Dodaj do ulubionych

III miejsce na świecie pod względem atrakcyjności

07.04.13, 20:08
turystycznej dla Austrii!!!
Trzecie miejsce Austria zawdzięcza m.in. bardzo rozwiniętej infrastrukturze turystycznej, przyjaznemu stosunkowi do gości oraz bezpieczeństwu podróżujących. Zwraca uwagę także postawienie na zrównoważony rozwój kraju, przy poszanowaniu walorów środowiskowych.
biznes.onet.pl/ranking-atrakcyjnosci-turystycznej-awans-polski,18860,5461201,14067856,fotoreportaze-detal-galeria
Obserwuj wątek
        • wislok1 Austria ma być 1 07.04.13, 21:46
          Wątpię czy we Włoszech, jest pod tym względem gorzej niż w Hiszpanii.

Chorwacji też nie ma, choć Niemcy nazywają ją Prusy Południa i twierdzą, że Chorwaci mają typowo niemieckie zamiłowanie do porządku, bezpieczeństwa, punktualności, troski o drogi czy higienę w toaletach.

W każdym razie moim zdaniem Austria powinna być na 1 MIEJSCU,
          bo łączy wspaniałe atrakcje kultury i przyrody z doskonałą infrastrukturę oraz pełnym serwisem dla turystów, ty to nazywasz "dopieszczeniem"
          • dorcia1234 Re: Austria ma być 1 07.04.13, 21:59
            w Austrii czułam się świetnie, pomimo pogody pod zdechłym Azorkiem a może nawet Azorem < Jusytka gdyby nie twoje zdjęcia ze szklanego mostu to nie uwierzyłabym, że tam jest przepaść smile >. Moja córka ( i my przy okazji ) byliśmy zachwyceni infrastrukturą dla dzieci i życzliwością ludzi. Podobnie było w Niemczech, gdzie 2 lata temu byliśmy na objazdówce samochodowej sentymentalnym szlakiem studenckich saksów. Ludzie życzliwi i chętni do bezinteresownej pomocy. We Włoszech za to czuliśmy się źle i uciekliśmy do Chorwacji.
            Brakuje mi tu jeszcze Holandii - z rozbudowanymi ścieżkami rowerowymi i atrakcjami dla dzieci i dorosłych- Jusytka wie pewnie o czym piszę bo relacja była zdawana smile
            • jusytka Re: Austria ma być 1 07.04.13, 22:30
              Dorcia, jak sobie przypomnę pogodę, na jaką ty trafiłaś w Austrii to sama się zaczynam niepokoićsad A byłaś przecież w podobnym czasie, co ja, tylko rok później. Przez ostatnie lata wakacje spędzaliśmy w ciepłych krajach i już zapomniałam, że na wakacjach można zmarznąć i zmoknąć sad Jak dla mnie ta zmienność pogody to jest jedyny minus wakacji w tym kraju.
              PS. Jak można we Włoszech czuć się źle?
              • wislok1 Re: Austria ma być 1 07.04.13, 22:43
                Chyba można.
                Myśmy byli w małym miasteczku Muggia koło Triestu. Gotował tam Makłowicz. W jego relacji telewizyjnej cudne idylliczne miasteczko, spokój i beztroska.
                W rzeczywistości okazało się, że na ulicach jeden wielki korek, zaniedbane domy i auta, jakiś stary, okropny tunel w centrum, wszystkie parkingi doszczętnie zapchane,
                przekonałem się wtedy, jak telewizja potrafi manipulować, hehe.
                Alpy po włoskiej stronie przy granicy z Austrią i Słowenią wypadają najgorzej pod względem infrastruktury. Jest tam pięknie, np. jeziora Laghi di Fusine i Lagho del Predil, góra Monte Lussari,
                ale Tarvisio ma obok ładnych domów rudery na głównej ulicy, pełno Włochów biwakuje wprost w lesie, stawiają auta, gdzie popadnie, w Austrii i Słowenii nie do pomyślenia
                • dorcia1234 Re: Austria ma być 1 07.04.13, 23:35
                  We Włoszech było dla nas za głośno, za brudno i zbyt tłoczno niestety. A i zdecydowanie za drogie kwatery były - uciekliśmy do Chorwacji. Być może jazda w ciemno w tym kraju nie ma racji bytu, ale do tej pory tak podróżowaliśmy i się sprawdzało
              • aaa961 Re: Austria ma być 1 07.04.13, 23:36
                Apropo Włoch... Byłem wprawdzie tylko w Mediolanie przez kilka dni, ale uderzyła mnie właśnie ta różnica w stosunku do miast austriackich czy skandynawskich - widać, że to inna mentalność. Budynki nie są tak zadbane, w wielu miejscach spreje i śmieci. Przed wejściem do głównego dworca kolejowego i metra non stop kilka radiowozów policyjnych (swoją drogą dworzec bardzo ładny). W metrze jakiś koleś zwrócił mi uwagę, żebym aparat trzymał z przodu, a nie przewieszony przez ramię na plecach. W wielu miejscach upierdliwi (głównie czarnoskórzy) sprzedawcy różnorodnego badziewia, którzy dosłownie wciskają ci swój towar do ręki. Z kolei na Travel Channel jest ostatnio taki cykl programów "Międzynarodowi poszukiwacze domów". Pomijam sam program, na ile jest on "prawdziwy", itp. ale był odcinek bodajże o Neapolu. No niestety widać, że kwestie porządku, renowacji starych budynków, itp. są tam traktowane, delikatnie mówiąc, jako drugorzędne, co dziwi w takich wydawałoby się turystycznych miejscach.

Jednak co Austria, to Austria smile

Pzdr
                • jusytka Re: Austria ma być 1 07.04.13, 23:58
                  Co do czystości i porządku, niewątpliwie Austria bije Włochy na głowę. Jednak Włochy mają swój urok, który sprawia, ze zawsze z radością tam wracam, śródziemnomorska roślinność, zabytki, te urokliwe Starówki, wyluzowani ludzie. No i ta cudowna pogoda... Jednak faktem jest, że wakacje we Włoszech są droższe, a turysta nie jest tak "dopieszczony" jak w Austrii.
                  • wislok1 Re: Austria ma być 1 08.04.13, 00:11
                    Podpisuję się 100%

We Włoszech różnie to wygląda w różnych miejscach.
                    Garda, Rimini, Południowy Tyrol, Toskania
                    to inne bajki niż np. Neapol

Austrii brakuje tylko morza, hehe
            • wislok1 Re: Austria ma być 1 07.04.13, 22:34
              Co do Austrii mam identyczne spostrzeżenia.
              Co do Niemiec, to już jest troszkę gorzej, choć Bawarczycy są bardzo OK i w Alpach Bawarskich nam się bardzo podobało.
              Miałem okazję porównać przy granicy Niemcy i Holandię, tu jednak ciut lepsza okazała się Holandia.
              Bardzo podobało mi się w Alzacji, cudna kraina.
              Szwajcaria nie rzuciła mnie na kolana, może dlatego, że nie byłem w Alpach, tylko na północy.
              Z Włoch mam mieszane uczucia, na północy, przy granicy ze Słowenią nie wygląda to najlepiej.
              Za to bardzo fajnie jest koło Rimini, np. w Cesenatico.

Bardzo podoba mi się Słowenia, w Alpach jest tam tak samo ładnie jak w Austrii, nad morzem jak w Chorwacji, ludzie przesympatyczni, w porównaniu do Włoch bardziej zadbana
      • aaa961 Re: I Polacy nie chcą tam jechać do pracy 01.05.13, 23:47
        Myślę, że powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty - język. Jednak po angielsku (prawie) każdy w miarę młody człowiek jest w stanie coś tam wystękać, dlatego właśnie to Wielka Brytania została szturmem wzięta przez Polaków po tzw. otwarciu granic. Ze znajomością niemieckiego jest na pewno dużo gorzej. Nawet jeśli ktoś myśli tylko o pracy sezonowej za granicą, to nauczenie się jakichś podstawowych zwrotów po angielsku przyjdzie dużo łatwiej, niż po niemiecku. Niemiecki jest dużo trudniejszy (podobnie jak polski dla obcokrajowca) - dużo pogmatwanych zasad gramatycznych, mnóstwo wyjątków od (i tak nie bardzo spójnych) reguł, itp...
        Ja np., jak czasem o tym myślę, nie miałbym chyba specjalnych oporów, żeby wyprowadzić się do Austrii czy Niemiec i pracować tam (mówię tu o pracy stałej, w obecnie wyuczonym zawodzie). Jednak jest jedna rzecz, której się "boję". Mianowicie jak poradziłaby sobie moja córka, która obecnie jest w drugiej klasie podstawówki i która oczywiście nie zna słowa po niemiecku. Podziwiam ludzi, którzy robią tego typu ruch i zawsze zastanawiam się, jak organizują szkołę dzieciom - przecież nie są one w stanie pójść od razu do zwykłej niemieckojęzycznej klasy i uczestniczyć w zajęciach. Swoją drogą, jeśli ktoś z Was zna takie przypadki w swoim otoczeniu, to może podzielić się spostrzeżeniami (może być to nawet temat na oddzielny wątek).

Pzdr
          • aaa961 Re: I Polacy nie chcą tam jechać do pracy 02.05.13, 21:06
            Jak ktoś mieszka na południu Polski, to do Wiednia faktycznie nie jest tak daleko, zwłaszcza że większość drogi pokonuje się autostradami (np. przez Słowację). Jeśli chodzi o prace, to ja miałem jednak na myśli wyjazd na stałe (lub przynajmniej na dłuższy czas).
            Z drugiej strony może to i dobrze, że jest jak jest. Opinia o Polakach na zachodzie ogólnie jest nienajlepsza i im mniej będziemy kojarzeni z tanią siłą roboczą, tym lepiej. Niech wyjeżdżają ci, którzy faktycznie mają coś do zaoferowania i mogą nas w pewien sposób promować, a nie tylko ośmieszać.

Pzdr
            • wislok1 Re: I Polacy nie chcą tam jechać do pracy 02.05.13, 21:21
              Z Cieszyna do Wiednia są 4 godzinki, można teoretycznie szybciej, ale szkoda kasy na mandaty.
              Szczególnie czeska policja polubiła nieoznakowane radiowozy z kamerami, hehe.

Polacy-rzemieślnicy i budowlańcy raczej nie mają złej opinii we Wiedniu. Inaczej nikt by ich nie zatrudniał. We Wiedniu pracuje dużo Słowaków z wschodniej części Słowacji, z Bratysławy nie, bo stolicy Słowacji są niezłe pensje i nie opłaca się codziennie dojeżdżać.
              Słowaczki "opanowały" opiekę nad starszymi ludźmi.

W Tyrolu w hotelach i restauracjach w czasie naszych ostatnich wakacji spotkaliśmy sporo młodych Węgrów, raczej studentów, zarabiali w wakacje.
    • wislok1 Sezon letni 2012 - statystycznie 02.05.13, 21:50
      W sezonie letnim 2012 Austrię odwiedziło 19 448179 gości, co w porównaniu z poprzednim rokiem, stanowi wzrost o 3,6%. Liczba noclegów wyniosła 65 699 156 (wzrost o 2,6%). Średnia długość pobytu w Austrii to 3,4 dnia.

152 568 turystów to odwiedzający z Polski, którzy w ciągu sezonu spędzili w Austrii 431 220 nocy (w porównaniu z poprzednim rokiem nastąpił wzrost o 4,2%). Średnia długość ich pobytu wynosiła 2,8 dnia.

Najwięcej, bo prawie 30% Polaków zdecydowało się odwiedzić Wiedeń (44 270). Kierunki, które cieszyły się dużą popularnością to także Dolna Austria (23 240), Tyrol (20 940) i Styria (19 941). Tyrol to miejsce, w którym urlop trwał najdłużej – średnia długość pobytu to 4,5 dnia. W porównaniu z poprzednim rokiem największy wzrost odwiedzin odnotowano w Górnej Austrii (o 27,5%).

Źródło: Statistik Austria
      www.austria.info/pl_b2b/turystyka-w-liczbach/podsumowanie-sezonu-letniego-2012-1808178.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka