Dodaj do ulubionych

Praktyczny przewodnik po MAC OS X Server 10.6

05.04.13, 09:47
Poradnik na temat MAC OS X Server 10.6 oraz 10.7 - zobacz jak zainstalować i skonfigurować system MAC OS X Server 10.6 oraz 10.7.

Wdrożenie i administracja systemu serwerowego Apple’a opisane w formie samouczków opatrzone w teorię

+ ĆWICZENIA


Niniejsza książka stanowi praktyczny poradnik po MAC OS X Server. Jest ona kompatybilna z wersjami 10.6 (Snow Leopard) oraz 10.7 (Lion). Prezentuje ona w sposób praktyczny najważniejsze funkcje i możliwości serwerowego systemu firmy Apple. Poza niezbędną teorią zawiera także szczegółowe instrukcje i ćwiczenia, w których każdy, nawet najdrobniejszy element jest zawarty na zrzucie ekranowym i jest objaśnione tak, aby nawet osoba, która pierwszy raz pracuje na MAC OS X Server spokojnie poradziła sobie z konfiguracją
i administracją tymże systemem.

Na rynku jest sporo publikacji z zakresu informatyki i administracji serwerami ale dotychczas brakowało polskiego wydania opisującego serwer firmy Apple. Publikacja stawiająca w pierwszym rzędzie na praktyczną obsługę systemu Mac os X server 10.6 i 10.7 to. Jest to publikacja oparta na aż sześciu oficjalnych podręcznikach treningowych firmy Apple i z tego powodu jest to książka na pewno cenna i pomocna w nauce tego jak działa serwer Apple'a. W książce położono szczególny nacisk na praktykę i zwłaszcza ćwiczenia praktyczne. Nawet w podtytule książki jest o tym wzmianka. Trzeba powiedzieć że książka jest jednym wydaniem dotyczącym dwóch wersji systemów serwerowych 10.6 snow leopard i 10.7 lion, są to systemy bliźniaczo do siebie podobne, których obsługa i rozwiązania są niemal identyczne. W książce mamy dużo praktycznych wskazówek i ogromną ilość zrzutów ekranowych, dzięki którym poruszmy się po tym podręczniku tak jakbyśmy właśnie używali panelu administratora serwera. Po każdym rozdziale mamy także ćwiczenia praktyczne, dzięki którym szybko utrwalimy właśnie zdobytą wiedzę. Podręcznik po Mac os X server prowadzi nas od zagadnień najprostszych po bardziej złożone. I tak całość zaczyna się od instalacji poprzez konfiguracje aż po zarządzanie i administrowanie systemem serwerowym. Podręcznik jest zdecydowanie wart polecenia zarówno dla początkujących administratorów jak i dla zaawansowanych użytkowników i administratorów , którzy chcieli by poznać w szczegółach system serwerowy Apple Mac os X 10.6 i 10.7.


Książka dostępna jako ebook:
www.ebooki123.pl/praktyczny-p...6-oraz-10-7_p8
Inna książka Krzysztofa Wołka którą bardzo polecam to Biblia Windows Server 2012 Podręcznik Administratora ebook - www.ebooki123.pl/biblia-windo...nistratora_p16
druk - selkar.pl/aff/skok/biblia-windows-server-2012

Autor jest magistrem inżynierem informatyki, absolwentem Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Obecnie doktorant i ćwiczeniowca na tej uczelni, a zawodowo trener IT. Jego specjalnością są produkty serwerowe firm Apple oraz Microsoft, a także aplikacje graficzne firmy Adobe. Od 2009 roku redaktor portalu informatycznego in4.pl oraz własnego bloga www.wolk.pl, na łamach których opublikował kilkadziesiąt artykułów oraz poradników w dziedzinie informatyki. Tworzy także autorskie materiały szkoleniowe, udziela się na portalu e-biotechnologia.pl, a także autor niektórych artykułów dla magazynu iCoder Magazine. Posiada także liczne certyfikaty firm Apple i Microsoft, między innymi Apple Certified System Administrator (ACSA), Microsoft Certified System Administrator (MCSA) oraz Microsoft Certified IT Professional (MCITP).

Obserwuj wątek
    • doswiadczany Re: Praktyczny przewodnik po MAC OS X Server 10.6 27.06.13, 11:28
      Jeżeli ktoś chce dobrej wiedzy na temat Apple, począwszy od obsługi urządzeń, systemów operacyjnych, programowania - na poziomie od poczatkującego a na zaawansowanym kończąc - to gorąco polecam chyba największą księgarnie IT w Polsce i cały dział poświęcony książkom o Apple. Jest ich, jak ostatnio zerkałem, prawie półtorej setki !
      Tym, którym zależy - oto to miejsce: novatech.com.pl/sort,katalog,2,1,7,,,dataw--DESC-

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka