Dodaj do ulubionych

Tęsknię za Austrią...

11.08.20, 23:18
Zdradzam ją od czasu do czasu, ale zawsze jednak wracam, bo stwierdzam, że nie ma lepszego miejsca na górskie wakacje. Marzy mi się tym razem część zachodnia, blisko szwajcarskiej granicy, by mozna bylo również tam się zapuścić oraz krajobraz z ośnieżonymi latem lodowcami. Ktoś może byl i może polecić konkretny region?
Obserwuj wątek
    • wislok1 Re: Tęsknię za Austrią... 12.08.20, 16:02
      No, to ruszac w droge

photos.google.com/share/AF1QipMhBiiUkKib2S9BG40CGVDoMmWzWvC1vZu91RclEcI7WglhyRRAZgaA1npL8Bjohw?key=bDJqWDVmT2RDOTlScVJvdjBlOGYwUUxMa21QOW9R

Moje fotograficzne impresje z odwiedzanych miejsc

Jak juz tam sie jest, to wypada odwiedzic Liechtenstein:
      photos.google.com/share/AF1QipPxoIpEfGVwXMOGmlXB6L8yrLd6uBOGLV8I_843wj9Sg40NNsv0S5pU8tMyQ_Xveg?key=bkZCSklBRG1ZdFNQZUc5dDMyckcwdzZGYXhWOUpB

I koniecznie trzeba zajrzec do wschodniej Szwajcarii:
      photos.google.com/share/AF1QipON8kes243pi5otGZbDUQqkk1ccledhA6mdMLfommJy3wE8yhD-ORmaiLoz9_4_XA?key=eHQyWGdxVzR6Rzh5Q2VUNWJya2FESkV6eWh5MkJR

Na poczatku sierpnai w Alpach spadl SNIEG ( powyzej 2000 metrow n.p.m.)

Bylem dzien po w Kühtai niedaleko Innsbrucku
      Niesamowite wiodoki

Austria jest teraz bardzo popularna wsord turystow z Niemiec, Holandii, Belgii, Wloch----
      Widzialem tez liczne auta z Czech
    • wislok1 Re: Tęsknię za Austrią... 12.08.20, 16:05
      Bardzo polecam Ischgl, to jest co prawda pierwsza wylegarnia koronawirusa, ale dotyczylo to knajp w zimie....
      Teraz jest bezpioecznie

No i KONIECZNIE warto przejechac sie trasa Silvretta Hohalpenstrasse

Widoki bajkowe, jak jest pogoda----
      To samo dotyczy przeleczy Arlberg i fantastycznych tras na polnoc od przeleczy Arlberg----

• wislok1 Re: Tęsknię za Austrią... 12.08.20, 20:54
        Wszystko jest pokazane w PIERWSZYM linku---

Vorarlberg to dosc dziwna czesc Austrii, ktorej mieszkancy w 1919 roku zdecydowanie opowiedzieli sie za opuszczeniem Austrii i przylaczeniem do Szwajcarii w referendum---

W sumie trudno sie dziwic, bo Vorarlberg i Liechtenstein oraz dolina Kleinwalsertal ( austriacka eksklawa w Niemczech ) zostaly w sredniowieczu zasiedlone przez osadnikow z Szwajcarii i architektura domow w tym regionie jest inna niz w Tyrolu, innna jest tez gwara, taka sama jw niemieckiej Szwajcarii...........
    • jarzebinkaaa Re: Tęsknię za Austrią... 14.08.20, 11:36
      ehhh nie pomogę w kwestii miejscówki ale rozumiem. Wczoraj wróciłam z Austrii, kolejny raz ze smutkiem, że trzeba wracać. Moja miłość do Austrii zaczęła się na tym forum, szczególnie po Twoich opowieściach jusytka i trwa, trwa już 4 lata smile Swoją drogą dawno Cię tu nie było sad
      • jusytka Re: Tęsknię za Austrią... 14.08.20, 20:38
        O jak milo Jarzębinko 😊 Moja miłość też trwa! W tym roku bylismy w polskich i slowackich górach Niby góry piękne, ale cala reszta.... Ech, do Austrii daleka droga....
        A w jakim regionie teraz bylas? Może coś szczególnie Cię zachwyciło?
        • jarzebinkaaa Re: Tęsknię za Austrią... 14.08.20, 22:35
          Słowację lubię i znam chyba lepiej niż Polskę ale tak jak piszesz Austria ma to coś...W tym roku miał być Tyrol_Stubai lub właśnie coś bardzo blisko Szwajcarii ale z powodu koronowirusa nie było wiadomo czy wyjedziemy gdziekolwiek i skoczyliśmy do Altenmarkt im Pongau, który był naszą bazą wypadową. Zaliczyliśmy chyba te najbardziej znane w tej okolicy atrakcje. Salzburg, Grossglockner Hochalpenstrasse, Kitzsteinhorn - (chyba lepszy niż Dachstein), Liechtensteinklamm (który niestety dla mnie był rozczarowaniem), Sigmunt Thum Klamm, Termy Amade, Taxenbach, Zauchensee, Abtenau (zjazd tymi saneczkami), Zell am See, Hallstat, Bad Gastein - uwielbiam ten most pomiędzy 2 szczytami (połaziliśmy tam trochę i zeszliśmy pieszo) i zaskoczeniem było dla mnie Obertauern (30 minut od Altenmarktu, malownicza droga, tani wjazd wagonikiem a po wjeździe, piękne jeziorko z rowerami wodnymi, leżaki, hamaki, restauracja, potem już w cenie kolejny wyciąg i drugie jeziorko do pływania, szlaki i widoki cudne.

W jakim rejonie byłaś na Słowacji?
          • jusytka Re: Tęsknię za Austrią... 14.08.20, 23:23
            Ech jeszcze bardziej mi się zackniło za Austrią, Stubai też jest w kregu moich zainteresowań, z uwagi na ciekawe ferraty. Co do Słowacji, tym razem nie byly to Tatry, tylko region, ktorego w ogóle nie znaliśmy - Mała Fatra. Zwabily nas tam ferraty, ktore okazaly się calkiem ciekawe, a konkretnie ferrata, ktora biegla wzdluz potoku Martinske Hole, oraz ferraty Na Skalke, szczególnie
            fajny, dlugi most z pieknym widokiem oraz Komin. Bardzo ciekawym szlakiem podobnym do Slowackiego Raju byly też Janosikowe Diery - to już nie byla ferrata. Calkiem duzo bylo tam ciekawych szlaków rowerowych Ogolnie polecam ten region.
            • jarzebinkaaa Re: Tęsknię za Austrią... 15.08.20, 13:32
              Znam, potem za Janosikowymi jest Vratna - też piękne miejsce.

Fajne ferraty widziałam w Kitzlochklamm w Taxenbach Klamm. Co tam ludzie wyczyniają to aż ciarki miałam. Ja ferraty póki co omijam bo moja najmłodsza córka ma 9 lat i jeszcze nie jest gotowa ale trudniejsze szlaki (im trudniej tym lepiej) chętnie "przytulam" i ona też. smile
              • jusytka Re: Tęsknię za Austrią... 15.08.20, 16:15
                Skoro trudne szlaki przytulacie to już powoli można myśleć o prostych ferratach. Moje chlopaki juz duże, ale zaczynaly jak byly niewiele starsze od twojej córki. Przyznaly ostatnio, ze na wakacjach w Austrii ferraty podobaly im się najbardziej, a sama wiesz ile tam jest atrakcji dla dzieci. Wąwozy ktore podałaś bardzo fajne! A ferraty w wąwozach to już calkiem bajka smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka