Dodaj do ulubionych

Kolekcja Hankego - Jolanta Maria Kaleta

05.04.13, 08:30
"Kolekcja Hankego" to powieść, w której wątek sensacyjny przeplata się z miłosnym. Jest to druga powieść autorki Jolanty Marii Kalety. Wcześniejsza - „W cieniu Olbrzyma” ukazała się drukiem w kwietniu 2012. www.ebooki123.pl/kolekcja-hankego_p6

Kolekcja Hankego to cenna kolekcja obrazów z Dolnego Śląska, stworzona przez gauleitera Dolnego Śląska Karla Hanke. Kolekcja ta powstała pod koniec wojny z dzieł wybitnych śląskich malarzy zrabowanych mieszkańcom regionu. Wśród dzieł tych znajdują się najcenniejsze obrazy śląskiego mistrza Wilmanna. Po wojnie ślad po kolekcji zaginął. Są lata siedemdziesiąte XX wieku, w muzeum we Wrocławiu pracuje młoda muzealniczka Matylda, która wpada na trop kolekcji. Dzieje się to w trakcie nocnego dyżuru spowodowanego groźbą podpalenia muzeum. Trop do kolekcji wiedzie przez różne zakamarki Dolnego Śląska. Matylda wyrusza śladem kolekcji odwiedzając zamki, kościoły i wszelkie miejsca mogące przybliżyć ją do miejsca ukrycia kolekcji Hankego. Matylda pragnie przywrócić słynną kolekcję do powszechnego użytku w muzeum ale tutaj napotyka na przeszkodę w postaci szajki złodziei i handlarzy dzieł sztuki. Szajka jest dobrze zorganizowana i ma na swoim koncie już niewykryte przestępstwa. Nic w tym dziwnego skoro w jej szeregach znajduje się nie tylko pracownik muzeum ale i milicjant. Matylda wyrusza tropem nie tylko obrazów ale i tropem podejrzanych osób. Dowiaduje się że obrazy giną za granicą, trafiają bowiem do Niemiec Zachodnich. Matylda nie tylko zajmuje się tropieniem obrazów i przestępców, wzbudza także szerokie zainteresowanie wśród płci przeciwnej. W początku książki jej dotychczasowa miłość właśnie przechodzi do przeszłości ale wkrótce Matylda odnajduje nową miłosną fascynację. Powieść obfituje w intrygujące wydarzenia i zwroty akcji jest w niej miejsce na wątki miłosne. Zawiera wszystko co potrzebne jest w dobrej powieści.


Jolanta Maria Kaleta – urodzona i mieszkająca we Wrocławiu. Z zawodu historyk. Pracowała w Muzeum Historycznym i Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu. Nauczała historii w kilku wrocławskich szkołach średnich. Miłośniczka gór, zwłaszcza Sudetów, które od lat przemierza pieszo i rowerem.

Inne Książki Jolanty Marii Kalety:

Lawina - Jolanta Maria Kaleta:
ebook - www.ebooki123.pl/lawina_p151
druk - selkar.pl/aff/skok/products/show/279249


Wrocławska Madonna - Jolanta Maria Kaleta
ebook - www.ebooki123.pl/wroclawska-madonna_p23
druk - selkar.pl/aff/skok/wroclawska-madonna-2


Kolekcja Hankego - Jolanta Maria Kaleta
ebook - www.ebooki123.pl/kolekcja-hankego_p6
druk - nie ma

W cieniu Olbrzyma - Jolanta Maria Kaleta
ebook - www.ebooki123.pl/w-cieniu-olbrzyma_p4
druk - selkar.pl/aff/skok/products/show/65019


Operacja Kustosz - Jolanta Maria Kaleta
ebook - www.ebooki123.pl/operacja-kustosz_p63
druk - selkar.pl/aff/skok/products/show/228248
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka