Dodaj do ulubionych

Zell am See lipiec

29.05.11, 08:16
Dzień dobry,
wybieramy się na wakacje - przełom lipca i sierpnia do Zell am See. Planujemy maksymalnie wykorzystać możliwości karty i tutaj mam pytanie - jak długo jest ona ważna. W folderze znalazłam tylko informację, ze niektóre atrakcje mogą być wykorzystanie raz na 6 dni. czy to znaczy, że jeżeli planuję pobyt 10 dniowy, to mogę z nich korzystać 2 razy?
J jak naprawdę jest z pogodą? czy rzeczywiście pada w lipcu przez 15 dni?
Z góry pięknie dziękuję za wszelkie informacje smile
Obserwuj wątek
    • siejest Re: Zell am See lipiec 30.05.11, 16:20
      Jak jest z tą kartą to nie wiem. Austria.info spytać. Co do pogody jest jak wszędzie, raz pada, raz nie. Pogoda w dolinach jak w Polsce. Sprawdzać można np. tutaj:
      www.foreca.de/Austria/Zell_am_See?map=rain
    • austria.info-pl Re: Zell am See lipiec 10.06.11, 09:47
      Karta Zell am See Kaprun Card jest ważna i można z niej korzystać przez cały czas zarezerwowanego pobytu w regionie Zell am See-Kaprun. Ale tylko 1 raz w ciągu 6 dni od momentu użycia po raz pierwszy karty istnieje możliwość skorzystania z wjazdu na Schmittenhöhe, na lodowiec Kitzsteinhorn i z rejsu statkiem po jeziorze Zeller See. Z pozostałych atrakcji można korzystać dowolną ilość razy podczas całego pobytu, w tym przypadku 10 dniowego.

Pozdrawiamy serdecznie
      austria.info
      www.austria.info
        • ajaskolski Re: Zell am See lipiec 22.07.11, 13:41
          > ja pytam o Zell am See Kaprun Sommer Car opisaną np tutaj
          > www.zellamsee-kaprun.com/summer/zell_am_see_kaprun_card/en/

Widze, ze wiekszosc tanszych hoteli, ma nie ma juz pokoi dla rodzin 4-osobowych.
          Z mysla o przyszłych wakacjach, do kiedy jest duzy wybor noclegów ?

Jakie wrazenia z pobytu w Zell am See ?
          • siejest Re: Zell am See lipiec 22.07.11, 14:55
            Ja bym powiedział tak; skoro już ewentualnie planujesz to zlóż niezobowiązujące zapytanie już teraz. Do 3 miesięcy przed przyjazdem nie musisz płacić STORNO. Ja tak zawsze robię nie tylko w Austrii.
            Pozdrawiam
              • arniks Re: Zell am See lipiec 25.07.11, 09:46
                > sorki ale ja jeszcze nigdy nie dostalem tej karty latem

A czy korzystałeś z noclegów w hotelach (pensjonatach) ktore są w programie
                www.zellamsee-kaprun.com/summer/accommodation/en/
                Jakie wrażenia z pobytu - czy wędrowałeś po górach ?
                  • jusytka Letnie karty 30.07.11, 15:31
                    Przecież mowa jest o letnich kartach, wiec w sezonie narciarskim nie działają. Głównie zimą austriacy zarabiaja, a latem wymyslili te karty, by przyciagnąć turystów. Każdy region ma swoje i niestety niektóre są płatne, a niektóre nie. Jednak te bezpłatne też nie są rozdawana w każdym miejscu noclegowym, warto o to wcześniej zapytac, bo to naprawde spora osczczędność. Ostatnio w Tyrolu bylismy zaledwie trzy dni i kart nie mielismy. Za skorzystanie z kolejki na wysokość ok. 2000m musielismy zapłacić 50 euro za rodzinę. Poszczególne karty obejmują rózne gratisy, nie tylko darmowe kolejki, ale tez wiele innych atrakcji, jest ich mniej lub wiecej, warto o tym poczytać za nim wybierzecie konkretny region, czy hotel.
                • mkelm Re: Zell am See lipiec 27.07.11, 18:43
                  Witaj,
                  właśnie korzystam z oferty znalezionej przez www.zellamsee-kaprun.com/summer/accommodation/en/ oraz z darmowej karty Zell am See-Kaprun Card. Wrażenia super, rzeczywiście wszystkie atrakcje opisane na stronie są darmowe z tą kartą. W razie pytań pisz a postaram się odpowiedzieć szczegółowo.
                  pzdr Maciek K.
                  • azja3000 Re: Zell am See lipiec 27.07.11, 20:05
                    Jak pogoda?
                    Zamierzamy połazić trochę po okolicznych górkach. czy można w informacji turystycznej kupić/dostać mapy regionu z oznaczonymi czasami przejścia i propozycjami wycieczek? sporo tego w necie ale przecież nie weźmiemy laptopa w góry wink
                    czy ice arena i inne atrakcje na Kitzeinhorn są płatne? z tego co rozumiem, tylko kolejki na szczyt są ujęte w karcie, ale ja mogę źle rozumiećsmile
                    • mkelm Re: Zell am See lipiec 27.07.11, 22:30
                      Witaj,
                      W informacji turystycznej można dostać różne mapy regionu, czy akurat te o które pytasz nie wiem. Na kartę Zell/Kaprun Card masz darmowe wjazdy na Kitzsteinhorn raz na 6 dni, darmowe wszystkie atrakcje na szczycie zjazd kolejką szynową na Ice Arena i korzystanie z atrakcji tam dostępnych, wejśie na szczyt z przewodnikiem kosztuje 45 Eur, dokładnie tak jak tu jest napisane:
                      www.zellamsee-kaprun.com/summer/zell_am_see_kaprun_card/partner/kitzsteinhorn_kaprun/en/
                      Płaci się w restauracji za zamówieniesmile
                      pzdr Maciek K.
                    • mkelm Re: Zell am See lipiec 29.07.11, 23:43
                      Witaj,
                      Rezerwowałem w lutym, jestem tu od 17 lipca chociaż chciałem od 15 ale już w lutym wiele pensjonatów w atrakcyjnych cenach było pozajmowanych. Mamy w cenie kartę Zell/Kaprun Card-super wybór, wszystkie atrakcje wymienione na stronie www.zellamsee-kaprun.com są faktycznie darmowe. Z apartament 3 pokojowy plus living room około 90 m. kw. z pełnym wyposażeniem i śniadaniem płacimy 134 Eur/doba na 6 osób (dwie rodzinki). Pensjonat nazywa się Glockenstuhl w Zell am See w dzielnicy Zellermoos. Pogoda w tym roku według naszego gospodarza jest wyjątkowa fatalna, jak na razie mieliśmy jeden dzień całkowicie deszczowy, naszczęcie na kartę jest darmowy wstęp na basen (super dla dzieci), oprócz tego odwiedziliśmy w tym dniu muzeum Wysokich Taurów w Mittersill www.nationalparkzentrum.at/, tam nawet dzieci nie będą się nudziły. Rezerwują w lutym można było trafić na tańsze oferty ale bez w/w karty, a to w sumie podwyższyło by w drastyczny sposób koszt urlopu, wyciągi trochę kosztują. Znaczna poprawa pogody spodziewana jest tutaj dopiero od 02.08. Bez śniadania cena 110Eur/doba.
                      pzdr Maciek K.
    • akacjanet Re: Zell am See lipiec 14.02.17, 04:48
      Karte wykupuje sie 6-dniowa lub 12-dniowa. Przewaznie kazda atrakcje mozna odwiedzic tylko raz (wylaczajac chyba kapieliska naturalne), ale zareczam ze tam co krok sa jakiej atrakcje z ta kartą,wiec to nie problem.
      Okolice Zell Am See są piękne i nie sposób tam się nudzić. Nasze wakacje w Austrii były lepsze niz nie jedne nad ciepłymi morzami. Tu jest fajny opis jak sobie zorganizować czas podczas tygodnia pobytu i o karcie salzburskiej też
      mamradocheoddamtroche.blogspot.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka