Dodaj do ulubionych

Jak interpretować rysunki dziecka?

05.04.13, 10:04
Na podstawie rysunku dziecka możemy przeprowadzić analizę danego rysunku i rozpoznać jakie relacje mogą łączyć poszczególnych członków rodziny, jakie w rodzinie panują emocje i z jakimi ewentualnie może się dziecko borykać problemami. Jednak, aby prawidłowo odczytać rysunek należy poznać zasady jakich należy się trzymać przy interpretacji rysunku naszej pociechy.
Ostatnio na rynku ebooków pojawiła się ciekawa publikacja Hanny Wosz-Tatary „Jak interpretować rysunki dzieci?” Autorka obrazowo, na podstawie przykładów autentycznych rysunków dzieci pokazuje jak właściwie interpretować rysunek. Podaje też wiele zasad, którymi należy się kierować przystępując do analizy rysunku. Uwzględnia na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas interpretacji, jakie są podstawowe czynniki które są decydujące i jak powinna przebiegać prawidłowa analiza a nawet tworzona przez dziecko ilustracja.
Wiadomo, że inaczej będzie wyglądać rysunek dziecka 5-cio letniego a inaczej dwu- czy trzecioklasisty. Dziecko młodsze inaczej wyrazi na rysunku swoje emocje niż sprawniejsza ręka dziecka starszego. Dlatego tak istotne jest spełnienie podczas interpretacji rysunku wielu istotnych zasad o których w swojej książce pisze Hanna Wosz-Tatara.
Książkę polecam szczególnie rodzicom, którzy z dzieckiem mają większy kontakt, jednak niektóre zachowania czy emocje dziecka umykają i czasem nawet w ogóle nie są zauważone. Dzięki książce na podstawie tak prostej rzeczy jaką jest rysunek dziecka, odkryjemy cennych wskazówek i informacji, które na ogół nie jesteśmy w stanie dostrzec. To książka, która powinna znaleźć się w każdym domu, w którym wychowujemy dzieci. Otworzy nam ona oczy na wiele spraw o których nie mamy pojęcia, a są bardzo istotne.
www.ebooki123.pl/jak-interpretowac-rysunki-dziecka_p11
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka