Dodaj do ulubionych

konferencja na UW - czarna rozpacz

26.09.16, 23:23
Słuchajcie, to się naprawdę odbędzie. Od pojutrze, na Wydziale Prawa i Administracji UW.

www.facebook.com/events/154932951621657/
Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UW, podjęły wspólną inicjatywę, mającą na celu analizę wyzwań jakie współcześnie stoją przed małżeństwem, poprzez organizację międzynarodowej, prawniczej konferencji.

Podczas dwudniowych obrad, wybitni teoretycy i praktycy z całego świata, reprezentujący różne specjalności, jak i obszary zaangażowania, zmierzą się z intelektualnymi wyzwaniami, jakich współcześnie doświadczamy na gruncie prawa małżeńskiego.


A w programie? Np. "Ochrona dzieci przed międzynarodowymi działaniami na rzecz praw seksualnych" czy "Przemocowe oblicze związków udających małżeństwo".

Prelegenci - sama śmietanka. Paul Diamond, Mark Regnerus, Sophia Kuby....

UW. Uniwersytet Warszawski. Tak.

Obserwuj wątek
  • slotna Re: konferencja na UW - czarna rozpacz 26.09.16, 23:43
   Widzialam to. "Prawne, społeczne i polityczne konsekwencje ustawowego zaprzeczania tożsamości małżeństwa w Wielkiej Brytanii" albo "Czy mamy prawo głosu? Czy możemy swobodnie mówić o małżeństwie?". To bedzie bardzo naukowa konferencja :P
   • slotna Re: konferencja na UW - czarna rozpacz 27.09.16, 10:53
    Nie sadze, zeby Ordo Iuris cierpialo na brak srodkow finansowych. Ale skoro we wspolpracy z WPiA to moze i szacowna uczelnia sie dorzuca - normalnie zawsze przy takich okazjach, jak sie zrobi afere, bronia sie tym, ze wynajmuja sale komercyjnie i nic nie wiedzieli, co to za paskudztwa mialy sie odbywac. Tu wiedziec musieli, co jest szczegolnie zalamujace.
   • maadzik3 Re: konferencja na UW - czarna rozpacz 27.09.16, 11:19
    Ordo Iuris ma mocne finansowanie. I ciekawe.
    wyborcza.pl/1,75398,20665495,ordo-iuris-lubi-cien-nieprzejrzysta-dzialalnosc-znanej-fundacji.html
    krakow.wyborcza.pl/krakow/1,42699,2596307.html
    pis-da.blogspot.com/2015/11/brazylijski-ancuszek.html

    Krótko: fundatorem (jedynym) Ordo Iuris jest fundacja In­stytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Piotra Skargi. Kościół odcinał się od niej z 5 razy publicznie, czy szczerze nie wiem, bo więcej słychać o fundacji (powołującej się na Maryję w co drugim zdaniu) niż o zaprzeczeniach. Fundatorami tej fundacji jest 3 obcokrajowców z których najbardziej znany jest Caio da Silveira, od którego synod Brazylii odciął się w latach 80-ych i jego organizację uznał za sektę. Organizacja zwalcza wszystko co lewicowe i liberalne. Ma sprawę skarbową we Francji i współpracuje z Putinem. Teraz ostro wpływa na kształtowanie prawa w Polsce. Finanse nieograniczone (macierzysta brazylijska organizacja da Silveiry ma niemal nieograniczone środki)
  • slotna Re: konferencja na UW - czarna rozpacz 28.09.16, 16:15
   audycje.tokfm.pl/odcinek/-Przemocowe-oblicze-zwiazkow-udajacych-malzenstwo-UW-organizuje-z-Ordo-Iuris-konferencje/41787#

   Pracownik UW jąka się i plącze, najchętniej by się wyparł wszystkiego, ale nie może, bo ładnie go dziennikarz przycisnął. Ostrzegam, że jest to jednak dość żenujące słuchowisko.
   • paszczakowna1 Re: konferencja na UW - czarna rozpacz 28.09.16, 17:33
    To podobno było tak, że zgodę wyraził były dziekan prawa, bo organizował to ten wiceminister z Ordo Iuris (który juz nie jest wiceministrem). Brak kręgosłupa. A obecny dziekan (od 1 września) uznał, że jest za późno, skoro umowy podpisane. Na Senacie była, jak to się mówi, burzliwa dyskusja.
   • mary_ann Re: konferencja na UW - czarna rozpacz 28.09.16, 19:20
    slotna napisała:


    > Pracownik UW jąka się i plącze, najchętniej by się wyparł wszystkiego, ale nie
    > może, bo ładnie go dziennikarz przycisnął. Ostrzegam, że jest to jednak dość że
    > nujące słuchowisko.
    >
    To tłumaczenie jest tak skandaliczne, że wyć się chce, że wychodzi z ust kogoś reprezentującego uczelnię. Pluralizm i dyskusja? Co następne? Akademicka dyskusja ze zwolennikami "teorii" płaskiej Ziemi?
     • mary_ann Re: konferencja na UW - czarna rozpacz 30.09.16, 23:53
      verdana napisała:

      > Burzliwa dyskusja nad sprawą, nad którą przyzwoity Senat przyzwoitej uczelni w
      > ogóle nie powinien dysktować

      A rektor Pałys podobno powiedział: "Można zauważyć tendencję wśród różnych grup naszej społeczności do wykorzystywania uniwersytetu w celu propagowania pewnych postaw i poglądów. Pod tym względem nie ma różnicy między prawicą i lewicą czy różnymi środowiskami reprezentującymi bardzo wyraziste przekonania".

      ...co mnie nieco zdołowało, ponieważ uważam, że problem z punktu widzenia uczelni nie polega na "chęci propagowania" tego czy tamtego, tylko (nie)naukowości, która powinna być rozstrzygającym kryterium decyzji o patronacie.
  • slotna Kolejna "naukowa" konferencja, tym razem WUM. 04.10.16, 19:14
   "Już 14 października na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. "PRAWA POCZĘTEGO PACJENTA - ASPEKTY MEDYCZNE I PRAWNE". Do wzięcia udziału w konferencji zapraszamy przede wszystkim osoby zainteresowane tematem rozwoju medycyny oraz możliwości wsparcia pacjenta przed narodzeniem. Nasze zaproszenie kierujemy również do osób poszukujących odpowiedzi na prawne oraz etyczne pytania dotyczące początków ludzkiego życia.
   SZCZEGÓŁOWY PROGRAM I REJESTRACJA: pacjent.ordoiuris.pl/"

   www.facebook.com/ordoiuris/posts/1755695518016965
  • anuszka_ha3.agh.edu.pl Re: konferencja na UW - czarna rozpacz 06.10.16, 14:30
   Odwołano tę konferencję!
   Tak pisze ktoś tutaj:
   www.facebook.com/uniwersytety.dla.nauki.pajace.docyrku/posts/1211224655601469?comment_id=1211230935600841¬if_t=share_reply¬if_id=1475756785129059

   "Informujemy, że na ręce JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. Mirosława Wielgosia wpłynęło dzisiaj pismo od Pani prof. Ewy Dmoch-Gajzlerskiej - Kierownika Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauki o Zdrowiu informujące, że w związku z niedopełnieniem formalności z Władzami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w zakresie nieuprawnionego wykorzystania logo Uczelni, a tym samym wizerunku WUM, Komitet Organizacyjny konferencji naukowej „Prawa poczętego pacjenta: aspekty medyczne oraz prawne”, zaplanowanej na 14 października 2016 roku, podjął decyzję o odwołaniu tej konferencji."

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka