Dodaj do ulubionych

Ze szczęściem w ciuciubabkę - Ewa Witkiewicz

04.04.13, 16:31
Książka po którą sięgnęłam ostatnio i bardzo mi się podobała to nie ma wątpliwości powieść Evy Sion i Ewy Witkiewicz „Ze szczęściem w ciuciubabkę”. To niezwykle interesująca książka o uczuciach, rozterkach i miłościach kobiety mieszkającej w Szwajcarii. Ma ona rodzinę, męża jednak nie należy do osób szczęśliwych. Ciągle poszukuje upragnionego szczęścia i uczucia, jakiego nie może odnaleźć w małżeństwie. Mąż Pascal jest ciągle zajęty swoimi sprawami, pracuje w branży ekskluzywnych zegarków. Emma jest główną bohaterką książki. To kobieta niezależna, architekt, sama potrafi o siebie zadbać. Jednak to co tak wydaje się być prostym, jak szczęście i miłość wydaje się być dla niej trudnym do zdobycia.
Poza tym, że jest rozdarta wewnętrznie to jeszcze często przemieszcza się pomiędzy Szwajcarią a Polską. To nie pomaga jej rozwiązać małżeńskich kłopotów, ale okazuje się być ucieczką od samotności i rutyny. Czy tylko przebywająca w Polsce jedyna krewna Emmy jest powodem częstych wyjazdów kobiety do stolicy? Może pod pretekstem zobaczenia schorowanej cioci kryje się znacznie więcej? Aby oderwać się od smutnej rzeczywistości kobieta zajmuje się rozwijaniem talentów pisarskich. Sielankę przerywa niespodziewana śmierć ciotki Liny. Jak dalej potoczą się losy kobiety, możemy się o tym przekonać sięgając po ebooka Ewy Witkiewicz „Ze szczęściem w ciuciubabkę”. Jest to pierwsza część z trzech jakie zamierza jeszcze wydać pisarka. Powieść osadzona we współczesności mniej więcej na przełomie w roku 2009. Ciekawa treść, świetne opisy miejsc Szwajcarii, ukazane malowniczo i bardzo obrazowo przez autorkę książki.
Przedstawiona przeze mnie powieść ukazała się na rynku niestety tylko jako ebook, co mniejsza jej zasięg czytelniczek. Nie chcę klasyfikować powieści jedynie zachęcając kobiety do jej przeczytania, ale muszę stwierdzić, ze jako kobieta bardzo trafia ona w moje gusta. Jest wspaniale opisaną historią kobiety niespełnionej, lecz ciągle szukającej szczęścia. Z niecierpliwością czekam na dalsze części.
www.ebooki123.pl/ze-szczesciem-w-ciuciubabke_p85
A już niedługo kolejna powieść Ewy Witkiewicz „A co z prawdą?” to dalszy ciąg losów Emmy z powieści tej samej autorki „Ze szczęściem w ciuciubabkę”. Stanowi subtelną analizę otaczającej rzeczywistości. Bohaterka, żyjąc ze wszystkimi w zgodzie, nie chce przejść obok swojej własnej eudajmonii. Znajduje szczęście, ale nie afiszuje się nim, ukrywa je głęboko w sercu.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka