Dodaj do ulubionych

Medycyna pomocy!!

IP: *.lukman.pl 27.09.09, 13:56
Cześć. Mam 18 lat. Chodzę do 3kl. Liceum. Przede mną matura. Zastanawiam się
na tym czy iść na medycynę.
Medycyna chodzi mi po głowie już od drugiej klasy gimnazjum. Początkowo nie
traktowałem tych marzeń poważne, myślałem że to chwilowe zainteresowanie
zawodem lekarskim (i dlatego składając papieru do ogólniaka nie poszedłem do
klasy biologiczno - chemicznej), ale nie przeszło mi. Mama mówi mi że jeśli
czuje powołanie do tego to powinę iść. Uczę się średnio, biologia nie jest dla
mnie zbytnim problemem, chemia... cóż idzie mi tak średnio z chemi organicznej
bez specjalnej nauki wyciągam 4, z chemii nie organicznej jest tak delikatnie
nie ciekawie. I tak już od dłuższego czasu dumam, a deklaracje trzeba nie
długo złożyć Lubie oglądać programy medyczne jak Przywróceni życiu w Zone
Reality czy Doktor G lekarz sądowy w Discovery World. Nie mdleje na widok
krwi, (chodzę regularnie oddawać krew). Myślę że dałbym sobie rade z nauką,
zdaje sobie sprawę z tego że będę uczył się przez całe życie, ale przecież
człowiek uczy się przez całe swoje życie. I nie wiem co zrobić? Proszę was o
radę. Jak macie zamiar obrażać mnie proszę nie piszcie.
Obserwuj wątek
    • ziemia.ognista Re: Medycyna pomocy!! 27.09.09, 14:04
      No coż, jeśli nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział. Zawsze możesz zmienić kierunek studiów jeśli okaże się, że medycyna nie jest twoim powołaniem.
      Jeśli chodzi o naukę, to jestem zdania, że jeśli się postarasz, to się nauczysz - wszystko zależy od twojego samozaparcia.
      Btw regularnie oddajesz krew, czyli oddawałeś ze dwa razy? :P skoro krwiodawcą może zostać osoba pełnoletnia.
    • Gość: kaja Re: Medycyna pomocy!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 11:46
      spróbować możesz, ale na medycynę dość trudno się dostać, więc nie możesz być
      średni, bo ze średnio zdana maturą na pewno ci się nie uda. Potem różnie się
      ludziom układa- z mojej klasy dość sporo osób poszło na medycynę- i wybitnie
      uzdolnionych i średnio. Jakoś sobie radzą, jedni lepiej, inni gorzej. Na pewno
      ważna jest b. dobra pamięć bo to kierunek z dużą ilością pamięciowej nauki,
      szczególnie na początku.
      • Gość: mm Re: Medycyna pomocy!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 12:25
        Bez przesady:) Wcale nie jest tak, że jak medycyna to sami geniusze;)
        Wystarczy chcieć. Ja byłam na profilu humanistycznym i też zdecydowałam się
        dopiero w III klasie. Z biologii można się przygotować samemu, z chemii myślę,
        że przydałyby się korki. Jeśli masz silną motywację to dasz radę. A jak nawet
        nie, to jest sporo związanych z medycyną kierunków jako wyjścia awaryjne:)
    • afrodyta2307 Re: Medycyna pomocy!! 29.09.09, 12:53
      jeśli czujesz że chcesz zostać lekarzem to powiem Ci tak- chcieć to móc, musiałbyś się jednak zdecydować na konkretną uczelnie bo na niektórych wymagana jest jeszcze fizyka, na innych wystarcza matura z biologii i chemii, tylko raczej rozszerzona niż podstawowa więc tu czeka Cie troche pracy żeby nadrobić różnice programowe między materiałem dla klas podstawowych i biol-chemu, a czasu coraz mniej. Z chemii faktycznie warto wziąć korepetycje bo jednak trochę tej chemii przydaje się na medycynie ;) fizyki mniej, ale jak mówię, na niektórych uczelniach jest wymagana. W każdym razie z marzeń nie rezygnuj, nie same orły kończyły medycynę ;) znam takich co w liceum im nie szło a jak się dostali na medycynę to nawet na stypendia naukowe się łapali. Tak jak Ci ktoś napisał- jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Myślę że jak masz w sobie dużo samozaparcia i faktycznie chcesz to niezły z Ciebie kandydat na lekarza :) Medycyna to też sporo nauki i siedzenia w podręcznikach, notatkach, dodatkowych książkach, więc jak teraz przysiądziesz solidnie to już będziesz miał większą wprawę. Życzę powodzenia :)
    • Gość: Kasia Re: Medycyna pomocy!! IP: 79.110.196.* 29.09.09, 13:16
      To, że złożysz podanie nie oznacza d razu, że się tam dostaniesz.
      Ja studiuję medycynę i wiem, że jest się trudno dostać. Przyjmują głównie osoby
      z dużą ilością punktów z matury (oceny również się liczą). Co do samych studiów
      to są ciężkie (ale nie żałuję wyboru) bardzo lubię medycynę. Na pewno jest
      znacznie więcej nauki niż na innych wydziałach, jest właściwie masa MASA nauki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka