Dodaj do ulubionych

Stadion Narodowy na Łazienkowskiej, co Wy na to?

12.12.04, 20:19
"Jest zgoda na na zabudowę i zagospodarowanie terenu wokół stadionu Legii, co
otwiera drogę do budowy Stadionu Narodowego. Ma on powstać do 2006 r."
Starsznie mnie to irytuje, każdy dzień meczowy to zalew Powiśla (Solca) przez
[kto tu mieszka, wie]. Kordony Policji przy Trasie Łazienkowskiej, grupy
włóczące się po meczu, którym towarzyszy charakterystyczne pohukiwanie
plastikowych trąb. A następnego dnia pełno szkieł, puszek itp.
Ten nowy ma być na 35 tys. widzów, a więc będzie trzy razy większy od
obecnego stadionu Legii. To zupełnie zmieni okolicę, a pielgrzymki do stoisk
monopolowych w sklepach na Przemysłowej, Fabrycznej powodują, że ten pijany i
agresywny tłum wlewa się w tę spokojną okolicę. Jest alternatywny pomysł ze
stadionem na miejscu Stadionu Dziesięciolecia, pod którym sie podpisuję.
Obserwuj wątek
    • szansonistka Re: Stadion Narodowy na Łazienkowskiej, co Wy na 13.12.04, 11:54
      Ja też wolałabym aby ten nowy stadion powstał gdzieś indziej. Ale z drugiej
      strony zdaję sobie sprawę, że to ciut egoistyczne myslenie. Gdziekolwiek
      powstanie stadion tam będzie policja, huligani, czasem rozróby. Wydaje mi się,
      ze moze w ogóle nalezałoby przenieść taki obiekt poza centrum Warszawy. Chyba
      tak robi sie w większośći europejskich miast.

Stadion X lecie bez wątpienia powinien znow stać sie obiektem sportowym, ale
      żeby z kolei kibice nie zalali Saskiej Kepy (tak jak robią to obecnie
      handlarze)... Sama już nie wiem.
    • supadupafly Re: Stadion Narodowy na Łazienkowskiej, co Wy na 13.12.04, 14:10
      Na Łazienkowskiej jest za mały teren aby obsłużyć tyle osób pod względem miesjc
      parkingowych. Jeżeli nie zostaną wybudowane olbrzymie parkingi. Już w tej chwili
      wszystkie okoliczne uliczki są zapełniane raz na 2 tygodnie. Jeżeli zostanie
      wybudowany 3 razy większy stadion, który będzie używany częściej(koncerty
      etc...) to Solec się całkowicie sparaliżuje. Wokół Stadionu X jest bardzo dużo
      terenu który można wykorzystać pod kątem tak dużych inwestycji, dużo lepsza
      komunikacja zbiorowa(kibiców z Łodzi mozna by było wysadzać na dworcu Stadion a
      nie na Powiśle i prowadzić Rozbratem:) Tam powinien być nie tylko stadion
      Narodowy ale i nowy stadion Legii.
      ps. na Fabrycznej nie ma stoiska monopolowego :)
    • lewe_oko Re: Stadion Narodowy na Łazienkowskiej, co Wy na 14.12.04, 10:04
      Chyba faktycznie lepiej stadion X-lecia zamienić na stadion Legii niż budowac
      nowy. Zwazywszy że byłoby to upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu - stadion
      (odrestaurowany), bez kosztów buddowania nowego i pozbycie sie tego tragicznego
      bazaru. Istnieje też koncepcja zamiany Stadionu X-lecia w stadion
      lekkoatletyczny, ale jak on by na siebie zarobił? A po drugie, czuję że ta
      koncepcja nie ma szns na szybką realizacje... Może gdyby zrobić tam stadion,
      który mógły także pełnić rolę hali widowiskowo-targowej...
            • stdz1 Re: Stadion Narodowy na Łazienkowskiej, co Wy na 03.03.05, 23:45
              > świetny, ale nierealny plan
              > już w marcu wybiorą wykonawcę stadionu na 35tys. ludzi, klamka zapadła, to
              > rozwali tę część Powiśla

No moze bez przesady... Ale na pewno nie jest to optymistyczna wiadomosc.

> może by coś zrobić jeszcze!

Mozna by cos zrobic, tylko nie za bardzo wiadomo co... Mysle, ze stoimy na z
              gory straconej pozycji, bo "kiboli" jest wiecej niz mieszkancow tej czesci
              Powisla i maja na pewno wieksza sile przebicia.

Ale jakby co, to chetnie podpisze sie pod jakims protestem, bo uwazam, ze
              stadion to jedno wielkie centrum spotkan zulerki z calego miasta.
                • fedorczyk4 Re: Stadion Narodowy na Łazienkowskiej, co Wy na 04.03.05, 10:09
                  Rany Boskie, przeczytałam i włos mi się zjerzył na głowie.To jakiś horror!
                  Tylko u nas można próbować coś takiego wetknąć w sam środek miasta i w dodatku
                  na obrzeża zabytkowych parków. Wszędzie umieszcza się takie ogniska
                  potencjalnych burd i pewnych korków, w pewnej odległo9ści od dzielnic
                  mieszkaniowych. Słabo mi sie robi jna myśl o hałasie i tłumach kibiców pod
                  naszymi domami. No i te śliczne hotele, tylko tego brak!
                      • stdz1 Re: Stadion Narodowy na Łazienkowskiej, co Wy na 04.03.05, 13:27
                        fedorczyk4 napisała:

> Zgadzam się, ale tylko częściowo. Być może uda się uniknąć kompleksu
                        > hotelowego, ale obawiam się że molocha dla kiboli nie unikniemy

O ile dobrze zrozumialem ten artykul, to prywatny inwestor angazuje sie w to
                        przedsiewziecie z nadzieja na zyski z kompleksu hotelowego...

Inna sprawa, ze moze tez sie tak zdazyc, ze nowoczesny stadion z dobrze
                        zorganizowana ochrona (kamery wszedzie), bedzie przyciagal mniej zuli niz ten
                        obecny.

Ale to rzewczywiscie denerwujace, ze miasto za pieniadze podatnikow chce
                        wybudowac stadion Legii. Zwlaszcza, ze przecietny kibic nie doklada sie zbyt
                        znaczaco do kasy publicznej (jesli nie liczyc akcyzy za alkohol i papierosy).
                        • fedorczyk4 Re: Stadion Narodowy na Łazienkowskiej, co Wy na 04.03.05, 14:15
                          To nie jest tylko problem żuli. Wyobraż sobie np.co będzie działo się na
                          ulicach w dniach dużych imprez, nie tylko meczy. Ile miejsca zostanie na
                          chodnikach dla pieszych, ile trwników przeżyje parkowanie i ile czasu trzeba
                          będzie przebijać się przez korki żeby dotrzeć do domu. Moja córka już teraz w
                          dni meczowe wraca ze szkoły na piechotę bo do autobusu nie da się wsiąść. To
                          jest problem całej nie istniejącej infrastruktury! I to juz nie na poziomie
                          dzielnicy ale miasta.
                          • stdz1 Re: Stadion Narodowy na Łazienkowskiej, co Wy na 04.03.05, 17:37
                            fedorczyk4 napisała:

> To nie jest tylko problem żuli. Wyobraż sobie np.co będzie działo się na
                            > ulicach w dniach dużych imprez, nie tylko meczy. Ile miejsca zostanie na
                            > chodnikach dla pieszych, ile trwników przeżyje parkowanie

W tym artykule pisali cos o duzym parkingu w tym kompleksie, ktory ma powstac
                            obok stadionu. Z drugiej strony pewnie czesc kiboli w ramach oszczednosci
                            bedzie szukac parkingu darmowego w okolicznych uliczkach...

> i ile czasu trzeba
                            > będzie przebijać się przez korki żeby dotrzeć do domu. Moja córka już teraz w
                            > dni meczowe wraca ze szkoły na piechotę bo do autobusu nie da się wsiąść. To
                            > jest problem całej nie istniejącej infrastruktury! I to juz nie na poziomie
                            > dzielnicy ale miasta.

A jakie ulice sa najbardziej zakorkowane? (mieszkam na Powislu od niedawna)

• fedorczyk4 Re: Stadion Narodowy na Łazienkowskiej, co Wy na 05.03.05, 09:06
      Nie wydaje mi się żeby te parkingi naprawdę rozwiązały problem. Co do korków to
      nie jest na razie tak źle. Rano wszystkie ulice w które zjeżdża się z mostu
      Świetokrzyskiego w stronę centrum. Wieczorem w odwrotnym kierunku. I do tego w
      godzinach popołudniowego szczytu: Solec, Ludna, i wjazd z Górnośląskiej na
      Wisłostrade. Pozdrawiam
    • szkodnik Re: Stadion Narodowy na Łazienkowskiej, co Wy na 20.04.05, 08:42
      Witam.
      Stadion narodowy na łazienkowskiej to moim zdaniem pomyłka, wielka pomyłka
      przydenta warszawy.
      Większość z Was ma rację.
      Więcej jest argumentów przeciw niż za, choćby korki, mało miejsc parkingowych,
      syf, etc.
      Stadion taki powinien powstać na obrzeżach miasta, na dużym terenie.
      Ciekawi mnie, co się stanie z dotychczasowym stadionem narodowym w Chorzowie.
      Zły był...??
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka