniały mi o ogrodku jaki latem otwierala
                      cukiernia kolo mostu(obok lokal "jazz" czyli byly sklep rybny)- bylam wtedy
                      przedszkolakiem więc pamietam jak przez mglę - z metalowym i krzesełkami i
                      stolikami. Miesciła się na tarasie, osłonieta drzewami... szkoda, ze obecny
                      wlasciciel nie kontynuuje tradycji - nie ma teraz w okolicy kawiarni z
                      prawdziwego zdarzenia.

A kiedy ostatni raz byłas na Powislu? Bardzo duzo się tu zmienilo - myslę, ze
                      więcej niz dostrzegamy - my, mieszkający tu caly czas. Chcialabym przeniesc się
                      w czasie zeby moc porownac te okolice teraz i 20-lat temu - podejrzewam, ze
                      bylabym zaskoczona :)
                      DrevniKoc.
                      ps. :) 41 ma tutaj wyjatkowo silną reprezentację, natomiast do 34 przyznalam
                      sie jak narazie tylko ja...
                        • naanaaa Re: Wasze ulubione ciastkarnie na Powiślu. 21.07.05, 15:40
                          I ja pamietam te lody , te paczki , faworki ...
                          hmm, dawno tam nie bylam ...na pewno wiele sie zmienilo ...
                          Ale jak sobie wspomne wypady do kafejki do ZNP albo nalesniki z serem w barze
                          mlecznym na Dobrej ...
                          ach, to byly czasy ...

PS. Niestety ja chodzilam do 29 ale mieszkalam na Solcu pod 66 :)
                          • aszar.kari Re: Wasze ulubione ciastkarnie na Powiślu. 22.07.05, 03:33
                            Ta cukiernia kolo sklepu rybnego nazywala sie Jolka i na poczatku jej istnienia
                            byl tam zabojczo pyszny krem sultanski - Boze, takiego kremu tu juz chyba na
                            swiecie nie ma :(
                            To ciekawe, ze 41 ma tu silna reprezentacje - za moich czasow to byla szkola
                            troche lumpen-proletariatu - wiekszosc kolezanek i kolegow z mojej klasy poszlo
                            do szkol zasadniczych, mialo mocno pijacych rodzicow i podejrzewam, ze dzis
                            maja ciezkie zycie choc moge sie mylic. Obym sie mylila. Wtedy to 34 byla
                            taka "lepsza" szkola - nowoczesna, dla "lepszych" dzieci ;)
                            A wracajac do ciastkarni czy raczej piekarni - gdy juz mieszkalam poza Polska i
                            tylko wpadalam czasem do rodzicow, powstala gdzies chyba przy Okrag piekarnia
                            croissantow, ktore moj ojciec uwielbial. Jest jeszcze? Wtedy nie miala
                            konkurencji :)
                            Aszar
                            • drevnikocur Re: Wasze ulubione ciastkarnie na Powiślu. 25.07.05, 00:20
                              To ciekawe, ze 41 ma tu silna reprezentacje - za moich czasow to byla szkola
                              > troche lumpen-proletariatu - wiekszosc kolezanek i kolegow z mojej klasy
                              >poszlo do szkol zasadniczych, mialo mocno pijacych rodzicow i podejrzewam, ze
                              >dzis maja ciezkie zycie choc moge sie mylic. Obym sie mylila.
                              > Wtedy to 34 byla taka "lepsza" szkola - nowoczesna, dla "lepszych" dzieci ;)

:)
                              coś w tym chyba jest - kilka osób z mojej klasy dojeżdżało z odległych dzielnic
                              (Ursynów, Ostrobramska, Sady Żoliborskie), właśnie ze względu na dobrą opinię
                              szkoły. Zmiana rejonu się opłaciła - znakomita większośc z nas skończyła
                              studia i dobrze lub bardzo dobrze sobie radzi. Być może to właśnie przez
                              ten "wyrównany w górę" poziom utrzymujemy ze sobą stały kontakt, a klasowe
                              spotkania inicjowane przez mieszkającego na antypodach kolegę odbywają się
                              regularnie.

A co do 41 - być może ta nienajlepsza opinia była niezasłużona - skąd by się na
                              tym forum wzięło tylu jej sympatycznych absolwentów? ;)

> przy Okrag piekarnia
                              > croissantow,

tak jest! i bułeczek-które-nie-były-kajzerkami. I bagietek. ;)

> Jest jeszcze?

nie :( teraz jest tam chyba optyk(?)

Wtedy nie miala
                              > konkurencji :)

to prawda! piekarnia była prawdziwą atrakcją - smak tego pieczywa zapamiętam do
                              końca życia, był dla mnie jakis taki "zachodni";)...nie wiem czy lepszy ale
                              chrupiące, ciepłe wypieki bardzo różniły się od tego co mieliśmy na codzień -
                              kajzerkowej monotonii. Pamietam też kilkusetosobowe(ale szybko idące) kolejki.A
                              tak na marginesie - czy ktoś wie gdzie można kupić takie zwykłe, prawdziwe
                              gniotowate kajzerki? Bo łatwiej tu teraz o arabska pite...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka