Dodaj do ulubionych

Jestem - Szymkowicz Ewa

05.04.13, 09:59
Czy młodzież z rozbitych rodzin jest zdana tylko na łaskę losu? Jak można pomóc młodym ludziom pokazać moralnie właściwą drogę, którą mogą pewnie podążać? Książka Ewy Szymkowicz „Jestem” porusza podobny problem, w której to młody człowiek imieniem Robert próbuje wyciągnąć dzieci z patologicznych rodzin ze szpon złego towarzystwa, ukazując im inne korzystniejsze dla nich rozwiązania. „Przede wszystkim naszym zadaniem jest dotarcie do tych dzieci pozostawionych samym sobie, bez opieki, czy wsparcia ze strony rodziny. Musicie za wszelką cenę przedostać się poza ich barierę, jaką sobie stworzyli, nie dopuszczając do siebie nikogo” – przytoczę tutaj fragment książki, by choć po krótce opisać czym tak naprawdę zajął się ten młody człowiek.
Sama autorka używa wielu opisów, jakże cennych by zobrazować jak bardzo pokrzywdzone są te dzieci – „Są to zazwyczaj dzieci skrzywdzone emocjonalnie, więc ostrzegam was przed najmniejszym błędem w waszych staraniach. Bo jeżeli kiedykolwiek zawiedziecie ich zaufanie, nigdy go już nie odzyskacie. Taki człowiek to wbrew pozorom, ich butnej postawie, delikatny instrument, o który trzeba nieustannie dbać, by się nie zniszczył.” Takimi właśnie dziećmi zajmuje się jako wolontariusz Robert, jeden z bohaterów powieści Ewy Szymkowicz.
Poza tym pragnie on udaremnić pewien skok swojego przyjaciela Radka, który wciąga w to paczkę swoich znajomych. Jak potoczą się losy bohaterów książki możesz to sprawdzić czytając powieść „Jestem” Ewy Szymkowicz, która ukazała się już na rynku wydawniczym w formie ebooka. Książka z uwagi na ciekawą treść i bardzo interesujące dialogi oraz niesamowite akcje w jakie wplątani są jej bohaterowie zasługuje na zainteresowanie. Akcja książki jest napięta do ostatniej kartki i to sprawia, że czyta się ją niemal jednym tchem. Polecam powieść Ewy Szymkowicz, gdyż porusza społeczno obyczajowe problemy dorastającej młodzieży w atmosferze nie zawsze kolorowej i radosnej. To książka ukazująca buntującą się młodzież wobec brutalnej rzeczywistości niepełnych rodzin. Dorastając w patologicznym środowisku młodzi ludzie zmagają się z piętnem samotności i moralnym bałaganem współczesnego świata. Jesteś zainteresowany lekturą zapraszam do księgarni internetowej.
www.ebooki123.pl/jestem_p13
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka