Dodaj do ulubionych

Co się stało z wieżą Babel? - Jonathan Gray

04.04.13, 15:47
Wśród książek traktujących o historii są niewątpliwie takie o charakterze sensacyjnym. Do takich książek należy i ta pod tytułem „Co się stało z wieżą Babel?” autorstwa Jonathana Graya. Jest to książka z całego cyklu opisujących tajemnice i zagadki starożytności. Dotychczas ukazały się: „64 sekrety starożytności”, „Sekrety umarlaków”, „Bogactwa króla Salomona” a na wydanie po polsku czekają już następne pozycje. Autor, Jonathan Gray w poszukiwaniu sensacji, zagadek i tajemnic starożytności przemierzył niemal cały świat. W trakcie tych podróży i archeologicznych badań odnajdywał wielce interesujące odkrycia, fakty i teorie a następnie opisywał je w swoich książkach. Książki Jonathana Graya stały się bestselerami na świecie a obecnie trafiły do Polski po polsku. Książka „Co się stało z wieżą Babel” opowiada oczywiście o odkryciach związanych z ową niesławną wieżą, która miała sięgnąć nieba. W Biblii historia wieży Babel to zaledwie drobny epizod składający się z kilku wersów ale ta historia ludzkiej pychy i wyzwania rzuconego Bogu jest bardzo szeroko znana. Czy biblijna relacja o historii wieży i budujących ją ludzi znajduje potwierdzenie w faktach i badaniach archeologicznych? Jonathan Gray twierdzi że tak, są znaleziska odpowiadające mniej więcej owej budowli. Gray przemierzył Bliski Wschód w poszukiwaniu śladów wieży Babel i przewertował wiele podań oraz dokumentów. Historia wieży miała miejsce w kilka czy kilkanaście pokoleń po biblijnym potopie i Jonathan Gray przedstawia także zagadnienia związane z Noem i arką, której skamielina znajduje się w pobliżu góry Ararat. Zatem czy biblijna wersja historii ludzkości znajduje potwierdzenie w innych źródłach?, tego dowiemy się już z książki.
www.ebooki123.pl/co-sie-stalo-z-wieza-babel_p139
Inne książki Jonathana Graya to:
64 niewyjaśnione sekrety starożytności - 64 Secrets Still Ahead of Us Jonathana Graya - czy wiedza i technologie naszych przodków.
Sekrety umarlaków - Dead Men's Secrets, w której autor ujawnia szereg różnorodnych informacji na temat rozmaitych tajemniczych przedmiotów, zajmuje się także legendami związanymi z ich pochodzeniem.
Bogactwa króla Salomona - Solomon’s Fleet Mystery, w której odkryjecie sekrety z naszej przeszłości, które dosłownie ścinają z nóg! Pozwoli to wam ujrzeć świat w takim świetle, w jakim go jeszcze nigdy nie widzieliście! I dopiero teraz wiele zagadek przeszłości zacznie nabierać dla was sensu.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka