Dodaj do ulubionych

Operacja Kustosz - Jolanta Maria Kaleta

05.04.13, 08:25
„Operacja Kustosz” to powieść sensacyjna, w której Autorka sięgnęła po solidną garść faktów z przeszłości – tej dawnej, z czasów II wojny światowej, jak i tej ostatniej, z 1989 roku, kiedy to w Polsce toczyły się obrady Okrągłego Stołu. Sam tytuł sugeruje, i słusznie, że motorem wydarzeń jest operacja służb specjalnych o kryptonimie ‘Kustosz’, której celem było odnalezienie złota, dzieł sztuki i innych tzw. skarbów ukrytych przez nazistów na terenie Dolnego Śląska, w ostatnich miesiącach II wojny światowej.

Fabuła wciąga od samego początku, a książkę czyta się szybko, z niekłamaną przyjemnością, chcąc jak najprędzej poznać ciąg dalszy wydarzeń. Wraz z bohaterami Czytelnik przeszukuje podziemia zrujnowanych pałaców, penetruje ciemne jaskinie, bunkry, kazamaty srebrno-górskiej twierdzy, szpera w magazynach enerdowskich ministerstw, prowadzi skomplikowane pertraktacje z podejrzanymi typkami, a nawet płynie statkiem na bałtycką wyspę Hiddensee.

Mocną stroną powieści jest nie tylko wartka akcja i dobrze skonstruowana intryga, ale także postaci głównych bohaterów. Każdy z nich ma własną przeszłość, która go ukształtowała, ulega zwykłym ludzkim namiętnościom, ponosi koszty błędnych decyzji. Ponieważ gra toczy się o najwyższą stawkę dochodzi do zbrodni, zdrady, oszustwa, ale także narodzin gorącej, prawdziwej miłości. www.ebooki123.pl/operacja-kustosz_p63

Inne Książki Jolanty Marii Kalety:

Lawina - Jolanta Maria Kaleta:
ebook - www.ebooki123.pl/lawina_p151
druk - selkar.pl/aff/skok/products/show/279249


Wrocławska Madonna - Jolanta Maria Kaleta
ebook - www.ebooki123.pl/wroclawska-madonna_p23
druk - selkar.pl/aff/skok/wroclawska-madonna-2


Kolekcja Hankego - Jolanta Maria Kaleta
ebook - www.ebooki123.pl/kolekcja-hankego_p6
druk - nie ma

W cieniu Olbrzyma - Jolanta Maria Kaleta
ebook - www.ebooki123.pl/w-cieniu-olbrzyma_p4
druk - selkar.pl/aff/skok/products/show/65019


Operacja Kustosz - Jolanta Maria Kaleta
ebook - www.ebooki123.pl/operacja-kustosz_p63
druk - selkar.pl/aff/skok/products/show/228248
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka