Dodaj do ulubionych

Prośba do uczestników -Plater

13.10.13, 19:48
W związku z wypowiedziami Plater na sąsiednim wątku i brakiem odpowiedzi na zadane pytanie, cóż właściwie miała na myśli, prosiłabym bardzo o poczekanie na rzeczową i niewymijającą odpowiedź z jej strony. I dopiero po tej odpowiedzi o rozmowę na tematy inne.
Albowiem naprawdę, bardzo chciałabym wiedzieć, z kim właściwie rozmawiamy. Nie ukrywam, że nie ze wszystkimi życzę sobie być na jednym forum i prowadzić niezobowiązujące dyskusje. Nie wiem, jak Wy.
Oczywiście to tylko prośba.
W kolejnym poście cytaty, dla zainteresowanych.
--
zpopk.pl
Obserwuj wątek
    • verdana Cytaty 13.10.13, 19:48
      1.Uwzam, ze sam nasz rzad generuje postawy antysemickie.
      Przklad - grunty wrszawskie , a brak do tej pory rozwiazan za "mienie zabużanskie".

2.Ukradzione - oddac, dac rekompensate, przynajmniej taka na jaka nas stac. Nie ma znaczenia czy Zydom czy Polakom.
      A tymczasem....

3.Naprawde nie rozumiem w czym sa lepsi o "zabużan", ktorym tez wszystko odebrano i chyba lepiej niz w gettcie na Syberii nie mieli .

5.„Sprobuj dochodzic bez ustawy reprywatyzacyjnej, a sie przekonasz, jak mozna.

Za Wałęsy mieli dac 10 % utraconego mienia w bonach reprywatyzacyjnych. Niczego nikomu nie zamierzano odbierac - ani domow, ani ziemi. Mieli dawac wszystkim bez znaczenia na narodowosc, takze tym, ktorzy sa spadkobiercami ktorzy nie sa juz obywatelami Polski. G... dali.

W 2001 z Kwasniewskiego kolejny projekt glosowano - 50% mienia w bonach - tylko spadkobiercom obywatelstwa polskiego. G... dali.

A nagle sie okazuje, ze ustawa jest, ale tylko za "grunty warszawskie".

No i tego wlasnie nie rozumiem. Wkleiłam, zebyscie sobie przeczytali. To co mysle powtorze.

SIODME NIE KRADNIJ. JAK UKRADLES - ZWROC. JAK NIE MOZESZ ZWROCIC WSZYSTKIEGO - ZWROC TYLE ILE MOZESZ. BEZ ZNACZENIA JEST DLA MNIE KOMU MA SIE ZWROCIC - POLAKOM CZY ZYDOM !!!!!!!!!!!
      RÓWNO ZOSTALI OKRADZENI PRZEZ KOMUNE - A ZWRACA SIE NIEROWNO.”

6.Nie, to TY verdano, nie chcesz zrozumiec, ze dzieje sie "sprawiedliwosc wybiorcza".

--
      zpopk.pl
      • mary_ann ciemność widzę, ciemność... 13.10.13, 20:03
        Dla mnie niejasność bierze się też z dziwnego przebiegu dyskusji wokół filmu Holland. W sumie nie wiadomo, o co chodzi: film jest niewierny książce. Ale książka też jest niewiarygodna. Jest jakiś problem, tylko Plater nie mówi, jaki. Uznałabym to tylko za nieszkodliwe dziwactwo, gdyby nie dwuznaczne aluzje w sąsiednim wątku.
      • plater-2 zegnam chlodno i ozieble 14.10.13, 08:04
        1.UwAzam, ze sam nasz rzad generuje postawy antysemickie. Przyklad - grunty wrszawskie , a brak do tej pory rozwiazan za "mienie zabużanskie".

BO TAK UWAZAM I MAM PRAWO UWAZAC ZE TEN RZAD SAM GENERUJE POSTAWY ANTYSEMICKIE. JA TAKICH NIE PRZEJAWIAM !!!!

2.Ukradzione - oddac, dac rekompensate, przynajmniej taka na jaka nas stac. Nie
        > ma znaczenia czy Zydom czy Polakom.

> A tymczasem....

BO UWAZAM ZE KAZDEMU NALEZY ODDAC UKRADZIONE PISALAM TO KILKA RAZY
        >
        > 3.Naprawde nie rozumiem w czym sa lepsi o "zabużan", ktorym tez wszystko odebra
        > no i chyba lepiej niz w gettcie na Syberii nie mieli .
        >
        > 5.„Sprobuj dochodzic bez ustawy reprywatyzacyjnej, a sie przekonasz, jak
        > mozna.

> SPROBUJ BEZ USTAWY !!!! A ZA "GRUNTY" SA ULATWNIENIA !!!!!

> Za Wałęsy mieli dac 10 % utraconego mienia w bonach reprywatyzacyjnych. Niczego
        > nikomu nie zamierzano odbierac - ani domow, ani ziemi. Mieli dawac wszystkim b
        > ez znaczenia na narodowosc, takze tym, ktorzy sa spadkobiercami ktorzy nie sa j
        > uz obywatelami Polski. G... dali. W 2001 z Kwasniewskiego kolejny projekt glosowano - 50% mienia w bonach - tylko spadkobiercom obywatelstwa polskiego. G... dali.

CZY Z TEGO WYNIKA ZE KWASNIEWSKI BYL ANTYSEMITA ????

A nagle sie okazuje, ze ustawa jest, ale tylko za "grunty warszawskie".

No i tego wlasnie nie rozumiem. Wkleiłam, zebyscie sobie przeczytali. To co mysle powtorze.

SIODME NIE KRADNIJ. JAK UKRADLES - ZWROC. JAK NIE MOZESZ ZWROCIC WSZYSTKIEGO - ZWROC TYLE ILE MOZESZ. BEZ ZNACZENIA JEST DLA MNIE KOMU MA SIE ZWROCIC - POLAKOM CZY ZYDOM !!!!!!!!!!! RÓWNO ZOSTALI OKRADZENI PRZEZ KOMUNE - A ZWRACA SIE NIEROWNO.”

BO TO PRAWDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podsumowanie:

Zawsze mialam wrazenie, ze idea forum polega na tym ze mozna bez detalicznego przedstawiania sie wypowiadac grzecznie swoje zdanie na zadany teamt. Nikogo nie obrazam w moich wypowiedziach. Wypowiadałam tylko swoje zdanie - zachecona premabula Waszego forum.

Jak w temacie

• magdalaena1977 Re: zegnam chlodno i ozieble 14.10.13, 08:57
          plater-2 napisała:

> 1.UwAzam, ze sam nasz rzad generuje postawy antysemickie. Przyklad - grunty wr
          > szawskie , a brak do tej pory rozwiazan za "mienie zabużanskie".
          >
          > BO TAK UWAZAM I MAM PRAWO UWAZAC ZE TEN RZAD SAM
          > GENERUJE POSTAWY ANTYSEMICKIE.

Ale może wytłumaczyłabyś dlaczego?
          W jaki sposób generuje? Czy poprzednie rządy Twoim zdaniem nie generowały takich postaw?

> CZY Z TEGO WYNIKA ZE KWASNIEWSKI BYL ANTYSEMITA ????

Nie wiem, co z Kwaśniewskim, ale Ty jesteś pierwszą znaną mi osobą, która kwestię gruntów i rekompensat postrzega przez pryzmat narodowości.

> Zawsze mialam wrazenie, ze idea forum polega na tym ze mozna bez detalicznego p
          > rzedstawiania sie wypowiadac grzecznie swoje zdanie na zadany teamt. Nikogo ni
          > e obrazam w moich wypowiedziach.

Według netykiety nadużywanie CAPS LOCKA jest nieuprzejme.
          --
          Magdalaena
          • verdana Re: zegnam chlodno i ozieble 14.10.13, 09:45
            No i tak - można dzielić obywateli Polski na Żydów i nie-Żydów i uważać, że inni powinni patrzeć na narodowość przy realizacji praw i nie być antysemitą. Całe życie się człowiek uczy.
            --
            zpopk.pl
            • plater-2 podzialy sa faktem 14.10.13, 18:58
              W dzieleniu ludzi na Czechow i Polakow tez widzisz cos zlego ?

Wolno dzielic w sensie "definiowania". To ze zyja na swiecie ludzie roznych narodowosci to sa fakty. Nic wiecej.

Pytanie powinno brzmiec - "czy wolno domagac sie innych praw dla obywateli jednego kraju, ktorzy sa roznych narodowosci ?" Chyba o to Ci chodziło .
              • mary_ann Re: podzialy sa faktem 14.10.13, 19:43
                Pytanie o Polaków i Czechów, uznam, pozwól, za retoryczne. Sprowadzasz dyskusję do absurdu.

Oczywiście, że w Polsce żyją ludzie różnych narodowości (cokolwiek to znaczy). I nie mam z wypowiedzeniem tej oczywistości najmniejszego problemu. Zdaje się, że w przeciwieństwie do Ciebie, bo dość długo to Tobie proste i zwykłe słowo "Żyd" nie przechodziło przez klawiaturę i uciekałaś się do dziwnych peryfraz i aluzji.

Oczywiście, że obywatele jednego kraju powinni mieć te same prawa niezależnie od narodowości (jw - cokolwiek to jest). Nie kwestionowałam tego w żadnym miejscu ja, nie kwestionuje tego polskie prawo, ani, o ile mi wiadomo, praktyka tego prawa, także w zakresie prywatyzacji. Ty zdajesz się mieć zdanie przeciwne, ale nie dostarczyłaś na nie żadnego dowodu.
                • plater-2 Re: podzialy sa faktem 14.10.13, 19:56
                  Dlaczego ja mam dostarczac dowodow na praktyke reprywatyzacji ??

Przeciez to fakty. Wystarczy czytac gazety. Jak zwracac, to wszystkim !

Moje posty dotycza nie praktyki reprywatyzacji, jako takiej, ale tego, co ta nieodpowiedzialna praktyka wygenerowala.

A wygenerowala wysyp postaw antysemickich ! Wystarczy poczytac komentarze do artykulow na temat reprywatyzacji.

I ja uwazam, ze jest to niepokajace. I o tym byl moj post.

A wy od razu na mnie huzia-na-jozia, ze jestem antysemitka, bo w dyskusji uzywam pojec "Polak" i "Żyd". A co w tym zlego ? To fakt, taki sam, jak ze na jabloni rosna jablka. Nie mozna mnie tak nazwac, tylko dlatego, ze odroznaniam pojecia "Polak" i "Żyd".

Antysemitka nie jestem. Bylabym, gdybym napisala "co jest k...., nie oddawac Zydom, bo nie i juz !"

Kiedys panu Kaperze zarzucano, ze jest rasista, bo powiedzial, ze "szkoda, ze rodzi sie tak malo dzieci rasy bialej".

• mary_ann Re: podzialy sa faktem 14.10.13, 20:25
                    plater-2 napisała:

> Dlaczego ja mam dostarczac dowodow na praktyke reprywatyzacji ??

Miałaś dostarczyć dowody na wybiórczość reprywatyzacji. To była Twoja teza, przypominam. Połączona z sugestią, że wybiórczość wiąże się z narodowością spadkobierców. Której nie udowodniłaś.

> Przeciez to fakty. Wystarczy czytac gazety. Jak zwracac, to wszystkim !

Czyli wg Ciebie nie zwraca się wszystkim sprawiedliwie. Podawano Ci kontrprzykłady. Nie ustosunkowałaś się do nich i dalej powtarzasz swoje. Ta dyskusja nie ma już sensu.

> Moje posty dotycza nie praktyki reprywatyzacji, jako takiej, ale tego, co ta n
                    > ieodpowiedzialna praktyka wygenerowala.

Jw. Ogólniki, własne przekonania, zero dowodów.

> A wygenerowala wysyp postaw antysemickich ! Wystarczy poczytac komentarze do a
                    > rtykulow na temat reprywatyzacji.

Plater, skup się i zrozum. Jeżeli wariat będzie pisał, ze Marsjanie go atakują, to przyczyną tego pisania nie będzie lądowanie marsjańskiego statku na Placu Zamkowym. Przyczyną będzie choroba piszącego. Rozumiesz? To, że sfrustrowani i/lub słabo wykształceni i/lub bezrobotni i/lub nieszczęścliwi i/lub chorzy ludzie piszą głupoty, bo pisząc je czują się lepiej, nie dowodzi, ze istnieją realne podstawy ich światopoglądu.
                    >
                    > Kiedys panu Kaperze zarzucano, ze jest rasista, bo powiedzial, ze "szkoda, ze
                    > rodzi sie tak malo dzieci rasy bialej".

>
                    O maj got. Nie no, pan Kapera w ogóle nie jest rasistą. On po prostu woli dzieci rasy białej.
                    Teraz też nie masz wrażenia, ze przegięłaś?
                  • verdana Re: podzialy sa faktem 14.10.13, 20:40
                    No i oczywiście, Ty nie widzisz absolutnie nic złego w tym, ze ktoś uważa, że jest istotne, jaki kolor skóry mają rodzące sie dzieci. Że jest jakakolwiek różnica pomiędzy dzieckiem białym i czarnym i że należy promować rodzenie białych dzieci.
                    To żaden rasizm, po prostu wiadomo - białe dzieci sa lepsze?
                    Nie masz po prostu pojęcia, co to jest rasizm i zaczynasz (?) się kompromitować.
                    --
                    zpopk.pl
                  • mary_ann Re: podzialy sa faktem 14.10.13, 20:49
                    Plater-2 napisała:

>>Kiedys panu Kaperze zarzucano, ze jest rasista, bo powiedzial, ze "szkoda, ze rodzi sie tak malo dzieci rasy bialej".

Plater, jeśli chcesz pozostać na tym forum, bardzo proszę, byś wytłumaczyła nam (i musisz się naprawdę postarać), dlaczego mamy nie uważać Cię za rasistkę na podstawie powyższego wpisu.
                    • katriel Re: podzialy sa faktem 15.10.13, 03:42
                      Dziewczyny,
                      proszę, nie przesadzajcie z zaperzaniem się.
                      Ja jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że jakimś cudem nie wiem, kto to jest pan Kapera.
                      (I prawdę mówiąc przeczytawszy wasze komentarze nie mam specjalnej ochoty się
                      dowiadywać.)
                      W związku z tym mogę odnieść się do zdania "szkoda, ze rodzi sie tak malo dzieci
                      rasy bialej" bez uprzedzeń. No i kurczę - jakoś mnie nie oburza. No nie oburza i już.
                      Jeśli dzieci rasy białej rodzi się mało, to szkoda. Wolę, kiedy rodzą się dzieci różnych
                      ras, bo wtedy jest większa rozmaitość. Rasa i narodowość, a także wyznanie, nie są
                      bez znaczenia. Nie mają (nie powinny mieć) przełożenia na prawa i obowiązki
                      obywatela, ale człowiek nie kończy się na prawach i obowiązkach obywatela.

--
                      Wodospady, fontanny, witraże
                      • mamalgosia Re: podzialy sa faktem 16.10.13, 09:57
                        Tez mnie nie oburza zdanie, że szkoda, że nie rodzi się więcej białych dzieci. Szkoda mi również, że nie rodzi się wiecej Polaków. A najbardziej mi szkoda, że w mojej prywatnej komórce społecznej urodzilo się tylko dwoje białych Polakow
                        --
                        misiedlakazdego.blox.pl/html
                        • verdana Re: podzialy sa faktem 16.10.13, 10:03
                          Powiedz mi zatem, co za różnica, czy rodzą się dzieci białe czy czarne? Dlaczego jest lepiej , żeby było więcej białych?
                          Dlaczego "szkoda" zatem - powiedz mi zwięźle, co daje światu więcej ludzi określonego koloru skóry.
                          --
                          zpopk.pl
                          • mamalgosia Re: podzialy sa faktem 16.10.13, 11:25
                            Ale ja nie mówię, że szkoda, że nie rodzi się więcej białych dzieci niz czarnych. Tylko szkoda, że nie rodzi się więcej białych niż się rodzi. Choćby z powodu starzenia się Europy, emerytur i takich tam.
                            --
                              • verdana Re: podzialy sa faktem 16.10.13, 15:36
                                Własnie. "Więcej białych dzieci" nie oznacza przecież "więcej dzieci w starzejących się społeczeństwach europejskich". Nie, to nie jest ważne - ważne jest, aby to były konkretnie białe dzieci. Białe. Nie dzieci mieszkające w Europie, to nas nie interesuje - my chcemy aby rodziło się więcej białych.
                                Więc ja chcę wiedzieć - dlaczego tak bardzo zależy ci, aby rodzące się dziecko miało taki, a nie inny kolor skóry.
                                --
                                zpopk.pl
                                  • mary_ann Re: podzialy sa faktem 16.10.13, 19:45
                                    mamalgosia napisała:

> ?
                                    > To chyba nie do mnie.
                                    > Ja wyjasniłam moje stanowisko

Napisałaś:
                                    "Ale ja nie mówię, że szkoda, że nie rodzi się więcej białych dzieci niż czarnych. Tylko szkoda, że nie rodzi się więcej białych niż się rodzi. Choćby z powodu starzenia się Europy, emerytur i takich tam."

Ale, jak słusznie zauważył Pavvka, w Europie od dawna rodzą się dzieci różnych ras. A w ogóle wystarczyłoby napisać, że szkoda, ze nie rodzi się w Europie więcej dzieci. Jeśli dodajesz, ze białych, nieuchronnie pojawia się supozycja. To jest uniwersalium językowe, tak działa komunikacja międzyludzka, takie są prawidła retoryki.
                                    Wyobraź sobie, że ktoś mówi, "szkoda, że ta suka nie rodzi więcej białych szczeniaków". Czy to zdanie nic nie mówi nic o tym, psy jakiej maści są dla niego bardziej pożądane? Czy znaczy tylko tyle, że chciałby, żeby ta suka rodziła ogólnie więcej psów? No, daj spokój...
                                    • verdana Re: podzialy sa faktem 16.10.13, 21:02
                                      Ja chciałabym prostego wyjaśnienia czym zdanie:
                                      "Chciałbym, żeby rodziło się więcej białych dzieci"
                                      różni się od zdania:
                                      "Chciałbym, żeby więcej rodziło się aryjskich dzieci".
                                      I czy oba sa równie dopuszczalne . I dlaczego.
                                      --
                                      zpopk.pl
                                      • mamalgosia Re: podzialy sa faktem 17.10.13, 11:39
                                        No ale więcej NIŻ co, to jest clou.
                                        Chciałabym, żeby się rodziło więcej dzieci niż teraz. Z wielu względów.
                                        Owszem, mogą się rodzić czarne, żółte, białe. I niech tak będzie!

--
                                        • mamalgosia Re: podzialy sa faktem 17.10.13, 11:44
                                          W moim miescie jest problem na przykład z niżem w kwestii klas szkolnych. Tzn tak się tłumaczą zwalniając nauczycieli (choc ja uważam, że zamiast klasy 35 osobowej mogłyby być dwie kilkunastoosobowe, ale wiadomo, że to nieekonomiczne) - mało dzieci = mało pracy. Tak więc chciałabym, żeby dzieci było więcej. W moim miescie raczej małe są szanse, że przybędzie dzieci innych ras poza białą.

--
                                          • mamalgosia teraz dopiero... 17.10.13, 12:33
                                            ... przeczytałam cały ten wątek, wcześniej nie miałam czasu. Wątki, z których pochodzą cytaty, nie są mi znane, akurat w nie nie wchodziłam. Tylko - jak katriel zresztą - wyraziłam brak oburzenia na coś co moim zdaniem oburzenia nie wymaga.

Ponieważ nadal nie czuję nic złego w fakcie, że ktoś chciałby by rodziło się więcej dzieci danej rasy (nie wspominając nic o innych, nie pisząc, że sa gorsi, że tamci to lepiej niech wyginą, a nasi niech rządzą), postanowiłam sama sobie dać bana. Myślę, że nikt nie będzie płakał
                                            --
                                          • slotna Re: podzialy sa faktem 17.10.13, 16:18
                                            > W moim miescie jest problem na przykład z niżem w kwestii klas szkolnych. Tzn t
                                            > ak się tłumaczą zwalniając nauczycieli (choc ja uważam, że zamiast klasy 35 oso
                                            > bowej mogłyby być dwie kilkunastoosobowe, ale wiadomo, że to nieekonomiczne) -
                                            > mało dzieci = mało pracy. Tak więc chciałabym, żeby dzieci było więcej. W moim
                                            > miescie raczej małe są szanse, że przybędzie dzieci innych ras poza białą.

No to chcesz, zeby wiecej dzieci rodzilo sie w twoim miescie, a nie, zeby rodzilo sie wiecej dzieci rasy bialej gdziekolwiek (np. w USA). Gdyby sprowadzili sie do was jacys przesiedlency innego koloru skory, rozmnazali sie i posylali dzieci do szkol, to chyba tez bys sie cieszyla, nie?

--
                                            Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy niż same rzeczy.
        • vilez Re: zegnam chlodno i ozieble 14.10.13, 09:51
          Plater, ja tu krótko jestem, więc się tylko domyślam genezy tego konfliktu. Ale...mnie również nie odpowiedziałaś na postawione przeze mnie pytania.

Skoro przykazanie "nie kradnij" jest tak istotne, to dlaczego krk nie zwraca tego, co zawłaszczyło?

I dlaczego krk ma być uprzywilejowane w "zwracaniu" majątku? Ja mam przedwojenne obligacje rządowe (na okaziciela) - dziadkowie majątek zastawili przed II WŚ (pożyczka rządowa)- a polskie rządy MIMO uchwały, która uznaje te długi, nie zwracają mi tego długu? Dlaczego krk nie upomina się o zwrot długu wszystkim, a tylko sobie i to w pierwszym rzędzie? Mało już dostał??? Bo ja- nic.
          • maadzik3 Re: zegnam chlodno i ozieble 14.10.13, 11:06
            geneza konfliktu w sasiednim watku. Ja dalej nie rozumiem tej koncepcji z gruntami warszawskimi. Zeby to co PLater pisze mialo sens musialoby byc tak:
            1. ustawa o zwrocie gruntow warszawskich daje prawo do ubiegania sie o zwrot wylacznie Zydom albo
            2. osoby ktore na podstawie tej ustawy odzyskaly grunty z automatu staja sie Zydami nawet bez swojej wiedzy i nawet jesli jest to kk (tylko nie wiem czy wtedy staje sie ortodoksyjna, konserwatywn czy reformowana gmina zydowska) albo
            3. wszystkie grunty warszawskie przed wojna nalezaly tylko i wylacznie do Zydow (pewnie dlatego ze nikomu innemu nie wolno bylo ich kupic bo to jedyne rozwiazanie)
            o ile mi wiadomo zadna z tych trzech sytuacji nie zachodzi - pytanie, ktora zachodzi zdaniem plater, ale to juz pytanie do niej
            --
            When you're right, no one remembers. When you're wrong, no one forgets
              • vilez Re: wasze ulice nasze kamienice 14.10.13, 11:59
                Nie rżnij ignorantki, Plater. Także Twój kościół używa wobec siebie skrótu: krk.
                Kościół rzymskokatolicki.
                Bo jest jeszcze np. grekokatolicki, maronicko-katolicki, etiopsko-katolicki - razem coś ze dwadzieścia. Chyba nie twierdzisz, ze sensownie jest je obarczać winami krk właśnie?
              • plater-2 Re: zegnam chlodno i ozieble 14.10.13, 11:16
                Dla mnie nie ma znaczenia, kto utracil.
                Mozna dyskutowac, czy oddawac osobom, ktore zrzekly sie obywatelstwa polskiego. To trudny temat - nie zawsze robily to z wlasnej woli.
                Religia nie ma dla mnie ż-a-d-n-e-g-o znaczenia.
                • pavvka Re: zegnam chlodno i ozieble 14.10.13, 11:21
                  plater-2 napisała:

> Mozna dyskutowac, czy oddawac osobom, ktore zrzekly sie obywatelstwa polskiego.

Ale co w ogóle ma obywatelstwo do prawa własności? Czy gdybyś Ty, będąc Polką, miała posiadłość w Paragwaju, a paragwajski rząd zacząłby konfiskować nieruchomości, jednocześnie przyznając prawo do odszkodowań tylko swoim obywatelom, to też uznałabyś, że "można dyskutować" czy potraktowano Cię fair?
                  --
                  "We ain't a sharp species. We kill each other over arguments about what happens when you die, then fail to see the fucking irony in that."
                • magdalaena1977 Re: zegnam chlodno i ozieble 14.10.13, 11:23
                  plater-2 napisała:

> Dla mnie nie ma znaczenia, kto utracil.
                  > Mozna dyskutowac, czy oddawac osobom, ktore zrzekly sie obywatelstwa polskiego.
                  > To trudny temat - nie zawsze robily to z wlasnej woli.
                  > Religia nie ma dla mnie ż-a-d-n-e-g-o znaczenia.

A narodowość?

I jeszcze raz - skąd w takim związek antysemityzmu z gruntami?
                  --
                  Magdalaena
        • otryt Obciach 16.10.13, 12:11
          mary_ann napisała:

>Zero obciachu?

Cóż to właściwie jest obciach? Potrafiłabyś zdefiniować?
          Dla mnie jest to określenie puste, które nic nie znaczy.
          • slotna Re: Obciach 16.10.13, 14:31
            > Cóż to właściwie jest obciach? Potrafiłabyś zdefiniować?
            > Dla mnie jest to określenie puste, które nic nie znaczy.

Wystarczy skorzystac ze slownika:

obciach pot. «sytuacja narażająca kogoś na wstyd lub śmieszność»

sjp.pwn.pl/slownik/2491297/obciach
            --
            Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy niż same rzeczy.
            • otryt Re: Obciach 16.10.13, 14:40
              slotna napisała:

>obciach pot. «sytuacja narażająca kogoś na wstyd lub śmieszność»

Zwracam uwagę na to, że nawet słownik mówi, że jest to określenie potoczne, a więc drugiego sortu. A kto stwierdza, że czegoś należy się wstydzić?
              • slotna Re: Obciach 16.10.13, 14:48
                > Zwracam uwagę na to, że nawet słownik mówi, że jest to określenie potoczne, a w
                > ięc drugiego sortu.

Potoczne to potoczne, czemu zaraz drugiego sortu? Ani to niepoprawne, ani wulgaryzm. No i w ogole co to ma do rzeczy? Pytales o znaczenie, prosze, podalam.

> A kto stwierdza, że czegoś należy się wstydzić?

Kazdy we wlasnym zakresie, jak mniemam. Plater narazila sie na smiesznosc w moich oczach na przyklad.

--
                • otryt Re: Obciach 16.10.13, 15:10
                  slotna napisała:

>> A kto stwierdza, że czegoś należy się wstydzić?

>Kazdy we wlasnym zakresie, jak mniemam.

A ja myślę, że mamy tutaj dyktatorów mody, którzy stawiają na czymś pieczęć, że to coś jest obciachowe. A gawiedź powtarza obciach, obciach. I wytyka palcami tego, który jakoś tam się różni. To rodzaj niewidzialnej bariery, której nie możemy przekroczyć nie narażając się na drwiny ze strony innych. Nieliczni mają odwagę ją przekraczać. To rodzaj nowoczesnej cenzury.

Przeprowadzano eksperymenty na zwierzętach, że gdy zbliżały się do granicy klatki raził je prąd. Po jakimś czasie zdjęto granice klatki a prąd wyłączono i stwierdzono, że zwierzęta nie podchodziły do tych granic, poruszając się wyłącznie w ściśle zakreślonym przez twórców eksperymentu obszarze..

Jest w filmie „Lot nad kukułczym gniazdem” scena gdy drzwi lub okno zostają wyłamane, obsługi nie ma. Można uciec ze szpitala i chyba tylko jeden pacjent korzysta z tej możliwości. Inni namawiani do ucieczki nie robią tego.

We wszystkich tych przypadkach mamy zaprogramowaną mentalną granicę, której przekroczyć nie wolno. Nie potrzebny strażnik ani cenzura. Sami się pilnują, by stać się obciachem. To duży tańszy, ale i skuteczniejszy o dziwo sposób, niż ten dawniejszy w jawnie opresyjny.
                  • mary_ann Re: Obciach 16.10.13, 15:23
                    otryt napisał:

> A ja myślę, że mamy tutaj dyktatorów mody, którzy stawiają na czymś pieczęć, że
                    > to coś jest obciachowe. A gawiedź powtarza obciach, obciach. I wytyka palcami
                    > tego, który jakoś tam się różni.

To powiedz kogo. Jasnym tekstem. Chcę wiedzieć, czy pytając Plater o obciach lub jego brak, jestem tym dyktatorem dla gawiedzi (?!) czy idę nieświadomie, jako pożyteczny idiota, na pasku ciemnych sił. Ale wtedy oświeć mnie, jakich. Też - jasnym tekstem. Nie kolejnymi aluzjami.
                      • otryt Re: Obciach 18.10.13, 22:43
                        Ja po prostu staram się opisać mechanizm. Myślę, że w poważnej dyskusji w poważnym gronie argument typu obciach nie powinien się pojawiać.
                        • turzyca Re: Obciach 18.10.13, 23:02
                          > nym gronie argument typu obciach nie powinien się pojawiać.

Czy problemem jest kolokwialnosc sformulowania, czy raczej sformulowany tym okresleniem zarzut przekroczenia granic co najmniej dobrego smaku?
                          --
                          Czajniczek Pana R.
                        • mary_ann Obciach i potęga smaku:-) 19.10.13, 10:54
                          otryt napisał:

> Ja po prostu staram się opisać mechanizm. Myślę, że w poważnej dyskusji w poważ
                          > nym gronie argument typu obciach nie powinien się pojawiać.

O nie, nie, nie. Nie przyjmuję takiej odpowiedzi. Obciachem może zajmijmy się za chwilę, ale najpierw przypomnijmy Twoją wypowiedź:

A ja myślę, że mamy tutaj dyktatorów mody, którzy stawiają na czymś pieczęć, że to coś jest obciachowe. A gawiedź powtarza obciach, obciach. I wytyka palcami tego, który jakoś tam się różni. To rodzaj niewidzialnej bariery, której nie możemy przekroczyć nie narażając się na drwiny ze strony innych. Nieliczni mają odwagę ją przekraczać. To rodzaj nowoczesnej cenzury

Po raz kolejny sformułowałeś zarzuty w sposób aluzyjny, nie precyzując, o kogo chodzi. Poprosiłam - a Slotna zrobiła to jeszcze dobitniej i prościej - o jasne wyjaśnienie, kim są "dyktatorzy" i "gawiedź", kto wprowadza "cenzurę". Pomijając enigmatyczność, to nie są neutralne, a deprecjonujące wyrażenia. A Ty sobie poszedłeś, by jak gdyby nigdy nic, powrócić w innym temacie. Znowu. A przyciśnięty, uciekłeś w ogólniki.

Co do obciachu. Owszem, zgadzam się, obciach i kwestie estetyczne nie są argumentem merytorycznym, to chyba jasne. Mnie zafascynowało (w sensie negatywnym), czy Plater po ludzku nie żenuje linkowanie podobnych, na pierwszy rzut oka nieobiektywnych stron. To nie oznacza, ze żenada i estetyczny obciach jest tu kluczowym czynnikiem, który powinien powstrzymywać przed linkowaniem. Dokładnie bowiem moja wypowiedź, z której obciach wyrwałeś z kontekstu, brzmiała tak:
                          Plater - tak serio: podoba Ci się ta podlinkowana strona? Masz do niej zaufanie? Zero obciachu?

A już całkiem na marginesie - dobry smak nie jest wprawdzie kwestią merytoryczną, ale dla wielu ludzi bardzo istotną:-)
                          wiersze.duno.pl/wiersz,1914,Herbert+Zbigniew-Pot%EAga+smaku.html
                          • slotna Re: Obciach i potęga smaku:-) 19.10.13, 12:29
                            > Po raz kolejny sformułowałeś zarzuty w sposób aluzyjny, nie precyzując, o kogo
                            > chodzi. Poprosiłam - a Slotna zrobiła to jeszcze dobitniej i prościej - o jasne
                            > wyjaśnienie, kim są "dyktatorzy" i "gawiedź", kto wprowadza "cenzurę".

Oj tam, juz wiemy, ze chocby sam Otryt - nabijajac sie z kolegi, ktory codziennie czyta rano gazete :P

--
                  • slotna Re: Obciach 16.10.13, 15:31
                    > A ja myślę, że mamy tutaj dyktatorów mody, którzy stawiają na czymś pieczęć, że
                    > to coś jest obciachowe.

To znaczy kogo? Kim sa ci dyktatorzy?

> A gawiedź powtarza obciach, obciach.

To znaczy kto? Kto nalezy do tej gawiedzi?

> I wytyka palcami tego, który jakoś tam się różni.

Kogo dokladniej wytyka? O kim "rozniacym sie" mowa?

> To rodzaj niewidzialnej bariery, której nie możemy przekroczyć nie narażając się
                    > na drwiny ze strony innych.

Co jest ta bariera?

> We wszystkich tych przypadkach mamy zaprogramowaną mentalną granicę, której prz
                    > ekroczyć nie wolno. Nie potrzebny strażnik ani cenzura. Sami się pilnują, by st
                    > ać się obciachem. To duży tańszy, ale i skuteczniejszy o dziwo sposób, niż ten
                    > dawniejszy w jawnie opresyjny.

No prosze, a tyle sie tu juz totalnie obciachowych osob przewinelo, za nic majac granice, za nic kordony! ;)

--
                    • mary_ann Re: Obciach 16.10.13, 15:44
                      slotna napisała:

>>No prosze, a tyle sie tu juz totalnie obciachowych osob przewinelo, za nic majac granice, za nic kordony! ;)

Kwiiik:-))
                  • galene_ra Re: Obciach 16.10.13, 18:10
                    otryt napisał:

> We wszystkich tych przypadkach mamy zaprogramowaną mentalną granicę, której prz
                    > ekroczyć nie wolno. Nie potrzebny strażnik ani cenzura. Sami się pilnują, by st
                    > ać się obciachem. To duży tańszy, ale i skuteczniejszy o dziwo sposób, niż ten
                    > dawniejszy w jawnie opresyjny.

Sądzę, że jest odwrotnie niż piszesz. Jeżeli nawet tworzy się jakaś mentalna bariera przed wyrażeniem swoich poglądów z obawy przed drwiną to nie jest ona skuteczniejsza od opresji.
                    Nawet w przykładach, które podajesz mentalna bariera była tworzona przez ból i to zarówno w przypadku psów, i jeśli dobrze pamiętam lekturę, jak i pacjentów(elektrowstrząsy).
          • mary_ann Re: Obciach 16.10.13, 15:19
            otryt napisał:

> mary_ann napisała:
            >
            > >Zero obciachu?
            >
            > Cóż to właściwie jest obciach? Potrafiłabyś zdefiniować?

Obciach o wstyd, skrajna żenada. Jak w definicji podanej przez Slotną.

> Dla mnie jest to określenie puste, które nic nie znaczy.

A dla mnie nie puste, tylko w sposób oczywisty stosowane subiektywnie. Tak też zostało użyte. Zapytałam Plater, czy w jej odczuciu wygłaszanie takich opinii nie jest obciachem? Bo w moim (jak sadzę, być może mylnie, każdego rozsądnego człowieka też) powinno być.
      • mary_ann Re: Prośba do uczestników -Plater 14.10.13, 18:32
        Plater, przytoczono Ci w tym wątku konkretne dowody tego, ze majątki zwracane są ludziom niezależnie od ich przynależności etnicznej. Nie ustosunkowujesz się do tego, a dalej, jak zdarta płyta, powtarzasz swoje - "rząd generuje postawy antysemickie". W kim generuje? Bo we mnie i w moim otoczeniu nie.

Nic tu nie zmienia powtarzanie, że dla Ciebie nie ma różnicy, czy Żyd czy Polak. Bo w następnym zdaniu sama sobie przeczysz. Wygląda na to, że przeszkadza Ci, że cokolwiek odzyskują ludzie żydowskiego pochodzenia - i nieważne, że rdzenni Polacy też (co ci udowodniono), na identycznych prawach.

Jeśli nie potrafisz merytorycznie uzasadnić - na twardych dowodach statystycznych - swojego twierdzenia o "wybiórczej sprawiedliwości", a mimo to je dalej głosisz, to - tak, jesteś antysemitką. Po prostu chcesz wierzyć w pewien obraz świata. A jak fakty do niego nie pasują, to tym gorzej dla faktów.
          • mary_ann Re: Prośba do uczestników -Plater 14.10.13, 19:24
            plater-2 napisała:

> A gdzie ja napisalam, ze tak nie jest ?
            >
            > Ja napisalam, ze rzad postepujac w sposob nieodpowiedzialny generuje postawy an
            > tysemickie.
            >
            > To jest fakt.

Nie Plater, to nie jest żaden "fakt" , tylko Twoja opinia. Ty nie przytoczyłaś jak dotąd żadnego faktu. Ani razu nie wyszłaś poza ogólniki, subiektywne opinie i delikatne sugestie.
            Zarzut "postępuje w sposób nieodpowiedzialny" ma taki sam ciężar gatunkowy i konkretność jak opinie "jest brzydki" albo "mi się nie podoba".

I byłoby może tylko (?) śmieszno-smutne, że dorosła osoba nie opanowała podstawowych zasad uczestnictwa w merytorycznej dyskusji, gdyby nie fakt, że ten rodzaj ślepoty, który prezentujesz, jest po prostu niesłychanie groźny.
              • magdalaena1977 Re: Prośba do uczestników -Plater 14.10.13, 23:38
                plater-2 napisała:

> Mnie sie wydaje, ze wystarczyly linki, ktore wkleilam.

Nie, nie wystarczyły.
                Gdybym chciała dyskutować autorem tamtego bloga, wpisałabym się u niego w komentarzach.

> Teksty te, np. z "niezaleznej" sa wystarczajacym dowodem. Co jeszcze chcesz ???

Przedstawienia Twoich poglądów i faktów na uzasadnienie Twoich tez.
                --
                Magdalaena
                • plater-2 Re: Prośba do uczestników -Plater 15.10.13, 05:54
                  A po co mialabys dyskutowac z autorami tych tragicznych tekstow ???

Sa antysemickie. I sa dowodem na to, co napisalam w pierwszym poście.

A napisalam "ze nieodpowiedzialne postepowanie naszego rzadu spowodowalo wysyp postaw antysemickich".

To jest fakt. Jest nieodpowiedzialne postepowanie rzadu i jest wysyp.

Chcesz zebym Ci udowodnila, co ? Bo juz sama nie wiem, co mam udowadniac ?

• magdalaena1977 Re: Prośba do uczestników -Plater 15.10.13, 08:20
                    plater-2 napisała:

> To jest fakt. Jest nieodpowiedzialne postepowanie rzadu i jest wysyp.

Ja nie widzę nieodpowiedzialnego postępowania rządu - przynajmniej nic, co wykraczałoby poza zwykły poziom niekompetencji ;-)

> Chcesz zebym Ci udowodnila, co ? Bo juz sama nie wiem, co mam udowadniac ?

Związek przyczynowy.
                    Bo ja wiem, że jest rząd i że są antysemici, ale nie wierzę, żeby ich antysemityzm powstał w wyniku działań rządu.
                    I w dodatku mam wrażenie, że ostatnio antysemityzmu w Polsce jest mniej, a na pewno ludzie rzadziej go wyrażają, co już jest jakimś plusem. Więc nie widzę żadnego wysypu.
                    --
                    Magdalaena
                  • turzyca Re: Prośba do uczestników -Plater 15.10.13, 08:22
                    > A napisalam "ze nieodpowiedzialne postepowanie naszego rzadu spowodowalo wysyp
                    > postaw antysemickich".
                    >
                    > To jest fakt. Jest nieodpowiedzialne postepowanie rzadu i jest wysyp.
                    >
                    > Chcesz zebym Ci udowodnila, co ?

Ja bym prosila o pokazanie przebiegu zaleznosci przyczynowo-skutkowej oraz scenariuszy alternatywnych. Bo przebilam sie przez ten portal i nie widze, jak rzad moglby sie inaczej zachowywac, zeby w tym srodowisku nie wzbudzac kolejnych erupcji.

A przy okazji: skoro jest wysyp postaw antysemickich, to jak to wyglada statystycznie? Czy sa np. dane z ankiet, ktore pokazuja wzrost antysemityzmu w spoleczenstwie? Chodzi mi o te ankiety z cyklu "czy chcialbys miec xxx za sasiada, ziecia, wspolpracownika".
                    --
                    Entropia i chaos dnia codziennego
                  • mary_ann Re: Prośba do uczestników -Plater 15.10.13, 08:33
                    plater-2 napisała:

> A po co mialabys dyskutowac z autorami tych tragicznych tekstow ???
                    >
                    > Sa antysemickie. I sa dowodem na to, co napisalam w pierwszym poście.

No popatrz, pierwszy raz się od nich jasno zdystansowałaś. Czy rozumiesz, że jeśli wklejasz takie linki, jakie wklejasz, bez własnej opinii albo z niezrozumiałym, aluzyjnym komentarzem, to przez każdego normalnego człowieka rozumiane jest jako utożsamienie się z treściami, do których odsyłasz? Mam wrażenie, że nie. Albo - że się nami bawisz.
    • plater-2 Re: Prośba do uczestników -Plater 14.10.13, 23:35
      Prosimy o okazywanie szacunku wszystkim uczestnikom dyskusji. Większość z nas jest chrześcijan(k)ami różnych denominacji, lecz nie jesteśmy i nie możemy być strażnikami ortodoksji żadnego kościoła ani wyznania. Przebywając tutaj, akceptujesz ryzyko zetknięcie się z treściami, które mogą wywołać Twoją głęboką niezgodę. Pamiętaj, że masz zawsze prawo do repliki, ale prosimy, byś zrobił/a to z poszanowaniem przekonań i uczuć innych uczestników dyskusji. Zakładamy, że jesteś dorosły/-a - czytasz na własną odpowiedzialność i sam wyciągasz wnioski.

Czy dlatego uwazasz, ze nie moge brac udzialu w dyskusji, bo moje posty nie spelniaja warunku poszanowania przekonan i uczuc ? Ja nikogo nie obrazam. Po prostu mowie swoje zdanie.

A co do pana Kapery, ma prawo zalowac, ze rodzi sie malo dzieci rasy bialej. Nie wynika z tego, ze dzieci innych ras sa gorsze. To juz nadinterpretacja.
      • mary_ann Re: Prośba do uczestników -Plater 15.10.13, 08:21
        plater-2 napisała:

> Prosimy o okazywanie szacunku wszystkim uczestnikom dyskusji. (...)
        >
        Czy dlatego uwazasz, ze nie moge brac udzialu w dyskusji, bo moje posty nie sp
        > elniaja warunku poszanowania przekonan i uczuc ? Ja nikogo nie obrazam. Po pro
        > stu mowie swoje zdanie.

Przeczytaj dokładnie regulamin. Obowiązuje nas także polskie prawo, netykieta oraz Regulamin Użytkownika Serwisów Internetowych Agory, bo ona jest gospodarzem tego miejsca:

3. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Użytkowników na stronach Forum.gazeta.pl oraz w komentarzach pod artykułami treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, czy też propagujących przemoc. Niedopuszczalne jest również umieszczanie na łamach Forum.gazeta.pl oraz w komentarzach pod artykułami treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe oraz naruszających zasady Netykiety, dostępnej pod adresem forum.gazeta.pl/forum/0,62605,1617503.html.

Wpisy rasistowskie nie będą zatem tolerowane. Jednak zauważ, że moderacja stara się dochować należytej staranności i od kilku dni wraz z forumowiczami w pocie czoła wyjaśnia wątpliwość zasadniczą - czy Twoje posty są rasistowskie czy po prostu niemądre:-)
      • mary_ann Re: Prośba do uczestników -Plater 15.10.13, 08:28
        plater-2 napisała:

> Czy dlatego uwazasz, ze nie moge brac udzialu w dyskusji, bo moje posty nie sp
        > elniaja warunku poszanowania przekonan i uczuc ? Ja nikogo nie obrazam. Po pro
        > stu mowie swoje zdanie.
        >
        > A co do pana Kapery, ma prawo zalowac, ze rodzi sie malo dzieci rasy bialej. Ni
        > e wynika z tego, ze dzieci innych ras sa gorsze. To juz nadinterpretacja.

Tak na marginesie, bo to lekka żenada: czy czujesz różnicę między zdaniami:

"Szkoda, ze w Europie rodzi się mało dzieci" i "Szkoda, że rodzi się mało dzieci rasy białej"?
    • plater-2 Re: Prośba do uczestników -Plater 15.10.13, 15:31
      Juz raz napisalam i powtorze.

To, ze ktos mowi, ze szkoda, ze rodzi sie malo dzieci rasy bialej" nie znaczy ze jest rasista
      .
      Bylby wtedy, gdyby powiedzial powyzsze dodajac -... bo dzieci rasy bialej sa lepsze".

Kazdy ma prawo zalowac, ze nie rodzi sie wiecej dzieci rasy bialej bez podawania przyczyny.

Poniewaz kazdy ma prawo wyrazac swoje opinie. Taki test nie jest nawolywaniem do nienawisci rasowej. Moje posty tez nie sa. Ja pisze, ze NIEODPOWIEDZIALNA polityka obecnego RZADU wywoluje nienawisc rasowa. I mam prawo tak uwazac.
      Na dowod wkleilam kilka linkow. Ja sie z tymi tekstami nie UTOZSAMIAM. Przeciwnie. Niepokoje sie, ze cos takiego sie dzieje.

Nawet Kapera gdyby powiedzial "Szkoda.... bo dzieci rasy bialej sa (madrzejsze, weselsze, lepiej sie ucza) nie bylby to rasim - o ile mialby dowody, ze dzieci rasy bialej naprawde sa madrzejsze itd. Na szczescie trudno cos takiego udowodnic.
      • mary_ann Re: Prośba do uczestników -Plater 15.10.13, 18:00
        plater-2 napisała:

> Juz raz napisalam i powtorze.
        >
        > To, ze ktos mowi, ze szkoda, ze rodzi sie malo dzieci rasy bialej" nie znac
        > zy ze jest rasista
        > .
        > Bylby wtedy, gdyby powiedzial powyzsze dodajac -... bo dzieci rasy bialej sa le
        > psze".
        >
        > Kazdy ma prawo zalowac, ze nie rodzi sie wiecej dzieci rasy bialej bez podawani
        > a przyczyny.

Parafrazując:

To, że ktoś mówi, że szkoda, że w Polsce mieszkają Żydzi, nie znaczy, że jest rasistą.

Byłby wtedy, gdyby powiedział powyższe dodając: -"... bo ludzie innych narodowości są lepsi".

Każdy ma prawo żałować, że w Polsce mieszkają Żydzi bez podawania przyczyny.

Informuję Cię, że dla wypowiedzi w stylu "szkoda, że nie rodzi się więcej dzieci rasy białej" nie będzie miejsca na tym forum. Dla aluzyjnych wypowiedzi o antysemickich podtekstach też. Mam już dosyć tej zabawy. Wykazałam (inni też) dużo dobrej woli, zakładałam Twoje dobre intencje, próbowałam zrozumieć i wyjaśniać, jednak stale wracamy do punktu wyjścia.
        To teraz proste pytanie - czy zamierzasz dostosować się do regulaminu poprzez powstrzymanie się od podobnych wypowiedzi w przyszłości?
        • plater-2 Re: Prośba do uczestników -Plater 15.10.13, 18:19
          Wciskasz mi ciemnote ! Ja tego nie powiedzialam, tylko CYTOWALAM pana Kapere w celu wyjasnienia, czym jest rasizm, a czym nie jest.

Rasizm to zespół poglądów głoszących tezę o NIEROWNOSCI ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi.
          Rasizm opiera się na przekonaniu, że różnice w wyglądzie ludzi niosą za sobą niezbywalne różnice osobowościowe i intelektualne .

a JA TEGO nie TWIERDZE - WPROST PRZECIWNIE, UWAZAM, ZE TAK NIE JEST.

Ja nie nawoluje do nienawisci rasowej - przeciwnie niepokoje sie wzrostem antysemityzmu w Polsce.

Nikogo nie zniewazam.

Art. 256.
          § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
          § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1.
          Art. 257.
          Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
          Galeria
          • mary_ann Plater - chwilowo dziękujemy za rozmowę 15.10.13, 18:44
            Plater, mam dosyć tych potyczek słownych. Jest mi obojętne, czy nie rozumiesz, czy udajesz, robiąc raz krok wprzód, raz krok do tyłu, żeby sprawdzić, jak długo pozwolimy Ci tak tańcować.

Dostajesz ostrzegawczego bana, na 2 tygodnie. Za dwa tygodnie Cię odwieszę, ale uprzedzam, że następna wypowiedź w stylu "tylko przytoczenia"opinii pana Kapery (przytoczenia aprobującego, w odbiorze normalnych ludzi) spowoduje zastosowanie bana definitywnego.

Wykorzystaj dobrze te dwa tygodnie. Porozmawiaj z mądrymi ludźmi, poczytaj Ewangelię, przemyśl temat, wycisz emocje.
            • sebalda Re: Głupia zabawa 16.10.13, 12:40
              Nie wypowiadam się w tym wątku, bo go kompletnie nie ogarniam. To jakaś zabawa?
              Nie interesowałam się tym, nie śledziłam, ale mój mąż jest na to wrażliwy i wiele razy mi opowiadał o aferach z gruntami oddawanymi Kościołowi. Siostry zakonne na Białołęce, oddawanie najlepszych gruntów warszawskich czy krakowskich, bo państwo zalegało, a Kościół mógł sobie wybrać potem dowolną lokalizację, zatem wybierał najlepszą, nie bacząc, jaką uzyteczną rolę dla społeczeństwa miałyby te grunty pełnić. Powtarzam, nie znam szczegółów, ale chyba coś było na rzeczy.
              Dlaczego zatem nikt nie pisze, że rząd prowadził do ataków antykościelnych???
              Oczywiście, że zawsze dochodzi do nadużyć. W każdą stronę i z różnymi bohaterami, tylko ja nie rozumiem, dlaczego mieszać do tego DZISIEJSZY RZĄD? I jaki sens ma podsycanie przez niego postaw antysemickich? Czy nie powinno być raczej odwrotnie, bowiem nasz rząd przecież jest (od zawsze, jeśli się nie mylę;) zdominowany przez Żydów? Sami sobie robią wbrew?:P
              • sebalda Re: Miekka nietolerancja 16.10.13, 12:54
                Nic nie wzbudza takiego mojego obrzydzenia, jak ukryta nietolerancja. Najlepiej ją widać w stosunku do homoseksualistów, ale antysemityzm i rasizm też często są reprezentowane przez osoby, które najgłośniej sie oburzają, gdy ktoś ośmieli się im zarzucić złą postawę.
                Pisałam już o tym, chodzi o takie zdania: "ja tam do gejów nic nie mam, ale nie chce ich widzieć na ulicy, niech sobie robią, co chcą, ale ja nie muszę o tym wiedzieć. Czytaj: niech sobie siedzą w szafach. Nie mam nic do Żydów, ale oni..... i tu litania zarzutów, sztandarowy jest ten, że byli w strukturach bezpieki na przykład. Tylko czego to dowodzi? A Polacy nie byli?
                Z dwojga złego wolę otwartą nietolerancję, bo przynajmniej wiadomo, z kim ma się do czynienia i czego się po nim spodziewać. Ukryty antysemityzm mierzi mnie znacznie bardziej. A już szczytem hipokryzji jest zaprzeczanie mu, zaperzanie się, gdy taki zarzut padnie. Czy samemu sie go wypiera ze świadomości, by nie zepsuć przed samym sobą wizerunku swojej prawości? Jak można to tak wypierać? Tak czy inaczej, bleeeee.....
                  • luna15 Re: Głupia zabawa 16.10.13, 20:07
                    Nigdy nie rozumiałam nietolerancji, szczególnie takiej uogólnionej.Do czasu.
                    Zdarzyło mi się lat temu już sporo nieszczęśliwie zakochać, w człowieku który nie był Polakiem.
                    Nie wnikając w szczegóły, nie była to szczęśliwa historia.Ze wstydem przyznaję że niechęć jaką żywię do jego nacji jest spora, głupie? Głupie, ale tak jest, emocje.
                    Do czego zmierzam, to nie zawsze tak ze są złe intencje, czasem jest to rodzaj jakiegoś zranienia, przenoszony z pokolenia na pokolenie.Smutne, głupie ale ludzkie.

Tak sie ostatnio zastanawiałam czemu mnie jakoś tak bardzo nie dotknęły kwestie pedofilii w kościele, dotarło do mnie że dlatego ze ja problemu nie doświadczyłam, nie ma do niego stosunku emocjonalnego.To taka abstrakcja dla mnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka