Dodaj do ulubionych

Luśka na Planecie Dziecko.

05.04.13, 10:18
Książka Pauliny Holtz pt. „Luśka na Planecie Dziecko, czyli Nieporadnik świadomego rodzica” to zabawna historia młodych ludzi, którym nieoczekiwanie na drodze do kariery, beztroskiego życia w stanie wolnym, staje dziecko. Nie dość, że nie są do roli rodziców przygotowani, to wszystkie plany o jakich dotąd myśleli muszą nie ma wątpliwości zejść na dalsze tory. Historia Luśki i Krzysztofa, głównych bohaterów książki przeplata się z wieloma ciekawymi rozmowami „z ekspertami oraz z osobami znanymi (m.in. z Beatą Tyszkiewicz, Reni Jusis, Beatą Tadlą, Sylwią Chutnik…)” . www.ebooki123.pl/luska-na-planecie-dziecko-nieporadnik-swiadomego-rodzica_p3

Autorka porusza wiele ciekawych tematów dotyczących przygotowania się do nowej roli – rodziców. Dostarcza cennych informacji oraz refleksji znanych osób nad ich macierzyństwem jaki przeżyli na własnej skórze. Nie jest to jednak zwykły poradnik, który podaje gotowe rozwiązania i zasady odnośnie samej ciąży czy porodu. Sama autorka pisze, „Nie licz, że Luśka pomoże Ci co zrobić, żebyś: była lepszą matką, żoną i kochanką/był wysportowanym, świetnie gotującym supertatą. To jest niePoradnik dla wszystkich tych, których przeraża „zimny chów” z czasów PRL, ale nie wyobrażają sobie karmienia dziecka do 5-tego roku życia.” To książka przede wszystkim dla rodziców, którzy chcą samodzielnie bez narzucania stereotypów, odnaleźć się w roli rodzica. Dla tych którzy szukają nowych rozwiązań i lubiących nowe wyzwania oraz nowe pomysły na rodzicielstwo.

Książkę szczególnie polecam młodym trochę zagubionym rodzicom, których wiadomość o ciąży również zaskoczyła, lecz pomimo tego chcą przejść przez ten piękny okres bez obaw i strachu. Książka „nie daje gotowych recept na rodzicielstwo, ale pokazuje, że może ono być przyjemnym połączeniem własnych oczekiwań z potrzebami dziecka.” – pisze autorka, ale pozostawia młodym, niedoświadczonym rodzicom możliwość dokonania wyboru najbardziej odpowiedniego dla nich samych. Nie narzucając jak należałoby w danej sytuacji się zachować, a jedynie pokazuje jakie są możliwości ich wykonania. Ujawnia wiele cennych wskazówek na przykład czy karmić piersią i jak długo, czy wskazany jest sex podczas ciąży, o których możemy przeczytać poprzez rozmowy Pauliny Holtz z różnymi specjalistami z dziedziny seksuologii, filozofii czy stylizacji. Zainteresowanych lekturą odsyłam do książki dostępnej w naszej księgarni w formie ebooka.

O autorce

Paulina Holtz w karcie szpitalnej z porodu swojej drugiej córeczki ma wpisane „trzydziestoletnia wieloródka”. woli o sobie myśleć jako o ciekawej świata mamie poszukującej. nie chodzi utartymi ścieżkami, ale chętnie korzysta z doświadczenia innych rodziców. interesuje się nowinkami. słucha siebie, swoich dzieci i czasem słucha się partnera. w wolnych od macierzyństwa chwilach występuje na deskach teatralnych oraz wciela się w rolę serialowej mamy — Agnieszki, w najdłuższym polskim tasiemcu „Klan”.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka