Dodaj do ulubionych

Bogactwa króla Salomona - Jonathan Gray

04.04.13, 15:49
W obiegu rynkowym pojawiła się nowa książka w formie elektronicznej, która może być nazwana ucztą dla wielbicieli zagadek starożytnej historii i archeologii. Książka ta nosi tytuł „Bogactwa króla Salomona” ( tytuł oryginału: Solomon’s Fleet Mystery) a jej autorem jest Jonathan Gray. Jonathan Gray jest wybitnym badaczem, podróżnikiem i pisarzem zajmującym się tematyką zamierzchłej przeszłości ludzkości a jego książki sprzedają się na świecie w ogromnych nakładach przynosząc mu niemałą sławę. Teraz i polski czytelnik ma szansę zapoznać się z dziełami tego autora i to do tego płacąc umiarkowaną cenę w porównaniu do cen wydań anglojęzycznych. Nic tylko polecać wszystkim miłośnikom starożytnej historii. Niniejsza książka, „Bogactwa króla Salomona” zajmuje się tematyką związaną z biblią i okresem panowania króla Salomona. Na temat czasów i Historii Żydów mamy kilka źródeł wiedzy. Pierwszym z nich jest właśnie biblia a pozostałe to wyniki dotychczasowych prac badawczych na temat bliskiego wschodu a szczególnie Egiptu. Te źródła jak dotychczas były w wielu punktach rozbieżne co rodziło pytania o prawdziwość treści zawartych w biblii. Jednakże odkrycia poczynione przez Jonathana Graya rzucają nowe światło na ten temat. Przede wszystkim zbadał on datowanie na podstawie istnienia kolejnych dynastii faraonów w Egipcie i doszedł do wniosku iż historia starożytnego Egiptu nie jest wcale tak długa bo wielu faraonów rządziło w tym samym czasie a także wielu z nich miało po kilka imion. Przez te nieścisłości faktyczna historia Egiptu została znacznie wydłużona. Jonathan Gray prostuje te nieścisłości i tym samym udowadnia że przekaz zawarty w Piśmie Świętym ma sens i jest jak najbardziej prawdziwy co na dodatek potwierdzaja najnowsze badania archeologiczne przeprowadzone w Egipcie, Arabii, Izraelu i w Morzu Czerwonym. To wszystko rzuca nowe światło na temat króla Salomona i okresu jego panowania. Naprawdę niezmiernie to wszystko interesujące.
www.ebooki123.pl/bogactwa-krola-salomona_p138
Inne książki Jonathana Graya to:
64 niewyjaśnione sekrety starożytności - 64 Secrets Still Ahead of Us Jonathana Graya - czy wiedza i technologie naszych przodków.
Sekrety umarlaków - Dead Men's Secrets, w której autor ujawnia szereg różnorodnych informacji na temat rozmaitych tajemniczych przedmiotów, zajmuje się także legendami związanymi z ich pochodzeniem.
Co się stało z wieżą Babel - What happend to the Tower of Babel w której autor opisał jak wraz ze swoimi współtowarzyszami przemierzył Bliski Wschód w poszukiwaniu najbardziej niesławnej budowli starożytności – wieży Babel
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka